معرفی سایت کوین گکو

تاریخ بروز رسانی: 1401/06/09

معرفی سایت کوین گکو Coingecko


سایت‌های بسیاری برای بررسی و طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما چند سایت در این زمینه از همه مشهورتر و دارای امکانات بیشتری هستند. یکی از این سایت‌ها کوین گکو coingecko است.

سایت کوین گکو در کنار سایت کوین مارکت کپ از مهمترین و قوی‌ترین سایت‌های بررسی کریپتوکارنسی است که توانسته به خوبی جای خود را در میان فعالان این حوزه باز کند.

تیم کوین گکو سعی کرده با ارائه تحلیل‌های به روز و توسعه خدمات خود به جذب مخاطبان گوناگون بپردازد و نقاط قوت خود همچون بررسی بنیادی و طبقه‌بندی شده ارزهای دیجیتال را روز به روز تقویت کند. 


در این مقاله می خوانید

خدمات سایت کوین گکو

سایت کوین گکو به عنوان مرجعی برای شروع و انتخاب ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. در این سایت شما می‌توانید کوین مورد نظر خود را بر اساس رده‌بندی‌های گوناگون همچون صنعت، مارکت کپ و... بررسی کنید.

همچنین تحلیل‌های روزانه و جداولی که سایت برای بیشترین بازدیدها، بازار فیوچرز و NFT ارائه می‌دهد نیز بسیار جذاب است.

از این جهت بسیاری از فعالان بازار ترجیح داده‌اند تا با ساخت یک اکانت در این سایت و ساخت واچ‌لیست و پورتفولیو از طریق کوین گکو به مدیریت و پایش سبد سرمایه‌گذاری خود بپردازند.

صفحه اول سایت کوین گکو

صفحه اول سایت کوین گکو بسیار شبیه به سایت کوین مارکت کپ است. در نوارهای بالایی، ابتدا نوار ابزار منوها و صفحات سایت نشان داده می‌شود و در پله بعدی می‌توانید به دسته‌بندی کوین‌ها بر اساس اهدافی که دارید بپردازید.

مهمترین بخش صفحه اول سایت مربوط به رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال است که آن‌ها را بر اساس مارکت کپ رده‌بندی کرده است.

هر چه مارکت‌کپ یک ارز دیجیتال بالاتر باشد، امکان نوسانات شدید در آن کمتر است، اما اگر مارکت‌کپ پایین باشد امکان پامپ یا دامپ شدید در آن وجود دارد و حرکات غیرمنطقی در آن دور از ذهن نیست.
بنابراین برای انتخاب ارزهای دیجیتال می‌توان از صفحه اول کوین گکو کمک گرفت و بر اساس مارکت‌کپ و سایر معیارها همچون حجم 24 ساعته به انتخاب آن‌ها دست زد.

صفحه اول سایت کوین گکو

صفحه بررسی ارز

با کلیک بر روی هر کدام از ارزهای دیجیتال می‌توانید وارد بررسی تفصیلی آن شوید. در این بخش با آخرین اخبار و اتفاقاتی که در مورد آن پروژه رخ داده آشنا می‌شوید. همچنین کاربردها و ویژگی‌های کوین نیز با کلمات کلیدی مشخص شده است.

همچنین می‌توانید با بررسی نمودار قیمت و مارکت‌کپ از نظر تکنیکال آن را ارزیابی کنید. با کلیک بر روی قسمت social نیز وضعیت آن در شبکه‌های اجتماعی را بهتر درک کنید.

صفحه بررسی ارز در کوین گکو

کوین‌های جدید

با کلیک بر New cryptocurrencies کوین‌ها و توکن‌های جدیدی که در سایت لیست شده‌اند را می‌بینید. به یاد داشته باشید که کوین گکو یکی از مهمترین سایت‌ها برای ورود پروژه‌های جدید است و از مراجعی محسوب می‌شود که تحلیلگران بنیادی به دنبال کوین‌های پرپتانسیل در آن می‌گردند.

