آموزش خرید خودرو از بورس کالا – جدیدترین عرضه‌ها

خرید خودرو از بورس کالا - آخرین عرضه‌ها

خرید خودرو از بورس کالا یکی از ایده‌های پرسروصدای نمایندگان مجلس برای متعادل‌سازی بازار پرتلاطم خودرو بود. این طرح موافقان و مخالفان سرسختی هم پیدا کرده است. شما چه اطلاعاتی از طرح خرید خودرو از بورس کالا دارید؟

آیا می‌دانید نحوه خرید خودرو از بورس کالا چگونه است؟ چه افرادی امکان خرید این خودروها را دارند؟ آیا قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا کمتر از بازار آزاد خودرو است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر از طرح خرید خودرو از بورس کالا، این مقاله را تا انتها بخوانید.

لیست آخرین خودروهای قابل خرید در بورس کالا - آذر ۱۴۰۱

خودرو

تاریخ عرضه

تعداد عرضه

قیمت پایه(تومان)

پیش پرداخت

کامیون کشنده 

FAW

CA4180

1401/09/14

40

2٬370٬000٬000

10٪

فیدلیتی ۷نفره سفید

1401/09/۲۱

۲۴۳

۷7۲٬000٬000

۲۵٪

فیدلیتی ۷نفره مشکی

1401/09/۲۱

۲۴۳

۷۷۲٬000٬000

۲۵٪

دیگنیتی سفید(تریم قرمز)

1401/09/۲۲

۸۲۱٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی سفید(تریم مشکی)

1401/09/۲۲

۵۳

۸۲۱٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی مشکی(تریم قرمز)

1401/09/۲۲

۵۴

۸۲۱٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی مشکی(تریم مشکی)

1401/09/۲۲

۵۴

۸۲۱٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی پرستیژ سفید(تریم قرمز)

1401/09/۲۳

۲۶

۹۹۶٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی پرستیژ سفید(تریم مشکی)

1401/09/۲۳

۲۶

۹۹۶٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی پرستیژ مشکی(تریم قرمز)

1401/09/۲۳

۲۷

۹۹۶٬۵00٬000

۲۵٪

دیگنیتی پرستیژ مشکی(تریم مشکی)

1401/09/۲۳

۲۷

۹۹۶٬۵00٬000

۲۵٪

کارا تک کابین

1401/09/۲۷

۴۹۲

2۹۱٬۳00٬000

۱0٪

کارا دو کابین

1401/09/۲۷

۱۵۰

۳۰۱٬۵00٬000

۱0٪

کامیون کشنده EM POWER

1401/09/۲۷

86

3٬130٬000٬000

۱0٪

خرید خودرو از بورس کالا چگونه است؟


در این مقاله می خوانید

روش خرید خودرو از بورس کالا

برای خرید خودرو از بورس کالا باید کد بورس کالا داشته باشید. بعد از دریافت کد بورس کالا به دو روش حضوری و غیرحضوری می‌توانید برای خرید خودرو ثبت تقاضا کنید.

کد بورس کالا در گذشته تنها برای افرادی به کار می‌آمد که فلز، سیمان و کالاهایی از این دست می‌خریدند اما اکنون با ورود خودرو به بورس کالا تعداد متقاضیان برای کد بورس کالا افزایش یافته است.

از این رو برای خرید خودرو از بورس کالا، کد بورس کالا (کد لازم برای خرید خودرو) مهم شده است. اگر شما قبلا فرم‌های کارگزاری در رابطه با حساب وکالتی را امضا کرده باشید، به احتمال زیاد حساب وکالتی برای شما ثبت شده است و در نتیجه سریعا به صورت آنلاین به کد بورس کالا دسترسی پیدا می‌کنید.

اما اگر فرم‌ها را امضا نکرده باشید، نمی توانید کد بورس کالا را به سرعت دریافت کنید. برای این کار باید به کارگزاری مراجعه کنید و فرم‌های لازم را امضا کنید.

اگر بخواهید از طریق کد مشتقه وارد بورس کالا شوید، حتما باید نامه‌ای از کارگزاری بگیرید و در بانک حساب وکالتی باز کنید و آن را به کارگزاری خود متصل کنید تا بتوانید برای خرید خودرو از بورس کالا ثبت سفارش کنید.

