برترین بازی‌های کریپتویی

تاریخ بروز رسانی: 1401/08/09

بهترین بازی های کریپتویی در سال 2022 + نحوه درآمدزایی


دنیای کریپتوکارنسی ویژگی‌های جدیدی به دنیای بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی اضافه کرد که بازیکنان بتوانند از این بازی‌ها به درآمد برسند و همین موجب شد تا پروژه‌های گوناگونی در این زمینه به فعالیت بپردازند.

فعالیت بازی‌ها در قالب پاداش‌دهی از طریق توکن‌های درون بازی، ساخت و فروش NFT و همچنین خرید و فروش زمین‌های متاورسی انجام می‌شود. هر بازی مکانیزم خاص خود را دارد و هر کدام در حال پیشرفت هستند.

مقالات پیشنهادی : متاورس چیست؟

در این مقاله به بررسی بهترین بازی های کریپتویی می‌پردازیم که تاکنون توانسته‌اند به خوبی عمل کنند و درآمدهای خوبی نصیب بازیکنان خود کنند.

البته یک نکته را هم اینجا در نظر می‌گیریم و آن اینکه بسیاری از بازی‌ها به دلیل مسائل مربوط به تحریم برای ما ایرانی‌ها غیرقابل بازی هستند و بازی‌های مهمی همچون آپلند (Upland) و بلانکو پارتی(Blanco party) را نمی‌توان در این لیست قرار داد.


در این مقاله می خوانید

بهترین بازی های کریپتویی

بازی‌های کریپتویی را تحت عنوان بازی‌های P2E (Play to earn) می‌شناسند که به معنای کسب درآمد با بازی است. این گروه از بازی‌ها ادامه بازی‌های P2W (Play to win) به معنای بازی‌هایی که برای پیروزی نیاز به خرید درون برنامه‌ای دارند، هستند.

در بازی‌های P2W شما نیاز دارید تا تعدادی از آیتم‌های بازی همچون اسلحه را خریداری کنید یا قدرت خود را از طریق فروشگاه بازی بالا ببرید. NFT موجب شده تا نه تنها بازیکنان خیلی راحت بتوانند آیتم‌های خود را خریداری کنند بلکه حتی بعدها بتوانند آن‌ها را بفروشند و از این جهت بازی‌های کریپتویی را P2E می‌نامند.

زیرا شما آیتمی که خریداری می‌کنید را به عنوان یک NFT در دست دارید. همچنین بعضی از بازی‌ها برای ترغیب بازیکنان به بازی و خرید و فروش به آن‌ها جوایزی از جمله توکن‌های درون بازی هدیه می‌دهند که این نیز به عنوان یک منبع درآمد برای بازیکنان محسوب می‌شود.

با این همه نمی‌توان به همه پروژه‌های کریپتویی اعتماد کرد و بعضی از آن‌ها توانسته‌اند مخاطبان بسیاری به خود جذب کنند که در نتیجه پروژه‌های آن‌ها پیشرفت کرده‌اند و فعالان شبکه توانستند به درآمدهای خوبی برسند.

کریپتو کیتیز (CryptoKitties)

بهترین بازی های کریپتویی

بازی کریپتو کیتیز از اولین بازی‌های کریپتویی است که شاید بتوان به عنوان اولین بازی جدی این حوزه آن را در نظر گرفت. مکانیزم این بازی ترکیب گربه‌های گوناگون و ژن‌های آنهاست تا به گربه‌های جدیدی برسید و بتوانید آن‌ها را خلق کنید. این بازی اکنون از بهترین بازی های کریپتویی به‌شمار می‌رود.

جذابیت بازی به غیرقابل پیش‌بینی بودن قدرت‌ها و قیافه گربه برمی‌گردد که از ترکیب کدام گربه‌ها تشکیل شده باشد. نزدیک به 4 هزار ژن گربه در این بازی وجود دارد که با ترکیب هر کدام از آن ها با یکدیگر به گربه‌های جدیدی می‌رسید.

کریپتو کیتیز از اولین بازی‌هایی بود که باب NFT را به کریپتوکارنسی باز کرد، چراکه شما بعد از ساخت این گربه‌ها می‌توانید آن‌ها را به صورت NFT به فروش برسانید و از آن کسب درآمد کنید. پس اگر به گربه‌ها علاقه دارید و از دیدن گربه انرژی می‌گیرید و می‌خواهید در دنیای آن‌ها کمی تفریح کنید و به درآمد نیز رسید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به بازی کریپتو کیتیز حتماً سر بزنید.

