خرید خودرو از بورس کالا – آموزش کامل تصویری

آموزش خرید خودرو از بورس

چگونه می‌توانیم از بورس کالا خودرو بخریم؟ روش آنلاین دریافت کد بورس کالا چگونه است؟ در این مقاله به‌طور کامل به آموزش خرید خودرو از بورس کالا پرداخته شده است ...

خرید خودرو از بورس کالا یکی از ایده‌های پرسروصدای نمایندگان مجلس برای متعادل‌سازی بازار پرتلاطم خودرو بود. این طرح موافقان و مخالفان سرسختی هم پیدا کرده است. شما چه اطلاعاتی از طرح خرید خودرو از بورس کالا دارید؟

آیا می‌دانید نحوه خرید خودرو از بورس کالا چگونه است؟ چه افرادی امکان خرید این خودروها را دارند؟ آیا قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا کمتر از بازار آزاد خودرو است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر از طرح خرید خودرو از بورس کالا، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش خرید خودرو از بورس کالا

برای خرید خودرو از بورس کالا باید کد بورس کالا داشته باشید. بعد از دریافت کد بورس کالا به دو روش حضوری و غیرحضوری می‌توانید برای خرید خودرو ثبت تقاضا کنید.

کد بورس کالا در گذشته تنها برای افرادی به کار می‌آمد که فلز، سیمان و کالاهایی از این دست می‌خریدند اما اکنون با ورود خودرو به بورس کالا تعداد متقاضیان برای کد بورس کالا افزایش یافته است.

از این رو برای خرید خودرو از بورس کالا، کد بورس کالا (کد لازم برای خرید خودرو) مهم شده است. اگر شما قبلا فرم‌های کارگزاری در رابطه با حساب وکالتی را امضا کرده باشید، به احتمال زیاد حساب وکالتی برای شما ثبت شده است و در نتیجه سریعا به صورت آنلاین به کد بورس کالا دسترسی پیدا می‌کنید.

اما اگر فرم‌ها را امضا نکرده باشید، نمی توانید کد بورس کالا را به سرعت دریافت کنید. برای این کار باید به کارگزاری مراجعه کنید و فرم‌های لازم را امضا کنید.

بیشتر بخوانید:

اگر بخواهید از طریق کد مشتقه وارد بورس کالا شوید، حتما باید نامه‌ای از کارگزاری بگیرید و در بانک حساب وکالتی باز کنید و آن را به کارگزاری خود متصل کنید تا بتوانید برای خرید خودرو از بورس کالا ثبت سفارش کنید.

بنابراین در روش حضوری باید به کارگزاری مراجعه کرد و در روش غیر حضوری به‌راحتی و به‌صورت آنلاین امکان ثبت درخواست وجود دارد. از این جهت توصیه می شود تا در ابتدا برای این موضوع با کارگزاری خود مشورت کنید و از وضعیت حساب خود در کارگزاری اطلاع پیدا کنید.

برای خرید خودرو از بورس کالا به روش حضوری باید به کارگزاری مراجعه کرد و در روش غیر حضوری به‌راحتی و به‌صورت آنلاین امکان ثبت درخواست وجود دارد.

البته خرید خودرو از بورس کالا صرفا به ثبت سفارش ختم نمی‌شود؛ بلکه باید به میزان مبلغ خودروی مورد نظر در حساب وکالتی متقاضی پول وجود داشته باشد؛ همچنین متقاضی باید قبل از ساعت 08:30 روز عرضه سفارش خود را ثبت کرده و نمایندگی مورد نظر خود را جهت تحویل خودرو انتخاب کند.

حساب وکالتی در بورس کالا

حساب وکالتی، یکی از انواع حساب‌های بانکی است که برای واریز وجوه پیش‌پرداخت در بورس کالا استفاده می‌شود. در این نوع حساب بانک متعهد می‌شود تا وجوه واریزی مشتری را مسدود کند. این وجوه پس از انجام معامله به حساب اتاق پایاپای بورس کالا منتقل می‌شود. البته اگر معامله‌ای صورت نگیرد در پایان روز معاملاتی وجه بلوکه شده بازگشایی می‌شود.

لیست آخرین خودروهای قابل خرید در بورس کالا -بهمن ۱۴۰۱

خودرو

تاریخ عرضه

تعداد عرضه

قیمت پایه(تومان)

پیش پرداخت

موعد تحویل

لاماری ایما خاکستری

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۴

۱۰۰

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۵۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

لاماری ایما سبز

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۴

۱۰۰

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۵۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

لاماری ایما مشکی

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۴

۱۷۵

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۵۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

لاماری ایما سفید

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۴

۱۷۵

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۵۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

کامیون کشنده EM POWER

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۵

۱۳۰

۳٬۱۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۳۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

کامیونت FORCE کابین بدون خواب 6 تن بدون کاربری

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۵

۸۵

۸۹۳٬۰۰۰٬۰۰۰

۳۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

کامیونت FORCE کابین خوابدار 6 تن بدون کاربری

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۵

۲۵۰

۹۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۳۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

کامیون کشنده FAW CA4180

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۵

۶۰

۲٬۳۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۳۰٪

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۰

نکته: اشخاصی که در عرضه‌های قبلی بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۹۸ از شرکت‌های خودرو سازی موفق به خرید خودرو سواری شده‌اند امکان ثبت سفارش در عرضه‌های فعلی را نخواهند داشت. داشتن پلاک فعال در صورتی که از طریق خرید خودرو از بازار آزاد یا قبل از سال ۹۸ از کارخانه باشد مشکلی در ثبت سفارش ایجاد نخواهد کرد.
نکته: در خصوص خرید خودروی ۲۰۷ ، ( رنگ‌های  نقره‌ای تیتانیوم، خاکستری متالیک، آبی کاسپین، آبی اقیانوسی متالیک، مشکی متالیک آبنوس، سبزکله غازی، قرمز دو پوششه و قهوه‌ای نسکافه‌ای قابل عرضه هستند.)


نحوه اطلاع از عرضه خودرو در بورس

برای کسب اطلاعات دقیق از تاریخ، زمان و قیمت عرضه خودرو در بورس کالا ابتدا باید به سایت بورس کالا مراجعه کرده و در بخش بازارهای فیزیکی اطلاعیه‌های عرضه را پیگیری کنید.

