ارز دیجیتال گالا چیست؟

تاریخ بروز رسانی: 1401/08/08

ارز دیجیتال گالا چیست؟


ارز دیجیتال گالا با نماد GALA متعلق به شرکت گالاگیمز (GALA games) است که در حوزه بازی‌های کریپتویی فعالیت می‌کند و هدف آن رشد و توسعه این گروه از بازی‌هاست.

با توسعه بلاک‌چین و قرار گرفتن فناوری‌های گوناگون بر بستر آن شاهد ظهور بازی‌های گوناگونی در این بستر بودیم که اکسی اینفینیتیAxie Infinity به عنوان یکی از مهمترین بازی‌ها توانست توجه بسیاری را به خود جذب کند.

در ادامه پیشرفت بازی‌های گوناگون اما این شرکت گالا بود که توانست با ارائه بازی‌هایی همچون تاون استار Town star به خوبی به جلب نظر مخاطبان خود بپردازد و پیشرفت کند.


در این مقاله می خوانید

شروع فعالیت گالا

گالا گیمز توسط اریک شیرمیر (Eric Schiermeyer) بنیانگذاری شد. آقای شیرمیر که توانسته بود در دنیای بازی‌های آنلاین نام خوبی از خود به جای بگذارد این بار شانس خود را در بلاک چین امتحان کرد و در این زمینه هم نشان داد که متخصص است.

به مرور زمان تیم گالا گیمز به 60 نفر رسید و پروژه‌های آن یکی یکی اعلام شد. بازی‌های این شرکت بر اساس P2E (Play to earn) طراحی شده بود که آن را به این صورت تعریف می کنند: "بازی کن و کسب درآمد کن". این فضا برای بازی‌ها با ورود بلاک چین در دنیای بازی‌ها ایجاد شد.

بلاک چین امکان خرید و فروش NFT و همچنین درآمدزایی بی دردسر و غیرمتمرکز را برای بازی‌ها فراهم آورد. پیوند دیفای Defi و گیم Game منجر به ایجاد صنعتی به نام گیمیفای (Gamifi) شد و در نتیجه شرکت‌هایی همچون گالا و استارتاپ‌های دیگر ترغیب به راه‌اندازی بازی‌های خود در این فضا شدند.

ارز دیجیتال گالا

گالا گیمز از نخستین بازیگران بازی‌های کریپتویی بود که در بستر اتریوم راه‌اندازی شد و سپس توانست شبکه خود را به بایننس نیز متصل کند تا هزینه تراکنش‌ها کاهش یابد و بتواند مخاطب بیشتری جذب کند.

لیست شدن توکن گالا در بایننس، آن را به اوج قیمتی تاریخی خود رساند و حجم معاملات آن را افزایش داد. همچنین پس از اتفاقاتی که برای اکسی اینفینیتی افتاد و تورم بی‌سابقه‌ای که در این بازی ایجاد شد که در نتیجه آن کاهش مخاطبان و پایین آمدن قیمت توکن اکسی را در پی داشت؛ گالا توانست جایگاه خود را بیشتر تثبیت کند.

ویژگی‌های شبکه گالا

گالا برای اینکه بتواند امنیت تراکنش‌های خود را تضمین کند و بازی‌ها را به خوبی مدیریت کند از یک سیستم مبتنی بر نودهای گوناگون برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. برای این کار افراد باید بر روی ارز دیجیتال گالا سرمایه‌گذاری کنند و سپس تجهیزات مورد نظر گالا را تهیه کنند.

برای این کار حداقل به 20 هزار دلار سرمایه برای خرید لایسنس گالاگیمز و تبدیل شدن به نود گالا نیاز دارید و علاوه بر آن باید تجهیزات مورد نیاز برای تایید تراکنش‌ها و تأمین موارد لازم برای بازی‌ها و سرورهای آن‌ها را نیز داشته باشد.

نحوه درآمدزایی نودها بر اساس میزان فعالیت آن‌ها تعیین می‌شود و در ازای کاری که انجام می‌دهند پاداش می‌گیرند. مهمترین کاری که نودها انجام می‌دهند رصد و تأیید تراکنش‌های داخل بازی‌ها و مارکت گالا است.

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که در ادامه گالا بی‌نیاز از شبکه خواهد بود، چراکه وجود نودهای گوناگون باعث می‌شود تا بدون نیاز به شبکه مشخص (chain agnostic) بتواند کار کند. همچنین نودهای گالا نیاز به رایانه‌های خیلی قدرتمندی ندارد البته این موضوع بسته به نوع کار و رده‌ای که نود در آن قرار می‌گیرد نیز دارد.

