۱۳۹۹-۰۲-۲۹

1174 نظر

آموزش بورس از صفر به زبان ساده + دانلود رایگان

نویسنده: حامد ثقفی

آموزش بورس از صفر

قیمت: ۱۴۵٬۰۰۰ تومان


هم اکنون رایگان

قبل از پرداختن به مبحث آموزش بورس اجازه دهید به یک سوال پاسخ دهیم: بورس چیست؟ آیا بورس جایی است که در آن اجناسی با اسم‌های عجیب و غریب مثل کساوه و خمحور مبادله می‌شود؟ جایی است که پولتان را آنجا می‌گذارید و چند روز بعد دوبرابر آن را بر می‌دارید؟ یا جایی است که در آن سرمایه آدم‌ها تبخیر می‌شود و از بین می‌رود؟

هیچ‌کدام این تعابیر، درک درستی از بورس نیستند.

ما در ایران سه نوع بورس داریم: بورس کالا، بورس اوراق بهادار و بورس انرژی. در این مطلب قصد داریم در مورد بورس اوراق بهادار صحبت کنیم. معمولا هم وقتی می‌گویند بورس، منظورشان همین بورس اوراق بهادار است.

تصور کنید یک میلیارد تومان پول به دست شما رسیده و قرار است این پول سرمایه زندگی‌تان باشد. شاید به فکر تهیه یک مسکن کوچک بیفتید، یا بخواهید ماشین و وسایل خانه خود را عوض کنید. اما فکر عاقلانه‌تر این است که با پول خود، کسب‌وکاری راه بیندازید. کسب‌وکاری مثل یک مغازه کوچک یا یک کافه محلی.

یک فکر دیگر این است که با چند نفر از دوستان خود شریک شوید و کارگاهی بزرگ‌تر افتتاح کنید و به سودی بیشتر و باکیفیت‌تر برسید.

شاید هم بتوانید با هزاران نفر مثل خودتان شریک شوید و یک بانک بزرگ یا کارخانه تولید فولاد را بخرید. اگر این فکر به نظرتان هیجان انگیز می‌آید، مقاله درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. در مقاله آموزش بورس ما می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چطور با یک پول کم، به باشگاه هزار میلیارد تومنی‌ها وارد شوید.

چرا آموزش بورس

برای این که بورس را به بازارهای دیگر ترجیح دهیم، سه دلیل مهم داریم. اول آن که در بلندمدت (بالای ۷ سال)، در هیچ بازار دیگری به اندازه بورس نمی‌توانید سود کنید. دست‌کم در تمام ادوار گذشته این قاعده برقرار بوده است. 

دوم این که بالارفتن قیمت سهام، زندگی مردم عادی را به هم نمی‌زند و آن‌ها را بیچاره نمی‌کند. در حالی که اگر دلار دوبرابر شود، عده زیادی در معیشت خود دچار مشکل می‌شوند.

سومین دلیل، برای من از بقیه دلایل محکم‌تر است: اگر شما یک مجسمه طلا بخرید، قیمت طلا هر قدر که بالا برود، بعد از ده‌ها سال، هنوز یک مجسمه طلا دارید. اما اگر با همین پول چند گاو بخرید، گاو‌ها گوساله بیاورند، کم‌کم گاوداری باز کنید، کنار این گاوداری کارخانه لبنیات تاسیس کنید و کار خود را گسترش دهید، می‌توانیم روزی را تصور کنیم که در هر ماه، یک مجسمه طلا بخرید.

“ریشه ثروت در زمین و طلا و دلالی نیست. به تعبیر آدام اسمیت، ریشه ثروت در کار است.”

در واقع ریشه ثروت در زمین و طلا و دلالی نیست. به تعبیر آدام اسمیت، ریشه ثروت در کار است.

اگر یک قطعه زمین بخرید، هر قدر که گران شود، باز یک قطعه زمین دارید. اما اگر روی زمین گندم بکارید، گندم را آرد کنید و با آرد شیرینی درست کنید، می‌توانید زمین‌های بیشتری بخرید.

وقتی شما سهام یک شرکت را می‌خرید، دقیقا همین‌کار را می‌کنید. شرکت مالک زمین و تجهیزات تولید است. این دارایی‌ها با تورم گران می‌شوند، درست مثل این که طلا خریده باشید. با این تفاوت که در این زمین‌ها، دارند کار می‌کنند و از فروش محصولات سود می‌سازند. سودی که می‌تواند برای خرید سهام بیشتر هزینه شود.

برای آموزش بورس و سرمایه‌گذرای، بیایید با هم نگاهی بیندازیم به مهم‌ترین اصطلاحات بورسی.

سهام و اوراق بهادار

یک شرکت را تصور کنید که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه دارد. این شرکت سرمایه خود را به هزار میلیارد واحد تقسیم می‌کند. در نتیجه هر واحد، ۱۰۰ تومان قیمت پیدا می‌کند.

کسی که یک سهم از شرکت را بخرد، به اندازه ۱۰۰ تومان در این شرکت سهیم می‌شود. کسی که یک میلیارد سهم بخرد، سهمش برابر می‌شود با ۱۰۰ میلیارد تومان.

چنین فردی در یک هزارمِ همه چیزِ شرکت سهیم خواهد بود. یعنی اگر شرکت هزار هکتار زمین داشته باشد، یک هکتار از این زمین‌ها به او تعلق خواهد داشت. یا اگر شرکت یک میلیارد تومان بدهی داشته باشد، یک میلیون تومان از این بدهی، گردن او است.

پس تعداد سهم‌های منتشر شده به قسمی تعیین می‌شود که پس از تقسیم کل سرمایه ثبتی به سهم‌های کوچک‌تر، هر سهم ۱۰۰ تومان قیمت داشته باشد.

اما شرکتی که خیلی خوب کار کند و برای هر سهم، ۵۰۰ تومان سود بسازد، با شرکتی که برای هر سهم فقط ۱ ریال سود می‌کند، یکسان نیست. به همین دلیل، قیمت سهم شرکت به مرور زمان تغییر می‌کند و بالا و پایین می‌رود.

حالا دو بانک را تصور کنید. قیمت سهم یکی ۶۰ تومان است و دیگری ۲۰۰۰ تومان. کدام بانک، گران‌تر است؟ شما نمی‌توانید از روی قیمت هر برگه سهم، در مورد گرانی یا ارزانی آن شرکت قضاوتی داشته باشید.

فرض کنید بانک اول هزار میلیارد سهم منتشر کرده و بانک دوم ۱۰ میلیارد سهم. در این حالت تمام سهم‌های بانک اول، ۶۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد، در حالی که بانک دوم را با ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌توانید به طور کامل بخرید. یعنی ارزش بازار بانک اول، ۳ برابر بانک دوم است.

مهم‌ترین درس در آموزش بورس همین است: مقایسه عدد قیمت دو سهم، هیچ اطلاعاتی به شما نمی‌دهد.

EPS چیست و به چه کاری می‌آید؟

یک سهم ۱۰۰ تومان است، سهم دیگر ۱۰ هزار تومان. هیچ کدام از این دو سهم، به خودی خود گران یا ارزان نیستند. موضوع مهم‌تر این است که شرکت دارد چقدر سود می‌کند.

شرکتی را تصور کنید که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد. (گاهی برای سادگی نوشتن، به ۱ هزار میلیارد تومن می‌گوییم ۱ همت که مخفف همان هزار میلیارد تومان است.) این شرکت ۵۰ میلیارد برگه سهم منتشر کرده است. از ارزش بازار (market cap) شرکت، تقسیم‌بر تعداد سهم، به قیمت سهم می‌رسیم. یعنی ۲ هزار تومان.

این شرکت در سال گذشته ۱۳.۵ همت سود ساخته است. اگر این مبلغ را بر ۵۰ میلیارد تقسیم کنیم، می‌فهمیم که به هر سهم ۲۷۰ تومان سود می‌رسد. این عدد (۲۷۰ تومان) سود هر سهم یا Earnings Per Share است که به آن EPS می‌گوییم.

این عدد یعنی چه؟ یعنی اگر ۲۰۰۰ تومان سهم بخرید، در پایان سال (جدای از افزایش قیمت خود شرکت) معادل ۲۷۰ تومان سود خواهید کرد.

خود این سود هم دو بخش دارد. سود عملیاتی و غیرعملیاتی. برای مثال یک شرکت غذایی، از تولید و فروش محصولات خوراکی، سود عملیاتی کسب می‌کند. اما سودی که از سرمایه‌گذاری یا فروش دارایی به دست بیاورد، سود غیرعملیاتی است. چون از عملیات مرتبط با موضوع فعالیت شرکت به دست نیامده است.

EPS به چه کسی می‌رسد؟

شرکت‌ها هر سال یک مجمع عمومی سالانه برگزار می‌کنند(سهامداران دعوت می‌شوند و دور هم جمع می‌شوند. که البته حضور در این مجامع اختیاری است) و در مورد موارد متعددی تصمیم می‌گیرند. هر کس به اندازه سهمی که در شرکت دارد، می‌تواند برای این تصمیمات رای بدهد.

یکی از موضوعاتی که باید در مورد آن تصمیم گرفت، همین EPS است. معمولا EPS دو بخش می‌شود.

قسمت اول به صورت سود نقدی به سهامداران داده می‌شود. قسمت دوم در شرکت باقی می‌ماند که برای مخارج سرمایه‌ای، مثل خرید تجهیزات جدید، زمین یا تحقیق در مورد یک فناوری نوین.

به آن قسمتی از سود که به سهامداران تخصیص داده می‌شود، سود تقسیمی یا Dividend Per Share یا DPS می‌گوییم.

تقسیم سود شرکت

 

دقت کنید وقتی از سود هر سهم حرف می‌زنیم، منظورمان سودی نیست که از تغییر قیمت هر برگه نصیب شما می‌شود. بلکه داریم از سودی که شرکت در فعالیت‌های عملیاتی و غیرعملیاتی تولید می‌کند سخن می‌گوییم.

EPS امسال یا سال بعد؟

جا دارد که در مورد EPS یک سوال بسیار خوب بپرسیم. وقتی از EPS حرف می‌زنیم، منظورمان سودی است که شرکت در سال گذشته ساخته، یا سودی که قرار است طی سال جاری شناسایی کند؟

ما می‌دانیم که شرکت در سال گذشته دقیقا چقدر سود کرده است. به بیان دقیق‌تر از اطلاعات ۱۲ ماه قبل شرکت، Trailing Twelve Months یا TTM به طور کامل باخبر هستیم. TTM به ما می‌گوید که در ۱۲ ماهی که گذشت، فلان سهم چند ریال سود ساخت؟

اما یک EPS دیگر هم وجود دارد که به آن EPS فوروارد می‌گوییم. این عدد به ما می‌گوید که در سال مالی پیشِ رو، شرکت قرار است چقدر سود تولید کند.

TTM در سایت TSETMC گزارش می‌شود و شما می‌توانید سابقه شرکت در سال مالی قبل را مشاهده کنید.

(خوب است که اطلاعات مربوط به شرکت‌ها را از سایت کدال دریافت کنید.)

محاسبه EPS فوروارد از سطح آموزش بورس از پایه بالاتر است و نمی‌شود آن را به طور کامل تشریح کرد. اما منابع رایگان متعددی وجود دارد که این عدد را برای شما محاسبه کرده‌اند. البته، به اعتبار منبع و البته تاریخ انتشار تحلیل دقت کنید.

(در گذشته شرکت‌ها پیش‌بینی سود خود در سال مالی جدید را به سازمان بورس اعلام می‌کردند. ممکن بود که این پیش‌بینی تغییر کند(اصطلاحا تعدیل مثبت یا منفی بخورد). به تشخیص سازمان، این کار متوقف شد و تنها سود TTM گزارش می‌شود.)

نسبت معروف P/E

آموزش بورس از همین‌جا شروع می‌شود، و البته به همین‌جا نیز ختم خواهد شد: در نهایت چقدر سود می‌کنیم؟

شما اگر پولتان را در بانک بگذارید یک عدد ثابت، سود دریافت خواهید کرد. فرض کنیم این سود، ۱۸ درصد باشد. معنی ۱۸% چیست؟ یعنی اگر ۱۰۰ میلیون تومان پول بگذاری، در پایان سال ۱۸ میلیون تومان سود دریافت خواهی کرد. اما این عدد را به یک شکل دیگر هم می‌شود خواند: اگر می‌خواهی در پایان سال ۱ میلیون تومان سود بگیری، الان باید حدود ۵.۵ میلیون تومان پول بگذاری.

مردم با مفهوم درصد سود آشنا هستند. اما در بازار سرمایه، ما از خوانش دوم استفاده می‌کنیم.

P/E یا نسبت قیمت بر درآمد (که به صورت پ به ای تلفظ می‌شود) یعنی قیمت سهم (Price) تقسیم بر EPS.

سهمی که P/E هفت دارد، یعنی برای این که در یک میلیون سود شرکت سهیم شوید، باید ۷ میلیون تومان سهام بخرید.

حتما دقت کرده‌اید که P/E برابر با ۴، بهتر است تا ۷. چون با پول کم‌تر به سود بیشتر می‌رسیم.

می‌توانیم یک مثال ساده‌تر بزنیم. و طوری دیگر به این موضوع نگاه کنیم. اگر سود سالیانه یک سهم ۲۰٪ باشد، و سالانه سودهای خود را کاملا برداشت کنید، در واقع شما طی ۵ سال اصل پول خود را به عنوان سود سالانه برداشت کرده‌اید. عدد ۵ اینجا دقیقا همان P/E است.

تفسیر P/E

برای P/E هم می‌شود دو عدد در نظر گرفت:

TTM، که از حاصل تقسیم قیمت امروز سهم، بر سود خالص هر سهم در سال مالی قبل به دست می‌آید.

فوروارد، که از حاصل تقسیم قیمت امروز سهم، بر پیش‌بینی سود خالص هر سهم در سال مالی جاری (یا سال بعد) به دست می‌آید.

برای این که بفهمیم P/E مناسب چقدر است باید آن را با اعداد زیر مقایسه کنیم:

۱- بهره بانکی. بهره بانکی ۱۵ درصد معادل است با P/E=6.6.

۲- P/E بازار. یعنی جمع قیمت تمام سهم‌ها تقسیم‌بر جمع سود تمام شرکت‌ها. زمانی که P/E بازار ۴ باشد، عدد ۵، ارزان به حساب نخواهد آمد. این عدد را می‌توانید در منابع مختلف به صورت روزانه پیدا کنید.