شرایط خرید خودرو از بورس کالا

متقاضیان برای خرید خودرو از بورس کالا باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند خودرو خریداری کنند. موارد زیر به شرایط ثبت‌نام کنندگان خودرو در بورس کالا اشاره دارد:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • امکان خرید بیش از یک خودرو در بازار بورس کالا ممکن نیست.
 • متقاضی باید حساب وکالتی به بورس کالا معرفی کند.
 • حساب وکالتی به میزان قیمت خودرو باید شارژ شده باشد.
 • اشخاصی که در عرضه‌های قبلی بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۹۸ از شرکت‌های خودرو سازی موفق به خرید خودرو سواری نشده باشند. 
 • اشخاص حقوقی امکان ثبت خودروهای سواری را ندارند.
خرید خودرو از بورس کالا

دلیل اجرای طرح خرید خودرو از بورس کالا

خودرو در همه جای جهان یک کالای مصرفی محسوب می‌شود؛ اما در ایران به‌دلیل شرایط تورمی و افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها محصولاتی چون خودرو تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده‌اند. این شرایط پرالتهاب در کنار نبود بازار شفاف باعث رشد فزاینده قیمت انواع خودروها شده است.

یکی از اهداف اجرای طرح خرید خودرو از بورس کالا ایجاد تعادل در بازار پرحاشیه و ملتهب خودرو است. در واقع با عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت خودروها براساس عرضه و تقاضا تعیین شده و با اجرای درست این طرح میزان سفته‌بازی در بازار خودرو کاهش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد.

مزایای خرید خودرو از بورس کالا

اگر طرح خرید خودرو از بورس کالا به‌درستی انجام شود، اثرات مثبتی زیادی بر بازار خودرو خواهد داشت. موارد زیر تنها بخشی از آثار مثبت خرید خودرو از بورس کالا است.

 • بورس کالا بستر قانونمندی دارد.
 • فرایند قیمت‌گذاری در این بازار شفاف است.
 • معامله در بازار بورس کالا ریسک کمتری نسبت به معامله در بازار آزاد دارد.
 • این طرح باعث حذف واسطه‌های خودرو (دلالان) خواهد شد.
 • محصولات خودرویی به‌درستی توزیع خواهند شد.

قیمت خودرو در بورس کالا

برای عرضه خودرو در بورس کالا، ابتدا قیمتی تحت عنوان قیمت پایه توسط شورای رقابت مشخص می‌شود. پس از تعیین قیمت پایه، خودرو به فروش گذاشته شده و عرضه و تقاضا قیمت اصلی خودرو را مشخص می‌کند.

طرح خرید خودرو از بورس کالا می‌تواند مانع ایجاد رانت‌ و افزایش نجومی قیمت خودرو شود.
البته طبق این طرح مابه‌التفاوت مازاد قیمت پایه و قیمت فروش خودرو در بورس کالا صرف اموراتی چون توسعه حمل و نقل عمومی، جایگزینی خودروهای فرسوده و افزایش کیفیت خودروهای تولیدی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تاثیر خرید خودرو از بورس کالا بر قیمت بازار آزاد

به‌زعم بسیاری از کارشناسان، طرح خرید خودرو از بورس کالا باعث افزایش شفافیت معاملات در بورس کالا شده و حباب قیمتی موجود در بازار خودرو را به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌دهد. همچنین علاوه‌بر ایجاد شفافیت در بازار بورس کالا ، این طرح باعث کنترل قیمت شده و به‌دلیل عرضه مستقیم و قیمت‌گذاری توسط عرضه و تقاضا شاهد افزایش نجومی قیمت‌های خودرو نخواهیم بود.

خرید خودرو از بورس کالا

رعایت این شرایط در طرح خرید خودرو از بورس کالا، می‌تواند به‌طور چشم‌گیری از دلالی و سفته‌بازی خودرو جلوگیری کند.

تفاوت قیمت خودرو در بورس کالا و بازار

زمانی که قرعه‌کشی و واسطه‌گری در بازار خودرو باشد، مسلماً قیمت خودرو نیز نوسان زیادی خواهد داشت و عرضه خودرو با چالش‌های بسیاری رو به رو است. همین موضوع موجب شده تا افرادی که بتوانند در قرعه‌کشی برنده شوند یا واسطه عرضه خودرو شوند هزینه بسیاری را به مصرف‌کننده نهایی برای خرید خودرو اضافه کنند.
به عنوان مثال یک محصول توسط ایران‌خودرو با قیمت‌گذاری دستوری در قرعه‌کشی ارائه می‌شد و یک نفر می‌توانست آن محصول را با قیمت 100 میلیون تومان بخرد، سپس او همان محصول را در بازار با قیمت 200 میلیون تومان عرضه می‌کرد و دو برابر قیمت واقعی به مصرف‌کننده نهایی می‌فروخت.
اما با عرضه خودرو در بورس کالا این عرضه و تقاضاست که قیمت خودرو را مشخص می‌کند و خودروساز یک قیمت پایه می‌گذارد و سپس سفارش خریداران مشخص‌کننده قیمت نهایی خواهد بود. اگر به عرضه‌های خودرو نگاهی بیندازیم در بعضی موارد شاهد اختلاف قیمت بسیار بالا و نفع بالای خریداران هستیم. به عنوان نمونه تارا اتوماتیک سبز در بورس کالا با قیمت تمام شده 455 میلیون تومان خریداری می‌شود اما در بازار آزاد 632 میلیون تومان قیمت دارد یعنی خریداران می‌توانند با 177 میلیون تومان اختلاف قیمت خودروی خود را خریداری کنند. 

سود خرید خودرو از بورس کالا

خرید خودرو از بورس کالا موجب سودآوری بیشتر شرکت‌های خودرویی و همچنین نفع بیشتر مصرف‌کنندگان واقعی شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در بعضی از خودروها تا 15 درصد قیمت خودرو پایین‌تر از بازار معامله شده است و خریداران سود بیشتری کسب کرده‌اند.
از سوی دیگر به دلیل خروج تدریجی خودرو از قیمت گذاری دستوری، خودروسازان با مکانیزم کشف قیمت به فروش خودرو می‌پردازند و تاکنون میلیاردها تومانی که می‌توانست به جیب واسطه‌ها برود، جذب شرکت‌های خودروسازی شده است.
بنابراین بورس کالا فرایندی ایجاد کرده که خریداران و فروشندگان هر دو به خوبی بتوانند با قیمت مناسب خرید و فروش خود را داشته باشند، به صورتی که در برخی عرضه‌های خودرویی خریداران تا 50 میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به خرید خودرو پرداخته‌اند و البته خودروساز نیز در این میان متضرر نشده است.