معرفی مهمترین بازی‌های گالا گیمز

گالا گیمز یک شرکت پیشرو در بازی‌های کریپتویی است و به همین دلیل بازی‌های زیادی را در دست اجرا دارد. بعضی از آن‌ها همچون تاون استار کاملاً لانچ شده، بعضی هنوز در نسخه بتا قرار دارد و برخی دیگر در مرحله ساخت هستند.

با این حال همواره گالا به پیش فروش زمین‌ها و NFTهای بازی‌ها روی می‌آورد تا بتواند درآمد لازم از آن‌ها را کسب کند و برای پیشبرد پروژه سرمایه جذب کند. این موضوع برای سرمایه‌گذاران نیز جذاب است چراکه آنها می‌توانند NFT و زمین‌ها را با قیمت بسیار پایین‌تری بخرند و سپس آن‌ها را بفروشند.

در ادامه به چند بازی مهم گالا گیمز اشاره می‌کنیم:

تاون استار Town star

بازی تاون استار

بازی تاون استار را شاید بتوان مهمترین بازی استراتژیک در گیمیفای دانست. این بازی که دارای گرافیک ساده اما مکانیزم‌های پیچیده است به گونه‌ای طراحی شده که بازیکنان بتوانند درآمد لازم را با سرمایه‌گذاری و بازی در آن کسب کنند.

در این بازی شما در حکم رئیس یک مزرعه هستید که باید با توسعه مزرعه خودتان به رشد و توسعه آن کمک کنید و با صادر کردن محصولاتی که بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید، به درآمد برسید. هر چقدر بتوانید مزرعه بزرگ‌تر و با درآمد بیشتری داشته باشید در بازی پیشرفت بیشتری کرده‌اید.

سپس از طریق درآمدی که کسب می‌کنید، می‌توانید NFT بخرید و آن را در مزرعه قرار دهید. بازی نیز به شما تعدادی مأموریت می‌دهد که در هفته و ماه آن‌ها را اجرا کنید. با اجرای این مأموریت‌ها می‌توانید ارز دیجیتال پاداش بگیرید.

اگر هیچ هزینه‌ای نخواهید انجام دهید، می‌توانید در رویدادهایی که این بازی تعریف کرده شرکت کنید و جزء نفرات برتر شوید. اگر این اتفاق بیفتد بازی به شما یک جایزه می‌دهد که از طریق آن می‌توانید سرمایه اولیه خود را تامین کنید و در بازی به درآمدزایی بپردازید.

اسپایدر تانک Spider tanks

بازی اسپایدر تانک

شما در این بازی با تانک‌هایی که در اختیار دارید به جنگ دیگر بازیکنان بروید. این بازی نیز استراتژیک است و یادآور بازی‌هایی همچون جنرال (Generals) و ورلد آو وارکرافت (World of warcraft) برای طرفداران این بازی‌هاست. تفاوت این بازی در دارا بودن NFT است.

شما می‌توانید در این بازی با NFTهایی که کسب می‌کنید قدرت بیشتری داشته باشید. همچنین می‌توانید آیتم‌های گوناگون را از بازی خریداری کنید.

میراندوس Mirandus

بازی میراندوس Mirandus

از بازی‌هایی که به تازگی توسط گالا گیمز لانچ شده و موفقیت خوبی هم داشته می‌توان به میراندوس اشاره کرد. میراندوس یک بازی نقش‌آفرینی است که شما در نقش یک قهرمان باید با هیولاهای گوناگون به مبارزه بپردازید.

گرافیک این بازی منحصر به فرد است و اقتصاد درون آن نیز به گونه‌ای طراحی شده که بازیکنان بتوانند با خرید و فروش NFT به درآمد برسند. این بازی در گروه بازی‌های متاورسی نیز قرار می‌گیرد چراکه شما می‌توانید در این بازی صاحب زمین شوید و آن را بسازید.

مقالات پیشنهادی : متاورس چیست؟ آموزش Metaverse

در ابتدای بازی شما باید شخصیت‌های مورد نظر خود را خریداری کنید و اگر به دنبال راه‌اندازی یک امپراتوری هستید، باید یک زمین و قلعه نیز داشته باشید، سپس با خیال راحت می‌توانید به کسب درآمد بپردازید.