۳- P/E گروه. برای مثال بانک ملت، در گروه بانکی‌ها قرار دارد. در تاریخ نگارش این مطلب، P/E وبملت برابر است با ۷٫۳۱، P/E گروه (بانکی‌ها) برابر است با ۲۲٫۸. یعنی در این تاریخ، وبملت نسبت به گروه خودش سود بیشتری می‌کند.

۴- میانگین P/E بازار در ده سال گذشته. این عدد، پیش از رسیدن شاخص به کانال‌های ۸۰۰ هزار و یک میلیون واحدی، ۵٫۴ بود. ممکن است دوباره بازار تغییراتی بکند که عدد ۵٫۴ دوباره به عنوان یک میانگین پذیرفته شود.

P/E

تفسیر

بهره بانکی

یک تقسیم‌بر سود بانک

قیمت بر درآمد بازار

جمع تمام قیمت‌ها تقسیم بر تمام سودها

قیمت بر درآمد گروه

جمع قیمت تقسیم بر درآمد، برای شرکت‌هایی که در همان صنعت فعالیت دارند

میانگین ده ساله

در ده سال گذشته، نسبت قیمت بر درآمد چطور بوده است؟

بازار پول یا بازار سرمایه

آموزش بورس کار ساده‌ای نیست. به این دلیل که برای هر قاعده‌ای هزاران هزار استثنا وجود دارد.

کسی که قصد دارد در دوره آموزش بورس شرکت کند، خوب است که همزمان کد بورسی بگیرد و با مبلغ کم، سرمایه‌گذاری را شروع کند و رفته‌رفته راه و چاه را بیاموزد.

قبل از آن‌که بگوییم P/E، به عنوان مهم‌ترین نسبت مالی باید در چه بازه‌ای باشد، به یک سوال جذاب‌تر جواب می‌دهیم.

فرض کنید که سهمی با P/E برابر با ۶٫۶ به شما پیشنهاد می‌شود. از سوی دیگر می‌دانید که این نسبت، همان ۶٫۶ بهره بانکی (۱۵%) است. پس چه دلیلی دارد که دردسرهای خرید سهم را بپذیریم، در حالی که بانک سود بیشتری می‌دهد؟

سوال بسیار خوبی است.

فرض کنید که یک میلیارد تومان بگذاریم در بانک. بعد از یک سال، بانک باید ۱۵۰ میلیون تومان به ما سود بدهد.

اگر این پول را در شرکتی با این نسبت قیمت به درآمد بگذاریم، اگر شرکت موفق شود سود را محقق کند، باز هم همین مبلغ نصیب ما می‌شود. پس چرا باید بانک بدون ریسک را به بازار سرمایه‌ ترجیح ندهیم؟

نکته اصلی این است که اصل پول شما در بانک، همان ۱ میلیارد می‌ماند و هیچ رشدی نمی‌کند. اما کارخانه‌ای که خریده‌اید، پس از یکسال زمین‌ها و دارایی‌هایش متناسب با تورم رشد کرده، علاوه بر آن یک سود ۱۵۰ میلیون تومانی هم برای شما ساخته است.

“پول شبیه به یک بطری آب‌معدنی است که آن را می‌خوریم، تمام می‌شود و می‌رود. سرمایه شبیه به یک چشمه است که می‌شود هر روز بطری آب‌معدنی را از آن پر کرد.”

فرق پول با سرمایه همین است. سرمایه، یعنی سرِ مایه یا سرچشمه پول.

پول شبیه به یک بطری آب‌معدنی است که آن را می‌خوریم، تمام می‌شود و می‌رود.

سرمایه شبیه به یک چشمه است که می‌شود هر روز بطری آب‌معدنی را از آن پر کرد.

به همین دلیل بهتر است بجای آن که پول خود را برای خرید خودرو و تلویزیون ۹۰ اینچ خرج کنیم، آن را سرمایه‌گذاری کنیم و از سودش، بارها و بارها ماشین‌هایی خوب و تلویزیون‌هایی بزرگ بخریم.

پس اگر به دنبال ثروت واقعی هستید، علاوه بر آموزش بورس در سطح مقدماتی، خوب است که با علم اقتصاد و دانش مالی آشنا شوید. 

مزدا ۳ بخریم، یا مزدا ۳ بفروشیم؟

مهرماه ۱۳۹۶ بود که یکی از دوستان «زرنگ» ما، یک مزدا ۳ نو را به قیمت ۱۱۸ میلیون تومان خرید و در پارکینگ گذاشت، که بعدها آن را به قیمتی بسیار گران‌تر بفروشد. چند سال گذشت تا به اردیبهشت ۹۹ رسیدیم. ماشین خود را حدود ۴۲۰ میلیون فروخت. ۲۵۵ درصد سود در دو سال نیم خیلی خوب است نه؟

نه! او بهترین سرمایه‌گذاری ممکن را نکرده بود.  

مزدا تولید شرکت بهمن‌موتور است. سهام گروه بهمن (با نماد خبهمن) در مهر ۹۶، ۹۱۳ ریال قیمت داشت. امروز که این مقاله را می‌نویسم، همین سهم ۱۲٬۷۰۰ ریال است. علاوه بر آن، شرکت سود هم تقسیم کرده و می‌شد با سود تقسیمی باز هم سهم خرید. اگر او بجای یک مزدا ۳، سهام خبهمن را می‌خرید و نگه می‌داشت، امروز پولش برابر می‌شد با ۲ میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومان. یعنی او می‌توانست با پول خود ۵ مزدا ۳ بخرد و به اندازه اصل پولش، پول اضافه بیاورد!

تغییرات قیمت نماد خبهمن آموزش بورس

دقت کنید که خبهمن در این سه سال، بهترین سهم بازار نبوده است. می‌خواهم بگویم که اگر فکر می‌کنید قرار است بازار خودرو تغییری جدی داشته باشد، خرید سهام شرکت تولیدکننده می‌تواند از خرید خودرو و انبار کردن آن در پارکینگ، ایده بهتری باشد.

“اگر ماشین گران می‌شود، ندوید ماشین بخرید، بدوید ماشین بفروشید. یعنی بجای خرید خودرو، در تولید و فروش خودرو سهیم شوید.”

اگر ماشین گران می‌شود، ندوید ماشین بخرید، بدوید ماشین بفروشید. یعنی بجای خرید خودرو، در تولید و فروش خودرو سهیم شوید.

P/Eهای بزرگ

گفتیم که P/E نشان می‌دهد که شرکت قرار است در یک سال چقدر برایمان سود بسازد. پس چرا برخی از افراد سراغ سهم‌هایی با P/E بسیار بزرگ، مثل ۱۰۰ یا ۲۰۰ می‌روند؟

دلایل متعددی می‌تواند وجود داشته باشد. ما به چند مورد اشاره می‌کنیم.

تصور کنید شرکتی برای هر سهم ۱ ریال سود می‌سازد و در حال حاضر قیمتش حدود ۹۰۰ ریال است. P/E این شرکت برابر می‌شود با ۹۰۰ که عددی بسیار بزرگ است.

اما تغییری بنیادی در شرکت، قرار است این شرکت را در سال آینده به سود ۱٬۰۰۰ ریال برای هر سهم برساند. اگر P/E احتمالی در آن زمان ۵٫۴ باشد، سهم شرکت می‌تواند تا ۵٬۴۰۰ ریال بالا برود. در نتیجه، فرد به امید یک سود ۵۰۰ درصدی از قیمت سهم است که آن را می‌خرد و نه برای ۱ ریال سود.

شاید هیچ تغییری در سودآوری شرکت رخ ندهد. اما شرکت زمین‌ها و دارایی‌هایی داشته باشد که سال‌ها است کسی ارزش آن‌ها را «تجدید ارزیابی» نکرده است. مثلا زمین متری ۱۰ هزار تومان آن، الان بیشتر از ۱ میلیون تومان قیمت دارد. چنین تغییری، به یک سود خوب برای سهام‌دار نیز منتهی خواهد شد.

با این وجود، اگر در حال خواندن مقاله آموزش بورس هستید و به تازگی می‌خواهید کار خود را شروع کنید، توصیه می‌کنم که از این سهم‌های پرریسک بپرهیزید.

P/E منفی

دیدیم که P/E بزرگ می‌تواند حاوی فرصت‌های بسیار خوبی باشد، که البته استفاده از آن به توان تحلیلی و تجربی بالا نیاز دارد. اما آیا P/E می‌تواند منفی شود؟ بله، اگر شرکت زیان‌ده باشد، P/E منفی خواهد شد.

سوال مهم این است که بین دو شرکت که P/Eهایی برابر با ۱۰۰- و ۵- دارند، کدام وضعیت بدتری دارد؟

تصور کنید که هر سهم از آن‌ها، ۱۰۰ ریال قیمت دارد. شرکت اول به ازای هر سهم ۱ ریال زیان می‌کند، شرکت دوم ۲۰ ریال. P/E آن‌ها به چه صورت خواهد شد؟

برای شرکت اول P/E برابر می‌شود با ۱۰۰- و برای دومی P/E خواهد بود: ۵-

دیده بودیم که P/E کوچکتر به معنای عملکرد بهتر شرکت است. یعنی P/E پنج از صد بهتر است. اما در مورد شرکت‌های زیان‌ده ماجرا به طور کامل فرق می‌کند. در این حالت منفی هزار از منفی دو به مراتب بهتر است.

با این وجود باز هم به شما توصیه می‌کنم که از این سهم‌ها پرهیز کنید.

P/Eهای کوچک

خیلی خب، تا اینجا دیدیم که P/E بسیار بزرگ، یا منفی برای شروع سرمایه‌گذاری امن نیستند و بهتر است P/E بین ۵ تا ۹ را به اعدادی مثل ۱۰۰ یا منفی دو ترجیح بدهید.

حالا سهمی را به شما پیشنهاد می‌کنم که P/E آن معادل ۱٫۱ است. یعنی برای گرفتن سود ۱ میلیونی، کافی است ۱٫۱ میلیون تومان از این سهم را بخرید. آیا این یک پیشنهاد فوق‌العاده است؟

خیر.

سوال بسیار مهم این است که چرا دیگران متوجه این سود فوق‌العاده نشده‌اند و با تلاش برای خریدن سهم، باعث نشده‌اند که قیمت و به دنبال آن P/E بالا برود؟ مشکل کجا است؟

این مثال شبیه به کسی است که از شما یک میلیون قرض می‌خواهد و حاضر است سر سال ۲ میلیون تومان پس بدهد. چرا هیچ‌کس به او پول قرض نداده که حالا برای گرفتن پول، به این وضعیت رسیده؟

P/E

تفسیر

خیلی بزرگ

قیمت خیلی زیاد یا سودآوری کم

منفی

شرکت زیان‌ده

خیلی کوچک

عدم استقبال سرمایه‌گذاران

بازه معقول

قیمت مناسب برای شرکت سودآور

یک نسبت مالی بسیار مهم

در این مرحله از آموزش بورس خیلی زود است که در مورد نسبت‌های مالی صحبت کنیم. اما حالا که با EPS و DPS آشنا هستید، می‌توانم یک نکته جالب را به شما بگویم.

چه دلیلی وجود دارد که یک شرکت، بیشتر DPS خود را تقسیم کند، در حالی که شرکت دیگر بخواهد سود را برای مخارج سرمایه‌ای به مصرف برساند؟

شرکت‌های جوان عموما مخارج سرمایه‌ای زیادی دارند. این شرکت‌ها معمولا ترجیح می‌دهند که EPS را در شرکت نگه‌دارند. همچنین برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پول، یک ابزار کار بسیار مهم است. برای همین تمایل به تقسیم سود زیاد ندارند.

“شرکت‌های بزرگ و بالغ، معمولا بیشتر درآمد خود را تقسیم می‌کنند. در طرف مقابل، نباید از این شرکت‌ها توقع رشد چشمگیر و تحول عظیم داشت.”

شرکت‌های بزرگ و بالغ، معمولا بیشتر درآمد خود را تقسیم می‌کنند. در طرف مقابل، نباید از این شرکت‌ها توقع رشد چشمگیر و تحول عظیم داشت.

شرکت‌های متوسط (از نظر ابعاد و سن) ممکن است در حدود نصف سود خود را تقسیم کنند.

هیچ کدام از این اعداد به‌خودی خود نه بد هستند و نه خوب. بلکه درکی کلی از وضعیت شرکت به دست می‌دهند.

DPS/EPS

تفسیر

تقسیم درصد کمی از سود

شرکت جوان / شرکت سرمایه‌گذاری

تقسیم درصد زیادی از سود

شرکت بالغ / توقع رشد کم

تقسیم سود میانه

ابعاد و سن متوسط

موقع تقسیم سود چه اتفاقی می‌افتد؟

سود شرکت به کسانی می‌رسد که در زمان برگزاری مجمع، سهام‌دار باشند. در روز مجمع، سهم بسته است و کسی نمی‌تواند آن را خرید و فروش کند. چه افرادی که از زمان عرضه اولیه تا امروز سهم را دارند، چه سهام‌دارانی که درست یک ثانیه قبل از آخرین جلسه معاملاتی منتهی به مجمع سهم را خریده باشند، به یک میزان از سود تقسیمی استفاده می‌کنند.

خب، پس چرا سهم را یک روز مانده به مجمع نخریم و فردای مجمع نفروشیم که فقط سود تقسیمی را بگیریم؟

برای این که به این سوال جواب دهیم، بگذارید یک مثال بزنیم. یک گاوصندوق را تصور کنید که ده میلیون تومان قیمت دارد. شما در صندوق، به اندازه ده میلیون تومان طلا، و چهار میلیون پول نقد می‌گذارید. الان اگر کسی بخواهد نصف صندوق را از شما بخرد، باید ۵ میلیون برای گاو صندوق، ۵ میلیون برای طلا و ۲ میلیون برای وجوه نقد به شما بپردازد.

حالا می‌خواهیم وجه نقد را از گاو صندوق خارج کنیم و بعد سهم خود را به دیگری بفروشیم. برای کسی که با پرداخت ۱۲ میلیون با شما شریک شده، قبل و بعد از عملیات خارج کردن پول اتفاقی نمی‌افتد. یعنی او مالک نصف صندوقی بود که ۲۴ میلیون می‌ارزید. بعد از خارج شدن پول صندوق ۲۰ میلیون می‌ارزد و نفری دو میلیون هم پول نقد در جیب می‌گذارید.

سود به شمایی می‌رسد که صندوق خالی را خریده‌اید، و با کار و تلاش درون آن را از طلا و پول پر کرده‌اید.

