آموزش صرافی آبان تتر و بررسی کار با آن

تاریخ بروز رسانی: 1401/11/03

آموزش صرافی آبان تتر – نحوه ثبت‌نام و خرید و فروش


صرافی آبان تتر از مشهورترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است. در این مقاله به به صورت گام به گام و تصویری به آموزش ثبت نام، احراز هویت و خرید و فروش در آبان تتر پرداخته‌ایم.

 این صرافی در سال 1397 توسط تعدادی از جوانان خوش‌ذوق ایرانی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شد.

هدف آبان تتر در ابتدا خرید و فروش تتر بود اما رفته رفته تعداد دیگری از ارزهای دیجیتال نیز به آن اضافه شد و مهم‌ترین و محبوب‌ترین رمزارزهای دنیا در این صرافی ارائه شدند. این جریان ادامه یافته و اکنون بیش از 300 ارز دیجیتال در صرافی آبان تتر خرید و فروش می‌شود.

صرافی آبان تتر اکنون بیش از 600 هزار کاربر دارد و تعداد بسیار زیادی از معاملات رمزارز در این صرافی انجام می‌شود. هر کاربر در این صرافی دارای یک حساب جداگانه است و شما می‌توانید رمزارزهای خود را در حسابتان در آبان تتر قرار دهید و از آن‌ها نگهداری کنید.


در این مقاله می خوانید

در صرافی آبان تتر برای نگهداری رمزارز شما نیازی به پرداخت کارمزد ندارید و تنها هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتال ملزم به پرداخت کارمزد صرافی هستید. هم اکنون ثبت سفارش در این صرافی به صورت حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است و معامله گران زیادی در آن فعالیت می‌کنند.

در معامله حضوری، افراد می‌توانند به محل صرافی آبان تتر رجوع کنند و معامله خود را ثبت کنند.

از چندی قبل ویژگی‌هایی همچون قرار دادن حد ضرر و سفارش خرید و فروش بر اساس قیمت تعیین شده در این صرافی ایجاد شده که موجب تسهیل دسترسی و کاربری پیشرفته برای فعالان بازارهای مالی شده است. در این روش بدون نیاز به واسطه با رسیدن قیمت به مقدار مورد نظر می‌توانید به خرید و فروش رمزارزهای خود بپردازید.

از سوی دیگر آبان تتر این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید به صورت 24 ساعته و در هر 7 روز هفته از پشتیبانی آنلاین آن استفاده کنید تا پاسخگوی نیازهای شما باشد.

آموزش ثبت نام در صرافی آبان تتر

برای شروع کار با صرافی آبان تتر کافی است، در آن ثبت نام کنید. برای این کار باید با شماره موبایل یا آدرس ایمیل ثبت نام کنید و سپس برای خودتان یک رمز عبور قرار دهید. البته قبل از همه این موارد بهتر است، قوانین ثبت نام در سایت را بخوانید.

با ورود به سایت آبان تتر شما پا به دنیای کریپتوکارنسی گذاشته‌اید و می‌توانید رمزارزهای مورد نظرتان را پیدا کنید و به معامله با آن‌ها بپردازید.

برای ثبت نام ابتدا به قسمت بالا سمت چپ سایت مراجعه کنید و روی گزینه ورود/ ثبت نام کلیک کنید.

ورود و ثبت نام در صرافی آبان تتر

سپس برای شما یک پنجره باز می‌شود که باید طبق تصویر زیر از قسمت پایین صفحه گزینه‌ی "ثبت نام کنید" را انتخاب نمایید.

انتخاب گزینه ثبت نام در آبان تتر

در پنجره باز شده شما به دو روش ثبت نام با شماره موبایل یا ایمیل می‌توانید حساب کاربری خود را در صرافی آبان تتر ایجاد کنید.

انتخاب نوع ثبت نام در آبان تتر

پس از اینکه نوع ثبت نام خود را مشخص کردید (موبایل یا ایمیل)  و فیلدهای خالی را پر کردید برای شما یک پیامک ارسال یا ایمیل می‌شود که باید آن را در کادر بعدی که به شما نشان داده می‌شود، وارد کنید تا بتوانید وارد سایت شوید.