بنابراین در روش حضوری باید به کارگزاری مراجعه کرد و در روش غیر حضوری به‌راحتی و به‌صورت آنلاین امکان ثبت درخواست وجود دارد. از این جهت توصیه می شود تا در ابتدا برای این موضوع با کارگزاری خود مشورت کنید و از وضعیت حساب خود در کارگزاری اطلاع پیدا کنید.

برای خرید خودرو از بورس کالا به روش حضوری باید به کارگزاری مراجعه کرد و در روش غیر حضوری به‌راحتی و به‌صورت آنلاین امکان ثبت درخواست وجود دارد.

البته خرید خودرو از بورس کالا صرفا به ثبت سفارش ختم نمی‌شود؛ بلکه باید به میزان مبلغ خودروی مورد نظر در حساب وکالتی متقاضی پول وجود داشته باشد؛ همچنین متقاضی باید قبل از ساعت 08:30 روز عرضه سفارش خود را ثبت کرده و نمایندگی مورد نظر خود را جهت تحویل خودرو انتخاب کند.

آیا اطلاعی از کارکرد حساب وکالتی دارید؟

حساب وکالتی در بورس کالا

حساب وکالتی، یکی از انواع حساب‌های بانکی است که برای واریز وجوه پیش‌پرداخت در بورس کالا استفاده می‌شود. در این نوع حساب بانک متعهد می‌شود تا وجوه واریزی مشتری را مسدود کند. این وجوه پس از انجام معامله به حساب اتاق پایاپای بورس کالا منتقل می‌شود. البته اگر معامله‌ای صورت نگیرد در پایان روز معاملاتی وجه بلوکه شده بازگشایی می‌شود.

نحوه اطلاع از عرضه خودرو در بورس

برای کسب اطلاعات دقیق از تاریخ، زمان و قیمت عرضه خودرو در بورس کالا ابتدا باید به سایت بورس کالا مراجعه کرده و در بخش بازارهای فیزیکی اطلاعیه‌های عرضه را پیگیری کنید.

شرایط ثبت‌نام خرید خودرو از بورس کالا

متقاضیان برای خرید خودرو از بورس کالا باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند خودرو خریداری کنند. موارد زیر به شرایط ثبت‌نام کنندگان خودرو در بورس کالا اشاره دارد:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • متقاضی خودرو باید دارای گواهینامه باشد.
 • امکان خرید بیش از یک خودرو در بازار بورس کالا ممکن نیست.
 • متقاضی باید حساب وکالتی به بورس کالا معرفی کند.
 • حساب وکالتی به میزان قیمت خودرو باید شارژ شده باشد.
خرید خودرو از بورس کالا

دلیل اجرای طرح خرید خودرو از بورس کالا

خودرو در همه جای جهان یک کالای مصرفی محسوب می‌شود؛ اما در ایران به‌دلیل شرایط تورمی و افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها محصولاتی چون خودرو تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده‌اند. این شرایط پرالتهاب در کنار نبود بازار شفاف باعث رشد فزاینده قیمت انواع خودروها شده است.

یکی از اهداف اجرای طرح خرید خودرو از بورس کالا ایجاد تعادل در بازار پرحاشیه و ملتهب خودرو است. در واقع با عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت خودروها براساس عرضه و تقاضا تعیین شده و با اجرای درست این طرح میزان سفته‌بازی در بازار خودرو کاهش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد.

مزایای خرید خودرو از بورس کالا

اگر طرح خرید خودرو از بورس کالا به‌درستی انجام شود، اثرات مثبتی زیادی بر بازار خودرو خواهد داشت. موارد زیر تنها بخشی از آثار مثبت خرید خودرو از بورس کالا است.

 • بورس کالا بستر قانونمندی دارد.
 • فرایند قیمت‌گذاری در این بازار شفاف است.
 • معامله در بازار بورس کالا ریسک کمتری نسبت به معامله در بازار آزاد دارد.
 • این طرح باعث حذف واسطه‌های خودرو (دلالان) خواهد شد.
 • محصولات خودرویی به‌درستی توزیع خواهند شد.

خرید خودرو از بورس کالا با چه قیمتی صورت می‌گیرد؟

برای عرضه خودرو در بورس کالا، ابتدا قیمتی تحت عنوان قیمت پایه توسط شورای رقابت مشخص می‌شود. پس از تعیین قیمت پایه، خودرو به فروش گذاشته شده و عرضه و تقاضا قیمت اصلی خودرو را مشخص می‌کند.