مطمئناً همه ژن‌ها در اختیار همه بازیکنان نیست و اگر شما بتوانید یک گربه با نژاد خالص تربیت کنید می‌توانید آن را باقیمت‌های بالاتری به فروش برسانید.

برای بازی کریپتو کیتیز به دلیل اینکه بر روی استاندارد ERC20 نوشته شده،بهتر است از کیف پول متامسک استفاده کنید تا به راحتی بتوانید خرید و فروش NFT را انجام دهید.

اسپلینترلندز Splinterlands

بازی های کریپتویی

بازی اسپلینترلندز از نخستین بازی‌های کارتی در کریپتو بوده است که بر روی بلاک چین هایو (HIVE) قرار دارد. هایو یک فورک از ترون است و بسیاری به آینده آن امیدوار هستند. از جمله ویژگی‌های آن نیز به سرعت و کارمزدهای پایین اشاره می‌کنند.

اسپلینترلندز برای همه آن‌هایی مفید است که به بوردگیم‌های کارتی علاقه دارند، این گروه از بازیکنان می‌توانند بی‌شمار کارتی که در این بازی در اختیارشان قرار گرفته را بردارند و با دیگر بازیکنان بجنگند.

روند بازی از این قرار است که شما باید مجموعه‌ای از کارت‌ها با قدرت‌های مختلف را جمع کنید و سپس آن‌ها را در یک دسته از کارت‌ها قرار می دهید که به آن دک (Deck) می‌گویند، سپس درخواست مبارزه می‌دهید و یک بازیکن در مقابل شما قرار می‌گیرد که او نیز یک دک چیده است. کارت‌ها به نبرد تن به تن با همدیگر می‌پردازند و در نهایت دکی که قوی‌تر است پیروز می‌شود.

برای بازی اسپلینترلندز نیاز است تا در ابتدا 10 دلار برای خرید کارت‌ها پرداخت کنید و سپس کارت‌های خود را ارتقا دهید. با ارتقای کارت‌ها می‌توانید به خرید و فروش آن‌ها بپردازید. کسانی در این بازی پیروز هستند که کارت‌های قوی داشته باشند بنابراین اگر بتوانید کارت‌ها را از طریق بازی کردن و ادغام آن‌ها با یکدیگر قوی کنید می‌توانید به دیگران آن را بفروشید.

برای بازی اسپلینترلند از انواع کیف پول ها همچون متامسک می‌توانید استفاده کنید چراکه این بازی با بلاکچین های اتریوم، وکس و... همکاری دارد و مشکلی در تراکنش‌های آن وجود ندارد. توکن درون بازی DEC نام دارد و توکن حاکمیتی بازی SPS است که با داشتن آن می‌توانید در روند تصمیم گیری بازی نیز مشارکت داشته باشید.

اکسی اینفینیتی Axie infinity

اکسی اینفینیتی Axie infinity

شاید زمانی بازی‌های کریپتویی به شدت مشهور شدند که بازی اکسی اینفینیتی و عجایبی که از آن سر درآوردند از آن بیرون آمدند. این بازی یکی از اولین بازی‌هایی بود که اخبار منتشره از آن به شدت بر رسانه‌ها و فعالان بازی‌های کریپتویی تأثیر گذاشت.

بازی اکسی اینفینیتی بر بستر اتریوم قرار دارد و برای همین به دلیل کارمزدهایش کمی اذیت کننده است اما از طرف دیگر NFTهایی که از این بازی به فروش می‌رسد به شدت گران‌قیمت هستند.
روند بازی اکسی اینفینیتی از این قرار است که هر کس باید سه اکسی در ابتدای بازی خریداری کند که قیمت آن‌ها متغیر است اما در نظر داشته باشید که با کمتر از 50 دلار بعید است بتوانید اکسی‌های خوبی خریداری کنید که بعدها بتوانید به درآمدزایی برسید.

مقالات پیشنهادی : اتریوم چیست؟

سپس باید با این اکسی‌ها به جنگ دیگر بازیکنان بروید و با آن‌ها مبارزه کنید. در طول بازی مهارت‌ها و قدرت‌های بیشتری به اکسی‌های خودتان بدهید و سپس آن‌ها را ارتقا دهید. با جلو رفتن روند بازی شما به اکسی‌های قدرتمندی دست‌یافته‌اید. اما نکته جالب توجه این است که شما می‌توانید اکسی‌ها را وارد تولیدمثل کنید و از آن‌ها چندتا داشته باشید و سپس اکسی‌های خود را بفروشید.