وارد کردن کد تایید ثبت نام در آبان تتر

پس ورود کد تایید و زدن دکمه‌ی ثبت نام شما به حساب کاربری خود هدایت می‌شوید. در اینجا فرایند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی آبان تتر به پایان می‌رسد و در ادامه برای فعال سازی و دسترسی به تمام امکانات سایت نیاز است که احراز هویت خود را در این صرافی انجام دهید.

احراز هویت در آبان تتر

برای اینکه بتوانید از همه امکانات سایت بهره‌مند شوید و بتوانید به خرید و فروش رمزارزهای مورد علاقه خود بپردازید، باید فرایند احراز هویت را شروع کنید. برای این کار ابتدا حساب کاربری خود را طبق تصویر زیر انتخاب کنید، در پنجره‌ باز شده یک کادر به رنگ قرمز به شما نمایش داده می‌شود که بر روی آن نوشته شده "احراز هویت نشده".

انتخاب حساب کاربری برای احراز هویت در آبان تتر

با انتخاب گزینه احراز هویت نشده پنجره‌ای جهت انجام فرایند احراز هویت برای شما باز می‌شود.

برای احراز هویت می‌توانید به دو روش پیش بروید. یک روش، به سرعت فرایند احراز هویت را برای شما انجام می‌دهد و کمتر از 5 دقیقه می‌توانید، احراز هویت کنید و با اتمام فرایند سریعا می‌توانید به خرید و فروش بپردازید. در یک روش دیگر نزدیک به 1 ساعت باید صبر کنید تا احراز هویت شما توسط سیستم تایید شود.

احراز هویت در آبان تتر

برای هر دو روش احراز هویت، در ابتدا فقط مواردی همچون کد ملی، تصویر کارت ملی و اطلاعات شناسایی ساده را از شما می‌خواهد که می‌توانید آن را کامل کنید. در ادامه ما روش سریع و پیشنهادی آبان تتر را آموزش خواهیم داد.

اول از همه باید شماره موبایل خود را وارد کنید و یک کد اعتبار سنج دریافت و در مرحله بعد وارد و تایید کنید .

در یافت کد تایید احراز هویت در آبان تتر

وارد کردن کد تایید احراز هویت در آبان تتر

سپس باید کد ملی خود را وارد کنید.

ورود کد ملی احراز هویت در آبان تتر

پس از آن باید اطلاعات شناسنامه ای خود را وارد کنید.

اطلاعات شناسنامه ای جهت احراز هویت در آبان تتر

در ادامه نیاز است تا اطلاعات محل سکونت خود را وارد کنید.

اطلاعات محل سکونت جهت احراز هویت در آبان تتر

سپس باید یک شماره حساب در آبان تتر ثبت کنید که به نام خودتان باشد. این شماره حساب در صرافی ثبت می‌شود و تمامی تراکنش‌هایتان را بهتر است با همین کارت انجام دهید. مهم است که هنگامی که در ادامه شما تترهای خود را می‌فروشید و می‌خواهید آن را به ریال تبدیل کنید و از صرافی برداشت کنید، حتماً به این شماره کارت واریز شود تا اختلالی در فرایند کار ایجاد نشود.

اطلاعات حساب بانکی جهت احراز هویت در آبان تتر

در گام بعدی باید شماره سریال پشت کارت ملی خود را وارد کنید.

شماره سریال کارت ملی جهت احراز هویت در آبان تتر

در مرحله بعد یک تعهدنامه به شما نمایش داده می‌شود که باید پس از مطالعه آن را قبول و تایید کنید.

تایید متن تعهدنامه جهت احراز هویت در آبان تتر

سپس یک عکس از طریق دوربین موبایل یا وب کم  طبق کادر مشخص شده از خود بگیرید که بر اساس تشخیص چهره است.

