پنکیک سواپ چیست

1400/09/30

پنکیک سواپ چیست؟ معرفی، آموزش صرافی PancakeSwap

پنکیک سواپ (Pancake Swap) یک صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که به شما امکان می‌دهد بدون واسطه، ارزهای رمزنگاری‌شده را معامله کنید. صرافی پنکیک ‌سواپ بر روی شبکه بایننس‌ اسمارت‌چین توسعه‌یافته است و بر اساس قراردادهای هوشمند خودکار موجود در این شبکه که یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های Defi در صرافی بایننس (Binance) است، عمل می‌کند.

آموزش قابلیت‌ها و امکانات صرافی پنکیک سواپ

در این قسمت شما را با بخش‌های مختلف صرافی پنکیک ‌سواپ و قابلیت‌های مختلف آن آشنا می‌کنیم تا بتوانید دید کلی و جامعی از این پلتفرم داشته باشید. در این مقاله نحوه کار با قسمت‌های مختلف پنکیک ‌سواپ را به شما آموزش خواهیم داد.

صفحه اصلی صرافی پنکیک سواپ

پس از ورود به صفحه اصلی، می‌توانید اطلاعات کلی در مورد فعالیت‌های خود، وضعیت توکن Cake و بستر پنکیک ‌سواپ دریافت کنید. به‌عنوان‌مثال، وضعیت سپرده‌گذاری در مزارع (Farms) صرافی پنکیک، مقدار توکن‌های Cake که دریافت می‌کنید یا در کیف پول خود دارید، تعداد قرعه‌کشی‌هایی که تاکنون برنده‌ شده‌اید و توکن‌های جدیدی که با سپرده‌گذاری در استخرهای صرافی پنکیک ‌سواپ به دست می‌آورید مشخص شده است.

اطلاعات کلی مانند ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در (Pancake Swap TVL)‌، تعداد کل توکن‌های ارایه شده و توکن‌های سوخته نیز در صفحه اصلی نمایش داده می‌شود. با استفاده از منوی سمت چپ صفحه‌، می‌توانید وارد بخش‌های دیگر این پلتفرم شوید.

صفحه اصلی صرافی پنکیک سواپ

معامله (Trade) در صرافی پنکیک سواپ

بخش معاملات از سه ماژول به نام‌های Swap‌ ،Liquidity و Bridge تشکیل شده است. ما از بخش مبادله برای تبدیل توکن و بخش نقدینگی برای ارائه نقدینگی به استخر‌های پنکیک ‌سواپ استفاده می‌کنیم. بخش پل همچنین مکانی برای انتقال ارزهای دیجیتال از شبکه‌های بومی به شبکه بایننس اسمارت‌چین است.

معامله (Trade) در صرافی پنکیک سواپ

مزارع (Farms) در صرافی Pancake Swap

در بخش Pancake Swap Farms‌، می‌توانید توکن‌های LP را به استخر‌ها واریز کنید و بر اساس نرخ بهره ثابت سالانه (APR) سود دریافت کنید. درواقع، مزارع صرافی پنکیک ‌سواپ مکانی برای سرمایه‌گذارانی است که قصد سپرده‌گذاری و دریافت سود دارند. پرداخت این سود‌ها به تامین کنندگان نقدینگی انگیزه مضاعفی برای تامین نقدینگی در استخرهای مبادله می‌دهد.

صرافی پنکیک سواپ

استخرهای شربت (Syrup Pools) چیست؟

Syrup Pools در واقع یک استخر است که با اشتراک‌گذاری توکن‌های Cake در این بخش، می‌توانید توکن‌های جدیدی از اکوسیستم بایننس اسمارت‌چین با یک APR قابل توجه دریافت کنید. 

درواقع این پروژه‌های جدید با دادن مقداری از توکن‌های خود به سهامداران Cake، به پذیرش عمومی ارزهای خود توسط سرمایه‌گذاران دیگر سرعت می‌بخشند.

استخرهای شربت (Syrup Pools)

بخت‌آزمایی (Lottery) در پنکیک ‌سواپ

کاربران پنکیک ‌سواپ می‌توانند در قرعه‌کشی این پلتفرم با استفاده از توکن‌های CAKE شرکت کنند. افراد می‌توانند با مقداری Cake، بلیت قرعه‌کشی دریافت کنند. وظیفه این بخش این است که برخی از نشانه‌های واریزشده به‌عنوان پاداش به دارندگان بلیت داده می‌شود و برخی از آن‌ها سوزانده می‌شوند..