طرح خرید خودرو از بورس کالا می‌تواند مانع ایجاد رانت‌ و افزایش نجومی قیمت خودرو شود.
البته طبق این طرح مابه‌التفاوت مازاد قیمت پایه و قیمت فروش خودرو در بورس کالا صرف اموراتی چون توسعه حمل و نقل عمومی، جایگزینی خودروهای فرسوده و افزایش کیفیت خودروهای تولیدی خواهد شد.

تاثیر خرید خودرو از بورس کالا بر قیمت بازار آزاد

به‌زعم بسیاری از کارشناسان، طرح خرید خودرو از بورس کالا باعث افزایش شفافیت معاملات در بورس کالا شده و حباب قیمتی موجود در بازار خودرو را به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌دهد. همچنین علاوه‌بر ایجاد شفافیت در بازار بورس کالا ، این طرح باعث کنترل قیمت شده و به‌دلیل عرضه مستقیم و قیمت‌گذاری توسط عرضه و تقاضا شاهد افزایش نجومی قیمت‌های خودرو نخواهیم بود.

خرید خودرو از بورس کالا

رعایت این شرایط در طرح خرید خودرو از بورس کالا، می‌تواند به‌طور چشم‌گیری از دلالی و سفته‌بازی خودرو جلوگیری کند.

مدارک مورد نیاز برای تحویل خودرو از نمایندگی

بعد از ثبت‌نام مرحله تحویل خودرو شروع می‌شود که در تاریخ اعلامی بورس کالا، خریداران باید به نمایندگی خودرو مراجعه کنند و با تحویل مدارک زیر خودرو خود را تحویل بگیرند. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • اصل و تصویر کارت ملی خریدار
 • اصل شناسنامه خریدار
 • مدارک احراز محل سکونت (این مدرک باید مطابق با بخشنامه راهور ناجا باشد)
 • ارائه شماره شبا با تاییدیه بانک مربوطه

کدام خودروها را از بورس کالا می‌توانیم بخریم؟

از ابتدا که طرح خرید خودرو از بورس کالا ارائه شد، صحبت از این بود که گروهی از خودروهای لوکس در این بازار عرضه شوند و خودروهای متوسط و عمومی به صورت قرعه‌کشی به فروش برسند. این روند تاکنون ادامه داشته اما صحبت‌هایی از عرضه همه خودروها در بورس کالا وجود دارد. برای همین ممکن است در آینده روند عرضه خودرو کاملاً به بورس کالا سپرده شود.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که تاکنون در بورس کالا عرضه شده‌اند و شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید:

ابتدای 1401، وانت کارا اولین عرضه بورس کالا

شرکت بهمن موتور اولین شرکتی بود که خودروهای خود را در بورس کالا عرضه کرد و 139 دستگاه کارا تک کابین و دو کابین در بورس کالا به فروش رسید.

مرداد 1401؛ ورود فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا

در ادامه طرح خرید خودرو از بورس کالا، سه‌شنبه 25 مردادماه 1401 روزی بود که تعداد 350 دستگاه فیدلیتی و 250 دستگاه دیگنیتی از طریق بورس کالا عرضه شدند. این دو محصول نیز از شرکت بهمن موتور به بورس کالا راه یافتند.

همچنین در مرداد 1401 در جلسه هیئت پذیرش بورس کالا مقرر شد تا 8 محصول دیگر از خودروسازان در بورس کالا عرضه شود.

دعوای دولت و مجلس بر سر ورود خودرو به بورس کالا

در سال 1401 شاهد یکی از کشاکش‌های سنگین میان مجلس و دولت بر سر خودرو بودیم. بارها موضوع خرید خودرو از بورس کالا مطرح شد و حتی اقدام‌های اجرایی توسط بورس کالا برداشته می‌شد اما با بخشنامه‌هایی که وزارت صمت صادر می‌کرد، جلوی ورود خودرو به بورس کالا برداشته می‌شد.

از جمله این اقدامات بخشنامه‌ای بود که صمت مبنی بر عرضه تنها 20 درصد خودروهای شرکت‌های ایران‌خودرو و دیگر خودروسازان صادر کرد و جلوی عرضه آن‌ها در بورس کالا را گرفت. سپس مجلس به این بخشنامه واکنش نشان داد و آن را مردود دانست.

