آشنایی با سایت کوین مارکت کال coinmarketcal

تاریخ بروز رسانی: 1401/10/17

آموزش سایت کوین مارکت کل coinmarketcal


از مهم‌ترین سایت‌های فاندامنتال در دنیای کریپتوکارنسی می‌توان به کوین مارکت کل اشاره کرد که مهمترین رویدادهای ارزهای دیجیتال در آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

سایت کوین مارکت کل شبیه به سایت کدال است و اگر تغییرات عمده‌ای در ارزهای دیجیتال گوناگون رخ دهد، در این سایت اطلاع‌رسانی می‌شود. ارائه تقویم اقتصادی ارزهای دیجیتال و دسته‌بندی آن‌ها بر اساس معیارهای گوناگون از ویژگی‌های مهم این سایت محسوب می‌شود.

در دنیای رمز ارزها رویدادهای مختلفی در جریان است. ممکن است یک پروژه به لانچ شدن نزدیک شود، پروژه‌ای دیگر ایردراپ داشته باشد و دیگری کنفرانس خبری و یا حتی بعضی پروژه‌ها به دنبال آپگرید شبکه خود باشند. به این ترتیب نیاز است تا متوجه شویم که در پروژه‌هایی که به دنبال آن‌ها هستیم دقیقاً چه در حال رخ دادن است.


در این مقاله می خوانید

وب سایت کوین مارکت کل بسیاری از رویدادهای فاندامنتال را درون خود دارد و اگر یک استراتژی بنیادی برای خود در نظر گرفته‌اید حتماً به این سایت باید سر بزنید و آن را چک کنید چرا که متوجه می‌شوید که چه اتفاقی در مورد کوین یا توکنی که می‌خواهید بر اساس آن ترید کنید، در حال رخ دادن است.

همچنین برای کسانی که به سرمایه‌گذاری و هولد در کریپتوکارنسی علاقه دارند نیز این سایت گره گشاست و می‌تواند مرجعی برای اطلاع‌رسانی رویدادهای گوناگون برای شما باشد؛ از این جهت یادگیری اصطلاحات و آن‌چه که این سایت به شما نشان می‌دهد از جمله آموزش‌هایی باشد که در ارزهای دیجیتال مهم تلقی می‌شود.

صفحه اول سایت کوین مارکت کل

صفحه اول سایت کوین مارکت کل

در صفحه اول سایت کوین مارکت کل شما می‌توانید داغ‌ترین، مهم‌ترین، موردتوجه‌ترین ارزهای دیجیتال را بر اساس رویدادی که در آن اتفاق می‌افتد، شناسایی کنید. همچنین یک بخش نیز برای شما قرار داده شده است که در آن به معرفی پروژه‌ای که پتانسیل رشد دارد، اشاره می‌کند.

البته دقت داشته باشید که صرفاً اتکا به آن‌چه که در سایت کوین مارکت کل می‌گذرد، نمی‌تواند معیار باشد چراکه بسیاری از رتبه‌بندی‌هایی که در این سایت رخ می‌دهد مبتنی بر رای و نظر کاربران است و بنابراین حتماً علاوه بر چک کردن سایت کوین مارکت کل به بررسی‌های دقیق‌تر بر مبنای استراتژی و دانش خود نیز بپردازید.

علاوه بر این در صفحه اول سایت کوین مارکت کل، به جدیدترین رویدادهایی که قرار است در مورد یک پروژه رخ دهد نیز به شما نشان داده می‌شود. در کادرهایی که در صفحه اول می‌بینید نام پروژه، رویدادی که در آن قرار است رخ دهد و توضیح کوتاهی در مورد آن رویداد درج شده است. مهم‌ترین موضوع اینکه تاریخ برگزاری رویداد نیز در این سایت به صورت کامل اعلام می‌شود.

در صورتی که علاقه داشته باشید تا آن ارز دیجیتال را دنبال کنید پس از ثبت نام در سایت کوین مارکت کل می‌توانید آن را در تقویم خود وارد کنید. همچنین می‌توانید با کلیک بر دکمه زنگوله برای خودتان هشدار ایجاد کنید و یا اینکه در با کلیک بر روی رو علامت ساعت برای خود ریمایندر ایجاد کنید.