بخت‌آزمایی (Lottery)

مشخصات شما (Profile) در پنکیک ‌سواپ

در این قسمت‌، می‌توانید با صرف 1.5 واحد Cake‌، یک عکس پروفایل منحصربه‌فرد برای خود بخرید و سپس با انتخاب نام کاربری، مشخصات شخصی خود را تکمیل کنید. تصاویر نمایه از کلکسیون‌ها انتخاب‌شده‌اند که هرکدام یک توکن NFT هستند. پس از تنظیم نمایه شخصی خود، می‌توانید در آینده مجموعه‌های دیگر را خریداری کرده و به نمایه خود اضافه کنید.

مشخصات شما (Profile)

آموزش کار با پنکیک سواپ (Pancake Swap‌)

خوب؛ اکنون‌که اصول اولیه بستر پنکیک ‌سواپ و نحوه عملکرد آن را می‌دانید، می‌توانیم به سراغ آموزش گام‌به‌گام استفاده از تمام قابلیت‌های این پلتفرم برویم. ابتدا از آدرس pancakeswap.finance وارد برنامه پنکیک ‌سواپ شوید.

مطمئن شوید که از URL درست، برای استفاده از برنامه‌های Defi استفاده می‌کنید. زیرا کلاه‌برداران در این زمینه‌، با جعل این وب سایت‌ها و استفاده از آدرس‌های اینترنتی مشابه آدرس اصلی‌، سعی در انجام حملات فیشینگ و کلاه‌برداری از کاربران دارند. برای اطمینان از اینکه URL‌ها همیشه صحیح هستند‌، آدرس برنامه‌های موردنظر خود را در وب‌سایت Coinmarketcap.com بیابید و آن‌ها را در مرورگر خود ذخیره کنید.

نحوه اتصال کیف پول به پنکیک سواپ چگونه است؟

پس از ورود به پنکیک ‌سواپ ، کیف پول خود را به این پلتفرم وصل کنید. برای انجام این کار‌، روی اتصال کلیک کنید و کیف پول را از کیف‌های پشتیبانی شده انتخاب کنید.

 اگر می‌خواهید از کیف پول‌های موبایل استفاده کنید‌، کیف‌های Trust Wallet یا Safepal را توصیه می‌کنیم. اما اگر می‌خواهید در فضای دسک‌تاپ کار کنید و از افزونه‌های کیف پول مرورگر Chrome استفاده کنید‌، کیف پول زنجیره‌ای (Metamask) یا Binance را پیشنهاد می‌کنیم.

نحوه اتصال کیف پول به پنکیک سواپ چگونه است؟

در این مقاله‌، کیف پول Metamsk را انتخاب کرده و نحوه اتصال آن به Bainance Smart Chain را به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش نحوه اتصال کیف پول Metamsk به شبکه هوشمند بایننس چین

اکثر کاربران Metamsk را به‌عنوان یک کیف پول ارز دیجیتال اختصاصی برای شبکه اتریوم می‌شناسند. اما از آنجا که معماری Bainance Smart Chain با شبکه اتریوم سازگار است‌، کیف پول Metamsk نیز می‌تواند به این شبکه متصل شود.

ابتدا باید افزونه Metamsk را بارگیری و نصب کنید. سپس باید تغییرات زیر را در تنظیمات آن انجام دهید تا با شبکه Bainance Smart Chain مطابقت داشته باشد و به پلتفرم Pancake Swap متصل شوید.

 • پس از نصب و فعال‌سازی Metamsk‌، ابتدا در گوشه سمت راست وارد منو شوید‌، سپس گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
تنظیمات متا ماسک
 • سپس وارد تب Networks شوید و در این قسمت روی Add Network کلیک کنید.
Add Network

اکنون به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که باید اطلاعات زیر را وارد کنید.

 • نام شبکه: Smart Chain
 • آدرس RPC جدید: https://bsc-dataseed.binance.org/
 • 56:ChainID
 • نماد: BNB
 • URL Explorer را مسدود کنید: https://bscscan.com

 سپس این اطلاعات را ذخیره کنید. درنهایت، کیف پول می‌تواند از طریق DApps به بایننس اسمارت‌چین متصل شود.

