بهترین پروژه‌های پولکادات در سال 2022

تاریخ بروز رسانی: 1401/08/14

بهترین پروژه‌های پولکادات در سال 2022


پولکادات یکی از مشهورترین آلت‌کوین‌های دنیای کریپتوکارنسی است که توانسته پروژه‌های گوناگونی را به خود جذب کند و نوآوری‌های آن موجب تحسین بسیاری از فعالان بلاکچین شود.

پولکادات با نوآوری‌هایی که در زمینه پاراچین (زنجیره‌های موازی) ایجاد کرده، موجب شده تا راه‌حل‌های جدیدی برای عرضه اولیه پروژه‌ها و همچنین جذب سرمایه برای آن‌ها داشته باشد. از این رو تعداد زیادی از پروژه‌ها تصمیم گرفته‌اند که به این بلاکچین مهاجرت کنند.

علاوه بر این، پولکادات تکنولوژی‌های جدیدی برای مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه خود داشته تا بتواند در برابر رقیبانی همچون اتریوم سرفراز باشد و در بازار به شدت رقابتی کریپتو حرفی برای گفتن داشته باشد.


در این مقاله می خوانید

همه این ویژگی‌ها موجب شده تا رشد خوبی در پروژه‌ها و راه‌اندازی استارتاپ‌های گوناگون در پولکادات باشد. به دلیل فوایدی که پاراچین نیز ایجاد کرده است، سرمایه‌گذاران قوی هم از این پروژه‌ها حمایت می‌کنند.

هر بلاکچینی یک فضای خاص دارد و شما این را با رصد فضای سولانا و اتریوم می‌بینید که هر یک بر روی مورد خاصی تمرکز کرده‌اند. فضای کار در پولکادات تمرکز بر میان زنجیره‌ای بودن است. البته بسیاری آن را دور می‌بینند و برخی دیگر معتقدند پولکادات می‌تواند آینده ارزهای دیجیتال باشد.

بنابراین در صورتی که به فرایندهای میان زنجیره‌ای علاقه دارید و همچنین به تیم پولکادات و کوزاما Kusama باور دارید، می‌توانید پا را فراتر بگذارید و به بررسی پروژه‌هایی بپردازید که در بستر پولکادات در حال فعالیت هستند.

معرفی پولکادات

با این کار نه‌تنها ارز دیجیتال DOT را که به آن باور دارید، می‌توانید هولد کنید بلکه می‌توانید در همین بلاکچین به مشارکت نیز بپردازید و با استیک کردن و مشارکت در گسترش بلاکچین خود بتوانید به خوبی هم موجب رشد آن شوید و هم در مواقع مناسب سود خوبی به دست بیاورید.

بنابراین رصد و بررسی ویژگی‌های پروژه‌های پولکادات می‌تواند جذاب باشد و پروژه‌های آن برای هولد یا مشارکت و سرمایه‌گذاری توانایی سودآوری برای مخاطبان خود را داشته باشد.

آکالا Acala

آکالا Acala

اگر نخواهیم که بگوییم آکالا قلب تپنده پولکادات است، حداقل می‌توانیم بگوییم که یکی از اصلی‌ترین پروژه‌هایی است که به آن می‌توان امیدهای فراوانی داشت. آکالا سعی دارد تا فضایی فراهم کند تا انواع و اقسام پروژه‌های دیفای بتوانند در آن فعالیت کنند

شاید مهمترین ویژگی آن را ماشین مجازی شبکه آکالا دانست که توانسته به خوبی رقیب اتریوم شود. آکالا سعی دارد تا در این ماشین مجازی که آن را EVM می‌نامد، پروژه‌های دیفای را به خود جذب کند. همچنین آکالا توانایی ارتباط میان زنجیره‌ای دارد و از این جهت با اتریوم کاملاً سازگاری دارد و برای پروژه‌ها این می‌تواند یک مزیت مناسب باشد.

مقالات پیشنهادی : دیفای DeFi چیست؟

از دیگر مواردی که در آکالا وجود دارد، صرافی غیرمتمرکز و بازارساز آن است که در پاراچین پولکادات به خوبی کاربرد پیدا می‌کند. همچنین استیبل کوین aUSD را می‌توان از دیگر موارد موفقیت‌آمیز این پروژه دانست.