در پایین هر یک از کادرها میزان رای کاربران به آن رویداد مشخص شده است و دلیل این کار این است که فیک بودن یا واقعی بودن آن رویداد اعلام شود. در این وضعیت شما می‌توانید نظرات کاربران را نیز ببینید.

اما توجه داشته باشید که با اعلام یک رویداد شما نیاز دارید تا برای سنجش آن به سایت رویداد و دیگر مراجع همچون شبکه‌های اجتماعی نیز رجوع کنید و صرفاً به سایت کوین مارکت کل بسنده نکنید.

نکته دیگر در مورد صفحه اول سایت کوین مارکت کل این است که امکان جستجو در میان رویدادها نیز فراهم است و شما می‌توانید با وارد کردن نام پروژه یا نوع رویداد به دنبال آن‌چه می‌خواهید بگردید. علاوه بر این بر اساس دسته‌بندی‌هایی که سایت برای کاربران قرار داده نیز می‌توان به جستجو و بررسی پرداخت.

گر در صرافی خاصی به ترید مشغول هستید می‌توانید صرفاً همان صرافی را انتخاب کنید. به عنوان نمونه اگر در صرافی کوکوین به ترید می‌پردازید، می‌توانید با انتخاب صرافی کوکوین تنها رویدادهای مربوط به پروژه‌هایی را ببینید که در صرافی کوکوین حضور دارند.

با کلیک بر روی گزینه Past Events رویدادهای گذشته را می‌توانید مشاهده کنید. در پایین صفحه اول سایت کوین مارکت کل نیز می‌توانید اخبار بنیادی و مهم را بخوانید. همچنین مقالاتی در ارتباط با ارزهای دیجیتال نیز در این سایت ارائه می‌شود که می‌توانید آن‌ها را نیز در این بخش مطالعه کنید.

آشنایی با بخش Highlights

آشنایی با بخش Highlights

اگر بر روی گزینه Highlights در وب سایت کوین مارکت کل، کلیک کنید می‌توانید مقولات داغ و مهم را ببینید و بخش "ترین‌ها" را بهتر مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. در اولین بخش ترندهای روز یا موردتوجه‌ترین رویدادها به نمایش گذاشته می‌شود.

پس از آن با مهمترین رویدادها رو به رو می‌شوید. این گروه از رویدادها از نظر کاربران می‌تواند به شدت بر روی قیمت آن پروژه تأثیر بگذارد و رویداد مهمی برای ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

در گام بعدی رویدادهای داغ به شما نشان داده می‌شود. این گروه از رویدادها توانسته‌اند رای بیشتری در سایت کوین مارکت کل به دست بیاورند. کافی است مقایسه‌ای میان رویدادهای مهم و رویدادهای داغ کنید. متوجه می‌شوید که میزان بازدید و رای دهی به رویدادهای داغ بسیار بیشتر از سایر رویدادهاست.

بیشتر بخوانید:

آخرین بخش از صفحه Highlights نیز به پروژه‌ها با پتانسیل بالا اشاره دارد. این بخش بر مبنای رویداد یا رویدادهایی که یک پروژه به انجام آن تعهد داده نمایش داده می‌شود. هر چه تعداد رویدادهای پیش روی یک پروژه بیشتر باشد و اقدامات بیشتری توسط تیم آن برای توسعه ایجاد شود، از نظر سایت کوین مارکت کل پتانسیل بیشتری برای رشد دارد.

از این جهت در دسته‌بندی‌هایی که در سایت قرار گرفته این بخش بسیار جذاب است چراکه برای افرادی که به دنبال رشد پروژه‌های خاص هستند، جذاب است. البته باید توجه کنید که صرفاً رجوع به سایت کوین مارکت کل نمی‌تواند از نظر بنیادی یک ارز دیجیتال را تضمین کند. بلکه باید به خوبی آن را بررسی کنید.

در بخش ارزهای دیجیتال دارای پتانسیل معیارهایی همچون برگزاری رویدادهای محبوب، تعداد رویدادهای پیش رو، به روزرسانی رویدادهای جدید و میزان توجه کاربران و رای آن‌ها به یک پروژه در نظر گرفته می‌شود و در نهایت لیست ارزهای دیجیتال با پتانسیل به ترتیب قرار می‌گیرد.