اتصال کیف پول از طریق DAapps

در شبکه هوشمند بایننس، تمام تراکنش‌ها با ارز دیجیتال (BNB) شارژ می‌شود. بنابراین اول‌ازهمه، ابتدا مقداری ارز BNB را به کیف پول خود منتقل کنید.

همیشه به خاطر داشته باشید که توکن‌های Binance Smart Chain  بر اساس استاندارد BEP20 هستند و نباید آن‌ها را با استاندارد BEP2 که متعلق به شبکه Binance Chain است اشتباه بگیرید. بنابراین هنگام استفاده از برنامه‌های Bainance Smart China برای انتقال BNB (یا هر یک از ارز‌های دیگر) به کیف پول شبکه  Metamsk، مطمئن شوید که شبکه انتقال را روی حالت BEP20 قرار دهید.

در تصویر زیر نحوه انتقال توکن‌های BNB صرافی بایننس به کیف پول متامسک را مشاهده می‌کنید.

 نحوه انتقال توکن‌های BNB صرافی بایننس به کیف پول متامسک

آموزش تبادل توکن در صرافی پنکیک سواپ

ابتدا Trade را از منوی سمت چپ و سپس Exchange را انتخاب کنید. سپس توکن‌ی که می‌خواهید تبدیل کنید را انتخاب کنید و دومین ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال‌، در اینجا ما قصد داریم یک توکن BNB را به توکن Cake تبدیل کنیم. با تعیین مقدار یکی از دو ارز رمزنگاری‌شده، ارزش توکن دیگر (بر اساس الگوریتم بازاریابی خودکار) به‌عنوان برآورد نمایش داده می‌شود.

تشریح عبارات کاربردی بخش تبادل توکن در Pancake Swap

 • حداقل دریافت شده (Minimum Received)

نشان‌دهنده حداقل توکن Cake دریافت شده (یا توکن ثانویه‌ای که انتخاب کرده‌اید) است. این به این معناست که اگر لغزش قیمت (Slippage) به‌اندازه‌ای باشد که توکن دریافتی کمتر از این مقدار باشد‌، تبدیل به‌طور خودکار لغو می‌شود.

 • تاثیر قیمت (Price Impact)

نشان‌دهنده تأثیر تبدیل شما بر قیمت دارایی است. همان‌طور که قبلاً توضیح دادیم‌، هرگونه تبدیل باعث کاهش قیمت دارایی‌های موجود در استخر می‌شود. بنابراین‌، این پارامتر تفاوت بین قیمت فعلی بازار و قیمت برآورد شده در معامله شما را نشان می‌دهد.

 • هزینه ارائه دهنده نقدینگی (Liquidity provider fee)

برای هر معامله‌ای که در Pancake Swap انجام می‌دهید‌، 0.2٪ از ارزش معامله را به‌عنوان هزینه پرداخت می‌کنید (این مفهوم با هزینه تراکنش شبکه متفاوت است). 17/0 درصد از این مبلغ به تامین کنندگان نقدینگی اختصاص می‌یابد و 3/3 درصد آن به خزانه پنکیک سواپ واریز می‌شود و طبق برنامه سوزانده می‌شود.

پس از بررسی جزئیات معامله‌، می‌توانیم (از ناحیه‌ای که با دایره قرمز مشخص‌شده است) وارد تنظیمات معامله‌شده و برخی از پارامترهای مبادله را به‌صورت دستی تنظیم کنیم‌، که در نهایت بر نحوه تبدیل توکن‌ها تاثیر می‌گذارد.

هزینه ارائه دهنده نقدینگی

پارامترهای قابل تنظیم در این بخش شامل موارد زیر است:

 • تحمل لغزش (Slippage Tolerance)

این عامل حداکثر نوسان قیمت در طول تبدیل را تعیین می‌کند. به‌عنوان مثال‌، اگر 0.5% را انتخاب کنید‌، حداکثر نوسانات ممکن در طول مبادله 0.5% خواهد بود و اگر نوسان قیمت بیشتر از این مقدار باشد‌، معامله برگشت داده می‌شود. توجه داشته باشید که تغییر نرخ تحمل لغزش قیمت درنهایت بر حداقل دریافتی (که قبلاً توضیح داده شد) تأثیر می‌گذارد.