در مورد سهم هم وضعیت به همین شکل است. یک سهم را می‌خرید ۱٬۰۰۰ تومان. یک سال بعد در زمان مجمع، سهم ۲۰۰ تومان سود تقسیم می‌کند  قیمت سهم به عدد ۲٬۰۰۰ تومان رسیده است. بعد از مجمع و تقسیم سود، در بازگشایی نماد، این ۲۰۰ تومان از قیمت سهم کسر می‌شود. یعنی کسی که درست قبل از مجمع سهم را ۲ هزار تومان بخرد، بعد از مجمع ۲۰۰ تومان سود نقدی دارد و سهمش ۱٬۸۰۰ می‌ارزد و سرمایه‌اش تغییری نمی‌کند. آن ۲۰۰ تومان، قبل از تخصیص در حساب شرکتش بوده، حالا به حساب شخصی‌اش آمده.

تقسیم سود تغییر قیمت آموزش بورس

پس با خرید سهم قبل از مجمع، و فروختن آن درست بعد از مجمع، نمی‌شود سود کرد.

نمادهای بورسی

به هر شرکتی که در بورس پذیرفته می‌شود، یک نماد تخصیص داده می‌شود. برای مثال شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، با نماد حکشتی خرید و فروش می‌شود.

این نمادها معمولا از سه‌بخش تشکیل می‌شوند.

بخش اول، سرواژه: حروفی مثل ب، ف، خ و... که نشان می‌دهند سهم در چه گروهی قرار دارد. برای مثال حرف ح در ابتدای حکشتی نشان می‌دهد که این شرکت در زمینه حمل‌ونقل فعال است.

بخش دوم، مخفف نام شرکت: در نماد حکشتی، بخش کشتی از نام کشتی‌رانی گرفته شده است.

بخش سوم، یک عدد: معمولا در انتهای هر نماد یک عدد می‌بینید. برای مثال در پرتفوی شما، حکشتی به صورت حکشتی۱ ثبت شده است. در مورد این موضوع حساس نباشید. ممکن است سهم در بازارهای مختلف برای افراد مختلف در دسترس باشد. برای مثال کالا۳ مخصوص نهادهای مالی و کالا۴ برای سایر سرمایه‌گذاران است. پس اگر می‌خواهید نماد کالا یا انرژی را بخرید، باید سراغ کالا۴ یا انرژی۳ بروید. با این وجود در بیشتر موارد این عدد ۱ است و نیازی نیست نگران آن باشید.

استثناها

نمادهایی وجود دارند که از این قاعده پیروی نمی‌کنند.

در گروه فلزات اساسی، فولاد و فملی با حرف ف شروع می‌شوند، اما نماد فولاد کاوه جنوب کیش «کاوه» است.

فولاد در گروه فلزات اساسی با حرف ف شروع می‌شود. اما فاراک در صنعت فلزات اساسی نیست. ماشین‌سازی اراک در گروه محصولات فلزی قرار می‌گیرد.

سهم‌هایی مثل گشان (توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز)، و سمگا (گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی) ارتباطی با نام شرکت ندارند.

گاهی این اسم‌ها غلط‌انداز می‌شوند. حتاید (تایدواتر خاورمیانه) در زمینه کشتی‌رانی و خدمات بندری فعالیت دارد نه تولید پودر ماشین لباسشویی.

نکته

خواندن این نمادها برای تازه‌واردها دشوار است. برای خوانش درست از این قاعده پیروی کنید:

سرواژه با کسره بخوانید: فِملی، خِمحور. کِگل.

برای خواندن قسمت بعدی به تلفظ اسم شرکت دقت کنید.

مثال: در کگل، قسمت گل از «گُل‌گهر» گرفته شده است. پس باید کِگُل خوانده شود نه کَگِل.

در مورد نماد تنوین، بخش «نوین» به تامین سرمایه نوین اشاره دارد. پس این نماد به صورت تِنُوین خوانده می‌شود، نه تَنْوین.

دالبر یا البرزدارو باید به صورت دِاَلبُر خوانده شود، هرچند خوانش دالْبِر بین فعالان بازارسرمایه مرسوم است.

معمولا حرف «و» با فتحه خوانده می‌شود، مثل وَنیکی. 

نمادهای بورسی بخوانیم

تقسیم‌بندی بازارها در بازارسرمایه

شرکت‌هایی که بالای ۲۰ میلیارد تومان سرمایه داشته باشند، در بورس پذیرفته می‌شوند. شرکت‌های کوچک‌تر می‌توانند از طریق فرابورس سهام خود را عرضه عمومی کنند.

بورس به دو بخش بازار اول و دوم تقسیم می‌شود. بازار اول هم دو قسمت دارد، تابلوی اصلی و تابلوی فرعی.

برای قرار گرفتن در تابلوی اصلی، شرکت باید دست‌کم ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه داشته باشد، حداقل ۲۰ درصد سهامش شناور باشد، حداقل ۱۰۰۰ سهام‌دار داشته باشد، زیان انباشته نداشته باشد، نسبت بدهی به کل دارایی‌اش از ۷۰% کم‌تر باشد. (سهام شناور به سهامی می‌گویند که در اختیار افرادی غیر از مدیران و سهامداران بلندمدت شرکت است و توسط مردم در بازار معامله می‌شود.)

برای تابلوی فرعی بازار اول شروطی مثل ۵۰ میلیارد سرمایه، ۱۵% سهام شناور، ۷۵۰ نفر سهامدار، بدهی به دارایی کم‌تر از ۸۰ درصد و نداشتن زیان انباشته وجود دارد.

شرکت‌هایی با سرمایه بین ۲۰ تا ۵۰ میلیارد با ۱۰ درصد سهام شناور و نداشتن زیان انباشته، در بازار دوم بورس پذیرفته می‌شوند.

حتما دقت کرده‌اید که شرکت‌های تابلوی اصلی، ریسک کم‌تر و نقدشوندگی بیشتری دارند.

فرابورس هم دو بازار اول و دوم دارد. شرکت با سرمایه حداقل ۱ میلیارد تومان، ۱۰ درصد سهام شناور، ۲۰۰ سهام‌دار، بدون زیان انباشته و نسبت بدهی به دارایی کم‌تر از ۸۵ درصد می‌تواند در بازار اول بنشیند.

اما شرکتی با سرمایه کم‌تر، فقط به شرط آن که یکسال از تاسیس آن گذشته باشد، بدون وجود شرط سودآوری و نداشتن زیان انباشته به بازار دوم راه پیدا می‌کند.

شرکت‌هایی که شرایط پذیرش در بورس و فرابورس را از دست بدهند، یا نتوانند شرایط پذیرش را احراز کنند، به بازار پایه می‌روند. این بازار از سه بخش زرد، نارنجی و قرمز تشکیل می‌شود:

بازار زرد، تاخیر در افشای اطلاعات بیش از ۲ مرتبه و دو روز نباشد، و حداقل یک صورت مالی حسابرسی شده ارائه کند.

بازار نارنجی، شرایط بازار زرد و قرمز را نداشته باشد.

بازار قرمز، رای بدوی یا قطعی مبنی بر ورشکستگی صادر شده باشد. مجمع، یا مراجع قضایی رای به انحلال شرکت داده باشد، یا در سه سال متوالی صورت مالی حسابرسی شده ارائه نکرده باشد.

برای کسی که دارد مقدمات آموزش بورس را می‌بیند، بهتر است که از بازار پایه قرمز پرهیز کند.

آموزش بورس / تحلیل سهام چیست؟

هدف نهایی ما از آموزش بورس و فعالیت در بازار سرمایه، انتخاب درست سهم‌هایی است که بیشترین سود را بدهند و سرمایه ما را افزایش دهند. اما برای همین هدف بسیار ساده، استراتژی‌های مختلفی وجود دارد.

افراد باتوجه به اشتهای ریسک (Risk Appetite) متفاوت، ممکن است به دنبال سرمایه‌گذاری بسیار امن یا بی‌اندازه جسورانه باشند.

افراد متفاوت، افق زمانی (Time Horizon) متفاوتی هم دارند. بعضی افراد می‌خواهند در بازه زمانی کوتاه، سود کنند و از سهم خارج شوند. برخی دیگر سهم را برای بالای ۲۰ سال آینده می‌خرند و در مواردی حتی به سود‌های بسیار بالاتری هم می‌رسند.

بعضی‌ها سودهای خود را از بازار خارج می‌کنند و فقط اصل سرمایه خود را در بورس نگه می‌دارند. بعضی دیگر سودهای تقسیمی را دوباره به بازار بر می‌گردانند.

هیچ‌کدام از این روش‌ها غلط یا درست نیست. موضوع، تفاوت روانشناختی افراد مختلف است.

تعداد روش‌های تحلیل و انتخاب سهم بسیار زیاد است. نکته مهم این است که سهم را کجا بخریم و کجا بفروشیم. اما نگاه همه شبیه به هم نیست.

تحلیل تکنیکال چیست؟

برای بسیاری از افراد آموزش بورس با تحلیل تکنیکال شروع می‌شود.

تحلیل تکنیکال، به بررسی نمودارهای یک سهم می‌پردازد و با توجه به تغییرات قیمت و حجم معاملات، حدس می‌زند که کدام سهم‌ها قرار است بالا بروند یا پایین بیایند. او تلاش می‌کند که نقطه ایده‌آل برای ورود و خروج به سهم را شناسایی کند.

این روش تنها برای سفته‌بازها و نوسان‌گیرها (speculators) نیست. بلکه تحلیلگران بنیادی هم بعد از انتخاب سهم، بدشان نمی‌آید که از روند سهم اطلاع پیدا کنند و ببینند که آیا چند روز بعد نمی‌توانند سهم را ارزان‌تر از امروز بخرند؟

با این وجود تحلیل تکنیکال هم یک روش ثابت و جهانی ندارد و ممکن است تحلیلگران مختلف، از راه‌های متفاوتی برسیم.

سوال اساسی در تحلیل تکنیکال این است که بفهمیم روند تغییرات قیمت سهم صعودی است یا نزولی، و این روند تا کجا ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال آموزش بورس

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی با بررسی صورت مالی، محصول، ساختار مدیریت، وضعیت اقتصادی و پیش‌بینی هزینه‌های تولید و میزان فروش، تلاش می‌کند که بفهمد یک سهم چقدر ارزش دارد.

ممکن است در آینده بازار هم به ارزش ذاتی (intrinsic value) سهم پی ببرد و قیمت بالا برود. ممکن است سهم ارزان بماند، اما با ایجاد سودی فوق‌العاده، سود خوبی به سرمایه‌گذار برساند.

تحلیل بنیادی فقط برای سرمایه‌گذاران بلندمدت نیست. خوب است که نوسانگیرها هم درکی کلی از وضعیت بنیادی شرکت، مثل دارایی‌ها و بدهی‌ها داشته باشند.

برای یک تحلیلگر بنیادی، پایین آمدن قیمت یک سهم ارزنده موقعیتی خوبی برای خرید سهام بیشتر است. چرا که معمولا او می‌خواهد سهم ۵ سال یا بیشتر نگه دارد. برخی تحلیلگران بنیادی سهم را برای «تمام عمر» خریداری می‌کنند.

هدف اصلی از تحلیل بنیادی این است که بفهمیم یک سهم چقدر می‌ارزد و آیا قیمت فعلی، بسیار گران یا بسیار ارزان است.

شروع آموزش بورس

مقاله آموزش بورس در اینجا به پایان می‌رسد، اما در همین نقطه است که آموزش اصلی شما شروع می‌شود.

برای شروع کار اول باید کد بورسی بگیرید. این کار ابتدا به صورت آنلاین و سپس جهت احراز هویت از طریق کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود. که در تاریخ نوشتن این مقاله گفته شده قرار است احراز هویت آنلاین انجام شود.

توصیه می‌شود با یک پول کم، مثل ۲ یا ۳ میلیون تومان سرمایه‌گذاری را شروع کنید که اگر بخش بزرگی از سرمایه خود را از دست دادید، ضرر بزرگی متحمل نشده باشید.

می‌توانید به کمک دوره تحلیل تکنیکال، با اصول اولیه تحلیل نمودار آشنا شوید و همزمان با آموزش، خرید و فروش را هم شروع کنید تا به یک تجربه قابل قبول در این زمینه برسید.

فراموش نکنید که آموزش بورس یک نقطه پایان ندارد و شما تا آخر عمر می‌توانید با مفاهیم جدید آشنا شوید و دانش خود را ارتقا بدهید.

فیلم آموزش خرید و فروش آنلاین سهام

بعد از اینکه رمز عبور را دریافت کنید شاید لازم به آموزش مختصری باشد. فیلم آموزشی زیر را ببینید تا بتوانید به راحتی خرید و فروش سهام انجام دهید.

آموزش خرید و فروش سهام

ممکن است این مقالات را هم بپسندید

نسبت P/E چیست؟

 • ممنونم همواره موفق باشید.

   • سلام من بیش از۱۰روزه ثبت نام کردم همه مراحل رو هم درست واردکردم عکس مدرک تحصیلی و…هم آپلودکردم ولی هتوز برام کدنیومده

   • با سلام.
    جلسات ۱ تا ۹ مفید بود.متشکرم

   • سلام ، بسیار عالی وخوب ممنون از راهنمایهایی که انجام می‌دهید

  • حسین حسن پور گفت:

   ممنون از زحمات شما در از بین بردن تردید من که خیلی موثر بودهبرای من بورس مثل یه قمار بوده ولی ظاهرا تنها یه دانشه

   • هنوزم بورس قماره ولی باید یاد بگیری برنده بشی…

  • خیلی عالی بود واقعا خسته نباشید

  • ممنون از اینکه وقت میزارید بسیار روان و واضح توضیح میدهید.با سپاس

  • سحر معینیان گفت:

   سلام, ۹ تا جلسه اول رو با دقت گوش کردم و نت برداری کردم. خیلی عالی بود. دوست دارم زودتر بتونم شروع کنم.

   • سلام پس از همین امروز و همین ساعت شروع کن چون فردا دیر است

 • سلام
  ایام به نیکی
  فرصت خیلی خوبیه برای کسانی که چیزی بلد نیستن

  • سلام میشه یکی رو بهم معرفی کنید باهاش بتونم کار کنم من نمیدونم چطور باید خرید فروش سهام انجام بدم یا توی بورس ثبت نام کنم اگر شما هم میتونید یک تیمین به من بزنید پول از من خرید و فروش از اون

 • سلام
  خدا خیرتون بده بابت این حرکت سازنده.