به طور کلی، آکالا برای تسهیل ارتباطات میان سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان فعالیت می‌کند و در این میان به تسهیل تراکنش‌ها و ارتباطات تجاری آن‌ها نیز همت می‌گمارد. آکالا از آن دست پروژه‌هایی است که برخی می‌گویند لازمه شبکه پولکادات است و از این رو می‌توان روی آن حساب ویژه‌ای باز کرد.

ایجاد روش‌های گوناگون برای راه‌اندازی پروژه، استفاده از شبکه تستی ماندالا و استفاده از لایه‌های گوناگون تطبیق‌پذیری از دیگر ویژگی‌های ممتاز آکالاست. ارز بومی شبکه آکالا ACA نام دارد و اگر به این پروژه علاقه دارید می‌توانید اخبار و رویدادهای مربوط به این توکن را دنبال کنید.

شبکه فالا Phala Network

شبکه فالا Phala Network

شبکه فالا یکی از عجیب‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین پروژه‌های پولکادات در نظر می‌گیرند. فالا با توکن PHA به عنوان یک پروژه در زمینه مسائل امنیتی فعالیت می‌کند. امنیت شبکه برای بسیاری از فعالان بازار کریپتوکارنسی مهم است و عده‌ای بر روی این موضوع وسواس خاصی دارند که تراکنش‌هایشان قابل ردگیری نباشد، همان ایده‌ای که پرایوسی کوین‌ها را به بازار ارائه کرد.

حالا شبکه فالا به دنبال قراردادهای هوشمند خصوصی است یعنی پروتکلی را فراهم کند که طرفین قراردادهای هوشمند قابل ردگیری نباشند؛ به همین دلیل فالا توانسته توجه‌ها را به خود جلب کند. از این مهم‌تر اینکه به دلیل کارکرد بین زنجیره‌ای پولکادات، شبکه فالا می‌تواند این ایده را در میان بلاکچین‌های گوناگون نیز اجرا کند.

فالا نتورک یک فضای رایانش ابری غیرمتمرکز برای تراکنش‌ها ایجاد می‌کند تا هویت شخصی افراد در آن به شدت محفوظ بماند. فالا سعی کرده با تشکیل یک دائو بتواند به خوبی فضای کار خود را مشارکتی و دموکراتیک کند و از این جهت فعالیت نودهای شبکه فالا به شدت مهم است.

فالا نتورک به یک رایانش ابری مبتنی بر بلاکچین رسیده که می‌تواند اعتماد را در قرارداد هوشمند به آزمون بگذارد و از سیستم حفاظتی نیز استفاده می‌کند تا بتواند جلوی ردگیری و فاش شدن هویت‌ها را از بین ببرد.

بای فراست Bifrost

بای فراست Bifrost

بای فراست با توکن BFS از دیگر پروژه‌هایی است که در فضای پولکادات تنفس می‌کند. این پروژه به کاربران فضایی ارائه می‌دهد تا بتوانند به خوبی سرمایه‌گذاری کنند و نسبت به سرمایه‌گذاری خود نیز تا حد امنیت خاطر داشته باشند، به عبارتی بای فراست ریسک سرمایه‌گذاری را کم می‌کند.

بای فراست دقیقاً بر اساس چیزی که پولکادات به آن اعتقاد دارد یعنی از بین بردن عرضه اولیه‌های قلابی و گسترش سرمایه‌گذاری بر اساس ویژگی‌های ذاتی پروژه تمرکز دارد. این پلتفرم از یک سو به ارائه خدمات وثیقه گذاری و استیکینگ می‌پردازد که سرمایه‌گذاران با ورود به آن بتوانند به خوبی وارد پروژه‌های جدید شوند.

از سوی دیگر نیز فضایی برای سایت Dapps ایجاد کرده تا افراد بتوانند انواع و اقسام پروژه‌های خود را در بستر آن ایجاد کنند و مهم‌تر از همه اینکه سرمایه‌گذار جذب کنند. نکته قابل اهمیت این است که از طریق بای فراست می‌توان سرمایه‌گذار از سایر بلاکچین‌ها نیز جذب کرد و در نتیجه مزیت رقابتی پولکادات در اینجا نیز خود را نشان می‌دهد.