 • مهلت معامله ( Deadline )

 در اینجا می‌توانید حداکثر زمان تراکنش را مشخص کنید. این عدد به‌طور پیش‌فرض روی 20 دقیقه تنظیم شده است. این بدان معناست که اگر معامله در عرض 20 دقیقه انجام نشود‌، لغو می‌شود.

در نهایت روی Swap کلیک کنید. در اینجا دوباره اطلاعات کلی معاملات به‌طور مختصر نمایش داده می‌شود. همه‌چیز را دوباره بررسی کنید و روی confirm swap کلیک کنید.

confirm swap

در مرحله بعد‌، باید تراکنش را از کیف پول Metamsk خود تأیید کنید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید‌، مبلغ تراکنش‌، مبلغ کارمزد و کل پرداخت مشخص‌شده است. در اینجا می‌توانید هزینه تبدیل اعلام شده را ببینید و یا مقدار دلخواه را در قسمت Gas fee وارد کنید، اما به خاطر داشته باشید که هزینه‌های شبکه هوشمند Binance Chain به‌طورکلی بسیار پایین است و نیازی به این کار نیست.

تایید تراکنش در متا ماسک

با کلیک بر روی تأیید‌، تراکنش شما به شبکه ارسال می‌شود و در چند ثانیه تایید و نهایی می‌شود. حالا اگر موجودی کیف پول خود را دوباره بررسی کنید‌، خواهید دید که تبدیل موردنظر انجام شده است.

پنکیک سواپ

آموزش نقدینگی در صرافی پنکیک سواپ

روی سربرگ نقدینگی (Liquidity) و سپس روی گزینه افزودن نقدینگی کلیک کنید تا توکن‌های مورد نظر را در استخرهای پنکیک ‌سواپ ارائه دهید.

آموزش نقدینگی در صرافی پنکیک سواپ

اکنون از منوهای کشویی‌، توکن‌هایی را که می‌خواهید نقدینگی ارائه دهند انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که هر دو توکن باید در کیف پول شما وجود داشته باشد تا نقدینگی یک جفت ارز را تامین کند. همچنین باید میزان سپرده‌گذاری هر توکن را طوری تنظیم کنید که ارزش دلار آن‌ها برابر باشد.

در اینجا ما توکن‌های BNB و Cake را برای تامین نقدینگی انتخاب کرده‌ایم.

پنکیک سواپ

هر بار که یک توکن جدید برای نقدینگی انتخاب می‌کنید‌، باید دسترسی هوشمند قرارداد به توکن را از طریق کیف پول خود فعال کنید. این فرآیند یک‌بار برای هر توکن انجام می‌شود و پس از آن دیگر نیازی به فعال‌سازی نخواهد بود. برای انجام این کار‌، روی Approve کلیک کنید. سپس یک پیام از کیف پول Metamsk (همان‌طور که در زیر نشان داده‌شده است) باز می‌شود که جزئیات معامله‌ای را که قرارداد هوشمند را به توکن‌های Cake متصل می‌کند نشان می‌دهد.

تایید معامله

با تایید این معامله‌، توکن‌های کیک به قرارداد هوشمند متصل می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را در استخر BNB / Cake واریز کنید.

دریافت توکن

در اینجا تعداد توکن‌های LP دریافت شده در ازای این نقدینگی آورده شده است. با کلیک بر روی تأیید تأمین‌، باید دوباره وارد کیف پول شوید و تراکنش مربوط به قفل شدن توکن‌ها در قرارداد هوشمند را تایید کنید.

قفل شدن توکن‌ها در قرارداد هوشمند

با تکمیل این معامله‌، توکن‌های LP به کیف پول شما واریز می‌شود. این توکن‌ها، دارایی‌های شما را در حوضه نقدینگی نشان می‌دهند و شما می‌توانید هر زمان که می‌خواهید این توکن‌ها را تبدیل کرده و موجودی خود را برداشت کنید.

اگر موجودی کیف پول خود را دوباره بررسی کنید‌، خواهید دید که توکن‌های LP به کیف پول شما واریز شده است.