  دست شما درد نکنه مفیده.
  یا علی

  • علیرضاپاداش گفت:

   درود استاد سقفی
   پاداش هستم
   چندماه قبل فایلهای صوتی شمارو گوش دادم و مقدماتی رو تکمیل شدم
   فوق العاده بودند
   اگه امکانش هست ویدئوی اموزش تحلیل تکنیکال به صورت کامل (میانگین متحرک روندها کندل هامفصل اندیکاتورهاو…)رو میخوام تهیه کنم راهنمایی و درصورت امکان ارسال بفرمایید
   باسپاس فراوان

 • سلام
  من هرکاری کردم دانلود نشد.
  به ایمیلم هم چیزی نیومده

  • ممکن است فایل‌های آموزش بورس به بخش Spam ایمیل شما رفته باشد. اگر اینچنین بود Not Spam را بزنید و در بخش Inbox ایمیل را دریافت کنید.

 • با سلام
  فایلهای صوتی آموزشی شما خیلی خوب بود و من اطلاعات خوبی در مورد بورس کسب کردم،چرا ادامه ندادید؟
  لطفا آموزش بورس از صفر رو به صورت فایلهای صوتی یا تصویری در کانال باز هم ادامه دهید.
  با تشکر فراوان

  • با سلام و وقت بخیر

   سری جدید آموزش های بورس در حال ساخت است و از چند روز آینده منتشر خواهد شد.

 • سلام
  داخل کانال تلگرام آموزش بورس از صفر شما سه تا فایل ویدیویی هست که رو لینک ها که کلیک می کنیم اتفاق خاصی نمیوفته ! اونها رو اینجا نمیگذارید ؟

  • با سلام.
   فایل‌های ویدیویی کانال بررسی شد. مشکلی وجود ندارد. البته فعلا یکی از فایل‌ها روی سایت وجود دارد. آموزش خرید و فروش آنلاین سهام و ویدیوهای دیگر آموزش بورس به زودی روی سایت قرار خواهد گرفت.

 • سلام بابت این کار بزرگتون که درحق مردم به صورت رایگان انجام دادید خیلی ممنون عالی بودن خدا بهمراهتون.

  • سلام. تشکر از نظر شما دوست گرامی . امیدوارم آموزش بورس مفید واقع گردد

 • سلام.
  خیلی ممنونم به خاطر آموزشهاتون.لطفا در مورد نقاط حمایت و مقاومت سهم یک آموزش بذارید.با تشکر

 • دمتون گرم خیلی قشنگ توضیح میدی ❤?

 • محسن قمی گفت:

  باسلام وخداقوت,سپاس اززحمات شما.کارخداپسندانه راخداپاداش دهد.ضمنااگه میشه نقاط حمایت ومقاومت راهم بفرمایید

  • سلام و تشکر از نظر شما. بله حتما در برنامه ها مفصل صحبت خواهیم کرد.

 • حمیده زرافشان فر گفت:

  با سلام .آموزش بسیار مفید بود بخصوص برای اشخاصی امثال اینجانب که فرصت حضور در کلاس نداریم.زنده باشید

 • سلام و خسته نباشید
  من هر چی گشتم به ایمیلم فایلی نیومد . بیشتر راهنمایی می کنید.ممنون

 • سلام خیلی ممنون واسه آموزش ها.چون من توی تهران نیستم و نمیشه کلاس حضوری پیش شما بیام.شما آشنایی برای آموزش دادن دارید تو رشت؟

  • سلام. در حال حاضر در رشت خیر. اما کلاس ویژه بورس به صورت غیر حضوری برگزار می شود. و می توانید در آن شرکت فرمایید.

 • باسلام ضمن سپاس ازحرکت بزرگتان من دانلود کردم ولی به ایمیلم چیزی ارسال نشده

  • سلام. دوباره ایمیل خودتون رو وارد کنید و حتما بخش Spam و Promotions خود را چک کنید.

 • سلام،آقای ثقفی.تشکر ازشما به خاطر تمام زحماتتان.

 • کریم نصیری گفت:

  با سلام
  جلسات آموزشی خیلی خوب و مفیدی را ارائه دادید ، خیلی ممنون و سپاسگزارم از ارسال آموزشها به ایمیلم ، اگر مقدور باشد آموزشهای تکمیلی را هم ارسال فرمایید ممنون میشم ، خدا خیرتان بدهد .

  • سلام و تشکر. بله حتما آموزش‌های بیشتری برای‌تان ارسال خواهد شد.

 • عبدالعظیم دانش آرا گفت:

  سلام . آفرین به آقا حامد عمدا لفظ استاد را بکار نبردم تا کمی باهاش خودمونی بشم براستی برازنده عنوان استاد است کاملا مشخصه که هم با سواده و هم با تمام وجود بصورت کاربردی بورس را درک کرده،صداقت در بیانش موج میزنه و انتخاب واژه گان جهت رساندن مطلب حین گفتگوی محاوره ای بسیار خوبه. من به ایشان با این سن کم و دانش بسیار آفرین میگم و بسیار خوش شانس بودم که بصورت تصادفی از طریق پیوستن به تلگرام ایشان را رویت کردم. آفرین بشما و آفرین به شانس من . دانش آرا

 • سلام واقعا بابت اینکه این غول چراغ جادو رو از توی غار اندیشه ها درآوردین و اجازه دادین تا همه یاد بگیرند که چطوری سرمایشونو بکار بگیرند واقعا ممنونم.
  مطالبتون واقعا عالیه
  گروهی که دارین هم خوبه اما من درحال حاضر دیگه عضوش نیستم حقیقتش مطالبش برای مایی که تازه وارد این حیطه میشیم خیلی سنگینه
  اگر میشد در کنار این گروه بزرگی که همه بچه ها هستند یک گروه برای مبتدی ها درست میشد خیلی خوب بود تا ازپله و سطح خودمون بالارفتن رو تجربه کنیم.
  ممنون از اینکه وقت گرانبهاتون رو در جهت آموزش صرف میکنید.

  • سلام. از نظر شما سپاسگزارم. قطعا سعی ما بر این است که تمامی افراد بتوانند با موضوع سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شوند و در این راه پیشرفت کنند.

 • منصور راد گفت:

  باسلام.
  بسیار عالی مفید ودر حد امکان کوتاه بودند.
  واین مطالب پایه ای و ماندگار ند!
  بنابر این کار شما در بطن جامعه جاودان خواهد بود!
  از شما سپاسگزارم.
  دوستتان دارم تاابد!

 • سید محسن نقیب گفت:

  باسلام وارادت
  بزرگواری شما ارزش سعادت دنیا وآخرت را برای شما به ارمغان خواهد آورد ان شاالله.باسپاس بیکران

 • با عرض سلام ودرود خدمت شما آقای ثقفی عزیز
  فایلهای خوب وآموزنده ای بود.لطفا با ادامه اینکار سواد بورسی عموم مردم را افزایش دهید.
  باتشکر

 • عبدالله خوجه گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد ثقفی عزیز،من تازه وارد بورس شدم خیلی چیزها را از اموزش های شما یاد گرفتم،واقعا ممنونم از شما،پیروز باشید همیشه

 • عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما.

  از اینکه پیگیری می کنید ممنونم.

  بسته های اموزشی خیلی خوبن.

 • اباذر نجف زاده گفت:

  سلام علیکم
  لطف و عنایات شما ارزش سعادت دنیا وآخرت را برای شما به ارمغان خواهد آورد انشاالله.با تشکر و آرزوی توفیق روز افزون برای شما و همکارانتان؛ در پناه حق باشید. نجف زاده

 • سلام
  آقای ثقفی من هر کاری میکنم و کلیک رو لینکهای تلگرام از درس شش به بعد میزنم فایل صوتی ادامه درسها رو نشون نمیده برام! تا درس ۱۲ رو از سایت دانلود کردم هر چند درس ده پخش نشد و بقیه درسها رو ندارم . چکار کنم؟

  • با سلام

   بخش اسپم ایمیل خود را حتما چک کنید همه فایلها ایمیل شده است.

 • خیلی خوب توضیح میدین. ممنون که کار به این خوبی کردید و کلاس online گذاشتید. موفق باشید

 • ویدا دانش گفت:

  سلام یک دنیا تشکر جناب آقای ثقفی .همیشه سالم و موفق باشید

 • افتاب بابایی گفت:

  سلام اقای ثقفی
  عالی
  تشکر

 • محمد اخگری گفت:

  با سلام برای من بسیارجالب بود .خیلی ممنون مطالبتون وآگاهی دادن به افراد

 • علی بابایی گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا ممنونم از برنامه های خوبتان آقای ثقفی کاش شماره تماس میگذاشتین چندتا سوال دارم باید مستقیم بپرسم البته اگر اجازه بدین خیلی ضروری هستش.

 • امیرحسین گفت:

  با عرض سلام
  جناب ثقفی آیا آموزش تکنیکال هم قرار میدهید؟

 • سلام. مجموعه فایلهای صوتی شما را دریافت کردم متاسفانه از لینکی که معرفی کردین برای دریافت کد بورس و معاملات آنلاین نتونستم استفاده کنم. ولی یک کد متعلق به سال ٨٣ که تعدادی سهم خرید کردم دارم. در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. ضمنا شغل بنده در یک شرکت تحلیل. پذیرش یا رد ریسک های فنی است. ارشد استراتژیک دارم. به نظر شما برای ورود به بازار بورس و تحلیل نسبتا دقیق شرایط نسبتا مطلوبی دارم یا خیر. سپاس از پاسخی که محبت میکنید

  • با سلام.
   لینک دریافت کد بورسی را وارد شوید به سادگی مراحل را تکمیل کنید. مشکلی وجود ندارد.
   در مورد شغل شما هیچ مشکلی با بورسی ندارد. و با آموزش و حتما تجربه می‌توانید به خرید و فروش سهام بپردازید.

 • با سلام
  واقعا سپاسگذارم
  بسیار عالی و کامل و مفید بود توضیحاتتون
  همیشه سبز باشید

 • حمید رضا گفت:

  سلام
  واقا که با معرفتی شما نامبروان هستید

 • محمدرضا دشتی گفت:

  آقای ثقفی دست گلتون درد نکنه ؛همیشه دعای خیر داریم واستون… دستتون رو می بوسیم و قربون مرام و معرفتتون که دانش خود رو بی منت در کانال جهت استفاده می ذارین … فقط کاش یه خورده سرعت رو می بردین بالا و وارد بحث های یه خورده تخصصی تر می شدین به امید اون روز….
  با کانال شما شروع کردم بورس رو …خداروشکر تاحالا فعلن تو سودیم،آن را هم مدیون محبت ها و فایل ها تون می دونم .خلاصه کلام ،فدای مرام و معرفت تون والسلام..

  • سلام و تشکر از نظر جنابعالی
   آموزش های جدید در حال تولید و ساخت است.
   منتظر باشید تا برای شما ایمیل شود.

 • محمدرضا دشتی گفت:

  ضمن عرض سلام مجدد
  خواهشا چند تا کتاب و پی دی اف تحلیل تکنیکال و بنیادی رو هم معرفی کنید تو کانالتون…. باتشکر

 • سلام، ممنون از کانال عالی شما، لطفا در مورد سود مجمع ها و چگونگی واریز سود بعد از مجمع توضیح بدید

  • با سلام و وقت بخیر

   باید از سایت codal.ir نماد مورد نظر خودتون را جستجو کنید تا ببینید باید در چه تاریخی سود سهام خود را از کدام بانک دریافت کنید.

 • با سلام و خسته نباشید

  لطفا در مورد معاملات بلوکی به صورت ویدئویی یه برنامه تهیه کنید. اینکه این معاملات به چه صورت هستند و دقیقا به کدوم نوع معاملات گفته میشه. آیا صرفا به معامله بین دو حقوقی سر یک قیمت و تعداد مشخص است یا اینکه چیزهای دیگری را هم شامل میشود. با سپاس

  • سلام.
   بله در این مجموعه آموزش بورس به زودی مباحث دیگری مربوط به سرمایه گذاری در بورس اضافه خواهد شد.
   معاملات بلوکی به معاملات بزرگ در بورس گفته می‌شود که معمولا طرف خریدار و فروشنده از قبل با یکدیگر هماهنگ کرده اند و ساعتی را مشخص می‌کنند.
   متشکرم

 • حسن صداقت کار گفت:

  سلام طبق انچه در اموزش اقای ثقفی اومده سود بورس رورانه ۵ درصد است اگر با احتساب ضرر وکسر بیمه مالیات سود ۱درصدمحاسبه کنیم با ۱۰میلیون سرمایه گذاری روزانه۱۰۰۰۰۰تومان یعنی ماهیانه۳میلیون تومان سود میشود.ایا محاسبه من درست است؟

  • سلام
   سود بورس می‌تواند حداکثر در یک روز ۵ درصد مثبت یا ۵ درصد منفی باشد. با ۱۰ میلیون تومان سرمایه گذاری می‌توانید روزانه ۵۰۰ هزار تومان و ماهانه (بدون پنجشنبه و جمعه) حدود ۲۰ میلیون تومان سود کنید. یعنی می‌توانید سرمایه‌تان را ۳ برابر کنید. اما در واقعیت لزوما اینگونه اتفاق نمی‌افتد و شما با این مثال پتانسیل بورس را حساب می‌کنید، و چنین مثالی کمتر اتفاق می‌افتد. شما بتوانید سالانه ۱۰۰٪ یا بیشتر سود کنید قطعا بسیار خوب عمل کرده‌اید و ما باید یاد بگیریم زیان‌ها را به حداقل برسانیم و سود‌ها را به حداکثر چون همه هم سود می‌کنند هم ضرر و اینگونه شما برآیند مثتبی خواهید داشت. آموزش بورس را رها نکنید تا انشالله بیشترین سود را در سرمایه گذاری در بورس ببرید.

 • با عرض سلام خیلی سودمند بود وباعث شد که من هم وارد بازار بورس شوم

  • سلام.
   انشالله این هفته فایلهای جدید آموزش بورس جهت سرمایه گذاری در بورس به طور موفق برای شما ارسال خواهد شد.

 • سلام وعرض ادب، آموزش ها با بیان ساده و روان استاد ثقفی خیلی مفید بود،سپاس گزارم. مانا باشید و پایدار.

  • سلام. متشکرم
   ادامه برنامه های آموزش بورس از صفر به زودی برای شما ارسال خواهد شد.

 • علی خانی گفت:

  با سلام

  بسته صوتی اموزشی رو بنده دانلود کردم و خیلی خوب و برای بنده مفید بود.حال از شما درخواست دارم بسته اموزش ویدیویی و در سطوح مختلف اماده کنید…

  موفق و پیروز باشید..