زمان عرضه خودرو در بورس کالا

چند روز یا چند هفته قبل از زمان عرضه خودرو با رجوع به سایت بورس کالای ایران می‌توانید از جزئیات آخرین عرضه‌های خودرویی اطلاع پیدا کنید. به ‌طور کلی هر زمان که شرکت خودروساز آمادگی داشته باشد تا بتواند خودروهایی را وارد بازار کند آن را در قالب یک اطلاعیه منتشر می‌کند.
دقت داشته باشید که تا قبل از روز عرضه حساب وکالتی خود را به اندازه کافی شارژ کنید تا بتوانید در اولین فرصت مناسب به خرید خودروی مورد علاقه خودتان اقدام کنید. علاوه بر این بهتر است تا سابقه عرضه خودرو را نیز ببینید تا متوجه شوید که در گذشته با چه قیمت‌هایی خرید و فروش شده است تا در نهایت بتوانید با قیمت مناسب آن را خریداری کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحویل خودرو از نمایندگی

بعد از ثبت‌نام مرحله تحویل خودرو شروع می‌شود که در تاریخ اعلامی بورس کالا، خریداران باید به نمایندگی خودرو مراجعه کنند و با تحویل مدارک زیر خودرو خود را تحویل بگیرند. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • اصل و تصویر کارت ملی خریدار
 • اصل شناسنامه خریدار
 • مدارک احراز محل سکونت (این مدرک باید مطابق با بخشنامه راهور ناجا باشد)
 • ارائه شماره شبا با تاییدیه بانک مربوطه

نحوه دریافت کد بورس کالا برای خرید خودرو

برای خرید خودرو از بورس نیاز است تا کد بورس کالا داشته باشید. این کد توسط کارگزاری که با آن کار می‌کنید، به شما داده می‌شود و از این رو ممکن است روند ارائه کد بورس کالا در هر کارگزاری با دیگر کارگزاری‌ها متفاوت باشد.

برخی کارگزاری‌ها به صورت آنلاین نیز به ارائه کد بورس کالا می‌پردازند و شما کافی است تنها بخشی از اسناد و مدارک را برای ارائه به بانک پرینت و سپس بعد از انجام کارهای بانکی برای حساب وکالتی، آن‌ها را در سایت کارگزاری آپلود کنید.

در این بخش به روال دریافت کد بورس کالا در کارگزاری فارابی می‌پردازیم و مراحل و مدارک مورد نیاز را با هم بررسی می‌کنیم. اکثر بخش‌های دریافت کد بورس کالا در کارگزاری فارابی به صورت آنلاین است که در ادامه خواهید دید.

مراحل دریافت کد بورس کالا:

1. به سایت farabi.ebgo.ir مراجعه کنید و روی گزینه اخذ کد آنلاین در بورس کالا کلیک کنید.

اخذ کد بورس کالا

2. سپس به شما لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت کد بورس کالا نمایش داده می‌شود که بسیاری از آن‌ها اختیاری است اما مورد الزامی نمونه امضا بر روی یک برگه سفید است که باید از قبل آن را تهیه کنید و سپس در سایت آپلود نمایید.

3. در گام بعدی باید کد ملی و شماره موبایلی که در سجام ثبت شده را وارد کنید تا یک پیامک برای شما ارسال شود.

ورود کد ملی و شماره موبایل برای دریافت کد بورس کالا

4. کد دریافتی از پیامک را وارد کنید و به صفحه بعد بروید.

ورود کد تایید دریافتی

5. سپس یک صفحه برای شما باز می‌شود که باید مشخصات فردی خود را در آن وارد کنید(ثبت موارد ستاره دار الزامی است).

ثبت مشخصات فردی برای دریافت کد بورس کالا

6. در صفحه بعدی اطلاعات مربوط به آدرس را وارد کنید.

ثبت آدرس محل سکونت برای دریافت کد بورس کالا

7. در بخش بعدی باید اطلاعات شغلی را ثبت کنید و در بخش نوع فعالیت گزینه "خرید خودرو" را انتخاب کنید.

ثبت اطلاعات شغلی برای دریافت کد بورس کالا

8. در بخش بعد ارزش روز دارایی و متوسط درآمد ماهانه خود را وارد کنید.

ثبت ارزش دارایی و درآمد برای دریافت کد بورس کالا

9. پس از تکمیل اطلاعات به شما یک برگه معرفی‌نامه نشان داده می‌شود که باید آن را پرینت بگیرید و به بانک ارائه کنید تا بتوانید حساب وکالتی باز کنید (جهت تسریع در روند افتتاح حساب وکالتی، توصیه می‌کنیم بانک ملت را انتخاب نمایید).

انتخاب بانک برای دریافت حساب وکالتی

10. در مرحله بعدی از نمونه امضای خود عکس بگیرید و آن را در سایت بارگذاری کنید.

درج نمونه امضا برای دریافت کد بورس کالا

11. در پایان به شما یک صفحه نمایش داده می‌شود که باید به بخش تعهدات مشتری بروید و گزینه "بازار فیزیکی بورس کالا" را انتخاب کنید. متن تعهد را به خوبی مطالعه کنید و در پایان گزینه "قبول قوانین و مقررات و تایید نهایی" را انتخاب کنید.

تایید قوانین و مقررات دریافت کد بورس کالا

پس از انجام این مراحل، یک پیامک از طرف کارگزاری دریافت می‌کنید. در این پیامک ممکن است موارد ناقصی در پرونده شما نیز ذکر شود که سپس باید به تکمیل پرونده خود نزد کارگزاری بپردازید. درصورتی که اطلاعات شما به صورت کامل و بدون نقص ثبت شده باشد برای شما طی یک یا دو روز کاری کد بورس کالا برای بازار فیزیکی صادر می‌شود. کد بورس کالا به همراه نام کاربری و رمز عبور به موبایل شما پیامک خواهد شد.