گرفتن تصویر سلفی جهت احراز هویت در آبان تتر

در نهایت پس از ارسال تصویر سلفی خود احراز هویت شما به اتمام می‌رسد و نتیجه بین ۵ الی ۱۵ دقیقه از طریق پیامک به شما ارسال می‌شود. در صورتی که مراحل را به درستی طی کرده باشید پس تایید، در بخش حساب کاربری، پروفایل شما با یک کادر سبز رنگ با متن "احراز هویت شده" نمایش داده خواهد شد.

پایان احراز هویت در آبان تتر

اگر در احراز هویت معمولی نیز وارد شوید، همین مراحل را طی می‌کنید. با این تفاوت که باید تصاویر شناسایی خود را وارد کنید. در ابتدا فقط باید تصویر کارت ملی خود را بارگذاری کنید. سپس باید یک متن تعهدنامه بنویسید و آن را امضا کنید و بارگذاری کنید؛ در نظر داشته باشید که در کنار متن تعهدنامه باید کارت ملی خود را نیز در دست داشته باشید و یک عکس ساده بگیرید که تصاویر آن واضح باشد.

در پایان نیز باید یک عکس از خودتان با کارت بانکی خود بگیرید و آن را بارگذاری کنید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در آبان تتر

برای اینکه بتوانید در صرافی آبان تتر به خرید و فروش رمز ارز بپردازید، در ابتدا باید حساب کاربری خود را شارژ کنید. برای این کار در ابتدا رجوع می‌کنید به بخش "عملیات مالی" و روی گزینه "واریز" کلیک می‌کنید.

شارژ حساب کاربری در آبان تتر

سپس برای شما یک صفحه جدید نمایش داده می‌شود که برای واریز رمزارز و تومان است. شما روی بخش واریز تومان کلیک کنید.

واریز تومان به آبان تتر

حتماً در این مرحله به هشدارهایی که آبان تتر به شما می‌دهد، توجه کنید و به هیچ عنوان از سایر کارت‌های بانکی که در صرافی ثبت نشده‌اند، استفاده نکنید.

همچنین به این دلیل که شما به درگاه پرداخت بانکی متصل می‌شوید، نباید از VPN استفاده کنید زیرا توسط بانک تراکنش شما لغو می‌شود.

در ادامه کافی است که مبلغ مورد نظرتان را وارد کنید، کارت بانکی ثبت شده در صرافی را نیز انتخاب کنید و بعد روی گزینه تایید و واریز کلیک کنید. با اتصال به درگاه پرداخت بانک به مقداری که می‌خواهید می‌توانید حساب خود را شارژ کنید.

همچنین در صورتی که بخواهید رمز ارز به حساب خودتان واریز کنید، به عنوان مثال کسی برای شما ارز خاصی را واریز کند یا شما از کیف پولتان بخواهید تتر و دیگر رمزارزها را به حساب کاربریتان در صرافی آبان تتر واریز کنید؛ باید در بخش واریز قسمت واریز رمزارز را انتخاب کنید.

در این بخش باید رمزارزی که می‌خواهید به حسابتان واریز شود را انتخاب کنید، سپس در قسمت آدرس ولت، می‌توانید شبکه‌ای که در آن قرار است انتقال صورت بگیرد را ببینید و آدرس ولت مخصوص آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید در شبکه ترون رمزارز تتر را انتقال دهید، آدرس ولت TRC20 را انتخاب می‌کنید و از کیف پولتان با این آدرس واریزی را انجام می‌دهید.

سپس باید کد تراکنش (hash) را نیز وارد فیلد کنید تا تراکنش شما در ولت صرافی آبان تتر بنشیند. طبق اطلاعیه صرافی آبان تتر باید کد هش یا TX ID را ظرف دو ساعت در این فیلد قرار دهید. برای اینکه واریز رمزارز در حساب کاربری شما بنشیند، حتما باید کد هش را وارد کنید و این کار اجباری است.

واریز رمزارز به آبان تتر

خرید ارز دیجیتال از آبان تتر

حالا حساب کاربری شما دارای تومان است و برای خرید رمزارز آماده‌اید. در این مرحله روی گزینه خرید در بخش عملیات مالی کلیک می‌کنید و صفحه آن برای شما باز می‌شود.