آشنایی با بخش coinranking

در بخش coinranking از سایت کوین مارکت کل، می‌توانید فهرستی از کوین‌ها و توکن‌هایی را ببینید که در سایت مورد بررسی و رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند. این فهرست را در سایت‌های دیگر همچون کوین مارکت کپ coinmarketcap یا کوین گکو coingecko نیز می‌توانید به دست بیاورید.

اما تفاوتی که سایت کوین مارکت کل دارد این است که علاوه بر اطلاعات کلی همچون مارکت کپ یا حجم معاملات در 24 ساعت گذشته موارد دیگری همچون رویدادهایی که در آینده قرار است برای این کوین‌ها رخ دهد را نیز می‌توانید ببینید.

آشنایی با بخش News

آشنایی با بخش News

همانطور که می‌دانید بسیاری از معامله‌گران توجه به اخبار را در استراتژی معاملاتی خود دخیل می‌دانند، از این رو به شدت برای این گروه اطلاع پیدا کردن از اخبار، مهم تلقی می‌شود. سایت کوین مارکت کل نیز این نیاز را در نظر گرفته است و بخش News را در سایت خود قرار داده است.

اگر برای استراتژی معاملاتی خود به خواندن اخبار نیاز دارید بد نیست که سری هم به بخش news در این سایت بزنید. البته همچون سایت‌هایی مثل کوین دسک coindesk یا کوین تلگرافcointelegraph نمی‌توان به بخش خبری کوین مارکت کل توجه کرد اما به طور کلی یکی از منابعی محسوب می‌شود که می‌توان از آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کرد.

آشنایی با بخش Newsletter

اگر در واچ‌لیست خود به ارزهایی را دارید که می‌خواهید آن‌ها را بررسی کنید و از رویدادهای آن‌ها اطلاع پیدا کنید، قطعاً سایت کوین مارکت کل می‌تواند با بخش newsletter به شما کمک کند. در این بخش از سایت شما می‌توانید 3 ارز دیجیتال مورد نظر خود را وارد کنید و رویدادها و تحلیل تکنیکال آن را به صورت هفتگی دریافت کنید.

این بخش به شدت وابسته به واچ لیست شماست و مهم است که بدانید بر اساس چه رویدادها و بر مبنای چه سیستم معاملاتی می‌خواهید به اهداف خود برسید. خبرنامه کوین مارکت کل را می‌توان یکی از نقاط قوت آن دانست.

مهمترین رویدادهای ارزهای دیجیتال

برای اینکه بتوانید در سایت کوین مارکت کل به خوبی فعالیت کنید و آن را بشناسید نیاز است تا بتوانید رویدادهای گوناگون را شناسایی کنید. ممکن است بعضی از این رویدادها تأثیری در قیمت ارز دیجیتال شما نداشته باشد اما برخی دیگر به شدت می‌توانند آن را تغییر دهند.

بنابراین کار با سایت کوین مارکت کل به شدت وابسته به دانش بنیادی شما به ویژه آگاهی معامله‌گر نسبت به رویدادها و تأثیر آن‌ها دارد. به همین دلیل در ادامه به معرفی و توضیح تعدادی از مهم‌ترین رویدادهای کریپتوکارنسی می‌پردازیم که اطلاعات آن‌ها را می‌توانید در سایت کوین مارکت کل پیدا کنید.

۱.ایردراپ Airdrop: 

ایردراپ از مهم‌ترین رویدادهای کریپتوکارنسی است که شما می‌توانید از آن برای استراتژی معاملاتی خود استفاده کنید. در ایردراپ یک پروژه تصمیم می‌گیرد بر اساس یک الگوریتم مقداری از کوین یا توکن خود را بین دارندگان آن ارز یا شرکت‌کنندگان در یک رویداد یا ایونت خاص پخش کند. این اتفاق می‌تواند موجب نوسان در قیمت ارز دیجیتال شود.

بیشتر بخوانید:

۲.پارتنرشیپ Partnership:

این رویداد هنگامی رخ می‌دهد که دو پروژه بخواهند با یکدیگر شراکت کنند و در توسعه‌ای که قرار است اتفاق بیفتد با همدیگر همکاری کنند.در این راستا مهم است که بدانیم این شراکت در چه اندازه و طرفین چه پروژه‌هایی هستند.