وایز توکن LP به کیف پول

اکنون‌، با استفاده از توکن‌های LP که از این سپرده به دست آورده‌اید‌، می‌توانید در فرایند کسب سود Pancake Swap (که در قسمت بعدی توضیح خواهیم داد) شرکت کنید. اما اگر می‌خواهید اموال خود را از استخر خارج کنید‌، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا‌، از قسمت تجارت‌(Trade)، وارد سربرگ نقدینگی شوید. سپرده‌های قبلی شما در اینجا تحت عنوان نقدینگی شما نمایش داده می‌شود. در اینجا‌، جفتی که می‌خواهید برداشت کنید را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید سپرده خود را افزایش دهید روی افزودن، کلیک کنید و اگر می‌خواهید سپرده خود را برداشت کنید روی حذف، کلیک کنید.

پنکیک سواپ

در صفحه حذف نقدینگی‌، مبلغ برداشت را مشخص کرده و روی تأیید کلیک کنید. سپس این درخواست را در کیف پول خود امضا کنید و در نهایت روی گزینه Remove کلیک کنید.

صفحه حذف نقدینگی‌

در‌نهایت، با تایید این فرایند و انجام مراحل دیگر از کیف پول‌، توکن‌های LP را به قرارداد هوشمند برگشت داده و توکن‌های که قبلا واریز شده را در کیف پول خود دریافت خواهید کرد.

آموزش دریافت سود در پنکیک سواپ

Yield Farming به شما امکان می‌دهد وجوه خود را در ازای پاداش یا سود ذخیره کنید. می‌توانید پاداش‌های خود را بابت سود مرکب دوباره واریز کنید یا حتی آن را بین پروتکل‌های مختلف (برای سود بیشتر) منتقل کنید. اما نباید فراموش کنید که با این کار خود را در معرض از دست دادن سرمایه به دلیل نوسانات قیمت قرار می‌دهید. بنابراین اگر با سیستم‌عامل‌های Defi آشنایی کامل ندارید‌، انجام این کار به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

برای کسب سود در صرافی پنکیک ‌سواپ‌، ابتدا باید نشانه‌های LP استخر‌های نقدینگی را داشته باشید. سپس با واریز این توکن‌ها به مزارع مربوطه طبق APR مشخص شده‌، پاداش توکن Cake دریافت خواهید کرد.

برای شروع‌، Farms را از منوی سمت چپ انتخاب کنید. در صفحه Farms، تمام مزارع صرافی پنکیک ‌سواپ همراه با جزئیات میزان سود ذکرشده است. برای مشاهده جزئیات روی هر مزرعه کلیک کنید.

پنکیک سواپ

گزینه APR‌ که با علامت قرمز رنگ در تصویر بالا مشخص شده است‌، نرخ سود سالانه مزرعه را نشان می‌دهد. برای مشاهده جزئیات بیشتر روی آن کلیک کنید.

نرخ بهره روزانه‌، هفتگی‌، ماهانه و سالانه

همان‌طور که مشاهده می‌کنید‌، نرخ بهره روزانه‌، هفتگی‌، ماهانه و سالانه برای هر سپرده 1000 دلاری در اینجا مشخص‌شده است. حالا به صفحه اصلی برگردید و در مزرعه موردنظر خود (مزرعه‌ای که دارای نشانه‌های LP است)‌، روی گزینه Stake LP کلیک کنید.

پنکیک سواپ

تعداد توکن‌های LP که می‌خواهید در اینجا واریز کنید را مشخص کنید و روی تأیید کلیک کنید. سپس معامله مربوط به قفل شدن توکن‌های LP در قرارداد هوشمند را از طریق کیف پول خود امضا و تایید کنید. پس از تأیید معامله‌، توکن‌های LP شما در مزرعه قفل‌شده و روند سودآوری آغاز می‌شود.