  • سلام. پس از آموزش بورس از صفر بهترین گزینه کلاس ویژه بورس است که به صورت ویدیویی اکنون قابل تهیه می‌باشد:
   http://talarebourse.com/shop/start

 • بابت آموزشهای خوب و روان و کاربردیتون ممنون. امیدوارم که ادامه داشته باشه

  • سلام.
   بله ادامه آموزش بورس از صفر برای شما این هفته ارسال خواهد شد. امیدوارم جهت سرمایه‌گذاری در بورس نهایت استفاده را ببرید.

 • سلام اقای ثقفی،
  تشکر و سپاسگزارم بابت مطالب خوب و ارزنتون.
  خیلی عالییییییی

  • سلام و سپاس
   منتظر ادامه دریافت ادامه مجموعه آموزش بورس از صفر باشید.

 • مجيدشلويري گفت:

  ممنون از بیانات ارزشمند جناب ثقفی عزیز
  پاینده باشید

   • علی اکبر رفیعی گفت:

    بسیار ممنونم مطالب خیلی جالب و مفید بودن.

 • سلام خدمت آقای ثقفی از شما بخاطر اینکه زحمت کشیده و آموزشهای لازم رو در باره بورس تهیه وارسال میفرمایید خیلی سپاسگذارم ، و امیدوارم این آموزشها را ادامه بدید تا ما هم بتونیم باعلم و آگاهی در بورس سرمایه گذاری نموده و به لطف شما و یاری خداوند متعال موفقیت را در این زمینه بدست آوریم.
  با تشکر و امتنان : کریم نصیری

  • سلام و تشکر
   خوشحالم که آموزش بورس از صفر برای شما مفید بوده است

 • بله ممنون از رهنمایی و اموزشهای کاملتون

 • با سلام
  جناب ثقفی از آموزشهایی که ارائه دادین خیلی استفاده کردم .
  واقعاً از زحمتی که کشیدید سپاسکزارم.
  همیشه موفق باشید.

 • سلام آقای ثقفی

  با سپاس از زحمات بی شائبه شما، امیدوارم که بتوانم پس از سالها با ویدئوهای شما به بورس برگردم.

  با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون شما

 • محمد رسول گفت:

  باسلام وخداقوت
  سپاس اززحمات شما.کارخداپسندانه راخداپاداش دهد
  همیشه موفق باشید.

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شمامطالب بسیار اموزنده بود و من همچنان پی گیرمطالب ارسالی شما هستم

 • حسین کریمی گفت:

  با سلام
  مطالب بسیار خوبی بیان شده ،ضمن استفاده به سایر دوستان نیز توصیه شد که استفاده نمایند
  از زحمات شما بی نهایت سپاسگزاریم

 • سلام جناب ثقفی عزیز
  ممنون از تهیه و ارسال فایلهای صوتی بسیار جالب و ارزشمند که صد البته جای تقدیر و تبریک برای شما استاد گرامی را دارد . امیدوارم در این امر ثابت قدم بوده و ما را از اطلاعات ذیقیمت خود بهره مند نمایید . با احترام . زمردی

 • باسلام وخسته نباشیدخدمت شما استادبزرگوار, فایل های صوتی عالی بود ممنون

 • با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده به تازگی میخواهم وارد بورس شوم. میخواستم اگر امکان دارد تمام فایل های صوتی و تصویری که تا کنون آماده کرده اید را به ایمیل بنده ارسال کنید.و اگر فایل های صوتی ، تصویری و کتاب های دیگری هم هست که بورس را به صورت کامل آموزش میدهند را به بنده پیشنهاد کنید.

  با تشکر

  • با سلام
   ایمیل خود را در بالا وارد کنید، همان لحظه آموزش بورس و… برای شما ارسال خواهد شد.

 • با سلام
  خیلی خوب بود از راهنمایی های شما متشکرم

 • دست شما بابت آموزشها وراهنمایی هاتون درد نکند آقای ثقفی و ان شاا.. خدا جزای خیر بشما بدهد

 • باسلام واحترام
  برنامه اموزشی خوب ومفید می باشد
  باتشکر

 • حمید کامیابی گفت:

  سلام اقای ثقفی …اگرچه مطالب که گفتین من هم تا حدودی قبلا اشنایی پیدا کرده بودم …اما با این وجود از مجموعه صوتی شما استفاده خوبی کردم . از این بابت متشکرم…امیدوارم کارتون رو ادامه بدهید و مطالب اموزشی پیشرفته تر بگذارید تا علاقه مندان استفاده کنند..

 • سلام من ایشالا از مهرماه میشم دانشجوی ارشد مدیریت مالی یکی از دانشگاههای روزانه تهران…واقعا استفاده کردم از معلومات شما…همیشه دعا گوی شما هستم…عالیییییی بود…منتظر آموزش های بعدی هستم…

 • مهدی محمدی گفت:

  جناب ثقفی سلام.اولا لازمه ازتون واقعا تشکر و قدر دانی کنم بابت فایلهای صوتی آموزشی موثرتون.من خودم ارشد حسابداریم و دارم واسه کنکور دکتری اماده میشم و بسیار علاقمند به سرمایه گذاری در بورس هستم اما متاسفانه در دانشگاههای حتی دولتی ک خودم درس خوندم هیچ ابزاری قرار داده نشده.خواستم خداقوتی عرض کنم و خواهش کنم به کار ارزشمندتون ادامه بدین.
  ارادتمند
  مهدی محمدی

  • سلام جناب آقای محمدی
   از حسن نظر شما سپاسگزارم.
   امیدوارم جهت سرمایه گذاری در بورس از مجموعه آموزش بورس از صفر نهایت سود را ببرید.
   موفق باشید

 • یا تشکر بنده تا اینجا تمام مطالب را گوش کردم و ضمن عرض تشکر با ید بگویم که بسیا مفید و آموزنده بود

 • مسود ١٠٠ گفت:

  سلام و درود
  مطالب بسیار ارزشمند و آموزنده است
  برایتان آرزوی موفقیت و شادکامی دارم .

 • واقعا فایل صوتی جالب و شنیدنی هستش.با شنیدن این فایل علاقه خاصی به بورس پیدا کردم و در کلاسهای استاد میخام شرکت کنم.خدا خیرتون بده

  • با تشکر از نظر شما. انشالله از این آموزش بورس بتوانید در سرمایه گذاری در بورس بهترین بهره را ببرید.

 • من فایل ها رو شنیدم بنظرتون اول کدوم کلاس رو ثبت نام کنم؟

  • سلام.
   پس از آموزش بورس از صفر کلاس ویژه بورس برای اولین گام بسیار مناسب است.
   وارد لینک زیر شوید:
   http://talarebourse.com/shop/start

 • سلام و عرض تشکر از زحمات جنابعالی در تهیه و ارسال فایل های آموزشی
  از فایل های صوتی ارسالی بهره بردم و منتظر زحمات آتی شما هستم

  • سلام و تشکر از نظر شما
   فایل‌های دیگری تا چند روز آینده از مجموعه آموزش بورس از صفر برای شما ارسال خواهد شد.
   موفق باشید.

 • تشکر از زحمات و لطف شما از آموزشهای بورس و امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید

  • از نظر شما متشکرم. امیدوارم از این آموزش بورس بهترین بهره را در سرمایه گذاری در بورس ببرید.

 • سپاس گذاریم از اینکه این دوره آموزشی را در اختیارمان قرار دادید. خدا قوت؛ امیدوارم سربلند و موفق باشید

 • با سلام
  ممنون از شما برای ارایه رایگان بسته آموزش صوتی صفر تاصد بورس
  در این دنیا که همه به فکر منافع خودشان هستند از اینکه می بینم هنوز
  افرادی هستند که دانش خود را تا اندازه ای که بتوانند بصورت رایگان در اختیار
  دیگران قرار می دهند باعث خوشحالی است

  مباحث اولیه خوبی را تا اینجا که مجموعه سوم را دریافت کرده ام مطرح کرده اید و
  همین امر هم باعث شده در کارگزاری فارابی برای شروع ثبت نام نماییم
  در ادامه راه موفق باشید

  • سلام و تشکر از نظر جنابعالی
   امیدوارم موفق باشید که با تلاش خودتان همواره دست یافتنیست

 • سلام.ممنون بخاطر حمایتتون به جهت صرف وقت برای آموزش دوست داران بورس
  خواهش میکنم در صورت امکان شرکتهایی که از بازدهی ای خوبی برخوردار هستند را جهت خرید معرفی بفرمایید
  سپاس

  • سلام و تشکر از نظر شما.
   سعی می‌شود راه‌های یافتن شرکت‌های برتر را به نحوی در آموزش‌ها قرار دهیم.

 • با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما
  تشکر ویژه بابت در اختیار عموم گذاشتن این مجموعه آموزشی به صورت رایگان! به شخصه سوالات زیادی راجع به نحوه فعالیت در بورس داشتم که با گوش کردن به این فایل های صوتی جواب اکثرش رو گرفتم و برای فعالیت راغب تر از قبل شدم.
  با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما هموطن گرامی

 • باسلام ودعای خیر: ضمن تکرار وتاییدجمیع نکات مثبت وتشکرهای مستتردرپیامهای دوستان، سوال مشخص من این است که،اگربه هردلیلی فعلا امکان اقدام درزمینه خرید وفروش سهام توسط خودم نباشد ایا جنابعالی قبول زحمت میفرمایید ،ودراینصورت جبران زحمات شمابه چه طریق خواهدبود. ودرصورت امکان شماره تلفنی که بتوان باشما تماس گرفت رامرحمت فرمایید.

  • سلام و تشکر از نظر شما.
   بنده خیر، اما بهتر است از شرکت‌های معتبر مشاوره سرمایه گذاری استفاده کنید. ضمنا شماره تلفن دفتر تالار بورس ۸۸۴۸۲۵۴۲ می‌باشد.

 • انشاالله موفق وسالم باشیدودراین راه ثابت قدم.

 • با تشکر از زحمات شما. فایلتان بسیار سودمند بود منتظر فایل های ارزنده شما هستیم.

  • تشکر از نظر شما. ادامه مجموعه آموزش بورس از صفر به زودی برای شما ارسال خواهد شد.

 • درود ممنون از زحمات شما

 • سلام میشه لطف کنین بگین سهام دی بانک دی قراره چه اتفاقی براش بیفته ؟تقریبا یک ماهه مسدوده گزارشات حسابرسی شده هم منتشر شده لطفا نظرتونو بگین اگه ممکنه یه تحلیلم روش انجام بدین ممنون میشم جواب بدین

 • سلام استاد، از اینکه از شاگردان شما هستم بسیار خوشحالم سی دی های صوتی بسیار عالی بود. موفق باشید

  • سلام و سپاس از نظر شما.
   قطعا تلاش و انگیزه شما برای یادگیری بخش مهمی از این راه بوده است
   موفق باشید

 • حمید رضا جعفری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی بسیار عالـــــــــــی،سپاسگذارم

 • محسن احمدپور گفت:

  با سلام و تشکر از شما
  به شخصه آموزشهای دیگه در اینترنت یا برگزاری کلاسهای آموزشی دارید؟

 • حسین منتطری گفت:

  سلام با تشکر ویژه از شما بخاطر فایلهای آموزشی . امیدوارم تا صد تداوم داشته باشه . من برای کد بورسی اقدام کردم که وارد سایت کاگزاری فارابی شد و فرم مربوطه را پر کردم ولی پیام داد که این کد مخصوص این کارگزاری است . آیا کد بورسی را باید از طریق یکی از کارگزارها دریافت کرد. متشکرم

  • سلام و وقت بخیر
   شما بایستی به محلی مراجعه کنید که در صفحه آخر خودتان انتخاب کرده‌اید و در آنجا فرم‌ها را یک مرتبه امضاء کنید.

 • با سلام و تشکر از آقای ثفقی بابت آموزش های بسیار خوب و مفید به زبان ساده.

 • با سلام با ۱۰۰۰۰ تومن یا کمتر هم میشه وارد بازار شد؟
  اصلا حداقلش چقدره؟
  تو مثالایی که زدید کمترینش ۵۰۰۰۰۰ بود خواستم ببینم کمتر هم میشه؟
  من یه دانش آموزش ۱۶ سالمه خواستم ببینم زمان خوبی هست که وارد این بازار بشم!؟

  • سلام خیر
   حداقل سرمایه گذاری در بورس به صورت آنلاین ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.
   بله سن خوبی است اما اولیای شما باید برای دریافت کد بورسی اقدام نماید.

   • تشکر
    منتظر ادامه آموزش ها هستم
    موفق باشید

 • خدای من، بالاخره یکی که تو این زمینه وارد و ماهره بالاخره متوجه شد که آموزش از صفر یعنی چی و باید دقیقا چه چیزهایی رو توضیح بده.
  اگه بقیه موفقیت های شما رو بشه نادیده گرفت، بابت درک همین موضوع باید به شما تبریک گفت و آفرینی بلندبالا نثارتون کرد.
  هماره پاینده باشید

 • آموزش ها ادامه ندارند؟

 • بله کاملا دنبال میکنم برای شما هم ارزوی موفقیت دارم و امیداورم مزده زحمات شما را بدهم

 • سعید اکبرنژاد گفت:

  با سلام
  همه چیز سر جاش ,انگار آدم با ی نقشه در دست راهی رو که براش ناشناخته است طی می کنه …..با سپاس فراوان و درود بی نهایت بر استاد گرامی

 • خیلی عالی بود استاد عزیز و گرانقدر به خاطر این دوره رایگان و عالی
  انشاالله یک دوره با تفصیل بیشتر گذاشته شود.
  البته با مبلغ کمی باشد که فوق العاده س

 • فایلهای صوتی بسیار عالی بودند. ممنون

 • باسلام.
  دیدم که در سهام شرکت ها برای خرید سهم محدودیتی دارند مثلا نوشته بین ۱ تا ۱۰۰ هزار سهم ما اجازه ی خرید داریم .آیا اگر من تعداد محدودی سهم خریداری کنم مثلا ۵ سهم یا ۷ سهم(که البته می دانم که سودی در این مقدار سهم نیست یا اگر باشد بسیار بسیار ناچیز است) برایم سوال شده که اگر من مثلا ۷ سهم خریداری کنم آیا در هنگام فروش این ۷ سهم کسی باید تقاضای ۷ سهم بکند تا معامله انجام شود یا اگر ۵ سهم دارم کسی باید تقاضای ۵ سهم بکند تا معامله انجام شود؟
  یا اینکه اصلا فرقی نمی کند که من چند سهم داشته باشم فقط لازم است که خریدار وجود داشته باشد؟

  • سلام
   فرقی نمی کند طرف مقابل اگر ۳ سهم بخواهد و بخرد بخشی از سهام شما فروش می رود یا اگر بیشتر بخرند تمام سهام شما فروش می رود و نیاز به برابری نیست.
   ضمنا برای خرید سهام آنلاین سهام نمی‌توانید کمتر از ۱۰۰ هزار تومان خرید کنید بنابراین باید تعداد بیشتری درخواست خرید بزنید. همچنین اگر خواستید بیش از ۱۰۰.۰۰۰ سهم بخرید می‌توانید چند سفارش در سیستم معاملات ثبت کنید. / آموزش بورس

 • سلام،از زحمات شما متشکرم.