۳.کنفرانس‌های اطلاع‌رسانی: 

چندین رویداد اطلاع‌رسانی در زمینه کریپتوکارنسی وجود دارد که هر کدام می‌تواند مهم باشد. به عنوان مثال AMA یکی از این رویدادهاست که در آن اعضای جامعه یک پروژه از تیم آن به پرسش سؤالات خود می‌پردازند.

همچنین رویداد Team up برای این برگزار می‌شود که در آن اعضای پروژه با هم یک گردهمایی برگزار می‌کنند تا اهداف پروژه و بررسی رود مپ Road map را انجام دهند. بعضی از این رویدادها اهمیت پایینی دارند و بعضی دیگر دارای ویژگی‌های مهمی هستند که می‌توانند به خوبی بر آینده پروژه تأثیرگذار باشند.

۴.فورک Fork و سواپToken swap :

رویداد فورک زمانی اتفاق می‌افتد که ماینرها یا اعضای دائو DAO تصمیم بگیرند که تغییراتی در شبکه ایجاد کنند. این موضوع می‌تواند حتی منجر به ایجاد یک کوین یا توکن جدید شود؛ در این زمان فورک اتفاق می‌افتد.

علاوه بر فورک رویداد توکن سواپ را داریم که بر اساس آن یک توکن که در شبکه بلاک‌چینی قرار دارد سعی می‌کند تا بلاک‌چین خود را راه‌اندازی کند و بر مبنای آن پیش برود تا بتواند توسعه بیشتری پیدا کند.

۵.لیستینگListing :

لیست شدن در صرافی‌ها نیز یکی دیگر از رویدادهای مهم برای پروژه‌هاست در این حالت اگر یک پروژه بتواند در صرافی‌های بزرگی همچون بایننس و کوکوین لیست شود می‌تواند اعتبار بیشتری به دست آورد و حجم سرمایه بیشتری در آن قرار بگیرد که اتفاق خوبی برای آن ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

۶.رویدادهای مربوط به وایت پیپر Whitepaper: 

هر ارز دیجیتال دارای یک وایت‌پیپر است که اهداف و ویژگی‌های آن را توضیح داده است. اما این وایت پیپر می‌تواند تغییراتی داشته باشد از جمله اینکه تغییراتی در ویژگی‌های یک ارز ایجاد شود. در این حالت رویداد آپدیت وایت‌پیپر را خواهیم داشت که می‌تواند مهم باشد.

همچنین در بسیاری از موارد ارزهای دیجیتال و پروژه‌ها مجبور می‌شوند در مورد توکنومیکس Tokenomics خود تغییراتی لحاظ کنند که این موارد باید اطلاع‌رسانی شود.

۷.لانچ شبکه Mainnet launch : 

لانچ شبکه از ویژگی‌های اصلی ارزهای دیجیتال است. این لانچ در یک مرحله به صورت تستی ارائه می‌شود و در مرحله دیگر به صورت اصلی قرار می‌گیرد. لانچ شبکه به معنی کارایی یک پروژه است و برای هولدرها و سرمایه‌گذاران اتفاق خیلی خوبی محسوب می‌شود زیرا پروژه عملیاتی شده و می‌تواند درآمدزایی خود را شروع و افزایش دهد.

۸.رویدادهای دیگر:

اگر بخواهیم رویدادهای کریپتوکارنسی را نام ببریم تعداد بسیاری را شامل می‌شود که هر کدام نیاز به توضیحات زیادی دارد اما تعدادی از آن‌ها از بقیه مهم‌تر هستند که در لیست ما قرار گرفتند. سایر رویدادها همچون ورک‌شاپ‌ها Workshops چندان تأثیری بر روی قیمت نمی‌گذارند ولی برای علاقه‌مندان یک پروژه می‌توانند مهم باشند.

در این گروه رویدادها که بیشتر آموزشی و دورهمی است ممکن است صحبت‌هایی شود که بر آینده پروژه تأثیرگذار است و در نتیجه آن‌ها نیز مهم می‌شوند. اما به صورت کلی اگر بخواهیم نگاه کنیم شاید در نگاه اول اهمیت زیادی همچون موارد بالا نداشته باشند.