با فروش این اکسی‌ها که به صورت NFT درآمده‌اند به کسب سود برسید و سپس به خرید اکسی‌های دیگر بپردازید. این‌گونه اکوسیستم اکسی اینفینیتی به راه افتاده است. البته این پروژه همواره با چالش‌های گوناگونی همچون تورم بیش از اندازه اکسی‌ها رو به رو بوده است که در آپدیت‌های مختلف سعی کرده تا آن را مدیریت کند.

بازی اکسی اینفینیتی بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است و توکن های AXS و SLP مربوط به این بازی هستند. برای این بازی نیاز است تا کیف پول ronin wallet را نصب کنید تا بهتر بتوانید تراکنش‌های خود را مدیریت کنید.

گادز آنچیند Gods unchained

گادز آنچیند Gods unchained

بازی گادزآنچیند از دیگر بازی‌های کریپتویی است که توانسته سر و صدای زیادی در کریپتوکارنسی به راه بیندازد و رقیب اصلی بازی اسپلینترلندز است. گادز آنچیند نیازی به سرمایه اولیه ندارد و می‌توانید به صورت رایگان وارد آن شوید اما برای اینکه به درآمد برسید و نخواهید پولی بدهید باید به مقدار زیادی بازی کنید.

در گادز آنچیند شما با گروهی از کارت‌های مختلف رو به رو هستید که قابلیت‌های مختلف جادویی و جنگی دارند. شما می‌توانید از بین این کارت‌ها تعدادی را انتخاب کنید و سپس از آن‌ها استفاده کنید. این کارت‌ها را در یک دک قرار می‌دهید و به جنگ یک بازیکن دیگر می‌روید.

حالا باید یکی یکی کارت‌هایی که در دست دارید را رو کنید و ببینید آیا از پس کارت‌های رقیبتان برمی‌آیند یا نه؟ این‌گونه شما می‌توانید پس از شکست حریف به رنک‌های بالاتری بروید و اگر خودتان شکست بخورید از رتبه شما کم می‌شود.

با پیروزی در برابر رقیبان می‌توانید کارت جایزه بگیرید یا توکن گادز به عنوان ریوارد کارنسی به شما داده شود. سپس می‌توانید کارت‌ها را با هم ترکیب کنید و از آن‌ها NFT بسازید و در نهایت از طریق مارکت بازی به درآمد برسید.

برای بازی گادز آنچیند می توانید کیف پول متامسک را نصب کنید تا بتوانید جوایز خود را با توکن GODS که توکن اصلی بازی است را دریافت کنید. البته NFTهایی که می‌خواهید به فروش برسانید نیز می‌توانید به صورت اتریوم یا دیگر ارزها نیز بفروشید.

لیگ آو کینگدامز League of Kingdoms

لیگ آو کینگدامز League of Kingdoms

بازی‌هایی همچون کلش آو کلنز همواره مورد توجه دوستداران بازی‌های موبایلی و کامپیوتری بوده است. لیگ آو کینگدامز آمده است تا جای خالی کلش آو کلنز را در کریپتوکارنسی پر کند. این بازی همچون سایر بازی‌های استراتژیک است که باید یک قلعه و ارتش برای خودتان داشته باشید.

در این بازی نیاز به متحد دارید و باید هر روز به قلعه خودتان سر بزنید و آن را ارتقا بدهید تا بتوانید نیروهای قوی‌تری تربیت کنید. سپس با نیروهایی که دارید به سایر قلعه‌ها حمله کنید و با غارت دیگران به آیتم‌های گوناگون دست پیدا کنید.

بازی لیگ آو کینگدامز می‌تواند به شدت هیجان‌انگیز باشد به خصوص وقتی دسته‌جمعی به یک تیم حمله می‌کنید. در این بازی با شرکت در ایونت‌ها (رویدادها) و به دست آوردن آیتم‌های گوناگون در قالب NFT می‌توانید به درآمد برسید.

این بازی نیز بر اساس استاندارد ERC20 نوشته شده است و با کیف پول متامسک می‌توانید وارد آن شوید. توکن حاکمیتی بازی LOKA نام دارد.

تاون استار Town star

تاون استار Town star

بازی تاون استار از دیگر بازی‌های سبک استراتژیک است که توسط گالا گیمز (GALA GAMES) ایجاد شده است. این بازی هم از قدیمی‌های بازی‌های کریپتویی است و در بستر وب بازی می‌شود. برای این بازی کافی است یک اکانت در سایت گالا ایجاد کنید و کیف پول خودتان را به آن وصل کنید.