 • با سلام مجدد،۲۸مرداد ثبتنام اینترنتی کردم برای دریافت کد بورسی از کارگزاری قم،ولی هنوز دریافت نکردم.ممنون میشم از راهنمایی شما.

 • از طرز صحبت کردن و سادگی اموزش تون کمال تشکر رو دارم.

 • از سادگی و طرز صحبت کردنتون خوشم اومد و متشکرم.

 • سلام
  ممنون برای سایت خوبتون ، من چند بار آدرس ایمیلمو وارد کردم اما بسته برام ارسال نمیشه

  • سلام
   ایمیل برای شما ارسال شده. ممکن است ایمیل ما به بخش SPAM رفته باشد. لطفا آن بخش را چک کنید.

 • واقعا عالی بود و ممنون از راهنمائیها و آموزشهای سایت شما استاد گرامی.

 • رضا ملاکی گفت:

  سلام ملاکی هستم از استان بوشهر
  جناب ثقفی از فایلهای صوتی شما بسیار استفاده نمودم وبسیار عالی بود بیصبرانه منتظر بقیه فایلهای صوتی شما هستم تا بتونم توی بورس سرمایه گذاری کنم .
  از شما خواهش میکنم که هر چه زودتر این فایلهای صوتی رو پخش کنید.
  بسیار ممنونم

  • سلام و تشکر از نظردهی شما در مجموعه آموزش بورس از صفر .
   به زودی ایمیل‌های آموزشی دیگری برای سرمایه گذاری در بورس برایتان ارسال خواهد شد.

 • با سلام. آموزش مفید بود. بسیار ممنون و متشکر. لطفا اگر ممکن است یک نمونه واقعی از میزان سود در بورس را قرار دهید (اینکه یک نفر با چه میزان سرمایه و در چه مدتی به چه سودی رسیده است)

  • سلام و تشکر از نظر شما در مبحث آموزش بورس .
   فیلم آیا می‌توان در ۵۰ روز پولمان را ۳ برابر کنیم؟ را مشاهده کنید.

 • سلام
  شما توی فایل صوتی گفته بودید که ۵ درصد کاهش و ۵ درصد افزایش در یک روز اجازه میدن ولی من امروز نگاه کردم که ۵۵ درصد همین امروز یک سهام رشد داشت این اتفاق چجوری رخ میده؟

 • سلام بسته آموزشی بورس از صفر کمک زیادی به من نمیکند اگر امکانش هست فیلم آموزشی خرید وفروش سهام از طریق آنلاین پلاس جدید رو در اختیار مابگذارید.باتشکر

 • ناديا ربيعي گفت:

  سلام خیلی عالی بود متشکرم

 • مهدی خلیلی گفت:

  سلام علیکم، باتشکر از فایل‌های صوتی عالی و خوبتون، به صورت کاملاً دقیق مراحل را یک به یک توضیح فرمودید که جای تشکر دارد.
  بنده ولی ترس دارم وارد بورس شوم چون در آمد خوبی ندارم و تقریباً چیزی حدود صفر نسبت به بقیه، ضمن اینکه ریسک کردن را هم بلد نیستم.
  امیدوارم که با پایان رسیدن دوره ها توسط شما، کمی از این ریسک کاهش پیدا کنه…
  موفق باشید

 • محمدجواد گفت:

  ضمن عرض سلام و تشکر از مطالب مفید و سازنده شما
  می‌خواستم پیشنهاد بدم یک فایل آموزشی صوتی راجع به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و میزان سودی که به خریدارانش تخصیص می‌دهند و… را هم لطفا قرار بدین
  تا ما تازه کارها با این شیوه سرمایه گذاری با ریسک پایین هم آشنا بشیم
  با سپاس

 • بسیارم ممنون از اینکه بفکر پیشرفت تازه واردان هستید
  اما هرچی بیشتر یاد میگیریم کم است
  امیدوارم در این اموزش از شما بیشتر چیز یاد بگیریم

 • با سلام
  تشکر وسپاس ویژه از آقای ثقفی
  من بعد از آموزش غیر حضوری و اطلاعاتی که داشتم وارد خرید و فروش شدم آنهم با تاکید جنابعالی و استفاده از بسته های سیگنال هفتگی شرکت آماکو ولیکن نمیدانم کدام بسته های پیشنهادی قوی تر هستند .

 • سلام ببخشید من نمیتونم کد بورسی بگیرم لطفا راهنماییم کنید و اینکه هرچی توی اینترنت سرچ کردم به غیر از یکی دو نفر نتونستم تعداد کسایی رو که از طریق سرمایه گذاری در بورس ثروتمند شدند رو پیدا کنم لطفا معرفی کنید تا از تجربیاتشون استفاده کنیم,ممنون از سایت خوبتون و مطالب مفیدتون

 • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و گرامی جناب اقای ثقفی

  ضمن تبریک عید سعید قربان ، از زحمات بی دریغ جنابعالی در جهت ارتقاء سطح علمی هموطنان تقدیر و تشکر بعمل می اید.اینجانب فایلهارا دانلود و گوش دادم خیلی خوب و مفید است ولی جامع نیست اگر در باره انتخاب سهام کی ونمودارهای ان کمی بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم با تشکر

  فراهانی

 • سلام و احترام و خسته نباشید

  ممنون از مطالب مفیدی که ارائه دادید

  چند تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخشون رو بدید

  در بسته آموزشی رایگان که ارائه دادید از دریافت کد بورس در یک فایل متنی صحبت کردید که سوالی راجب به دریافت کد بورس داشتم میخواستم بدونم اول باید بریم پیش کارگزار بورس ثبت نام کنیم بعد از طریق آدرسی که دادید کد بورس بگیریم یا اینکه نیازی به ثبت نام نیست؟

  سوال بعدی که داشتم میخواستم بدونم در کلاس های آموزشی تمام تاکتیک ها، فوت فن های بورس و تجربیاتتون رو آموزش میدید یا اینکه یک راهنمایی جزئی در حد متوسط می کنیدو تمام؟

  یک سوال دیگه هم داشتم که اگه تعداد سهامداران حرفه ای افزایش پیدا کنه رقابت سخت خواهد شد؟ یا اصلا رقابتی در میان سهامداران وجود نداره؟

  ممنون میشم اگه به سوالاتم پاسخ دهید.

 • با عرض سلام و ادب
  استاد ثقفی محترم همه آموزش هاتون عالیه یادم میمونه شما اولین مشوق و انگیزه دهنده ی من به بورس هستید.
  باسپاس فراوان

 • محسن زارعی گفت:

  سلام عرض می کنم خدمت استادگرامی اقای ثقفی عزیز .می خواستم به اطلاع برسونم که اموزش هاتون عالیه .اگه اموزش شما نبودفکر نمی کردم به بورس ادامه بدهم.

  باتشکرفراوان

 • سحر رادان گفت:

  با عرض ادب . یک دنیا از لطف و انرژی شما سپاس گذارم .

  رادان

 • سلام و عرض ادب. من تا انتهای مجموعه سوم به صحبتاتون توجه کردم.اطلاعات فوق‌العاده ای کسب کردم.چطور میتونم اطلاعاتم را افزایش بدم تا با علم و دید باز وارد سرمایه‌گذاری در بورس شم؟

 • سلام جناب ثقفی.ممنون از لطف شما.زکات علم نشر /ان است
  لطف بفرمایید اگه امکان داره فیبل های دیگری هم بذارید تا ما شهرستانیها بتونیم بهره ببریم.
  باز هم تشکر

 • حسین پاداش گفت:

  سلام با عرض تبریک و قدردانی
  خیلی خوبه رایگان بود و میدونم که کارتون واقعا با ارزش هست هم مالی هم معنوی و مطمئنم که خیرشو میبرین ….
  و دعای من و نگاه خدا و پشتکار خودتون یاری رسان راهتون باشه .

 • سلام. من فایل اموزشی ۱ دانلود کردم . ولی باز نمیشه . لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

 • وحید برقی گفت:

  سلام. بسیار آموزنده و جالب بود. نحوه ی بیان مطالب جناب ثقفی هم فوق العادست.
  سپاس

 • سلام جناب ثقفی
  تشکر می کنم از برنامه های خوبتان. فایل های صوتی و تصویری را گوش کردو و دیدم . و خلاصه برداری هم کردم و از اون روز تا حال دائما” به بورس سر می زنم و گفته هایتان را در آنجا مرور میکنم و انشاله به زودی قصد دارم به کمک یکی از دوستان که در بورس سهام گرفته خری سهام کنم.با تشکر

 • با سلام .
  خدا خیرتو بده . کار پسندیده ای است

 • از دیشب تا الان هرچه ایمیل میدم اما چیزی ارسال نمیشود

 • با سلام من همه ۱۲ فایل صوتی شمارو گوش دادم با دقت
  دامادمون هم سابقه ۱۰ ساله بورس داره
  به نطرتون شروع کنم؟

 • با عرض ادب و احترام خدمت استاد محترم. تشکر میکنم از فعالیت هایی که در زمینه آموزش بورس انجام می دهید. کارتون عالیه اما میتونه بهتر باشه از این باشه و اطلاعات بیشتری در خدمت علاقه مندان قرار دهید. پیشنهادم اینه که اموزش های تصویری بیشتری در مورد خرید و فروش سهام بورس داشته باشید.

 • ایمان فرقانی گفت:

  سلام.من همه راگوش دادم وعوض یکبار ۲و۳بارگوش دادم.منتظر بقیه اموزشهای رایگان شما هستم.ومنم تازه میخوام برم دربورس راهنماییمان کنید.اجرتان باخدا.

  • سمیرا حسینی گفت:

   بورسی که ربات کار فروششو انجام بده عالیه .منم درمورد بورس چیزی نمیدونستم اما بورسی که کار خریدو فروششو ربات انجام میده بهم معرفی شد

 • خب من این بسته آموزشی رو گوش دادم
  چندبار
  حالا باید چیکار کنم؟
  چطور تصمبم بگیرم که باید چه چیزی رو معامله کنم؟؟؟؟؟؟؟

 • سلام
  بسیار مفید بود سپاسگذارم.

 • اصغرصباغیان گفت:

  باسلام
  ضمن تشکرازشما من تاکنون سه جلسه ازآموزش راگوش کردم وعالیست دستون دردنکنه تکمیل مدارک راانجام بدم خریدوفروش سهام راشروع میکنم

 • ممنونم بسیار عالی ومفید بود

 • ضمن عرض تشکر و قدردانی از زحمات جنابعالی
  امیدوارم فرصتی پیش بیاد تا بتونم در کلاس های شما شرکت کنم.
  پاینده باشید و به راهتون ادامه بدید

 • سلام برادر بزرگوار
  بنده از مطالب مفید شما استفاده کردم چون مطالب شما خیلی ساده و سلیس بیان میشه
  بعضی از مطالب شما را چندین بار گوش کردم و لذت بردم
  ممنون از زحمات شما
  فقط یک خواهش داشتم اگر امکان داشت دروس آموزش بورس را در یک پکیج آموزشی تصویری قرار دهید از ابتدا تا پیشرفته و این پکیج قابلیت خریداری تک تک هم را داشته باشه
  تا افراد بیشتری توانایی خرید را داشته باشند .
  موفق هستید انشاالله به اهداف بالایی که دارید نایل بشوید .

 • مرتضی کسایی گفت:

  سلام
  باتشکر از زحمات شما من فایلهای آموزشی را دانلود نکردم زیرا بنظرم تمام مطالب برای من تکراری است.
  من سالهاست در بورس فعالیت می کنم ومطالب اولیه را می دانم.
  نیاز من آموزشهای پیشرفته در خصوص تحلیل تکنیکال وآموزش نمودارها و تشخیص نقاط ورود و خروج است که اگر زحمت بکشید در این موارد بسیار سپاسگزارم.

 • علی بابایی گفت:

  سلام.بسیار عالیه.فقط یه سوال داشتم.من برای اخذ وام مسکن از کارگزاریه مسکن یه کد گرفتم.با همون کد میشه معامله بورس کرد؟

 • روزبه قبادي گفت:

  سلام چند ماهی بود همش دنبال اموزش بورس بودم اما به دلیل عدم دسترسی به کلاس ها و اموزش ها نا امید شدم تا اینکه شما این اموزش هارو ایمیل کردیت
  ممنون بسیار عالی بود
  لطفا در اخر اگه میشه یه اموزش کلی وخلاصه ای برای دریافت کد بورسی و خرید سهام و انجام معاملات از طریق سایت خود و به صورت کاملا انلاین بگذارید. ??