آشنایی با صفحه رویداد

 صفحه رویداد در سایت کوین مارکت کل

هنگامی که روی صفحه رویداد در سایت کوین مارکت کل کلیک می‌کنید، به شما صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن توضیح مختصری درباره آنچه قرار است رخ دهد، اعلام می‌شود. اگر در مورد رویداد اطلاعی دارید نیز می‌توانید در نظرسنجی سایت شرکت کنید و گزینه اثبات یا فیک بودن رویداد را کلیک کنید. همچنین می‌توانید صرافی‌هایی که آن ارز دیجیتال در آن وجود دارد را با کلیک بر روی گزینه صرافی‌ها ببینید.

یکی از موارد جالب و جذابی که در این صفحه از سایت کوین مارکت کل خواهید دید یک چارت با اطلاعات بنیادی است. در این چارت می‌بینید که تا چه اندازه آن ارز دیجیتال نسبت به رویدادها واکنش داشته و توانسته تغییر کند. بر روی چارت علامت‌هایی درج شده که وقتی ماوس خود را روی آن قرار دهید اطلاعات آن رویداد را مشاهده خواهید کرد.

بعد از آن می‌توانید ببینید که چه اتفاقی برای قیمت ارز دیجیتال افتاده و چه تغییراتی داشته است. در این زمینه خود سایت کوین مارکت کل هم به شما کمک کرده و علامت‌های مثبت، منفی و تعجب و... را قرار داده که سریع‌تر بتوانید حدس بزنید که این پروژه بر روی چه رویدادهایی حساس است و اگر به دنبال ترید بر روی آن هستید، متوجه شوید که چگونه سیستم معاملاتی خود را روی آن قرار دهید.

نکاتی در مورد ترید بر اساس رویداد

با وجود اینکه ترید بر اساس رویدادها و اخبار یک روش متداول در میان فاندامنتالیست‌ها و افرادی است که سعی می‌کنند از تحلیل بنیادی برای معاملات خود استفاده کنند اما در نظر داشته باشید که نیاز است تا در مورد سیگنال گرفتن از آن‌ها و ترید به خوبی کاربلد شوید. از این رو نکاتی در این مورد مطرح است که باید به آن‌ها توجه کنید:

۱.حتماً از واقعی بودن رویداد مطمئن شوید

دنیای کریپتوکارنسی پر است از اخبار فیک و دروغین و از این جهت نیاز است تا بتوانید به خوبی وضعیت بازار و اخبار را رصد کنید. حتماً در سایت‌های مربوط به پروژه اخبار مربوط به آن را دنبال کنید و اسیر اخبار کذب و دروغ نشوید.

۲.شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید.

در نظر داشته باشید که توییتر و مدیوم از مهمترین پلتفرم‌هایی هستند که به اطلاع‌رسانی اخبار کریپتوکارنسی می‌پردازند. همچنین پلتفرم‌هایی مثل دیسکورد Discord برای پروژه‌های گیمینگ P2E و NFT کاربرد بالایی دارند. پس به دنبال کردن اخبار از طریق صفحات رسمی آنها بپردازید.

۳.تأثیر رویداد بر روی هر پروژه را بشناسید

ممکن است هر کدام از ارزهای دیجیتال رفتار متفاوتی داشته باشد و هولدرهای آن نسبت به اخبار و رویدادها عکس‌العمل متفاوتی نشان دهند. بنابراین توجه داشته باشید که به سادگی نمی‌توانید از طریق یک رویداد تصمیم به پیش‌بینی تغییرات قیمتی داشته باشید.

۴.گذشته و آینده یک ارز دیجیتال را بشناسید

اگر می‌خواهید که رفتار بنیادین یک پروژه یا ارز دیجیتال را بفهمید بهتر است که هر کدام از آن‌ها را به صورت جداگانه بررسی کنید. ببینید تاریخچه آن پروژه چیست؟ در وایت‌پیپر آن‌چه چیزهایی درج شده است؟ رود‌مپ آن بر اساس چه تاریخ‌هایی تنظیم شده است؟ تا چه اندازه تیم به اهداف و وعده‌های خود وفادار بوده است؟ آینده قابل پیش‌بینی برای آن پروژه چه چیزی است؟

۵.نظر کارشناسان را پیگیری کنید 

آن‌چه برای شما می‌تواند در فضای کریپتوکارنسی راهگشا باشد خواندن مقالات، مصاحبه و تحلیل‌هایی است که کارشناسان گوناگون به صورت بی‌طرفانه در فضای وب منتشر می‌کنند. ممکن است ما بارها با تبلیغات، ویدئوهای یوتیوبرها و محتواهایی رو به رو شویم که صرفاً در راستای جذب افراد به کامونیتی ارز دیجیتال ساخته شده‌اند اما تحلیلگران بزرگ و معتبر می‌توانند در میان این همه محتوا به ما کمک کنند تا بتوانیم عاقلانه‌تر تصمیم بگیریم.