شهریور 1401؛ ورود ایران‌خودرو و سایپا به بورس کالا

یکشنبه 6 شهریورماه 1401 روزی بود طرح خرید خودرو از بورس کالا دوباره اجرا شد و در آن 300 دستگاه هایما S7 مشکی و 200 دستگاه هایما S7 سفید در بورس کالا عرضه و معامله شد. قیمت پایه برای هر خودرو 742.5 میلیون تومان اعلام شد.

علاوه بر این در شهریورماه بخشنامه‌ای منتشر شد که طبق آن خودروهای وارداتی نیز در بورس کالا عرضه می‌شوند و افراد می‌توانند این خودروها را از طریق بورس کالا خریداری کنند.

همچنین شرکت سایپا خبر از ارائه هشت محصول خود در بورس کالا داد و مقرر شد تا 200 دستگاه خودرو شاهین با قیمت پایه 304 میلیون تومان به عنوان اولین محصول این گروه در بورس کالا به فروش برسد.

دیگنیتی و وانت کارا نیز بار دیگر در همین ماه در بورس کالا ارائه شدند و همچنین 35 دستگاه از کشنده فاو تک‌محور سیباموتور نیز با قیمت پایه 2 میلیارد و 370 میلیون تومان در بورس کالا عرضه شد.

مهرماه 1401؛ ورود بهمن خودرو به بورس کالا

در روز 20 مهرماه 1401 تعداد ۵۰ دستگاه کامیون کشنده EM POWER، ساخته بهمن دیزل در بورس کالا عرضه شد و خریداران دو ماه پس از ثبت سفارش می‌توانستند خودروی خود را درب کارخانه بهمن خودرو تحویل بگیرند.

در مهرماه 1401 خبر طرح خرید خودرو از بورس کالا مطرح شد و احتمال عرضه خودروهای تارا، پژوه 207 و لاماری ایما در ماه آینده قوت گرفت. همچنین در این ماه بار دیگر وانت کارا در بورس کالا عرضه شد.

آبان 1401؛ کشمکش بر سر عرضه پژوه 207 در بورس کالا

درحالی که عرضه پژوه 207 و تارا توسط پذیرش بورس کالای ایران ثبت شد اما چند روز بعد شرکت ایران‌خودرو با اطلاعیه‌ای اعلام کرد، هنگامی این دو محصول به بورس کالا عرضه خواهند شد که تولید آن‌ها افزایش یابند.

چند روز بعد نیز امیدنامه پذیرش این خودروها توسط بورس کالای ایران منتشر شد که در آن تأکید شده بود: "حداقل درصد عرضه در بورس کالا، ۱۰۰ درصد تولید سالانه (پس از کسر فروش خارج از بورس کالا، شامل طرح ویژه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و طرح جایگزینی خودروهای فرسوده) معادل ۵۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تعیین شده است. تولید واقعی (برابر با ظرفیت اسمی) سالانه پژو ۲۰۷ معادل ۱۰۵ هزار دستگاه است".

پس از کش و قوس فراوان بالاخره 1000 دستگاه پژو 207 در بورس کالا عرضه شد که قیمت پایه این خودرو ۱۸۷ میلیون تومان و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شد.

در آبان ماه خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی و همچنین وانت کارا بار دیگر در بورس کالا عرضه شدند. کشنده امپاور نیز بار دیگر در بورس کالا معامله شد.

در آبان ماه 1401 صحبت از ورود خودروهای کرمان موتور به بورس کالا نیز شد و سه محصول این شرکت با نامه‌ای جک جی 4 با قیمت پایه 472 میلیون تومان، جک S5 با قیمت 883 میلیون تومان و پیکاپ T8 با قیمت پایه 860 میلیون تومان به بورس کالا می‌آیند.

عرضه‌های خودرو در آذرماه 1401

بر اساس اطلاعیه بورس کالا، خودروهای هایما، تارا و پژو 207 در آذرماه در بورس کالا عرضه می‌شوند و مورد معامله قرار می‌گیرند.
40 دستگاه کامیون کشنده فاو در روز 14 آذرماه نیز در این بازار معامله می‌شوند و تاریخ تحویل آن‌ها نیز در 17 اسفندماه خواهد بود. قیمت پایه این محصول نیز ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان است.

علاوه بر این، خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی نیز توسط بهمن خودرو در روز 21 و 22 آذر به بورس کالا می‌آیند. ۴۸۶ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره را با قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان و تعداد ۲۱۴ دستگاه دیگنیتی را نیز با قیمت ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارائه خواهند شد.