مراحل خرید خودرو از بورس کالا از طریق سامانه کارگزاری

پس از اینکه کد بورس کالای خود را از کارگزاری دریافت کردید و حساب وکالتی خود را نیز در سامانه کارگزاری که با آن کار می‌کنید، ثبت کردید می‌توانید به سفارش خرید خودرو از بورس کالا اقدام کنید.

مراحل ثبت سفارش خودرو

1. یک روز قبل از ثبت سفارش باید مبلغ پیش‌پرداخت را به حساب وکالتی واریز کنید.

2. به سامانه خرید آنلاین بورس کالای کارگزاری خود مراجعه کنید و درخواست خود را تا قبل از ساعت هشت و نیم در سایت سامانه ثبت کنید.

3. در صورتی که درخواست شما ثبت شد و توانستید خودرو را خرید کنید، باید وجه باقیمانده قیمت خودرو و هزینه‌های جانبی همچون 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، عوارض، بیمه و شماره‌گذاری را تا ۳ روز به شماره‌حساب‌های اعلام شده در اطلاعیه عرضه خودرو واریز کنید.

4. سپس در سامانه کارگزاری باید نمایندگی مناسب برای تحویل خودرو را تعیین کنید.

در صورتی که در هر یک از مراحل بالا نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید، با کارگزاری خود تماس بگیرید.

کدام خودروها را از بورس کالا می‌توانیم بخریم؟

از ابتدا که طرح خرید خودرو از بورس کالا ارائه شد، صحبت از این بود که گروهی از خودروهای لوکس در این بازار عرضه شوند و خودروهای متوسط و عمومی به صورت قرعه‌کشی به فروش برسند. این روند تاکنون ادامه داشته اما صحبت‌هایی از عرضه همه خودروها در بورس کالا وجود دارد. برای همین ممکن است در آینده روند عرضه خودرو کاملاً به بورس کالا سپرده شود.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که تاکنون در بورس کالا عرضه شده‌اند و شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید:

ابتدای 1401، وانت کارا اولین عرضه بورس کالا

شرکت بهمن موتور اولین شرکتی بود که خودروهای خود را در بورس کالا عرضه کرد و 139 دستگاه کارا تک کابین و دو کابین در بورس کالا به فروش رسید.

مرداد 1401؛ ورود فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا

در ادامه طرح خرید خودرو از بورس کالا، سه‌شنبه 25 مردادماه 1401 روزی بود که تعداد 350 دستگاه فیدلیتی و 250 دستگاه دیگنیتی از طریق بورس کالا عرضه شدند. این دو محصول نیز از شرکت بهمن موتور به بورس کالا راه یافتند.

همچنین در مرداد 1401 در جلسه هیئت پذیرش بورس کالا مقرر شد تا 8 محصول دیگر از خودروسازان در بورس کالا عرضه شود.

دعوای دولت و مجلس بر سر ورود خودرو به بورس کالا

در سال 1401 شاهد یکی از کشاکش‌های سنگین میان مجلس و دولت بر سر خودرو بودیم. بارها موضوع خرید خودرو از بورس کالا مطرح شد و حتی اقدام‌های اجرایی توسط بورس کالا برداشته می‌شد اما با بخشنامه‌هایی که وزارت صمت صادر می‌کرد، جلوی ورود خودرو به بورس کالا برداشته می‌شد.

از جمله این اقدامات بخشنامه‌ای بود که صمت مبنی بر عرضه تنها 20 درصد خودروهای شرکت‌های ایران‌خودرو و دیگر خودروسازان صادر کرد و جلوی عرضه آن‌ها در بورس کالا را گرفت. سپس مجلس به این بخشنامه واکنش نشان داد و آن را مردود دانست.

شهریور 1401؛ ورود ایران‌خودرو و سایپا به بورس کالا

یکشنبه 6 شهریورماه 1401 روزی بود طرح خرید خودرو از بورس کالا دوباره اجرا شد و در آن 300 دستگاه هایما S7 مشکی و 200 دستگاه هایما S7 سفید در بورس کالا عرضه و معامله شد. قیمت پایه برای هر خودرو 742.5 میلیون تومان اعلام شد.

علاوه بر این در شهریورماه بخشنامه‌ای منتشر شد که طبق آن خودروهای وارداتی نیز در بورس کالا عرضه می‌شوند و افراد می‌توانند این خودروها را از طریق بورس کالا خریداری کنند.

همچنین شرکت سایپا خبر از ارائه هشت محصول خود در بورس کالا داد و مقرر شد تا 200 دستگاه خودرو شاهین با قیمت پایه 304 میلیون تومان به عنوان اولین محصول این گروه در بورس کالا به فروش برسد.

دیگنیتی و وانت کارا نیز بار دیگر در همین ماه در بورس کالا ارائه شدند و همچنین 35 دستگاه از کشنده فاو تک‌محور سیباموتور نیز با قیمت پایه 2 میلیارد و 370 میلیون تومان در بورس کالا عرضه شد.

مهرماه 1401؛ ورود بهمن خودرو به بورس کالا

در روز 20 مهرماه 1401 تعداد ۵۰ دستگاه کامیون کشنده EM POWER، ساخته بهمن دیزل در بورس کالا عرضه شد و خریداران دو ماه پس از ثبت سفارش می‌توانستند خودروی خود را درب کارخانه بهمن خودرو تحویل بگیرند.

در مهرماه 1401 خبر طرح خرید خودرو از بورس کالا مطرح شد و احتمال عرضه خودروهای تارا، پژوه 207 و لاماری ایما در ماه آینده قوت گرفت. همچنین در این ماه بار دیگر وانت کارا در بورس کالا عرضه شد.

آبان 1401؛ کشمکش بر سر عرضه پژوه 207 در بورس کالا

درحالی که عرضه پژوه 207 و تارا توسط پذیرش بورس کالای ایران ثبت شد اما چند روز بعد شرکت ایران‌خودرو با اطلاعیه‌ای اعلام کرد، هنگامی این دو محصول به بورس کالا عرضه خواهند شد که تولید آن‌ها افزایش یابند.