خرید ارز دیجیتال از آبان تتر

در این صفحه ابتدا باید رمز ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید. با انتخاب آن قیمت ارز دیجیتال به شما نمایش داده می‌شود. گزینه خرید با تومان را فعال می‌کنید. مقداری که مد نظر دارید را معین می‌کنید و سپس به خرید می‌پردازید. اگر موجودی شما برای مقداری که ثبت کرده‌اید، کافی نباشد باید اعتبار خود را افزایش دهید.

اگر موجودی شما به اندازه سفارش شما باشد، می‌توانید خرید خود را انجام دهید و آن رمزارز را در سبد دارایی خود داشته باشید.

یکی از کارهای دیگری که می‌توانید در صرافی انجام دهید این است که تومان خود را به تتر تبدیل کنید و سپس با تتر به خرید و فروش بپردازید. برای این کار در قسمت خرید کافی است که گزینه خرید با تتر را انتخاب کنید.

فروش ارز دیجیتال در آبان تتر

عملیات فروش خیلی نزدیک به عملیات خرید است و کافی است در همان بخش مالی روی گزینه فروش کلیک کنید تا صفحه آن برای شما باز شود.

فروش ارز در آبان تتر

در قسمت فروش نیز ابتدا رمز ارز خود را انتخاب می‌کنید. یکی از گزینه‌های تبدیل به تومان یا تبدیل به تتر را نیز انتخاب می‌کنید. سپس باید ببینید که می‌خواهید رمز ارز را بر اساس قیمت بازار بفروشید یا در قیمت مشخص. اگر قیمت بازار را انتخاب کنید همان موقع خرید شما نقد می‌شود و سپس کافی است تا ثبت سفارش را بزنید تا تبدیل ارزها به یکدیگر انجام گیرد.

اگر هم قیمت مشخص را انتخاب کنید، باید قیمت آن ارز به قیمتی که شما مشخص کرده‌اید، برسد تا سفارش شما انجام شود و تبدیل ارزها صورت گیرد.

برداشت ارز دیجیتال از آبان تتر

برداشت ارز دیجیتال در آبان تتر بر اساس نیاز شما متفاوت است. در ابتدا ممکن است که شما بخواهید ارزهای دیجیتال خود را به یک ولت انتقال دهید. برای این کار باید به بخش مالی رجوع کنید و این بار گزینه برداشت را بزنید.

اولین بخشی که به شما نمایش داده می‌شود همین برداشت رمزارز و انتقال آن به یک ولت دیگر است.

برداشت ارز دیجیتال از صرافی آبان تتر

برای انتقال ابتدا باید ارز دیجیتالی که می‌خواهید منتقل کنید را انتخاب کنید. سپس شبکه‌ای که می‌خواهید بر روی آن انتقال را انجام دهید را مشخص کنید. توجه داشته باشید که هر ارزی ممکن است یک یا تعدادی از شبکه‌ها را پشتیبانی کند و برای همین نسبت به انتخاب شبکه دقت لازم را داشته باشید.

همچنین هر شبکه کارمزد خاص خود را دارد و برای همین نسبت به کارمزدها و کارکرد شبکه نیز حساسیت به خرج دهید. در ادامه باید آدرس ولتی که می‌خواهید را انتخاب کنید و آن را در بخشی که در صفحه مشخص شده قرار دهید.

در نهایت باید تعداد رمزارزی که می‌خواهید انتقال دهید را مشخص کنید و در ادامه دکمه ثبت برداشت را بزنید تا انتقال رمز ارز شما انجام شود.

حالا اگر بخواهید رمزارزهای خود را به ریال دریافت کنید، چه کار باید کرد؟ در بخش فروش ارزهای دیجیتال شما می‌توانید هر رمزارز را به ریال تبدیل کنید و آنگاه در حساب خود مقداری ریال خواهید داشت. حالا اگر بخواهید آن را برداشت کنید، باید روی بخش "برداشت تومان" کلیک کنید.