سوالات متداول خرید خودرو از بورس کالا

آیا با استفاده از کد بورسی می‌توان از بورس کالا خودرو خرید؟

خیر، برای اینکه بتوانید در بورس کالا خرید کنید لازم است تا کد بورس کالا را از کارگزاری مورد نظر خود دریافت کنید.

افراد واجدالشرایط برای خرید خودرو از بورس کالا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

حداقل 18 سال سن، داشتن گواهینامه، دارا بودن حساب وکالتی و شارژ حساب به اندازه مبلغ مورد نیاز برای خرید خودرو

آیا با کد آتی می‌توان در بورس کالا، خودرو خرید؟

خیر، برای خرید خودرو باید کد بازار فیزیکی بورس کالا را داشته باشید.

مبلغ لازم برای خرید خودرو از بورس کالا را باید به چه حسابی واریز کنیم؟

مبلغ خرید خودرو به اضافه هزینه‌های جانبی همچون مالیات را باید به حساب وکالتی که در هنگام ثبت‌نام کد بورس کالا اعلام کردید، واریز کنید.

چه زمانی باید مبلغ پیش‌پرداخت به حساب وکالتی واریز شود؟

حداقل یک روز قبل از ثبت سفارش باید مبلغ خودرو در حساب وکالتی واریز شود.

اگر خرید خودرو در روز عرضه انجام نشود، مبلغ پیش‌پرداخت چه می‌شود؟

در صورتی که در پایان روز معاملاتی خرید خودرو انجام نشود، مبلغ پیش پرداخت به حساب شما عودت داده می‌شود.

در صورت تایید سفارش برای تکمیل وجه چند روز وقت داریم؟

حداکثر تا 3 روز کاری بعد از خرید باید در حساب وکالتی شارژ گردد. به ازای هر روز دیر کرد تا روز ششم میزان 0.25 درصد ارزش کل معامله به عنوان جریمه محاسبه می‌شود. در صورتی که منتخبین پس از پایان روز ششم برای تکمیل وجه تاخیر داشته باشند، معامله آن‌ها فسخ می‌گردد و میزان 5.5 درصد ارزش کل معامله به ‌عنوان هزینه فسخ معامله برای آ‌ن‌ها محاسبه می‌گردد.

چگونه از جزئیات خودرویی که می‌خواهم بخرم مطلع شوم؟

در اطلاعیه عرضه خودرو همه موارد همچون رنگ، مدل ، تاریخ و نحوه دریافت خودرو به شما توضیح داده می‌شود. در مورد مکان تحویل خودرو نیز گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد که در سامانه کارگزاری و هنگام خرید، مکان مناسب را می‌توانید انتخاب کنید.

پس از خرید خودرو از بورس کالا چه زمانی می‌توانم آن را تحویل بگیرم؟

در اطلاعیه عرضه خودرو در بورس کالا، تاریخ و مکان تحویل خودرو به شما توضیح داده شده است.

مدارک مورد نیاز برای تحویل خودرو چیست؟

اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه، مدارک محل سکونت و ارائه شماره شبا با تأییدیه بانک.

آيا امکان انصراف از خرید بعد از انجام سفارش خودرو وجود دارد؟

در صورت تایید سفارش، چنانچه بنا به هر دلیلی قصد انصراف از خرید را داشته باشید، می‌بایست میزان ۵ درصد ارزش کل معامله را به عنوان هزینه فسخ به علاوه 0.5 درصد هزینه کارمزد دو سر معامله (در مجموع پنج و نیم درصد ارزش کل معامله) را پرداخت نمایید.

نتیجه‌گیری خرید خودرو از بورس کالا

طرح خرید خودرو از بورس کالا اگر به‌درستی و با در نظر گرفتن شرایط تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان واقعی اجرا شود، به یقین می‌تواند تاثیر شگرفی در کاهش واسطه‌گری‌های بازار خودرو داشته باشد.

تورم موجود در کشور باعث شده خودرو از حالت مصرفی خارج و به‌عنوان کالایی برای سرمایه‌گذاری خریداری شود. همین امر باعث افزایش فعالیت‌های دلالی و افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت خودرو شده است. 

به‌نظر شما اجرای این طرح می‌تواند تاثیر مثبتی در بازار خودرو داشته باشد؟ اگر سوالی در رابطه با موضوع عرضه خودرو در بورس کالا ذهنتان را مشغول کرده، حتما با ما در میان بگذارید.