چند روز بعد نیز امیدنامه پذیرش این خودروها توسط بورس کالای ایران منتشر شد که در آن تأکید شده بود: "حداقل درصد عرضه در بورس کالا، ۱۰۰ درصد تولید سالانه (پس از کسر فروش خارج از بورس کالا، شامل طرح ویژه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و طرح جایگزینی خودروهای فرسوده) معادل ۵۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تعیین شده است. تولید واقعی (برابر با ظرفیت اسمی) سالانه پژو ۲۰۷ معادل ۱۰۵ هزار دستگاه است".

پس از کش و قوس فراوان بالاخره 1000 دستگاه پژو 207 در بورس کالا عرضه شد که قیمت پایه این خودرو ۱۸۷ میلیون تومان و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شد.

در آبان ماه خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی و همچنین وانت کارا بار دیگر در بورس کالا عرضه شدند. کشنده امپاور نیز بار دیگر در بورس کالا معامله شد.

در آبان ماه 1401 صحبت از ورود خودروهای کرمان موتور به بورس کالا نیز شد و سه محصول این شرکت با نامه‌ای جک جی 4 با قیمت پایه 472 میلیون تومان، جک S5 با قیمت 883 میلیون تومان و پیکاپ T8 با قیمت پایه 860 میلیون تومان به بورس کالا می‌آیند.

عرضه‌های خودرو در آذرماه 1401

بر اساس اطلاعیه بورس کالا، خودروهای هایما، تارا و پژو 207 در آذرماه در بورس کالا عرضه می‌شوند و مورد معامله قرار می‌گیرند.
40 دستگاه کامیون کشنده فاو در روز 14 آذرماه نیز در این بازار معامله می‌شوند و تاریخ تحویل آن‌ها نیز در 17 اسفندماه خواهد بود. قیمت پایه این محصول نیز ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان است.

علاوه بر این، خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی نیز توسط بهمن خودرو در روز 21 و 22 آذر به بورس کالا می‌آیند. ۴۸۶ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره را با قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان و تعداد ۲۱۴ دستگاه دیگنیتی را نیز با قیمت ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارائه خواهند شد.

اطلاع رسانی جدید ترین عرضه‌ها

برای اطلاع از جدید‌ترین عرضه خودرو در بورس کالا فرم زیر را تکمیل نمایید

اطلاعیه به ایمیل شما ارسال خواهد شد

سوالات متداول خرید خودرو از بورس کالا

آیا با استفاده از کد بورسی می‌توان از بورس کالا خودرو خرید؟

خیر، برای اینکه بتوانید در بورس کالا خرید کنید لازم است تا کد بورس کالا را از کارگزاری مورد نظر خود دریافت کنید.

افراد واجدالشرایط برای خرید خودرو از بورس کالا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

حداقل 18 سال سن، دارا بودن حساب وکالتی و شارژ حساب به اندازه مبلغ پیش پرداخت مورد نیاز برای خرید خودرو

امکان خرید خودرو با کد آتی وجود دارد؟

خیر، برای خرید خودرو باید کد بازار فیزیکی بورس کالا را داشته باشید.

مبلغ پیش پرداخت خرید خودرو را چطور باید واریز کرد؟

مبلغ پیش پرداخت خرید خودرو به اضافه هزینه‌های جانبی همچون مالیات را باید به حساب وکالتی که در هنگام ثبت‌نام کد بورس کالا اعلام کردید، واریز کنید.

چه زمانی باید مبلغ پیش‌پرداخت به حساب وکالتی واریز شود؟

حداقل یک روز قبل از ثبت سفارش باید مبلغ پیش پرداخت خودرو در حساب وکالتی واریز شود.

اگر خرید خودرو در روز عرضه انجام نشود، مبلغ پیش‌پرداخت چه می‌شود؟

در صورتی که در پایان روز معاملاتی خرید خودرو انجام نشود، مبلغ پیش پرداخت به حساب شما عودت داده می‌شود.

در صورت تایید سفارش برای تکمیل وجه چند روز وقت داریم؟

حداکثر تا 3 روز کاری بعد از خرید باید در حساب وکالتی شارژ گردد. به ازای هر روز دیر کرد تا روز ششم میزان 0.25 درصد ارزش کل معامله به عنوان جریمه محاسبه می‌شود. در صورتی که منتخبین پس از پایان روز ششم برای تکمیل وجه تاخیر داشته باشند، معامله آن‌ها فسخ می‌گردد و میزان 5.5 درصد ارزش کل معامله به ‌عنوان هزینه فسخ معامله برای آ‌ن‌ها محاسبه می‌گردد.

چگونه از جزئیات خودرویی که می‌خواهم بخرم مطلع شوم؟

در اطلاعیه عرضه خودرو همه موارد همچون رنگ، مدل ، تاریخ و نحوه دریافت خودرو به شما توضیح داده می‌شود. در مورد مکان تحویل خودرو نیز گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد که در سامانه کارگزاری و هنگام خرید، مکان مناسب را می‌توانید انتخاب کنید.

پس از خرید خودرو از بورس کالا چه زمانی می‌توانم آن را تحویل بگیرم؟

در اطلاعیه عرضه خودرو در بورس کالا، تاریخ و مکان تحویل خودرو به شما توضیح داده شده است.

مدارک مورد نیاز برای تحویل خودرو چیست؟

اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه، مدارک محل سکونت و ارائه شماره شبا با تأییدیه بانک.

آيا امکان انصراف از خرید بعد از انجام سفارش خودرو وجود دارد؟

در صورت تایید سفارش، چنانچه بنا به هر دلیلی قصد انصراف از خرید را داشته باشید، می‌بایست میزان ۵ درصد ارزش کل معامله را به عنوان هزینه فسخ به علاوه 0.5 درصد هزینه کارمزد دو سر معامله (در مجموع پنج و نیم درصد ارزش کل معامله) را پرداخت نمایید.

نتیجه‌گیری خرید خودرو از بورس کالا

طرح خرید خودرو از بورس کالا اگر به‌درستی و با در نظر گرفتن شرایط تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان واقعی اجرا شود، به یقین می‌تواند تاثیر شگرفی در کاهش واسطه‌گری‌های بازار خودرو داشته باشد.

تورم موجود در کشور باعث شده خودرو از حالت مصرفی خارج و به‌عنوان کالایی برای سرمایه‌گذاری خریداری شود. همین امر باعث افزایش فعالیت‌های دلالی و افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت خودرو شده است. 