مقالات پیشنهادی : ارز دیجیتال گالا چیست؟

در این بازی مسئولیت یک مزرعه به شما داده می‌شود که باید آن را توسعه دهید و هر روز بر آن نظارت کنید. در این مزرعه به کشت گیاهان یا پرورش حیوانات بپردازید و با فروش آن‌ها مزرعه خود را گسترش دهید. سپس می‌توانید با قدرت در بازی بمانید وگرنه ممکن است درجا بزنید و یا با اتمام ذخایر پولی یا سوخت از بازی کنار زده شوید.

اگر می‌خواهید از طریق تاون استار به درآمدزایی برسید باید حداقل 50 دلار بدهید و یک توکن گالا گولد GALA GOLD بخرید یا از NFTهای ویژه گالا خریداری کنید و در کیف پول خود داشته باشید. هر روز با کاری که در مزرعه انجام می‌دهید و کوئست‌هایی که بر اساس آن پیش می‌روید، به شما جایزه داده می‌شود که به صورت توکن تاون است.

هر چه بیشتر پیش بروید و NFTهای بیشتری در زمین خود قرار دهید بیشتر به درآمد می‌رسید. البته اگر هم نمی‌خواهید که در بازی هزینه‌ای کنید می‌توانید در ایونت‌های گالا شرکت کنید که در یک ماه باید زمین خود را در رتبه یک تا 400 نگه دارید.

در این روش شما وارد یک ایونت می‌شوید که هزاران نفر در آن حضور دارند، شما با سرعت بیشتر باید مزرعه خود را گسترش دهید و سپس بتوانید در رتبه‌های برتر قرار بگیرید. در پایان ایونت به شما جایزه داده می‌شود که می‌توانید با آن NFT خریداری کنید و سپس آن را در زمین قرار دهید و به کسب درآمد بپردازید.

توکن TOWN به عنوان توکن اصلی بازی است که بر اساس آن جوایز داده می شود و البته می توانید با دارا بودن GALA که توکن اصلی شرکت گالاست درآمد بالاتری داشته باشید. گالا دارای یک کیف پول است که با ساخت آن می‌توانید توکن‌ها و NFTهای خود را در آن قرار دهید.

سندباکس SANDBOX

سندباکس SANDBOX

دنیای بازی‌های کریپتویی یک سر آن به متاورس می‌رسد و اگر در میان پروژه‌های متاورسی بخواهیم از بهترین بازی های کریپتویی صحبت کنیم حتماً سندباکس را باید در نظر بگیریم. سندباکس یکی از بزرگترین پروژه‌های متاورسی است که در توانسته مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند که در بستر اتریوم فعالیت می‌کند.

سندباکس دنیایی با یک نقشه باز را به وجود آورده که از زمین‌های گوناگونی تشکیل شده است. اگر بخواهیم مشابه آن را در بازی‌های ویدئویی نام ببریم بازی GTA را می‌توان گزینه مناسبی دانست. در GTA هم افراد می‌توانستند در شهر قدم بزنند و به هر کجا که دلشان می‌خواهد بروند و اگر خواست وارد داستان و بازی شود و ماموریت انجام دهد.

حالا در سندباکس هم به همین شکل است شما می‌توانید وارد این دنیا شوید و به گشت و گذار بپردازید. به موزه یا کافی‌شاپ بروید یا گلف بازی کنید. اما اگر به دنبال درآمدزایی هستید بهتر است که وارد رویدادهایی شوید که در این بازی به آن‌ها اشاره می‌شود.

اقتصاد سندباکس از طریق همین ایونت‌ها می‌گذرد. افراد زمین‌های گوناگونی می‌خرند و سپس آن‌ها را تجهیز می‌کنند و از شما دعوت می‌کنند تا در آن‌ها به بازی بپردازید یا در آنها شرکت کنید. این رویدادها می‌تواند از شرکت در یک کنسرت باشد تا بازی قایم موشک.

برای اینکه بتوانید وارد سندباکس شوید می‌توانید تیکت ورود بخرید یا زمین بخرید که البته تیکت بر اساس میزان استقبال به صورت NFT عرضه می‌شود و قیمت آن متغیر است اما اگر بخواهید زمین بخرید باید مبلغ زیادی پرداخت کنید، چراکه زمین‌های سندباکس در سال‌های اخیر قیمت‌های نجومی پیدا کرده‌اند.