 • وحید فراهت گفت:

  با سلام . عالی بود و خیلی استفاده کردم . ممنون از زحماتتان

 • با سلام خدمت شما استاد گرامی . مطالبتون واقعا عالی بود و خیلی از ابهامات من رو پاسخ دادن . امیدوارم با کمک شما تجربه خوبی دربورس کسب کنم

 • محمداسدی گفت:

  سلام ممنوم جناب آقای ثقفی مطالبتان جالب بودهرنه فایل چندین مرتبه گوش دادم وتا اندازه ای استفاده کردم امید وارم درکارهات موفق وسربلند باشی

 • معین حیدرزاده گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشید خدمت استاد محترم واقعا این فایلهای صوتی فوق العاده بود من تاجلسه دوازدهم گوش کردم .بی نهایت تشکر میکنم اگه امکانش هست ازقسمت سیزدهم به بعدهم به ایمیل بنده ارسال کنید سپاسگزارم

 • ایمان فرقانی راهنمایی فوری گفت:

  سلام.من تمام فایلهاراگوش کردم واشنا شدم.چه بااصطلاحات بورس وخریدو فروش انلاین بابت اینها دست شما دردنکند.کد بورسی ومعاملات برخط انلاینم هم تازه رسید.کلی هم مطالعه کردم خوب توجه لطفا:حالا چکارکنم چی بخرم.به چی توجه کنم و بخرم.وبرای تازه واردین یه راهنمایی(کمک)بکنید.چه ملاک هایی بسنجم وبخرم.اگر اینو بشه بایک فایل صوتی توضیح دهیدشایدبهتر وبهتر باشد.نظراکثرا”هم هست.سپاسگزار

 • با سلام خدمت استاد ارجمند جناب ثقفی و با تشکر از مطالب مفید و آموزنده ارسالی انشاءالله خداوند به شما سلامتی و برکت عطا فرمایند
  با نهایت تشکر و احترام فراوان.
  سلیمانی

 • با سلام و خسته نباشید

  واسه ما که شهرستانی هستیم حضور در کلاسهای تهران سخته

  اگه راهی دیگه ای هست لطفا راهنمایی بفرمایید

  با تشکر

 • با سلام
  خیلی متشکر و ممنون واقعا مفید بود
  بنده دوماهی است که بیکار شدم به علت تعدیل نیرو پس از سیزده سال کار و سابقه در یک شرکت خصوصی در راه آهن اراک
  اما متاسفانه این وضع جامعه ماست
  بسیار علاقه مند شدم به بورس و درحال علم آموزی آن هستم
  امید وارم بتونم موفق باشم

 • سلام.خیلی خوب هستن آموزش هاتون.ای کاش میتونستم بسته های آموزشی تون رو هم بگیرم.من شهرستان هستم و دانشجو.درضمن من نتونستم فیلم سوم رو دانلود کنم.خیلی خیلی ممنون

 • سلام آقای ثقفی ممنون از اینکه در راه آموزش هموطنان خود تلاش میکنید همان طور که فرموده بودید از فایلها آرشیو درست نکرده ام وبه دقت به آنها گوش دادم و منتظر فایلهای بعدی هستم توضیح شما خیلی ساده و کامله کمال تشکر را دارم

 • با سلام خدمت اقای ثقفی من هنوز وارد دنیای بورس نشدم اما مشتاقم وارد این حوضه شوم قسمت اول را دانلود کرده و گوش دادم مطالب مفیدی بود دوست دارم مطالب و اطلاعات بیشتری کسب کنم ممنون میشم مرا بیشتر راهنمایی بفرمایید

 • سلام.به نظر من که عالی هستین شما، واقعا من هیچی بلد نبودم و دلم میخواد سرمایه گذاری کنم در بورس،الان شرایط مالی مناسبی ندارم وگرنه حتما در دوره هاتون شرکت میکردم،شما عالی هستین

 • امیر کیا گفت:

  ممنون از مدیریت سایت وزین تالار بورس

 • سلام
  تشکر از تلاشهای شما

 • حسن انصاری گفت:

  با سلام و عرض ارادت آرزوی کامیابی در تمام امور زندگی برای شما و خانواده محترم دارم خیلی مفید بود استاد

 • رضا حبیبی گفت:

  از آموزشهای خوب و سخاوتمندانه شما ممنونم خیلی کاربردی است

 • محمد آدینان گفت:

  سلام
  تا اینجا (نوبت سوم فایلها بدست رسیده) فایلها رو گوش دادم. از اینکه رایگان این اطلاعات رو در اختیار گذاشتین ممنونم . فقط کاش سرعت ارائه مطالب برای من بالاتر بود (منظورم اینه که فایلها رو در فاصله زمانی کمتری دریافت میکردم و اینقدر منتظر نمی موندم)
  و امیدوارم این فایلها تا مراحل پیشرفته تر و تا آموزش تحلیل تکنیکال هم پیش بره
  از زحمات خالصانه شما تشکر میکنم
  ارادتمند
  آدینان

 • با سلام وخسته نباشید فراوان خدمت اقای ثقفی واقعا اموزشهای کاربردی و خوبی هستند….کانالی توی تلگرام ندارید که برای ما که مبتدی هستیم چه سهام های که خوبن خریداری کنیم و طریقه اگاهی از سهام خوب که ضرر کمتر داده رو اموزش بدید ….با تشکر فراوان

 • درود
  بسیار مجموعه ی خوبی هست
  ممنونم بابت به اشتراک گذاری این مجموعه ارزشمند
  بدرود

 • سید سعید سید محمودیان گفت:

  با سلام چندین بار گوش داده وسرگرم برنامه ریزی هستم امروز سهامهای ذوب کرمان شلعاب وفاراک را زیر نظر داشتم تا با اطلاع کامل ازمایشی شروع کنم با تشکر از زحمات وراهنماییهای شما

 • نیلوفر بورچی گفت:

  سلام
  خسته نباشید . من به دلیل واحد دانشگاهی در جستجوی بورس هستم و تازه دارم با الفبای بورس اشنا میشم و با فعالیت شما
  واقعا متشکرم از لطف و زحماتتون
  مطالب بسیار صریح و شیوا و آموزنده هستند و امیدوارم با آشنایی هر چه بیشتر علاقه هم به این توجه افزوده بشه
  پاینده باشید

 • رضا حجت پناه گفت:

  با درود
  فایلهایی را که زحمت کشیده بودید و ارسال کردید بسیار بسیار سودمند واقع شد. من که از آنها استفاده کردم . این مطالب به راحتی در کتاب یا جزوه ای پیدا نمی شود. از شما کمال تشکر را دارم و امیدوارم به این کار که راهنمایی و کمک به افراد کم تجربه یا بی تجربه است را ادامه دهید.
  لطفا در صورت امکان نحوه خرید و فروش در سایت معاملات آنلاین را توضیح دهید.

  • با سلام و تشکر از نظر شما

   فیلم آموزش نحوه خرید و فروش آنلاین سهام را تماشا کنید.

 • رضا ملاکی گفت:

  سلام جناب ثقفی من از تمام فایلهای صوتی شما استفاده کردم .الان هم حدود چهل روزه دارم در بورس فعالیت میکنم البته با کمک کانالهای تلگرامی ‘ ولی دوست دارم که خودم بطور کامل تکنیکال رو یاد بگیرم واینکه در تهران نیستم و امکان دسترسی به کلاسها رو ندارم و در حد صفر هستم ایا پکیج های اموزشی تون به درد من میخوره یا خیر.
  لطفا در مورد پکیج هاتون بیشتر راهنمایی بفرمایید در ضمن پکیج هاتون از لحاظ ارفع اشکال پشتیبانی هم داره.
  باسپاس از شما

 • سلام
  بسیار عالی وارزشمند بود

 • حامد از همه چی میخوای پول دراری!

 • سلام ممنون از اطلاعاتی که داده اید و نیز از پیگیریتان

 • تشکر از فایلهای که فرستادید و خسته نباشید خدمتتان بنده تازه کار هستم و یک هفته ای است که سهام وپارس را خریداری کردم ولی متاسفانه متوقف شده اولا این یعنی چه و دیگر بنده نمی توانم آنرا بفروشم و اگر نه چه کار کنم بازهم ازحمات شما تشکر می کنم

  • با سلام و تشکر از نظر شما
   نماد به دلایل مختلف بسته می‌شود و پس از ارایه اطلاعات جدید از طرف شرکت، باز می‌گردد. در زمان بسته بودن نماد، سهام قابل معامله نیست و باید منتظر باشید.

 • حجت عبدالله نژاد گفت:

  با سلام جناب ثقفی تشکر از فایل های صوتی بسیار مفید بود برای من که از صفر می خواهم شروع کنم عالیست. لطفا اگه امکان دارد یک دوره در استان کرمان هم دروه برگزار کنید باسپاس و آرزوی موفقیت.

  • سلام و تشکر از نظر شما
   بسته آموزشی من حدود ۲هفته دیگر منتشر می شود. آنرا سفارش دهید.

 • یزدانیار گفت:

  با سلام فایل های صوتی ارسالی ،بسیار مفید و جامع بوده است از شما سپاسگذارم

 • سلام جناب آقای ثقفی.از اینکه این مجموعه آموزشی را تهیه کردید ازتون سپاسگزارم.واقعا این مجموعه دیدخوبی را برای افرادی که میخوان وارد بورس بشن فراهم میکنه. برای من که تا این مرحله که گوش کردم بسیار مفید بود. امیدوارم بازم بتونم از آموزشتون استفاده کنم.
  با تشکر فراوان

 • مجیب غانمی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشد خدمت دوستان گرامی و خصوصا خسته نباشید به اقای حامد ثقفی میگویم
  بنده دوره اموزش صوتی در جمیل خودمو دانلود نمودم ولی فایل دانلود شده باز نمیشود لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر…

 • سلام اقای ثقفی.چرا ادامه فیلم ها و فایل های صوتی رو نمیزارین؟ بخدا ی هفته اس منتظریم

 • خداوردیان گفت:

  سلام و عرض ادب
  من این ویدیو رو ندارم
  ویدیو ۱ : آیا می‌توان در ۵۰ روز سرمایه‌ام را ۳ برابر کنم؟

  و نیز می شه در مورد تحلیل تکنیکال هم ویدیو بزارید با تشکر

 • مطالب بسیار آموزنده و مفید هستند
  ممنون از زحمات شما

 • مجیب غانمی گفت:

  باعرض سلام و ادب خدمت دوستان گرامی تالار بورس
  غانم هستم میخاستم جوابتون رو در مورد فایلهای صوتی که برایم فرستادین تشکر کنم و اینکه شما پرسیدین که بنده خوندم یا خیر عرض میکنم که بله خوندم و خیلی جالب و اموزنده بود تشکر میکنم

 • سلام وتشکر فراوان از شما دوستان گرامی تالار بورس ویا اموزش بورس ازصفر،من ک خیلی استفاده کردم خداقوتتون بده فقط اگه امکان داره بیشتر راجبه چگونه وکی خریدن وچگونه وکی فروختن سهام بیشتر فایل بزارین،بازم سپاس گزارم

  • با سلام و وقت بخیر و تشکر از نظر شما.
   در باره خرید و فروش ها پیشنهاد می‌کنم از دوره آموزش ویژه ورود به بورس استفاده کنید که توضیحات مفصلی در این مورد در این دوره آموزشی قرار دارد.

 • عرض سلام و خسته نباشید فایل های صوتی رو بنده گوش دادم خیلی اموزنده و مفید بود ممنونم از زحماتتون لطف کنید در مورد سایتهای اینترنتی بیشتر توضیح بدین مثلا سایتtsetmc.com رو بیشتر تشریح کنین بازم ممنونم یه سوال دیگه که برا من مبهمه اینه که تو خبر ها هر روزه میشنویم که شاخص کل بورس امروز فلان عدد بوده این موردم توضیح بدین خیلی خوب میشه خسته نباشن

  • با سلام و وقت بخیر
   در مورد سایت tsetmc ، فیلم آموزش سایت TSETMC را تماشا کنید. در مورد شاخص به زودی اطلاعاتی روی سایت قرار خواهیم داد.

 • عبدالقادر گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا این دوره ها خیلی مفید بودن اطلاعات خیلی کمی از بورس داشتم فقط برای شروع کار وثبت سفارش نمیدانم از کجا شروع کنم و چه چیزی بخرم لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  • با سلام و تشکر از نظر شما
   برای ثبت سفارش ، ویدیوی آموزش خرید و فروش آنلاین سهام را تماشا کنید.

 • با عرض سلام و احترام خدمت استاد گرامی

  بسیار عالی و مفید بود با تشکر از زحمات جنابعالی امیدوارم بزودی افتخار شرکت در کلاسهای حضوری شما را داشته باشم

 • سلام و تشکر . عالی بوووووود

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  آقای ثقفی مثل اینکه اشتراک ایمیل من لغو شده و آموزش های بورس برای من ارسال نمیشه
  میشه لطفا آموزش های بورس را از ابتدا برای من ایمیل کنید
  ممنون

  • سلام وقت بخیر
   خیر لغو نشده و مشکلی نیست. بخش Promotions و اسپم ایمیل خودتون رو هم چک کنید.

 • سلام استاد خسته نباشید…
  میشه درباره گزینه های مهم مربوط به صورت مالی شرکت هم توضیحاتی رو بدید تا بدونیم کدام مهمه و درباره اون گزینه فکر کنیم،چه صوتی چه تصویری فرقی نداره مهم بیانات شما هست تا آگاه باشیم ممنون استاد ثقفی.

  • سلام موارد بسیاری هست که سعی میشه به زودی توضیحاتی در این مورد منتشر کنیم.
   البته اکنون دوره تحلیل بنیادی سهام به صورت کامل این موارد آموزش داده می شود.

  • با سلام،

   شما خودتان قبلا فرم بالا رو تکمیل کردید و ایمیل دوره برای شما ارسال شده است. ایمیلتون رو چک کنید.

 • حسن حسن زاده گفت:

  سلام کارتون عالی توضیحاتتون عالی تر واقعا ازته قلب تشکر میکنم و براتون ارزوی سعادت و پایداری موفق باشید.

 • مهدی بهزادی گفت:

  سلام با تشکر از صداقت شما برای آگاهی تمام افراد(جناب ثقفی)

 • علیرضا ملکی گفت:

  جناب استاد ثقفی
  ازآموزش با ارزش شما سپاسگزارم وامیدوارم همیشه موفق باشید ودعای خیر سرمایه گذاران بخصوص تازه واردها پشت سر شما باشد.
  شاد باشید
  تندرست باشید
  ملکی

 • واقعا سپاسگزارم از بابت زحماتتون. برای من که تازه می خوام شروع کنم و هیچی در این مورد نمیدونستم، عالی بود. باز هم ممنون

 • افشین غضنفری گفت:

  ممنون از لطفتون, از ایمیلاتون استفاده میکنم و ویدیوها رو هم میبینم , خیلی زحمت میکشین, بسیار مفید هستند, امیدوارم همیشه شاد و پر انرژی باشید.

 • با سلام و عرض ادب
  ممنون از مطالب مفید و ارزنده شما

 • با سلام مطالب عالی هستن و امید بخش ممنون از زحمات شما. مطالب یکم تخصصی تر بشود عالی میشود

 • مهرشاد یعقوبی گفت:

  بسیار عالی ممنون از زحماتی که برای ما تازه کار ها می کشید.

 • سلام استاد بزرگوار
  گفتار و آموزش شما بسیار شفاف ، واضح ، روان و سلیس است.
  سپاس از شما

 • Salam aghae saghafi! Kheili mamnon az zahamateton, be lotfe shoma hala midonam mafhome bors chist, failhae soti va tasvirie shoma be man kheili komak kard.

  • حامد ثقفی گفت:

   سلام و تشکر از نظر شما

   موفق باشید

 • جناب ثقفی، من تا اینجا دو مرحله از فایلهایی که ارسال کردید رو گوش کردم. هر بار هم سه چهار بار گوش دادم. ولی هنوز هیچی بلد نیستم. هنوز نقطه آغاز رو پیدا نکردم. امیدوارم از جلسات بعدی بتونم به نتیجه برسم.