به‌نظر شما اجرای این طرح می‌تواند تاثیر مثبتی در بازار خودرو داشته باشد؟ اگر سوالی در رابطه با موضوع عرضه خودرو در بورس کالا ذهنتان را مشغول کرده، حتما با ما در میان بگذارید.


آرشیو خودروهای عرضه شده در بورس کالا 1401

نکته: به قیمت نهایی خودرو مبلغ ۷۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان( ۹ الی ۱۳درصد قیمت نهایی) نیز برای هزینه‌های جانبی(مالیات، عوارض، پلاک گذاری و ...) اضاف خواهد شد.

خودرو

تاریخ عرضه

تعداد

قیمت پایه(تومان)

قیمت نهایی

زمان تحویل

لاماری ایما سفید

۱۴۰۱/۰۹/۰۹

۶۸

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۳۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۱/۱۱/۱۹

لاماری ایما خاکستری

۱۴۰۱/۰۹/۰۹

۳۸

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۲۹۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۱/۱۱/۱۹

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای سبز کله غازی

۱۴۰۱/۰۹/۰۸

۵۰

۲۸۵٬۴۰۰٬۰۰۰

۴۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۱/۱۲/۰۶

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/08

50

۲۸۵٬۴۰۰٬۰۰۰

۴۶۲٬۰00٬000

1401/۱۲/0۶

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای مشکی آبنوس

1401/09/08

200

۲۸۵٬۴۰۰٬۰۰۰

۴۹۱٬۰00٬000

1401/۱۲/0۶

پژو 207 اتوماتیک سفید

1401/09/08

300

۲۷۹٬۶۰۰٬۰۰۰

۲79٬600٬000

1401/۱۲/0۶

تارا اتوماتیک نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/08

100

۳۷۹٬۰۰۰٬۰۰۰

۴۴۶٬۶00٬000

1401/۱۲/0۶

تارا اتوماتیک مشکی آبنوس

1401/09/08

100

۳۶۷٬۶۰۰٬۰۰۰

۴۵۰٬۳00٬000

1401/۱۲/0۶

تارا اتوماتیک سبز کله غازی

1401/09/08

50

۳۷۹٬۰۰۰٬۰۰۰

379٬000٬000

1401/۱۲/0۶

تارا دستی سبز کله غازی

1401/09/08

50

۲۶۷٬۸۰۰٬۰۰۰

267٬800٬000

1401/۱۲/0۶

تارا دستی مشکی آبنوس

1401/09/08

100

۲۵۶٬۴۰۰٬۰۰۰

۳۵۷٬۲00٬000

1401/۱۲/0۶

تارا دستی نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/08

100

۲۶۷٬۸۰۰٬۰۰۰

۳۹۲٬800٬000

1401/۱۲/0۶

کامیون کشنده FAW CA4180

۱۴۰۱/۰۹/۱۴

۶۸

۲٬۳۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۳٬۴۳۳٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۱/۱۱/۱۷

تارا  دستی نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/۱۹

۱۲۵

۳۰۹٬۵00٬000

۴۰۱٬۹۲۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

تارا  اتوماتیک نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/۱۹

۱۲۵

۳۷۶٬۰00٬000

۵۱۶٬۱۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

تارا دستی مشکی آبنوس

1401/09/۱۹

۱۲۵

۳۰۹٬۵00٬000

۴۰۲٬۸۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

تارا اتوماتیک مشکی آبنوس

1401/09/۱۹

۱۲۵

۳۷۶٬۰00٬000

۵۱۸٬۳۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ دستی سفید

1401/09/۱۹

۳۰۰

۲۹۱٬۵00٬000

۳۷۰٬۳۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ دستی مشکی آبنوس

1401/09/۱۹

۵۵۰

۲۹۱٬۵00٬000

۳۵۱٬۷۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ دستی نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/۱۹

۱۵۰

۲۹۱٬۵00٬000

۳۳۰٬۵۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ اتوماتیک نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/۱۹

۵۰

۳۷۴٬۵00٬000

۴۳۲٬۳۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ اتوماتیک مشکی آبنوس

1401/09/۱۹

۱۵۰

۳۷۴٬۵00٬000

۳۸۱٬۳۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ اتوماتیک سفید

1401/09/۱۹

۱۰۰

۳۷۴٬۵00٬000

۴۷۰٬۸۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای نقره‌ای تیتاتینوم

1401/09/۱۹

۵۰

۴۰۴٬000٬000

۴۸۰٬۳۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای مشکی آبنوس

1401/09/۱۹

۱۵۰

۴۰۴٬000٬000

۴۹۵٬۴۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

پژو۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای سفید

1401/09/۱۹

۱۰۰

۴۰۴٬000٬000

۵۲۱٬۹۰۰٬۰۰۰

 1401/۱۲/۱۶

فیدلیتی ۷نفره سفید

1401/09/۲۱

۲۴۳

۷۷۲٬000٬000

۱٬۱۷۱٬۴۷۵٬۰۰۰

 1401/۱۱/۲۳

فیدلیتی ۷نفره مشکی

1401/09/۲۱

۲۴۳

۷۷۲٬000٬000

۱٬۲۰۰٬۳۹۵٬۰۰۰

 1401/۱۱/۲۳

دیگنیتی سفید(تریم قرمز)

1401/09/۲۲

۵۳

۸۲۱٬۵00٬000

۱٬۲۶۱٬۳۳۰٬۰۰۰

 1401/۱۱/۲۳

دیگنیتی سفید(تریم مشکی)

1401/09/۲۲

۵۳

۸۲۱٬۵00٬000

۱٬۲۸۱٬۸۷۷٬۰۰۰

 1401/۱۱/۲۳

دیگنیتی مشکی(تریم قرمز)

1401/09/۲۲

۵۴

۸۲۱٬۵00٬000

۱٬۳۴۲٬۲۸۷٬۰۰۰

 1401/۱۱/۲۳

دیگنیتی مشکی(تریم مشکی)

1401/09/۲۲

۵۴

۸۲۱٬۵00٬000

۱٬۲۹۰٬۸۲۴٬۰۰۰

 1401/۱۱/۲۳

دیگنیتی پرستیژ سفید(تریم قرمز)