اما راه ساده‌تر و بدون هزینه این است که وارد رویدادهای فصلی سندباکس شوید که تقریباً هر فصل باز می‌شود. در این رویداد بزرگ فصلی که شبیه یک فستیوال است باید در رویدادهای گوناگون شرکت کنید و در زمین‌های گوناگون وارد شوید. با شرکت در این رویدادها و کسب رتبه‌های خوب در پاس کردن ایونت‌ها می‌توانید شانس شرکت در قرعه‌کشی سندباکس را داشته باشید.

در قرعه‌کشی‌هایی که انجام می‌شود به شما توکن SAND جایزه داده می‌شود و همچنین احتمال به دست آوردن تیکت ورود به سندباکس را هم خواهید داشت که هر بار به مقدار 10 هزار تیکت به شرکت‌کنندگان داده می‌شود.

پس از آن می‌توانید همیشه وارد سندباکس شوید و به خرید و فروش NFT بپردازید و یا در رویدادهای گوناگون شرکت کنید و جایزه ببرید. به طور کلی فضای متاورس عجیب و هیجان‌انگیز است و می‌توانید لذت خوبی از آن ببرید.

توکن اصلی بازی SAND نام دارد که می توانید آن را در کیف پول متامسک نگهداری کنید.

دیسنترالند Decentraland

دیسنترالند Decentraland

دیسنترالند از رقیبان اصلی سندباکس است که اقتصاد درون بازی آن به شدت شبیه سندباکس بوده و رویدادهایی مشابه دارد، اما این پروژه متاورسی که با رمزارز MANA شناخته می‌شود، ویژگی‌های منحصر به فردی نیز دارد.

اولین تفاوت این پروژه با دیگر پروژه‌های متاورسی ویژگی‌های زیباشناختی آن است. اگرچه گرافیک دیسنترالند هنوز خیلی قوی نیست ولی کمتر از سندباکس چالشی است و بیشتر بر روی ساخت و ساز زمین‌های جذاب بنا شده است. همچنین به جای رویدادهایی که بیشتر حالت بازی دارد، در دیسنترالند دورهمی‌ها و ایونت‌های هنری برگزار می‌شود.

برای ورود به دیسنترالند و درآمدزایی نیاز است تا حداقل یک زمین داشته باشید تا بتوانید NFT در آن قرار دهید و آن را قوی کنید و نهایتاً به فروش برسانید. خرید و فروش NFT اصلی‌ترین و مهمترین بخش از اقتصاد دیسنترالند است.

تفاوت دیگر دیسنترالند با سندباکس این است که شما نیازی به بلیط ورود ندارید و می‌توانید به راحتی وارد دنیای دیسنترالند شوید. برای درآمدزایی هم یک راه ساده‌تر پیش پای شما قرار دارد و آن اینکه به ماینینیگ بپردازید.

ماینینگ mining یک بخش جذاب در دیسنترالند است که بازیکنان به آنجا می‌روند و شروع به باز کردن شهاب‌سنگ‌هایی می‌کنند که از آسمان به زمین می‌افتند. سپس از درون آن‌ها موادی را استخراج می‌کنند و در بازی می‌توانند با آنها NFT بخرند. اگر این NFTها زیاد شدند و توانستید پیشرفت دهید می‌توانید آن‌ها را بفروشید و بعد شروع به خرید و فروش سایر NFTها کنید.

شرکت در رویدادها نیز یکی دیگر از بخش‌های جذاب در دیسنترالند است. رویدادها هر روز اعلام می‌شود و شما می‌توانید وارد آن‌ها شوید. بعضی از آن‌ها ورودی می‌خواهد و بعضی دیگر رایگان است و در بسیاری از آن‌ها ارز دیجیتال مانا به عنوان جایزه برای برندگان رویداد در نظر گرفته شده است.

توکن اصلی بازی MANA نام دارد که می‌توانید این توکن را به همراه سایر NFTهای بازی در کیف پول متامسک نگهداری کنید.

سوریر Sorare

سوریر Sorare

اگر به فوتبال علاقه دارید و هر روز اخبار فوتبال را دنبال می‌کنید، می‌توانید بازی سوریر را در نظر بگیرید و هر روز به آن سر بزنید. سوریر یک بازی کارتی است که شما در حکم یک مربی وارد دنیای آن می‌شوید. سپس تعدادی کارت به شما داده می‌شود که بعضی به صورت شانسی و برخی دیگر را خودتان انتخاب می‌کنید.