مون بیم Moonbeam

مون بیم Moonbeam

مون بیم با توکن مشهور GLMR به عنوان یکی از آینده‌دارهای پولکادات مطرح است که ولاگرها و کارشناسان مختلف در مورد آن اظهار نظرهای مختلفی دارند. مون بیم که توسط درک یو (derek yoo) راه‌اندازی شد، همچون سایر پلتفرم‌های مبتنی بر پولکادات همان هدف بین زنجیره‌ای را دنبال می‌کند.

از این رو فضایی را می‌خواهد ایجاد کند تا با ماشین مجازی اختصاصی و توسعه محوری که دارد، پروژه‌ها بتوانند به ‌راحتی در شبکه بین زنجیره‌ای به فعالیت بپردازند. مون بیم این کار را با اتریوم شروع کرده است و در حال گسترش ارتباطات و کد نویسی‌های خود است.

مون بیم از فریم ورک بلاک چین Substrate استفاده می‌کند که فضای مناسبی برای شخصی‌سازی پروژه‌ها و ایجاد امکاناتی برای گسترش خود ایجاد می‌کند اما همین موضوع موجب شده تا سرعت کار در مون بیم پایین بیاید.

البته اهداف بلندپروازانه‌ای که این تیم دنبال می‌کند می‌تواند با رفع گره‌ها و مشکلاتی که با آن رو به رو شده‌اند، از بین برود. تاکنون مون بیم خود را وقف سازگاری با اتریوم کرده است و در صورت موفقیت احتمال رشد ارز و پروژه آن به شدت افزایش می‌یابد.

در درجه اول هدف مون بیم سازگاری با پولکادات و سپس اتریوم است اما به تازگی پروژه‌های جدیدی را نیز در خود پذیرفته که می‌توان آن را یک گام رو به جلو دانست. کوین GLMR در اکثر صرافی‌ها لیست شده و قابلیت نگهداری آن در کیف پول‌هایی همچون متامسک نیز وجود دارد.

پولکا سیتی Polkacity

پولکا سیتی Polkacity

پولکا سیتی از جذاب‌ترین پروژه‌های متاورسی است که در پولکادات در حال توسعه قرار دارد. پولکاسیتی نه تنها به دنبال ایجاد یک فضای سرگرمی است بلکه می‌خواهد فضایی برای زندگی مجازی نیز ایجاد کند. در پولکا سیتی شما می‌توانید مشاغل و نوآوری‌هایی که می‌خواهید را داشته باشید و با قدرت به فعالیت بپردازید.

مقالات پیشنهادی : متاورس چیست؟ آموزش Metaverse

پولکاسیتی با ارز دیجیتال POLC وارد بازار شده است که هم اکنون امکان خرید آن از صرافی‌های غیرمتمرکزی همچون یونی سواپ فراهم شده است. پولکاسیتی فضایی برای تبادل NFT ایجاد کرده و اگر به دنبال درآمدزایی از NFT هستید می‌توانید به آن سری بزنید.

به طور کلی پروژه‌های متاورسی از مهمترین پروژه‌های کریپتویی محسوب می‌شوند و بنابراین بررسی آن‌ها نیازمند حضور در آن‌هاست. با توجه به گران شدن قیمت زمین‌های پروژه‌هایی همچون سندباکس و دیسنترالند می‌توان به سایر پروژه‌ها همچون پولکاسیتی فکر کرد. اما باید تمام جوانب احتیاط به ویژه رشد و گسترش پروژه را نیز در نظر گرفت.

پارالل Parallel

پارالل Parallel

پارالل فایننس Parellel finance یکی از پروژه‌های پر سر و صدای پولکادات بود که راه‌اندازی و گسترش آن موجب شد تا بسیاری به پولکادات به گونه دیگری نگاه کنند. این پروژه با ترکیب پروتکل‌های گوناگون وام‌دهی و استیکینگ سعی کرد تا بهترین شرایط را برای طرفین قراردادها فراهم کند.

پارالل امکان استیک بیش از دو سال ارز دیجیتال DOT را فراهم کرد و شرایط یک دارایی شناور را هم به سپرده‌گذاران داد. سپرده‌گذاران با دریافت توکن xDOT می‌توانستند از سود خود بهره ببرند و علاوه بر این همین توکن‌ها را نیز به درآمدزایی برسانند.