 • خیلی کارت زیباست آقای ثقفی… کاملاً صاف و شفاف و دلسوزانه… متشکرم

 • شهرام امیری گفت:

  جناب آقای ثقفی با عرض سلام و تشکر از زحمات شما
  متاسفانه فایل ها به ایمیل من ارسال نگردیده است
  بخش spam رو هم چک کردم که به اون بخش هم ارسال نشده بود
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • استاد گرامی جناب اقای حامد ثقفی سلام
  ازارسال ایمیل هایتان متشکرم من بسته اموزشی ورود به بورس را تهیه ودرحال اموزش هستم از طراحی خوب ومطالب مفید ان لذت میبرم ومطمن هستم که تمام نکات ان مفید وراهنمای اینده من نه تنها دربورس بلکه درزندگی ام خواهد بود
  به همه انهایی که این پیام را میخوانند توصیه میکنم این بسته راخریداری کنندکه بسیار باارزش است.علیرضا

 • سلام
  جناب ثقفی من در ایجادو دریافت کد بورسی به مشکل خوردم تا مرحله دوم پیش رفتم و مرحله ای که تصاویر هویتی رو ازمن میخاد و بعد اسکن کردن تصاویر هویتی به مرحله بعد نتونستم پیش برم
  لطفا اگر امکان داره بصورت فیلم دریافت کد بورسی را از ابتدا تا انتها بزارید
  باتشکر از شما

  • سلام لطفا با شماره پشتیبانی کد بورسی تماس بگیرید: ۱۵۶۱ و ۸۸۰۷۵۹۲۰

 • سلام جناب ثقفی عزیز قبل از هر چیز تشکر میکنم از ارائه های فوق العاده تاثیر گذارتون
  امیدوارم در کنار شما بتوانم به هدفم نایل بشم
  فایل های صوتی رو گوش کردم واقعا پرفکت بودند. بازهم تشکر

 • محمد جواد گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس ثقفی.
  از اطلاعات مفید سایتتون واقعا سپاسگذارم.
  راستش من تازه وارد بورس شدم و فعلا بصورت عادی و جزعی خرید و فروش میکنم.منتها علاقه زیادی دارم با تحلبل برم جلو .کلاسها و ویدئو های شما هست اما نمیدونم که این کلاسها مانند خیلی از کلاسهای آموزشی صرفا کتابیه ویا تحلیل های کاربردی و بروز آموزش میدین.
  اگه امکانش باشه حداقل یکی از تکنیکهای عملی ای که خودتون استفاده میکنید رو در سایت قرار بدین ببینیم واقعا کاربرد داره.
  با تشکر از تمام زحماتتون.

 • رحیم دلپسند گفت:

  باسلام ودرود
  بنده قبلا برای دریافت کد بورسی ثبت نام کرده بودم ولی تاکنون تحویل نگرفتم

 • سلام با تشکر از آموزشهای شما عالی بود من که تقریبا ۱۳ ساله که در منزل اینترنت دارم ولی تا قبل گوش کردن به فایلهای آموزشی شما
  فکر می کردم از پسش بر نمیام ولی حالا جرات پیدا کردم خودم به صورت آنلاین سهام میخرم و میفروشم . باز هم از زحمات شما وهمکارانتان تشکر میکنم.

 • سلام چرا برا من چیزی ارسال نمیشه به ایمیلم

 • سلام
  فایلهای صوتی رو گوش کردم عالی بود. ممنون

 • سلام و خسته نباشید،سوال من اینه که من که میخوام وارد بورس بشم ولی نمی دونم چه سهامی رو بخرم و کدام رو نخرم،ایا کارگذار میگه که چه سهامی رو باید بخرم و کی بفروشم یا نه؟

  • با سلام
   کارگزار خیر. یا خودتان باید دوره های تحلیلگری بورس را بیآموزید و یا از نظر مشاورین سرمایه‌گذاری می‌توانند استفاده کنند.

 • حسین خدادادی گفت:

  سلام آقای ثقفی از هر جوزو یک یا چند نمونه برای آشنای بیشتر بگوزارید برای مثلا برای پکیج ها

 • سلام و خسته نباشید ،کسی که میخواهد وارد بورس بشه و فعلا تجربه نداره آیا کارگذار میگه که چه سهامی رو باید بخریم و کی بفروشیم یا باید خودمان به کارگذار بگیم که میخواهیم چه سهامی رو خریداری کنیم ؟ کارگذار میتونه با تجربه خودش برای ما بگه که چه سهامی رو باید بخریم؟

 • سیدحمزه طباطبایی فر گفت:

  سلام
  ببخشیدمن یک پسر۱۴ ساله هستم ایا می تونم دربورس شرکت کنم وبه راحتی خریدوفرش کنم ودراین راه موفق بشم
  همه فایل های شماروهم گوش کرده ام لطفآراه نماییم کنید خیلی هم میترسم فایل هاتون هم خیلی خیلی عالی بود وخیلی از شمامتشکرم

  • سلام و وقت بخیر

   شما می‌توانید سهامدار شوید اما معاملات شما را تا ۱۸ سالگی باید پدر یا مادر شما انجام دهد. و یا اینکه آنها رمز و کد آنلاین را بگیرند و مقداری پول در اختیار شما بگذارند تا آنلاین خرید و فروش انجام دهید.

 • سلام ،ممنون از زحمات شما

 • واقعا عالی
  فقط میتونم بگم سپاس فراوان

 • سيد حسين گفت:

  با سلام و عرض ادب
  مطالب ارسالی بسیار مفید و آموزنده است مخصوصا برای افرادی مثل بنده که تازه میخواهم با بورس آشنا بشوم
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما

 • روح اله ضیایی گفت:

  سلام ،استاد حامد ثقفی از فایل های صوتی و تصویری و بیان واضح و شیوای شما بسیار متشکرم .چقدر خوب ساده و استادانه مطالب رو بیان میکنید برای شما ارزوی سعادت و توفیق روز افزون از خداوند دارم .

 • روح اله ضیایی گفت:

  سلام ،استاد ثقفی چقدر خوب ساده و استادانه مطالب رو بیان میکنید من مدتی بود که میخواستم وارد بورس بشوم کلاس مقدماتی هم شرکت کردم ولی مقداری سرد شدم بخاطر اموزش های کتابی و فورمول نویسی بجای اموزش ساده و نکات کلیدی برای شما ارزوی سعادت و توفیق روز افزون از خداوند دارم .

  • سلام و سپاس از نظر شما. بسیار خوشحالم که این آموزش‌ها برایتان مفید واقع شده است.

   موفق و سلامت باشید

 • جمشید
  جمعه ۲۲بهمن ۱۳۹۵
  با سلام و خسته نباشید
  استاد ارجمند جناب آقای حامد ثقفی ، از اطلاعات و فایل های آموزشی بسیار پر محتوای جنابعالی کمال استفاده را نمودم و دیدگاه های بنده نسبت به بورس کاملا” متحول گردیده است تا جایی که تصمیم به ورود به بورس را گرفته ام و با استفاده از آموزشهای تکمیلی جناب عالی امیدوارم هر چه سریعتر وارد معاملات خرید و فروش در بورس باشم و موفقیت هر چه بیشتر شما را خواهانم وازشما جهت تهیه این مجموعه پر بارکمال تشکررا دارم .

  باسپاس

  با سپاس

  • سلام و سپاس از شما جناب آقای جمشید گرامی

   امیدوارم در این راه موفق و پیروز باشید

 • حسین حسن زاده گفت:

  باعرض سلام خدمت استادمحترم
  بنده به تازگی وارد بازار بورس شده ام،ودر ابتدا هیچ اطلاعاتی نداشتم و بعداز مطالعه ی فایل های ارسالی شما نکات بسیاری را آموختم و از این بابت سپاسگزارم.
  به علت مشغله ی کاری نتوانستم در کلاس های آموزشی شرکت کنم و باتوجه به شرایط بازار و نبود اطلاعات کافی به مرحله ی زیان دهی رسیده ام،قبلا که چشم بسته خرید کرده بودم،باضرر مواجه شده ام.
  خواهشا راهنمائی کنید!
  لازم به ذکر است قادر به تجزیه و تحلیل نیستم.
  (از تبریز)

  • با سلام و وقت بخیر

   تا امروز با چه روش‌هایی خرید و فروش کرده‌اید؟ یعنی انتخاب سهام را از روی چه معیارهایی انجام داده‌اید؟

 • ممنون از کلاسهای شما

 • خیلی لحن گویا و روانی دارید و با حوصله نوضیح میدهید. واقعا دستتون درد نکنه.

 • mersii aziz az amoozesheton
  <۳ man kolan 10toman sarmaye daramo emrooz mikham start konam

 • مهر پاتوق گفت:

  سلام خوب بود قیمت هارو یکم تخفیف بدید با تشکر

 • جلیل علوانپور گفت:

  سلام عالی بود ممنون از فایل‌های صوتی

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شمامطالب بسیار اموزنده بود و من همچنان پی گیرمطالب ارسالی شما هستم .من از شما کمال تشکر را دارم

 • سلام ،استاد ثقفی از فایل های صوتی و تصویری و بیان واضح و شیوای شما بسیار متشکرم .چقدر خوب ساده و استادانه مطالب رو بیان میکنید برای شما ارزوی بهترینها را دارم

 • فاطمه سامانی گفت:

  واقعا به کمکتون احتیاج دارم بورس رو یاد گرفتم تا نیمه اخر رفتم ولی یجاهایی گیر کردم هیچ کسی نیست جواب سوالامو بده

 • لطفا شماره موبایل خود را میدهید ممنون

 • ف کیان زاده گفت:

  سلام
  من از شما ممنونم که این کار آموزشی باارزش رو تهیه کردید اما با یک سری اصلاحات یا با گذاشتن فایلهای تکمیلی برای دانلود در سایت این برنامه مفیدتر می شه.
  مثلا؛ ای کاش برای مطالبی که آموزش می دید، مثال می زدید. جاهایی که مثال می زنید با تصویر و محاسبه دقیق، خیلی بهتره.
  مواردی هم که سوال شاگردان کلاس هست برای من مبهم هستند، چند نفر همزمان صحبت می کنند یا جمله های همدیگه رو تکمیل می کنند و هر کس مثال خودش رو دنبال می کنه.
  درود بر شما/ سپاسگزارم

 • سلام خسته نباشید
  برای اینکه میخوام وارد بازار بورس بشم و برای خودم کسب درامد بکنم حتما باید کارگزار برای خودم انتخاب کنم؟
  نمیشه خودم تنهای بدون کارگزار انجام بدم؟
  و برای کار کردن در بورس باید جایی رفت یا اینترنتی انلاینه؟

  • با سلام
   بله حتما باید از یک کارگزاری اقدام کنید؛ از لینک زیر آنلاین ثبت نام کنید:
   https://talarebourse.com/broker

 • سلام استاد گرامی ، اطلاعات خیلی خوبی بود ، من هیچ چیز راجع به بورس نمیدونستم ولی الان جرات ورود به بورس رو با آموزشهای شما پیدا کردم، ممنون از تلاش و زحمات شما

 • با سلام
  من قبلا مطالب متنوعی در باره بورس خوانده بودم اما مطالب شما شفاف و بروز و کاربردی است البته تمام فایل ها هنوز ایمیل نشده ولی همین مقدار گویای علاقه و دانش کافی شماست،ضمن تشکر فراون از جنابعالی امیدوارم بازار بورس در کشور ما به حدی برسد که عموم مردم به سرمایه گذاری در آن رغبت نشان بدهند و سرمایه در گردش تولید کنندگان تامین بشود.

  • سلام و سپاس از پیام و انرژی مثبت شما دوست گرامی
   امیدوارم در این راه موفق باشید

 • سلام ، برای من ک در مراحل اولیه هستم بسیار عالی بود. امیددارم ک این پیگیریهاتون ادامه داشته باشند.

 • با سلام و تشکر از این که فایلهایی آموزشی به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می دهید، خواستم اعلام کنم که متاسفانه فایلهای جلسات ۵، ۷، ۱۰ و ۱۲ دارای ایراد می باشند و قابل استفاده نیستند. در وب سایت هم متنی ازشان نیست متاسفانه. من ایمیل هم زدم ولی جوابی دریافت نکردم. ممنون میشم که فایلهایی سالم از این جلسات برایم ارسال کنید. با تشکر.

 • سلام آقای ثقفی این چهارمین بار هستش که دارم پیام میدم اما ثبت نمیشه خواستم بدونم هیچ راهی ندارد ک من با دیپلم ردی (تک درسم یه درس تا دیپلم مونده)کد سهامداری بگیرم امتحان هاشمی پاس می‌کنم خواهش می‌کنم یه کمکی کنید?

 • عفت پناه گفت:

  با سلام با تشکر از جناب اقای ثقفی من تازه به بورس علاقه مند شده ام و بسته اول اموزش را چندین بار گوش دادم و منتظر دریافت آموزش های بیشر هستم و امیدوار هستم بتوانم تا آخر اردیبهشت اولین خرید سهام را انجام بدهم انشائ الله و منتظرراهنماییها و اموزش های بیشر شما هستم با تشکر عفت پناه

 • علی رضا احمدیان گفت:

  با سلام و احترام
  جناب آقای ثقفی عزیز توضیحات شما بسیار روان ، مثبت و گیرا بود . من به سهم خودم از تلاش با ارزش شما تشکر می کنم و خواهش می کنم حتما به اینکار ادامه بدید.

  • سلام و تشکر از پیام شما. حتما این راه ادامه دارد و منتظر آموزش‌های بعدی باشید.
   با سپاس

 • واقعآ ممنون از سایت خوبتون . تازه با این سایت آشنا شدم .و خوشحالم از این آشنایی. خیلی دوست دارم .بیشتر بدونم در مورد بورس.

 • حامد فریمان گفت:

  سلام آقای ثقفی عزیز ، خیلی ممنون از آموزشهای خوبتون . خیلی وقت بود که دلم میخواست وارد بورس بشم و سرمایه گذار کنم اما هیچ اطلاعاتی نداشتم . اما حالابا آموزش های خوبتون و فایل های صوتی و تصوری که ارائه میدین این انگیزه و جرات رو پیدا کردم که وارد بورس بشم. دارم سعی می کنم که اطلاعاتم رو در بورس افزایش بدم تا سرمایه گذاری های بیشتر و بهتری انجام بدم، البته با کمک و آموزش های خوب شما . باتشکر