برداشت به تومان در آبان تتر

در این مرحله شما کافی است مبلغی که می‌خواهید را انتخاب کنید. سپس باید کارتی که در مرحله احراز هویت ثبت کرده‌اید را برگزینید و در نهایت گزینه تایید و برداشت را بزنید. در کنار این صفحه یک اطلاعیه به شما نمایش داده می‌شود که زمان واریز پول به حساب شما را مشخص کرده است. به عنوان مثال اگر برداشت شما بین ساعت 23 تا 9:30 صبح باشد، تسویه در ساعت 10:45 الی 11:30 انجام می‌شود.

صرافی آبان تتر با بعضی بانک‌ها همکاری بیشتری دارد و هر یک ساعت یک بار به آن‌ها واریزی انجام می‌شود اما اگر بانک شما در این لیست هم نباشد، برداشت شما به صورت پایا به حساب شما واریز می‌شود.

انتقال ارز دیجیتال در صرافی آبان تتر

در بخش انتقال شما می‌توانید میزان ارز خود را به یک کاربر دیگر در همین صرافی انتقال دهید. چون این یک انتقال داخلی است، کارمزدی برای آن محاسبه نمی‌شود و به سرعت این انتقال انجام می‌گردد.

انتقال ارز دیجیتال در صرافی آبان تتر

برای انتقال در صرافی آبان تتر کافی است تا رمز ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس مقدار آن را مشخص کنید و موبایل کاربر دیگر را نیز وارد کنید . در پایان نام و نام خانوادگی صاحب حساب کاربری مقصد را نیز بنویسید. اگر هر کدام از این موارد اشتباه باشد، انتقال صورت نمی‌گیرد اما اگر به صورت صحیح اطلاعات خود را وارد نمایید کافی است روی دکمه انتقال کلیک کنید تا به سرعت این فرایند انجام شود.

آشنایی با بخش‌های سایت آبان تتر

در ادامه به بررسی بخشی‌های مختلفی در سایت صرافی آبان تتر پرداخته‌ایم.

داشبورد در صرافی آبان تتر

بخش داشبورد همان صفحه‌ای است که هنگام ورود به صرافی با آن رو به رو می‌شوید. در این بخش اطلاعات لازم در مورد پورتفولیو به شما نمایش داده می‌شود.

آشنایی با بخش داشبورد در آبان تتر

در ابتدا مقدار پورتفولیوی شما نمایش داده می‌شود و نمادهایی که دارید و تغییراتی که داشته‌اند را مشاهده می‌کنید. سپس رمزارزهای محبوب و تغییرات قیمتی که داشته‌اند را به صورت یک لیست می‌بینید. در بخش داشبورد می‌توانید با کلیک روی ستاره کنار هر نماد آن را به لیست علاقه‌مندی‌هایتان اضافه کنید تا بهتر بتوانید واچ لیست خود را زیر نظر داشته باشید.

شما می‌توانید بازار را به دو روش بررسی کنید یکی بر اساس قیمت‌ها به صورت تتر و یکی بر اساس تومان. البته بهتر است به دلیل نوسانات دلار از تتر برای رصد بازار استفاده کنید تا دقیق‌تر متوجه تغییرات قیمتی ارزهای مورد نظرتان شوید.

بیشتر بخوانید:

همچنین می‌توانید بازار را بر اساس بیشترین تغییرات، بیشترین بازدهی و جدیدترین‌ها مورد بررسی قرار دهید و برای سرمایه‌گذاری خود تصمیم‌گیری کنید. در قسمت جستجو نیز می‌توانید رمزارز خود را به صورت حروف یا بر اساس نماد وارد کنید تا آن را پیدا کند و بتوانید به لیست علاقه‌مندی خود اضافه کنید یا آن را خرید کنید.

مقابل هر کدام از ارزهای دیجیتال در این لیست می‌توانید عملیات مالی را مشاهده کنید و در صورت کلیک بر روی هر کدام از گزینه‌ها همچون خرید، فروش و... به صفحه مورد نظر وارد می‌شوید و می‌توانید با این میانبر سریع به خرید و فروش و انتقال یا برداشت ارز دیجیتالی که دارید، اقدام کنید.