موضوع دیگری که پارالل در پیش گرفت مبحث کراود فاندینگ(تامین مالی گروهی) crowd funding بود که بر اساس آن برای پروژه‌های مختلف از سرمایه‌گذاران گوناگون به صورت خرد مبالغی جمع‌آوری می‌شود تا کسب و کار راه‌اندازی و توسعه پیدا کند.

این موضوع که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازارهای مالی به ویژه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر است را می‌توان به خوبی در بلاکچین نیز دید چراکه بلاکچین فرصتی ایجاد می‌کند تا از طریق قراردادهای هوشمند با سرعت و دقت‌های بالاتری جذب سرمایه صورت بگیرد.

پارالل تکنولوژی‌های نوآورانه و خلاقیت‌های زیادی داشته است و تبلیغات خوبی نیز روی این پروژه انجام شده است. از این رو می‌توان آن را در واچ لیست خود داشت و اتفاقات آن را رصد کرد. شاید هم بتوان در آن مشارکت کرد.

پولکا ولت polka wallet

پولکا ولت polka wallet

همه بلاکچین‌ها، کیف پول‌های خاص خود را دارند و اعتبار هر کیف پول به مثابه اعتبار بلاکچین نیز هست. پولکادات نیز کیف پول پولکا ولت را دارد که توانسته ویژگی‌های خاص پولکادات همچون پاراچینی بودن را در خود حفظ کند.

ولکا ولت از ارزهای دیجیتال گوناگونی پشتیبانی می‌کند و ویژگی‌هایی همچون استیکینگ و مشارکت در زنجیره‌های پولکادات را نیز فراهم کرده است. پولکا ولت بر روی گوشی موبایل قابل نصب است و رابط کاربری مناسبی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

هنوز راه زیادی مانده تا پولکا ولت له جایگاه تراست ولت و متامسک برسد اما همچون دیگر پروژه‌هایی که در بلاکچین پولکادات در حال توسعه است، می‌توان نیم‌نگاهی نیز به این کیف پول داشت. البته هنوز مباحث امنیتی و کاربری این کیف پول مورد بحث است ولی باید دید که چه برنامه‌ای برای آینده دارد.

پینت PINT

پینت به دنبال ایجاد شاخصی برای ریسک گریزی در اکوسیستم پولکادات است. این پروژه با گرد هم آوردن پروژه‌های شاخص و ضرب توکن PINT به دنبال ایجاد خزانه‌ای برای مدیریت ریسک در این اکوسیستم است.

پینت به عنوان دارایی ذخیره شده در اکوسیستم پولکادات به فعالیت می‌پردازد و جلوی تورم و رکودهایی که می‌تواند اکوسیستم بین زنجیره‌ای را تحت تأثیر قرار دهد می‌گیرد. یک مدیریت خزانه غیرمتمرکز بر این توکن نظارت دارد و یک کمیته از مؤسسان آن و پروژه‌های بزرگ پولکادات به بررسی وضعیت آن در برهه‌های گوناگون می‌پردازند.

پینت را هم می‌توان یک سبد سرمایه مناسب دانست و هم شاخصی برای وضعیت شبکه بلاکچینی پولکادات، چراکه آنچه در پینت رخ می‌دهد آیینه تمام نمایی از پروژه‌ها و تغییرات درون پولکادات است. به همین دلیل بسیاری معتقدند که پینت می‌تواند به عنوان یک دارایی ارزشمند ذخیره در پولکادات باشد.

هنوز پینت در ابتدای راه است و بر اساس رود مپی Roadmap که دارد، هنوز نیاز است تا خود را بیشتر توسعه دهد. توکن PINT در آینده در صرافی‌های غیرمتمرکز قابلیت معامله دارد و می‌توان آن را در نظر داشت.

کیلت KILT

کیلت KILT

پروژه کیلت یکی دیگر از آن پروژه‌هایی است که جامعه کریپتویی منتظر است تا نتایج آن ظاهر شود، زیرا کیلت به دنبال ایجاد یک پروتکل احراز هویت غیرمتمرکز است؛ چیزی که جامعه کریپتویی به شدت به آن نیاز دارد.

از یک سو مباحثی مربوط به احراز هویت در صرافی‌ها برای کاربران مشکل‌زا شده است و از طرف دیگر افراد به دنبال مخفی بودن هویت خود هستند. این تناقض همان چیزی است که در کریپتوکارنسی باید حل شود و شاید کلید آن در دست پروژه کیلت باشد.