1401/09/۲۳

۲۶

۹۹۶٬۵00٬000

-

ابطال معامله

دیگنیتی پرستیژ سفید(تریم مشکی)

1401/09/۲۳

۲۶

۹۹۶٬۵00٬000

-

ابطال معامله

دیگنیتی پرستیژ مشکی(تریم مشکی)

1401/09/۲۳

۲۷

۹۹۶٬۵00٬000

-

ابطال معامله

دیگنیتی پرستیژ مشکی(تریم قرمز)

1401/09/۲۳

۲۷

۹۹۶٬۵00٬000

-

ابطال معامله

تارا اتوماتیک مشکی آبنوس

1401/09/۲۳

۳۰۰

۳۷۶٬۰00٬000

۵۱۱٬۴۲۳٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

تارا اتوماتیک خاکستری

1401/09/۲۳

۲۰۰

۳۷۶٬۰00٬000

۵۱۸٬۵۷۷٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

تارا اتوماتیک سفید

1401/09/۲۳

۳۰۰

۳۷۶٬۰00٬000

۵۱۰٬۹۲۸٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

تارا دستی مشکی آبنوس

1401/09/۲۳

۴۰۰

۳۰۹٬۵00٬000

۴۰۵٬۴۳۳٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

تارا دستی خاکستری

1401/09/۲۳

۲۵۰

۳۰۹٬۵00٬000

۴۰۵٬۳۰۴٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

تارا دستی سفید

1401/09/۲۳

۴۰۰

۳۰۹٬۵00٬000

۴۰۵٬۳۹۵٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

تارا دستی نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/۲۳

۱۵۰

۳۰۹٬۵00٬000

۳۹۲٬۶۱۰٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای سفید

1401/09/۲۶

۵۰۰

۴۰۴٬۰00٬0۰0

۵۱۰٬۵۰۹٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای مشکی آبنوس

1401/09/۲۶

۷۰۰

۴۰۴٬۰00٬0۰0

۵۱۰٬۴۴۷٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

پژو ۲۰۷ اتوماتیک سفید

1401/09/۲۶

۵۰۰

۳۷۴٬۵00٬000

۴۸۲٬۱۸۴٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

پژو ۲۰۷ اتوماتیک مشکی آبنوس

1401/09/۲۶

۳۰۰

۳۷۴٬۵00٬000

۴۸۹٬۱۸۳٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

کارا تک کابین

1401/09/۲۷

۴۹۲

2۹۱٬۳00٬000

۲۹۱٬۳۰۰٬۰۰۰

1401/۱۱/۲۶

کارا دوکابین

1401/09/۲۷

۱۵۰

۳۰۱٬۵00٬000

۳۲۱٬۴۷۱٬۰۰۰

1401/۱۱/۲۶

کامیون کشنده EM POWER

1401/09/۲۷

۸۶

3٬130٬000٬000

۳٬۷۶۲٬۰۶۹٬۰۰۰

1401/۱۱/۳۰

هایماS۷سفید

1401/09/۳۰

2000

734٬۰00٬000

۸۱۴٬۶۴۵٬۰۰۰

1401/۱۲/۲7

شاهین سفید

1401/09/۳۰

2000

۳۰۴٬۰00٬000

۳۴۶٬۸۹۷٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۵

پژو ۲۰۷ دستی سفید

۱401/۱۰/۰۴

۲۰۰۰

۱۸۵٬۵00٬000

۴۱۰٬۵۲۳٬۰۰۰

1401/۱۲/۲۰

دیگنیتی پرستیژ سفید(تریم قرمز)

1401/۱۰/۰۵

۱۲۶

۹۹۷٬۰00٬000

۱٬۶۴۲٬۰۰۰٬۰۰۰

1401/۱۲/۱۴

دیگنیتی پرستیژ سفید(تریم مشکی)

1401/۱۰/۰۵

۱۲۶

۹۹۷٬۰00٬000

۱٬۶۷۴٬۱۳۴٬۰۰۰

1401/۱۲/۱۴

دیگنیتی پرستیژ مشکی(تریم قرمز)

1401/۱۰/۰۵

۱۲۷

۹۹۷٬۰00٬000

۱٬۶۷۰٬۵۳۵٬۰۰۰

1401/۱۲/۱۴

دیگنیتی پرستیژ مشکی(تریم مشکی)