اگر چشم شما اذیت می‌شود، در بالای صفحه نیز می‌توانید وضعیت نمایش را به حالت شب (ایکون ماه) تبدیل کنید و از پس زمینه مشکی استفاده کنید. همچنین اطلاعیه‌های آبان تتر در بالای صفحه با علامت یک زنگوله نمایش داده می‌شود و هر بار نوتیفیکیشن‌های آن اعلام می‌شود. به همین دلیل نسبت به اطلاعیه‌ها حساس باشید تا دچار مشکلی در عملیات مالی خود نشوید.

بخش گزارشات در آبان تتر

در قسمت گزارشات شما می‌توانید تمامی امور مالی که تاکنون انجام دادید را پیگیری کنید و ببینید چه اتفاقی در حساب شما رخ داده است. در این بخش همه امور مالی ثبت شده است و واریزها، برداشت‌ها و... را می‌توانید ببینید.

همه عملیات مالی اعم از رمزارز و تومان به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید گزارشات خود را در قالب فایل اکسل از سایت نیز دانلود کنید. همچنین جوایزی که در رویدادهای گوناگون آبان تتر به دست آوردید، در آنجا نمایش داده می‌شود.

بخش گزارشات در آبان تتر

علاوه بر این به دلیل مباحث امنیتی نیز دستگاه‌هایی که با آن‌ها به سایت متصل شده‌اید، نیز در این بخش از سایت نمایش داده می‌شود.

بخش امنیت در آبان تتر

امنیت را شاید بتوان مهم‌ترین دغدغه کاربران در زمینه کریپتو دانست. این موضوع موجب شده تا آبان تتر نیز بخواهد همه موارد امنیتی را برای کاربرانش ایجاد کند تا بتوانند به خوبی از دارایی خود محافظت کنند. اگر سری به بخش امنیت بزنید، متوجه می‌شوید که می‌توانید بسیاری از آپشن‌های امنیتی را برای حساب خود فعال کنید.

البته صرافی آبان تتر موارد امنیتی پایه را برای کاربران الزامی کرده است و در فرایند احراز هویت باید برخی موارد همچون استفاده از Google Authenticator برای برداشت دو مرحله‌ای را فعال کنید. با این حال می‌توانید سایر موارد را در این بخش ملاحظه و ارتقا دهید.

نخستین بحث در مورد امنیت فرایند احراز کردن کارت بانکی است که برای هر کارت بانکی جدید باید فرایند احراز آن یعنی وارد کردن مشخصات آن به سایت و عکس کارت بانکی و همچنین عکس سلفی همراه با بانک را داشته باشید.

آشنایی با بخش امنیت در آبان تتر

دومین موضوع فعال کردن Google Authenticator است. گوگل اتنتیکتور اپلیکیشنی است که با استفاده از آن می‌توانید رمز یک بار مصرف دریافت کنید. باید آن را روی گوشی همراه خود نصب کنید و به حساب کاربریتان با اسکن QR یا روش‌های دیگر متصل کنید. روش کار با این اپلیکیشن و مراحل استفاده از آن در سایت صرافی آبان تتر به طور کامل در قالب یک ویدئو توضیح داده شده است.

استفاده از گوگل اتنتیکتور برای برداشت رمز ارز و انتقال آن در صرافی آبان تتر اجباری است ولی شما برای افزایش امنیت ورود به حساب کاربری نیز می‌توانید استفاده کنید و این قابلیت را فعال کنید.

همچنین شما در بخش امنیت می‌توانید دریافت رمز یکبار مصرف از طریق گوشی یا ایمیل را فعال کنید. این بخش امنیتی را به راحتی در سایت می‌توان فعال کرد و برای عملیات مالی یا ورود به حساب می‌توانید از آن استفاده کنید.