۶.دانش تحلیلی خود را افزایش دهید 

اگر به عنوان هولدر یا سرمایه‌گذار وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اید، حتماً زمانی را برای ارتقای سطح دانش خود اختصاص دهید و به مطالعه در مورد ارزهای دیجیتال و بررسی پارامترهای تأثیرگذار در آن بپردازید.

۷.هم‌زمان با تحلیل رویدادها به بررسی اقتصاد کلان و آنچین بپردازید

ممکن است که رویدادها نسبت به یک ارز دیجیتال خیلی خوب عمل کنند ولی این نکته را در نظر داشته باشید که همه ارزهای دیجیتال تابعی از وضعیت کلی بازار هستند. بنابراین اگر وضعیت بیت‌کوین تغییر کند و شرایط ریزشی شود، احتمال دارد که رویدادها تأثیری بر وضعیت ارز دیجیتال شما نداشته باشد و با ضرر از معامله خارج شوید.

۸.بررسی کنید که افزایش و کاهش قیمت در چه زمانی قبل و بعد از رویداد اتفاق می‌افتد

همه رویدادها در زمانی موجب افزایش و بعد از مدتی می‌توانند موجب کاهش قیمت شوند. به عنوان مثال هنگام رویداد لیستینگ امکان دارد تا قبل از ارائه رمزارز در صرافی قیمت آن رشد کند، سپس در زمان عرضه توکن یا کوین این افزایش به شدت زیاد شود اما فردای عرضه با یک کاهش قیمت رو به رو خواهید شد. بنابراین نسبت رویدادها و قیمت را باید به خوبی پیش‌بینی کنید تا بتوانید سود خوبی کسب کنید.

جمع‌بندی سایت کوین مارکت کل

هر کسی در بازار ارزهای دیجیتال سیستم معاملاتی خاص خود را دارد و مهم است که بتواند بر مبنای همین سیستم معاملاتی به خوبی معامله کند. شاید کمتر به سیستم‌های ترید بر مبنای فاندامنتال به ویژه در بازار ارزهای دیجیتال در ایران پرداخته شده باشد اما باید بدانیم که بر اساس ذهنیت و ویژگی‌هایی که هر انسانی دارد، می‌تواند پلن معاملاتی خاص خود را داشته باشد.

سایت کوین مارکت کل در بازار ارزهای دیجیتال همچون سایت کدال در بورس ایران است و رویدادهای مهم هر پروژه را به ما نشان می‌دهد. این سایت می‌تواند به عنوان مرجعی در سیستم‌های معاملاتی مبتنی بر اخبار و رویدادها عمل کند و شما به عنوان یک تریدر فاندامنتال (یا اصطلاحاً فانداتریدر) و همچنین به عنوان یک هولدر با استفاده از این سایت به معامله بپردازید.

در نظر داشته باشید که بسیاری از نهنگ‌ها و هولدرها نسبت به رویدادهای ارزهای دیجیتال حساس هستند و این رویدادها می‌تواند دلیلی برای افزایش یا کاهش فعالیت آنها باشد؛ به همین دلیل می‌توانید به خوبی در رصد پول‌های هوشمند بازار کریپتوکارنسی نیز از طریق سایت کوین مارکت کل اقدام کنید.

با این حساب بهتر است تا آموزش‌های فاندامنتال در مورد کریپتوکارنسی را ببینید تا هم از ویژگی‌های دقیق‌تر رویدادها مطلع شوید و هم رصد بازار را بتوانید بهتر انجام دهید. با افزایش دانش خود می‌توانید به خوبی در زمینه‌های گوناگون سید چینی و معامله‌گری بهتری داشته باشید و البته مدیریت سرمایه را نیز فراموش نکنید.

4/5 - (5 امتیاز)

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

مقاله ای بسیار مفید بود و دانستن آن برای همه کسانی که در حوضه کریپتو فعالیت می کنند ضروری است – متشکرم

{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

1
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!