1401/۱۰/۰۵

۱۲۷

۹۹۷٬۰00٬000

۱٬۷۰۵٬۹۶۸٬۰۰۰

1401/۱۲/۱۴

پژو ۲۰۷ دستی سفید

1401/۱۰/۱۱

۴۰۰۰

۱۸۵٬۵00٬000

۴۰۰٬۴۹۳٬۰۰۰

140۲/۰۱/۲۵

هایما s8 مشکی آبنوس

1401/۱۰/۱۱

500

۹34٬۰00٬000

۱٬۳۸۲٬۵۴۸٬۰۰۰

140۲/۰۱/۲۵

لاماری ایما سفید

1401/۱۰/۱۲

۲۵۱

۹۸۱٬۰00٬000

۱٬۴۱۰٬۸۸۴٬۰۰۰

140۲/۰۱/۱۵

لاماری ایما مشکی

1401/۱۰/۱۲

۲۵۱

۹۸۱٬۰00٬000

۱٬۵۴۵٬۶۷۳٬۰۰۰

140۲/۰۱/۱۵

پژو 207 اتوماتیک سفید

۱۴۰۱/۱۰/۱۸

۲۰۰۰

۲۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۴۳۳٬۵۴۲٬۰۰۰

۱۴۰۲٬۰۱٬۳۱

پژو 207دستی سفید

۱۴۰۱/۱۰/۱۸

۴۰۰۰

۱۸۵٬۵۰۰٬۰۰۰

۳۷۵٬۷۸۵٬۰۰۰

۱۴۰۲٬۰۱٬۳۱

تارا دستی سفید

۱۴۰۱/۱۰/۱۸

۲۰۰۰

۲۵۶٬۵۰۰٬۰۰۰

۳۵۱٬۲۴۷٬۰۰۰

۱۴۰۲٬۰۱٬۳۱

شاهین سفید

۱۴۰۱/۱۰/۱۸

۴۰۰۰

۳۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰

۳۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲٬۰۱٬۳۰

کارا دو کابین

۱۴۰۱/۱۰/۲۰

۵۰۰

۳۰۱٬۵00٬000

۳۳۳٬۰۹۹٬۰۰۰

140۱/۱۲/۱۴

فیدلیتی 7 نفره مشکی

۱۴۰۱/۱۰/۲۱

۷۵۰

۷۷۲٬۰00٬000

۱٬۲۶۴٬۰۹۳٬۰۰۰

140۱/۱۲/۱۴

دنا پلاس سفید

۱۴۰۱/۱۰/۲۶

۱۰٬۰۰۰

۱۸۹٬۵۰۰٬۰۰۰

۳۸۰٬۸۰۹٬۰۰۰

۱۴۰۱٬۱۲٬۲۷

کامیونت FORCE

۱۴۰۱/۱۰/۲۷

۱۰۵

۱٬۳۸۰٬۶۷۶٬۰۰۰

۱٬۳۸۰٬۶۷۶٬۰۰۰

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۴

کامیون کشنده FAW CA4180

۱۴۰۱/۱۰/۲۷

۵۰

۴٬۰۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۴٬۰۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۱٬۱۲٬۱۴

هایما S7

۱۴۰۱/۱۱/04

۲۰۰۰

۷۴۳٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۰۲۰٬۷۷۰٬۰۰۰

۱۴۰۱/‍‍۱۱/۰۵

T5 اتوماتیک سفید

۱۴۰۱/۱۱/04

۲۰۰

۱٬۱۷۴٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۱۷۴٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/‍‍۰۲/۱۵

T5 اتوماتیک مشکی

۱۴۰۱/۱۱/04

۳۰۰

۱٬۱۷۴٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۱۷۴٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/‍‍۰۲/۱۵

لاماری ایما خاکستری

۱۴۰۱/۱۱/04

۱۵۰

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۶۱۶٬۹۸۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/‍‍۰۲/۱۵

لاماری ایما مشکی

۱۴۰۱/۱۱/04

۲۰۰

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۸۲۳٬۶۷۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/‍‍۰۲/۱۵

لاماری ایما سفید

۱۴۰۱/۱۱/04

۲۰۰

۹۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۷۷۲٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/‍‍۰۲/۱۵

کامیون کشنده EM POWER

1401/11/24

100

۳٬۱۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۴٬۲۵۱٬۰۶۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۳

کامیونت FORCE

1401/11/24

70

۸۹۳٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۰۷۶٬۳۱۳٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۳

کامیونت FORCE

1401/11/24

150

۹۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۹۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۳

کامیونت FORCE

1401/11/24

150

۹۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۱۰۱٬۳۴۳٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۳/۱۵

کامیونت FORCE

1401/11/24

80

۹۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۳۲۱٬۳۷۵٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۳/۱۵

کامیون کشنده FAW CA4180

1401/11/24

60

۲٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰

۴٬۰۰۳٬۸۳۴٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۳/۱۵

تارا دستی سفید

1401/11/2۵

۲۰۰۰

۲۵۶٬۵۰۰٬۰۰۰

۴۶۰٬۴۴۱٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۳/۱۷

فیدلیتی 5 نفره مشکی

1401/11/2۵

۲۵۰

۷۵۹٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۳۶۲٬۲۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

فیدلیتی 5 نفره سفید

1401/11/2۵

۲۵۰

۷۵۹٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۳۵۷٬۸۶۴٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

فیدلیتی ۷ نفره مشکی

1401/11/2۵

۲۵۰

۷۷۲٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۵۳۶٬۲۰۰٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

فیدلیتی ۷نفره سفید

1401/11/2۵

۲۵۰

۷۷۲٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۴۴۰٬٬۴۵۶٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

ریسپکت سفید

1401/11/2۵

۳۰۰

۶۴۳٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۰۹۵٬۰۸۶٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

ریسپکت مشکی

1401/11/2۵

۲۰۰

۶۴۳٬۰۰۰٬۰۰۰

۱٬۱۱۰٬۸۸۵٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

کارا تک کابین

1401/11/2۶

۵۰۰

۲۹۱٬۳۰۰٬۰۰۰

۳۵۹٬۶۱۲٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

کارا دوکابین

1401/11/2۶

۵۰۰

۳۰۱٬۵۰۰٬۰۰۰

۳۷۳٬۰۱۸٬۰۰۰

۱۴۰۲/۰۲/۲۵

پژو 207 دستی سفید

۱۴۰۱٬۱۲٬۰۲

۱۰٬۰۰۰

۱۸۵٬۵۰۰٬۰۰۰

۴۹۳٬۴۱۴٬۰۰۰

۱۴۰۲٬۰۳٬۳۱

3.8/5 - (22 امتیاز)

درباره نویسنده مقاله :

عرضه اولیه این هفته – اردیبهشت 1403

عرضه اولیه این هفته – اردیبهشت 1403

مشهورترین میم کوین‌ها را بشناسید

مشهورترین میم کوین‌ها را بشناسید
اشتراک
اطلاع از
guest
107 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
1 سال پیش

باسلام ۵۰ساله هستم گواهینامه ندارم میشودبرای خودروثبت نام کردد ربورس کالا

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  علی
1 سال پیش

با سلام و احترام.
بله در حال حاضر محدودیتی برای ثبت نام شما وجود ندارد.

ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

سلام خسته نباشید. برای خرید خودرو از بورس کالا آیا داشتن گواهینامه الزامی است؟

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  ناشناس
1 سال پیش

با سلام و احترام.
خیر لزومی به داشتن گواهینامه نیست.

امین
امین
1 سال پیش

با سلام ،
آخرین خرید بنده از ایران خودرو مربوط به سال 97 می شود .
تاریخ قرار داد شهریور 97
تاریخ دعوت نامه بدلیل تاخیر مهر 98
برای خرید خودرو از بورس در بهمن ماه 1401 ، ملاک تاریخ قرار داد است یا دعوت نامه
ممنون

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  امین
1 سال پیش

با سلام و احترام.
ملاک تاریخ پلاک هست. هر تاریخی که پلاک به نام شما ثبت شده باشد همان تاریخ به عنوان سال خرید خودرو محسوب می‌شود.

1 4 5 6
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
107
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!