ادامه بخش امنیت در صرافی آبان تتر

اگر بخواهید می‌توانید آدرس ولت‌های خود را به لیست سفید اضافه کنید و بدون نیاز به کد دو عاملی، به مقصد این آدرس‌ها برداشت خود را انجام دهید. کافی است در بخش امنیت به بخش ایجاد لیست سفید برای آدرس‌های ولت خود بروید و آدرس ولت‌ها را وارد کنید. این گونه هم سرعت کار شما زیاد می‌شود و هم امنیت شما حفظ می‌شود.

اگر به موارد مشکوکی برخورد کردید یا به هر دلیلی خواستید اکانت خود را غیرفعال کنید. در بخش امنیت بر روی گزینه خروج از دستگاه‌های فعال کلیک کنید و بعد اگر خواستید می‌توانید اکانت خود را مسدود کنید. با مسدود شدن حساب کاربری، عملیات مالی در اکانت شما محدود می‌شود و برای بازگشایی حساب باید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

بخش حساب کاربری در آبان تتر

اگر بخواهید مروری بر آنچه در صرافی آبان تتر بر شما گذشته انجام دهید می‌توانید به بخش حساب کاربری بروید و حساب خود را بررسی کنید. در این بخش اطلاعات هویتی خود را مشاهده می‌کنید.

همچنین کد معرف خود را می‌توانید از این بخش دریافت کنید و آن را برای دوستان خود که علاقه به دنیای ارزهای دیجیتال دارند ارسال کنند. ۳۰ درصد از کارمزد معاملات افرادی که با کد یا لینک دعوت شما عضو شوند، هر ۲۴ ساعت محاسبه و به حساب کاربری شما افزوده می‌شود.

همچنین در این بخش می‌توانید به قسمت "پیام‌های من" رجوع کنید و اطلاعیه‌های عمومی آبان تتر و پیام شخصی خود را در سایت مشاهده کنید.

بررسی ویژگی‌های آبان تتر

آبان تتر با استفاده از پروتکل‌های امنیتی به حفاظت از سایت خود می‌پردازد و طبق قوانین سایت هر گونه خسارتی به دارایی شما را تضمین جبران می‌کند.

همچنین بر اساس قوانین پول‌شویی حتماً باید در این سایت فرایند احراز هویت را طی کنید و حداقل مدارک شناسایی همچون تصویر شناسنامه و کارت ملی، شماره موبایل و عکس سلفی را داشته باشید. آبان تتر تعهد داده است که هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای از مدارک شناسایی شما نخواهد داشت.

در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان از مدارک دیگران و شماره موبایل آن‌ها استفاده نکنید چراکه هر گونه اشتباه یا تقلب از سوی فرد، بر عهده کاربر است.

آبان تتر اطلاعات شخصی کاربر در بستر Cold Storage نگهداری می‌کند و خود را ملزم در حفظ و نگهداری حریم خصوصی کاربر می‌داند. تحت هیچ شرایطی مگر استعلام انتظامی و قضایی این مدارک در اختیار شخص ثالث قرار نخواهد گرفت.

البته نسبت به امنیت حساب کاربری نیز باید موارد امنیتی را نیز شما رعایت کنید و رمز عبور، کد پیامکی و كد شناسایی دو عاملی (Google Authenticator) را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید.
در صورتی که کاربر به سن قانونی (18 سال) نرسیده باشد، صرافی آبان تتر نمی‌تواند به آن خدماتی ارائه کند مگر اینکه ثبت نام و احراز هویت آن از طریق ولی یا قیم انجام شود.

به هیچ عنوان هنگامی که از آبان تتر استفاده می‌کنید، نباید حساب شخصی خود را در اختیار شخص دیگری بگذارید چراکه همه مسئولیت آن با شماست. در صورتی که مشکل خاصی برای حساب پیش بیاید، آبان تتر با شما تماس صوتی یا تصویری می‌گیرد.