قفل کردن توکن در مزرعه

اکنون از صفحه مزرعه‌ها می‌توانید وضعیت سپرده خود و میزان سود به دست آمده را مدیریت کنید. قسمت Earned (کادر سبز رنگ در تصویر بالا) درآمدی را که تاکنون کسب کرده‌اید نشان می‌دهد. با کلیک روی گزینه‌های + و – می‌توانید سپرده خود را افزایش یا کاهش دهید. همچنین‌، با کلیک روی گزینه Harvest‌، می‌توانید درآمد حاصل از کشت خود را برداشت کنید (یعنی نشانه‌های کیک به دست آمده) و آن را به کیف پول خود منتقل کنید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که توکن‌های LP خود را در مزرعه پرورش بهره قفل می‌کنید‌، نمی‌توانید توکن‌های واریز شده در حوضه نقدینگی را برداشت کنید. برای برداشتن توکن‌ها‌، ابتدا باید توکن‌های LP را آزاد کنید.

نحوه استفاده از استخرهای شربت (Syrup) را در بستر پنکیک سواپ

با واریز توکن‌های کیک (Cake) در استخرهای شربت (Syrup)‌، کاربران می‌توانند با توکن‌های جدید از اکوسیستم هوشمند بایننس چین با نرخ بهره مشخص پاداش دریافت کنند. با مشاهده اطلاعات هر استخر‌، می‌توانید استخر مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر استخر نرخ بهره سالانه متفاوتی را ارائه می‌دهد. اما بهتر است استخری را انتخاب کنید که از آینده توکن مطمئن باشد. این قسمت ریسک کمتری نسبت به قسمت مزرعه دارد اما همچنان شامل خطرات دیگری است.

برای شروع این فرآیند‌، Pools را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

پنکیک سواپ

در صفحه Pools‌، توکن مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه Approve Cake کلیک کنید. با انجام این کار‌، به قرارداد هوشمند هر استخر اجازه می‌دهید تا به نشانه‌های کیک در کیف پول شما دسترسی پیدا کند. به‌عنوان‌مثال، در اینجا ما استخر توکن XED را انتخاب کرده‌ایم.

تأیید دسترسی قرارداد هوشمند

پس از تأیید دسترسی قرارداد هوشمند به نشانه‌های کیک (شماره تصویر 1)‌، استخر XED را وارد کرده و بر روی علامت + (شماره تصویر 2) کلیک کنید. سپس تعداد توکن‌های کیک را برای واریز مشخص کنید و روی تأیید (تصویر زیر) کلیک کنید.

پنکیک سواپ

در حال حاضر توکن‌های Cake ما، با موفقیت در استخر XED برچسب‌گذاری شده‌اند و ما بر اساس APR مشخص شده، توکن‌های XED را دریافت خواهیم کرد. برای برداشتن نشانه‌های XED در Harvest‌، روی گزینه + برای افزایش چسبندگی کلیک کنید و برای برداشت توکن‌های کیک از استخر‌، روی Unstake Cake کلیک کرده و تراکنش مربوطه را از کیف پول خود تأیید کنید.

رداشتن نشانه‌های XED در Harvest‌

همچنین می‌توانید روی گزینه Add XED to MetaMask کلیک کنید تا یک نشان XED به کیف پول Metamask خود اضافه کنید.

نکته در مورد صرافی پنکیک سواپ (ریسک‌ها و خطرات)

در این مقاله‌ تلاش کردیم تا شما را با قسمت‌های مختلف صرافی پنکیک سواپ (غیر‌متمرکز) آشنا کنیم. تقریباً همه‌چیز را در مورد صرافی پنکیک سواپ خواهید آموخت. اما اجازه دهید با ریسک‌ها و خطرات این بستر به پایان برسیم.

پیش‌شرط تعامل با قراردادهای هوشمند و در نتیجه پلتفرم‌های دیفای‌ (Defi)، آشنایی با ریسک‌ها و خطرات احتمالی آن‌ها است. هرگونه معامله و اقدامی که در این پلتفرم‌ها انجام می‌دهید‌، تعامل با عملکردهایی است که در قراردادهای هوشمند این پلتفرم‌ها نوشته شده است. بنابراین اگر کد قرارداد هوشمند دارای یک اشکال ناشناخته باشد‌، ممکن است هکرها یا حتی توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل‌های مشابه سرمایه شما را بدزدند.

امنیت در پنکیک سواپ

علاوه بر این خطر دائمی برای قراردادهای هوشمند‌، باید خطر قابلیت‌هایی مانند کشاورزی و پرورش سود از این سیستم‌عامل‌ها را نیز در نظر گرفت. این قابلیت‌ها به دلیل اشتراک‌گذاری مجدد توکن‌های دریافت شده از استیکینگ، است. این بدان معناست که آن‌ها نسبت به نوسانات قیمت حساس هستند و احتمال از دست دادن سرمایه کاربران در آن‌ها وجود دارد.