در طول بازی شما باید بتوانید مجموعه کارت‌هایی که دارید را قوی کنید تا رتبه بالاتری در بازی کسب کنید. بازی به این‌گونه است که شما در هر هفته سعی می‌کنید بازیکن‌هایی که به نظرتان عملکرد بهتری خواهند داشت را در مجموعه کارت خود قرار دهید. سپس صبر می‌کنید تا ببینید که آیا درست پیش‌بینی کرده‌اید یا خیر؟

اگر بتوانید درست پیش‌بینی کنید امتیاز بالاتری می‌گیرید و کارت‌های شما امتیاز بالاتری می‌گیرند؛ در ادامه می‌توانید با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازید و تیم خود را ارتقا دهید. در مورد درآمدزایی هم شما می‌توانید کارت بازیکنی که ارتقا پیدا کرده را به صورت NFT و با قیمت مناسب به فروش برسانید.

بازی سوریر یک کیف پول داخلی دارد که البته نیاز است تا یک کیف پول اتریوم نیز به آن وصل کنید. تراکنش‌ها و پاداش‌دهی در این بازی با اتریوم ETH انجام می‌شود.

تتان آرِنا Thetan arena

تتان آرنا Thetan arena

یکی از بازی‌های محبوب کریپتویی را می‌توان تتان آرنا دانست به دلیل سبک متفاوت آن با سایر بازی‌ها. در تتان آرنا شما باید با دیگر بازیکنان به معنای واقعی بجنگید. در این بازی شما در نقش یک بازیکن مبارز ظاهر می‌شوید که با سلاح‌های گوناگون در جنگ با دیگر بازیکنان باید پیروز شود.

پیروزی در بازی بستگی به این دارد که تا چه اندازه مهارت داشته باشید و از چه سلاحی استفاده کنید. سلاح بازی تتان آرنا را می‌توانید از طریق پک‌های جایزه به دست بیاورید یا در فروشگاه آن بخرید. البته در ابتدای بازی به شما تعدادی اسلحه و چند کاراکتر داده می‌شود اما امکان ارتقا و فروش آن‌ها را ندارید.

بهترین کار این است که حداقل از فروشگاه تعدادی اسلحه بخرید و سپس وارد بازی شوید. اگر به دنبال درآمد هستید بهتر است که با یک گروه از هم‌تیمی‌ها وارد این بازی شوید. به عبارتی بازی تتان آرنا همچون لیگ آو کینگدامز یک بازی گروهی است.

نقطه اصلی درآمدی بازی هم زمانی است که شما و گروهتان با دیگر گروه‌ها مبارزه می‌کنید که در صورت پیشروی و پیروزی می‌توانید جوایز مختلفی بگیرید که در بازی از طریق توکن های گوناگون به شما پاداش داده می‌شود.

بازی تتان آرنا به ویژه در حالت گروهی آن بسیار هیجان‌انگیز است و از این رو می‌توانید در کنار درآمدی که از این بازی کسب می‌کنید از محیط دوستانه‌ای هم که دارید لذت ببرید.
THC و THG توکن‌های بازی تتان آرنا هستند که می توانید در کیف پول متامسک آنها را نگهداری کنید.

نتیجه‌گیری بهترین بازی های کریپتویی

بازی‌های کریپتویی از جمله مهمترین بخش‌های ارزهای دیجیتال و به ویژه حوزه NFT و متاورس هستند. اگر به این گروه پروژه‌ها علاقه دارید می‌توانید علاوه بر هولد توکن های آن‌ها که می‌تواند برای شما امتیازات ویژه‌ای همچون سهیم بودن در رأی‌گیری برای آینده پروژه را به ارمغان می‌آورد، از بازی‌های آن‌ها نیز لذت ببرید.

البته فراموش نکنید که برتری در این گروه از بازی‌ها و رسیدن به درآمد نیاز به زمان زیادی دارد، چراکه رقیبان شما گیمرهایی هستند که ممکن است ساعت‌ها وقت پای این بازی‌ها گذاشته باشند. با این حال با کمی صبر شما هم می‌توانید آرام آرام خودتان را در بازی‌ها ارتقا دهید.

با پیشرفت در بازی‌ها می‌توانید NFT و زمین‌ها را خریداری کنید و سپس به فروش برسانید. البته حواستان باشد که بازی‌ها را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار دهید تا مبادا هنگامی که شما نزدیک به درآمد خوبی بودید، آن بازی دچار ایرادات اساسی شود و وقت و سرمایه‌تان به هدر برود.

امتیاز این مقاله

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!