و نکته آخر اینکه آبان تتر بارها اعلام کرده است که به هیچ عنوان با کاربران خود تماس نمی‌گیرد که از آن‌ها اطلاعات حساب کاربری بگیرد و از این جهت باید مراقب پیامک‌ها و تماس‌های کلاهبرداری باشید. همچنین اپلیکیشن‌هایی با نام آبان تتر ساخته شده که می‌توانند حساب شما را هک کنند، بنابراین اپلیکیشن صرافی آبان تتر را بهتر است از طریق لینک‌های سایت دریافت کنید.

سوالات متداول

چگونه در صرافی آبان تتر واریز ریالی داشته باشیم؟

برای واریز ریالی کافی است تا با کارتی که در صرافی ثبت کرده‌اید، به بخش واریز مراجعه کنید. سپس مقدار پولی که می‌خواهید به حسابتان واریز شود را مشخص کنید. در نهایت به درگاه پرداخت متصل می‌شوید و می‌توانید واریز ریالی خود را به صرافی انجام دهید.

برداشت ریالی از صرافی آبان تتر و انتقال آن به کارت بانکی چقدر زمان می برد؟

شما می‌توانید همه رمز ارزهای خود را در این صرافی سریعا به ریال تبدیل کنید و سپس درخواست انتقال ریال حساب صرافی به کارت بانکی را ثبت کنید. صرافی آبان تتر با بعضی بانک‌ها همکاری دارد و کمتر از دو ساعت دارایی شما به کارت بانکی‌تان منتقل می‌شود و در روزهای تعطیل نیز تسویه حساب انجام می‌شود. در مورد سایر بانک‌ها نیز نهایتا تا 8 ساعت واریز صورت می‌گیرد. البته چون انتقال وجه به صورت پایا انجام می‌شود، در مورد روزهای تعطیل باید صبر کنید تا اولین روز کاری انتقال پول به حسابتان انجام شود.

فرایند احراز هویت چقدر زمان نیاز دارد؟

احراز هویت در صرافی آبان تتر به دو صورت سریع و معمولی انجام می‌شود. در وضعیت سریع حدود 5 دقیقه زمان لازم است تا احراز هویت تکمیل و انجام شود. در وضعیت معمولی زمان بیشتری باید صرف احزار هویت کنید. پس از تکمیل مراحل، احراز هویت شما حدود دو ساعت بعد توسط آبان تتر تایید می‌شود.

چگونه در صرافی آبان تتر بیت کوین بخریم؟

برای خرید بیت کوین در صرافی آبان تتر کافی است، حساب خود را به مقدار لازم به صورت ریالی شارژ کنید، سپس به بخش خرید رمزارز بروید و با انتخاب ارز دیجیتال بیت کوین و تعیین مقدار آن به خرید بیت کوین اقدام کنید.

چند ارز دیجیتال در صرافی آبان تتر لیست شده است؟

بیش از 300 ارز دیجیتال در آبان تتر وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. 

جمع‌بندی آموزش صرافی آبان تتر

صرافی آبان تتر از محبوب‌ترین صرافی‌های ایرانی است که بستر مناسبی برای علاقه‌مندان به حوزه کریپتو ایجاد کرده است. البته در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید وارد دنیای کریپتوکارنسی شوید باید ریسک‌های آن را بپذیرید و صرافی هیچ مسئولیتی نسبت به نوسانات بازار ندارد.

با این حال دریچه ورود به ارزهای دیجیتال در ایران همین صرافی‌های ایرانی هستند و با توجه به نکاتی که در رابطه با آبان تتر وجود دارد، می‌توان به این صرافی اعتماد کرد و در آن حساب باز کرد.

استراتژی هولد و ترید از اینجا به بعد به خود شما بستگی دارد و اگر بخواهید می‌توانید رمزارزهای خود را به یک کیف پول ارسال کنید. کارمزدهای صرافی آبان تتر طبق آنچه در سایت اعلام شده در عملیات مالی گرفته می‌شود و در صورتی که از کد معرف استفاده کنید، این کارمزدها کمتر می‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
پریا
پریا
1 سال پیش

صرافی راحت و ساده‌ای هستش و راحت میشه باهاش کار کرد
من چند ساله ازش استفاده میکنم

{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

1
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!