کیلت با طراحی پروتکل‌های غیرمتمرکز و استفاده از شناسه‌هایی که از آن به دست می‌آید، می‌خواهد هویت کاربران را تأیید کند. این فرایند هم به سادگی انجام می‌شود و هر کس می‌تواند هویت دیجیتال خود را بسازد.

این موضوع به شدت می‌تواند مورد استقبال قرار گیرد، چراکه از طرفی نهادهای قانونی به این موضوع واکنش دارند و از طریق دیگر فعالان کریپتو می‌خواهند این فرایند غیرمتمرکز پیش برود.

پولکا استارتر Polka Starter

پولکا استارتر Polka Starter

پولکا استارتر با نماد POLS از دیگر پروژه‌های پولکادات است که امیدهای زیادی را برانگیخته است. پولکا استارتر به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای پروژه‌ها می‌پردازد و سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند از تخفیف‌های کارمزدی و سایر امکانات آن استفاده کنند.

پولکا استارتر یک بازارساز هوشمند است که با استفاده از استیکینگ و سایر ابزارهای مالی به کار می‌پردازد. اما تفاوت پولکا استارتر با ابزارسازهای AMM در این است که با استخرهای معاملات ثابت (Fixed Swaps) به کار می‌پردازد تا جلوی نوسانات قیمتی بازار کریپتو را بگیرد و سرمایه‌گذار با خیال راحت‌تری بتواند به سرمایه‌گذاری بپردازد.

پولکا استارتر در طول فعالیت خود توانسته شرکایی همچون دارایی اطلاعات غیرمتمرکز (Decentralized Information Asset) که به آن DIA می‌گویند و همچنین کوالنت (Covalent) را که در زمینه کیف پول‌های کریپتویی فعالیت می‌کند، داشته باشد. مدیریت ریسک و استفاده از فرایندهای بین زنجیره‌ای نیز از مزایای آن است که موجب شده تا سرمایه‌گذاران به آن توجه کنند.

پولکا سواپ Polka swap

پولکا سواپ  Polka swap

پولکا سواپ یک بازارساز و صرافی غیرمتمرکز است. تاکنون خبرهای زیادی از پولکادات منتشر شده تا بتواند یک صرافی غیرمتمرکز قوی ایجاد کند اما شاید این پروژه بتواند به خوبی هدف اصلی را پیش ببرد.

پولکا سواپ از آن دسته پروژه‌هایی است که نیاز است تا در مرور زمان رشد آن را مشاهده کرد تا ببینیم آیا می‌تواند رقیب صرافی‌هایی همچون یونی سواپ و پنکیک سواپ شود یا خیر؟

در پولکا سواپ تأکید بر ارتباط بین زنجیره‌ای و تخفیف‌های لازم در این زمینه است تا بتوان کارمزدها را کاهش داد و سرعت سواپ را نیز افزایش داد. همچون سایر پروژه‌های پولکادات، این پروژه نیز به دنبال ارتباط بین زنجیره‌ای و اتصال سایر بلاکچین‌ها به پولکادات است.

در پولکا سواپ نوآوری‌های گوناگونی نیز برای درآمدزایی ایجاد شده و در بخش اگریگیتورها aggregator به خوبی آن‌ها را قرار داده است؛ همچنین اتصال این صرافی غیرمتمرکز به بریج‌ها Bridge باعث شده تا شبکه‌های زیادی از اتریوم بتوانند به آن متصل شوند و کارمزدها نیز کاهش پیدا کند.

دامی آنلاین Domi Online

دامی آنلاین Domi Online

دامی آنلاین یک پروژه بازی در بستر پولکادات است. دامی آنلاین با سبک نقش‌آفرینی ساخته شده و از جمله معدود بازی‌ها در پولکادات است که چشم سرمایه‌گذاران به آن است.

دامی آنلاین به صورت P2E است و شما می‌توانید از آن به درآمدزایی برسید. اکثر این درآمدها از خرید و فروش NFT انجام می‌شود و هر کسی می‌تواند در این بازی به موفقیت برسد. دامی آنلاین هیچ مرحله‌ای ندارد و سعی شده تا خیلی سخت نباشد تا هر کسی بتواند در آن به درآمدزایی برسد.