واکینگ دِد Walking dead

بازی Walking dead

بازی واکینگ دد با الهام از فیلم واکینگ دد در حال توسعه است. این یک بازی متاورسی است و شما باید در فضایی بین زامبی‌ها به مبارزه و توسعه زمین خود بپردازید. واکینگ دد از گروه بازی‌هایی است که به شدت طرفدارانش آن را دنبال می‌کنند و لحظه‌شماری می‌کنند که لانچ شود.

بازی واکینگ دد دارای گرافیک فوق‌العاده‌ای است و می‌تواند یک نقطه عطف در بازی‌های متاورسی باشد، همچنین فضای این بازی با مبارزاتی که در آن در نظر گرفته‌شده می‌تواند مخاطبان بسیاری که علاقه‌مند به بازی‌های مبارزه‌ای و ترسناک هستند، را به خود جذب کند.

تاکنون زمین‌های این بازی به خوبی فروش رفته و گفته می‌شود که در سال 2023 نسخه اولیه این بازی منتشر می‌شود.

فورتیفاید Fortified

بازی فورتیفاید Fortified

در یکی دو سال اخیر بازی فورتنایت Fortnite به شدت سر و صدا کرده است. فورتنایت که از گروه بازی P2W (Pay to win) است، اما می‌توان آن را به بلاک‌چین به یک بازی P2E تبدیل کرد. به همین دلیل گالا با راه‌اندازی بازی فورتیفاید خواسته تا این کار را انجام دهد.

بازی فورتفاید به این صورت طراحی شده که افراد در نقشه‌ها و زمین‌های گوناگون با همدیگر به رقابت و نبرد بپردازند. از این رو شبیه بازی‌های شوتری همچون کانتر Counter strike‌ و فورتنایت است. البته هنوز اطلاعات کاملی از این بازی در دست نیست و احتمال می‌رود که گالا سورپرایزهای دیگری نیز برای آن داشته باشد.

خرید گالا

برای خرید ارز دیجیتال گالا می‌توانید از طریق صرافی‌های گوناگون همچون کوکوین و بیت‌پین اقدام کنید. گالا توانسته با توسعه‌هایی که داشته به یک ارز دیجیتال قوی تبدیل شود و اعتماد بسیاری را به خود جذب کند.

مقالات پیشنهادی : آموزش کامل صرافی کوکوین

از آنجایی که در هر دو شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین قرار دارد آن را در کیف پول‌های گوناگون همچون متامسک و تراست ولت نیز می‌توانید هولد کنید. همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری همچون لجر نانو از آن پشتیبانی می‌کنند.

در صورتی هم که بخواهید در اکوسیستم گالا فعالیت کنید، توکن های اشتراکی گالا که به آن GALA GOLD گفته می‌شود را می‌توانید خریداری کنید و در کیف پول بازی نگهداری کنید. سپس به فعالیت در فروشگاه NFT بازی بپردازید و درآمد خود را از بازی‌ها نیز در آنجا ذخیره کنید و توکن‌های گالای خود را نیز در آن هولد کنید.

جمع‌بندی

گالا از آن دسته پروژه‌هایی است که شما باید در رصد کردن مداوم آن جدی باشید، زیرا گالاگیمز یک شرکت بازی‌سازی است و هر چه به طرفداران و پیشرفت آن توجه کنید بهتر می‌توانید به شرایط سبد و سرمایه‌گذاری خودتان مطمئن شوید.

بسیاری معتقدند که گالا می‌تواند علاوه بر فضای بازی‌های کریپتویی در بحث NFT و متاورس نیز گوی سبقت را از رقبای خود بدزدد و مشکلاتی که بسیاری از پروژه‌ها همچون اکسی اینفینیتی با آن رو به رو شدند را نیز پشت سر بگذارد، زیرا افراد با سابقه و متخصصی در این پروژه کار می‌کنند و مکانیزم بازی‌های آن به درستی طراحی شده است.

در میان پروژه‌هایی که در زمینه کریپتو کار می‌کنند، گالا را می‌توان یکی از لیدرهای بازار دانست، ولی با این همه در صورت سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال حتماً نسبت به مدیریت سرمایه و ریسک خود توجه کافی و کامل را داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
saeed saghi
saeed saghi
1 سال پیش

عالی بود

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  saeed saghi
1 سال پیش

خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده.

{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

2
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!