آرشیو خودروهای عرضه شده در بورس کالا

خودرو

تاریخ عرضه

تعداد عرضه

قیمت پایه(تومان)

پیش پرداخت

لاماری ایما مشکی

1401/09/09

68

981٬000٬000

۲۵٪

لاماری ایما سفید

1401/09/09

68

981٬000٬000

۲۵٪

لاماری ایما خاکستری

1401/09/09

38

981٬000٬000

۲۵٪

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای سبز کله غازی

1401/09/08

50

۲۸۵٬400٬000

۱00٪

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/08

50

۲۸۵٬400٬000

۱00٪

پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه‌ای مشکی آبنوس

1401/09/08

200

۲۸۵٬400٬000

۱00٪

پژو 207 اتوماتیک سفید

1401/09/08

300

۲79٬600٬000

۱00٪

تارا اتوماتیک نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/08

100

379٬000٬000

۱00٪

تارا اتوماتیک مشکی آبنوس

1401/09/08

100

367٬600٬000

۱00٪

تارا اتوماتیک سبز کله غازی

1401/09/08

50

379٬000٬000

۱00٪

تارا دستی سبز کله غازی

1401/09/08

50

267٬800٬000

۱00٪

تارا دستی مشکی آبنوس

1401/09/08

100

256٬400٬000

۱00٪

تارا دستی نقره‌ای تیتانیوم

1401/09/08

100

267٬800٬000

۱00٪

3.4/5 - (16 امتیاز)

 
مقالات ویژه : خرید بیت کوین ، صرافی کوینکس ، صرافی کوکوین ، نحوه خرید بیت کوین

درباره نویسنده مقاله :

معامله در بازارهای مالی مانند شنا در اقیانوس عمیق است؛ افرادی از آن سود خواهند برد که همواره بیاموزند. من به شما در راه آموختن کمک خواهم کرد.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

ماجرای دادگاه ریپل چیست؟

ماجرای دادگاه ریپل چیست؟
اشتراک
اطلاع از
guest
32 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
saeed saghi
saeed saghi
2 روز پیش

بهترین قسمت سایتتون بخش مقالات هست . لطفا هر روز مقالات باکیفیت بزارین

محمود دوسیده
محمود دوسیده
مدیر
پاسخ دادن به  saeed saghi
14 ساعت پیش

با سلام و احترام.
خوشالیم که محتوای ارائه شده در تالاربورس برای شما مفید بوده است.
در تلاش هستیم که بطور منظم مقالات با کیفیت و کاربردی در اختیار همراهان تالاربورس قرار دهیم.

ناشناس
ناشناس
17 روز پیش

سلام ،دو ماه پیش از سایپا کوییک گرفتم ،میتونم در بورس خرید خودرو انجام بدم ،یا همان ۴۸ ماه ،به قوت خودش باقیست ،در ضمن پلاک فعال ندارم

محمود دوسیده
محمود دوسیده
مدیر
پاسخ دادن به  ناشناس
15 روز پیش

با سلام و احترام
شرایط خرید خوردرو در بورس برای هر نوبت متفاوت است و در اطلاعیه‌ی کارگزای مشخص می‌شود. می‌توانید طبق شرایط اعلام شده بررسی نمایید که آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

ناشناس
ناشناس
پاسخ دادن به  ناشناس
2 روز پیش

دنبال خرید خودرو از بورس نباشید
کلاه برداری ایران خودرو از طریق بورس را من لمس کردم
قیمت تمام شده بیش از قیمت بازار دلالان هست

ناشناس
ناشناس
18 روز پیش

سلام
شرط داشتن گواهینامه چه زمانی بررسی میشود؟

محمود دوسیده
محمود دوسیده
مدیر
پاسخ دادن به  ناشناس
17 روز پیش

با سلام و احترام.
بعد از اینکه سفارش خرید شما تکمیل شود.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

درخواست مشاوره ثبت نام دوره‌های آموزشی

اگر سوالی در خصوص دوره‌های آموزش آنلاین تالار بورس دارید، لطفاً ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید، کارشناسان آموزش تالاربورس با شما تماس خواهند گرفت.

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟
 • ساعت ۱۰ تا ۱۲
 • ساعت ۱۳ تا ۱۵
 • ساعت ۱۶ تا ۱۷
32
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!