به عبارتی در دامی آنلاین برخلاف بسیاری از بازی‌ها بیشتر به جنبه تفریحی بودن بازی توجه شده است و افرادی که می‌خواهند بازی کنند، صرفاً می‌توانند با تعدادی فعالیت‌های جذاب و بدون رقابت با دیگران به ضرب NFT بپردازند.

در این بازی شما در نقش یک رزمنده وارد می‌شوید و می‌توانید یک دهکده داشته باشید. به ساخت و فروش اسلحه بپردازید یا حتی بیشتر بر روی کشاورزی تمرکز کنید و به درآمدزایی برسید. دامی آنلاین از آن بازی‌هایی است که افراد سعی می‌کنند تا با آن بر اساس سلیقه خود رفتار کنند و این همان چیزی است که این بازی هم به دنبال آن است.

هیولاهای میان زنجیره‌ای Polychain Monsters

هیولاهای میان زنجیره‌ای Polychain Monsters

بازی هیولاهای میان زنجیره‌ای Polychain Monsters که در گذشته به نام پولکامن Polkamon شناخته می‌شد را می‌توان یکی دیگر از پروژه‌های بازی و NFT در کریپتو در نظر گرفت و در این پروژه هم خاصیت میان زنجیره‌ای بودن لحاظ شده است.

بازی هیولاهای میان زنجیره‌ای به شدت شبیه بازی کریپتو کیتیز Crypto kitties است و به همین دلیل می‌توان آن را یک بازی کریپتوکیتیز میان زنجیره‌ای دانست. البته استفاده از مکانیزم‌های بازی اکسی اینفینیتی Axie infinity هم در آن وجود دارد.

شما در این بازی باید هیولاهای خود را انتخاب کنید، آن‌ها را ارتقا دهید و با تولید مثل به NFTهای جدید دست پیدا کنید. سپس می‌توانید با قدرت در میدان‌های نبرد رو به رو شوید.

البته هیولاهایی که در این بازی می‌بینید خیلی ترسناک نیستند و گرافیک بازی سعی کرده تا آن‌ها را دوست‌داشتنی جلوه دهد. توکن این بازی PMON است و بازیکنان می‌توانند NFTهای خود را در بسترهای پولکادات، بایننس اسمارت چین، پالیگان و اتریوم جا به جا کنند.

هر چه بتوانید نژادهای خالص‌تری در بازی به دست بیاورید یا هیولاهایی با قدرت‌های بیشتر داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را به خوبی بفروشید و درآمد بیشتری کسب کنید.

جمع‌بندی

اگرچه پولکادات را می‌توان یکی از قوی‌ترین پروژه‌های کریپتوکارنسی دانست اما باید در نظر داشت که بلاکچین نیز با سایر بلاکچین‌ها در رقابت است و دنیای کریپتوکارنسی که بر روی رقابت و قدرت پروژه‌های مختلف می‌گردد، هر لحظه ممکن است تغییراتی داشته باشد.

پروژه‌هایی که معرفی شدند کارکردهایی دارند که در بلاکچین های دیگر نیز در حال دنبال شدن هستند و اهداف مشترکی در پروژه‌ها وجود دارد. به عنوان مثال ما اکنون با صدها پروژه دیفای در زمینه صرافی غیرمتمرکز رو به رو هستیم که با یکدیگر رقابت می‌کنند.

چیزی که مهم است تشخیص درست پروژه‌ها و آن چیزی است که در هر کدام می‌توانیم بررسی کنیم، یعنی رود مپ و وایت پیپر White paper. پس باید به دقت پروژه‌ها را زیر نظر داشت و بر اساس تصمیم‌گیری سرمایه‌گذارانه و لحاظ کردن مدیریت ریسک به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تازه تأسیس و آلت‌کوین‌ها پرداخت.

مقالات پیشنهادی : وایت پیپر (White Paper) چیست؟

تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال به ویژه پروژه‌های متاورسی و NFT نیز دانش خاص خود را می‌خواهد بنابراین در برابر هر پروژه نیاز است تا دانش لازم را برای سرمایه‌گذاری کسب کنید و با ذهنی کاملاً باز نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

در بازارهای مالی هزاران اتفاق ممکن است رخ دهد و از این جهت هنگامی که به دنبال ورود سرمایه به آن هستیم، حتماً باید نسبت به خطرات احتمالی و بررسی لازم برای موضوعات سرمایه‌گذاری آموزش و دقت لازم را داشته باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!