تهدید دیگر در این زمینه حملات DNS به این سیستم‌عامل‌ها است که اخیراً پنکیک سواپ (Pancake Swap) قربانی یکی از آن‌ها شده است. این حملات می‌تواند منجر به افشای کلمات بازیابی و اطلاعات حساس در کیف پول کاربران شود.

نکته پایانی درباره صرافی پنکیک سواپ (Pancake Swap)

در نهایت، باید توجه داشت که در دنیای دیفای اغلب کاربران متخصصانی درزمینهٔ ارزهای دیجیتال هستند. اما این روزها‌، به دنبال رقابت شدید پلتفرم‌های غیرمتمرکز و گسترش سریع و کم‌هزینه اکوسیستم Bainance Smart Chain، به نظر می‌رسد که درهای دنیای دیفای برای عموم مردم باز است. بنابراین‌، لازم است همیشه با چشمان باز در دنیای غیرمتمرکز Defi حرکت کنید (تاکید می‌کنم با چشمان بازو دانش کافی). دیدگاه ها و پرستش های خود درباره پنکیک سواپ را در انتهای مقاله درج درج بفرمایید، به آنها پاسخ خواهم داد.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده کنید.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی

موقعیت

لینک ثبت نام

صرافی کوکوین

کوکوین

بین المللی

صرافی کوینکس

کوینکس

بین المللی

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس

ایران

صرافی تبدیل

تبدیل

ایران

5/5 - (21 امتیاز)
 # 
محمد مهدی خسرو زاده

درباره نویسنده مقاله :

فارغ التحصیل رشته کامپیوتر و علاقه‌مند به تکنولوژی، بازار‌های مالی جهانی و عاشق دنیای زیبای ارز‌های دیجیتال

اشتراک
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
وحیداله رزقی
وحید اله رزقی
19 روز پیش

بسیار عالی بود و خیلی زحمت کشیدید ….ممنونم

حمیده آقایی پور
حمیده آقایی پور(@h-g-aghaiepour)
ویرایشگر
پاسخ دادن به  وحید اله رزقی
11 روز پیش

سپاس از همراهی شما🌹

حمیده
حمیده
22 روز پیش

عالی بود ممنون از مقاله خوبتون 🙂

امیر حاتمی
امیر حاتمی(@amirhatami1768)
26 روز پیش

کیف کردم با این مقاله ✌✌

فائزه حیدری
فائزه حیدری(@heydarifaeze94)
ویرایشگر
پاسخ دادن به  امیر حاتمی
19 روز پیش

سپاس از حسن نظر شما

محمود
محمود
26 روز پیش

مقاله‌ی مفیدی بود… ممنون از توضیحات کاملی که دادین

راستی
راستی
27 روز پیش

ضمن تقدیر از زحمات نگارنده، به نظر اینجانب این مقاله بسیار، بسیار طولانی، پیچیده و خسته کننده است، در حدی که از ادامه مطالعه آن منصرف شدم. چه دلیلی برای کار کردن با چنین صرافی وجود دارد؟

محمد گودرزی
محمد گودرزی(@moh-good1379gmail-com)
ویرایشگر
پاسخ دادن به  راستی
19 روز پیش

سلام دوست عزیز. تعداد ارزهای دیجیتال دنیا، بیشتر از 15 هزار عدد است. اما صرافی‌ها فقط از تعداد محدودی کوین و توکن مختلف پشتیبانی می‌کنند. برای مثال صرافی کوکوین فقط از 530 کوین پشتیبانی می‌کند. برای خرید توکن‌هایی که در صرافی‌ها لیست نشده‌اند می‌توانید از صرافی‌های غیر متمرکز مانند پنکیک‌سواپ استفاده کنید

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

مقالات پیشنهادی


درخواست مشاوره ثبت نام دوره‌های آموزشی

اگر سوالی در خصوص دوره‌های آموزش آنلاین تالار بورس دارید، لطفاً ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید، کارشناسان آموزش تالاربورس با شما تماس خواهند گرفت.