در لیست اطلاعاتی در مورد بلاک‌چین، FDV، هولدرها و... را مشاهده می‌کنید. همچنین با کلیک روی هر کدام از ارزها به صفحه بررسی ارز وارد می‌شوید و می‌توانید از قسمت Exchanges متوجه شوید که از کدام صرافی‌ها می‌توانید به خرید آن کوین یا توکن بپردازید.

کوین‌های جدید در گکو

واچ لیست

با کلیک روی بخش واچ‌لیست می‌توانید به دسته‌بندی‌های تازه‌ای در این سایت دست یابید. به عبارتی وارد بخش "ترین‌ها" می‌شوید. در این صفحه، ترندهای بازار را می‌بینید.

واچ لیست

در صفحه واچ‌لیست به شما ارزهای با بیشترین بازدید، بیشترین رأی، ترندها، جدیدترین‌ها و بیشترین فاصله با سقف تاریخی نشان داده می‌شود. با کلیک روی هر کدام از بخش‌ها می‌توانید به لیست کامل دست یابید و تعداد بیشتری از کوین‌ها و توکن‌ها را مشاهده کنید.

ارزهای ترند

نکته جالب در مورد بخش trending crypto این است که اگر روی آن کلیک کنید، پایین صفحه به شما ارزهای ترند در برخی کشورها همچون آمریکا و اندونزی را نشان می‌دهد که می‌تواند در پلن سرمایه‌گذاری و بررسی کوین‌ها و توکن‌هایی که می‌خواهید در سبد خود قرار دهید، تأثیرگذار باشد.

طبقه‌بندی‌ها

یکی از بخش‌های بسیار جذاب سایت کوین گکو را می‌توان قسمت طبقه‌بندی یا categories دانست. این بخش از سایت را بعید بتوان این‌چنین کامل در سایت‌های دیگر پیدا کرد.

در بخش طبقه‌بندی می‌توانید ارزهای دیجیتال را بر اساس صنعت، بلاک‌چین و اکوسیستم‌هایی که در آن فعالیت می‌کنند، پیدا کرد. از این جهت برای تنوع‌بخشی و رصد فضای کریپتوکارنسی به شدت می‌تواند جالب باشد.

ضمن اینکه در این بخش می‌توانید صنایع را نسبت به همدیگر نیز مقایسه کنید که با توجه به اتفاقات گوناگون چه تاثیری بر آن‌ها گذاشته شده است و هر کدام چه تغییراتی پیدا کرده‌اند. این تغییرات می‌تواند در نمودار قیمت یا حجم و مارکت کپ آن‌ها باشد.

طبقه‌بندی‌ ارزها در گکو

صرافی‌ها

با کلیک بر روی قسمت Exchanges می‌توانید رتبه‌بندی صرافی‌های گوناگون را متوجه شوید. اینکه حجم سرمایه هر کدام چه مقدار است و چه تعداد ارز دیجیتال در آن قرار دارد.

با کلیک بر روی بخش فیوچرز و صرافی‌های غیرمتمرکز نیز می‌توانید به بررسی عمیق‌تری نسبت به صرافی‌ها بپردازید. یکی از معیارهای انتخاب صرافی می‌تواند این سایت باشد چرا که بر اساس حجم نقدینگی، گردش مالی و فعالیت‌های دیگر صرافی‌ها رتبه‌بندی می‌شوند.

 رتبه‌بندی صرافی‌ها در گکو

NFT

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کوین گکو، بخش NFT آن است. در این بخش شما می‌توانید از دو منظر به بررسی این بخش از بازار کریپتوها بپردازید.

در بخش NFT Floor Price به آخرین تغییرات و قیمت‌های کالکشن‌های NFT می‌پردازد و می‌توان آنها را مورد ارزیابی قرار داد. البته بازار NFT نیازمند دانش خاص خود است اما می‌توان در میان کالکشن‌های مختلف به جستجو پرداخت و بهترین مجموعه‌ها را انتخاب کرد.

در بخش NFT Coins می‌توان به بررسی پروژه‌های مبتنی بر NFT پرداخت. این گروه از پروژه‌ها ممکن است بازی، متاورس، هنری و... باشند، اما بررسی هر کدام برای پتانسیل‌های هولد کردن آن‌ها می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

NFT Floor Price

پورتفولیو

برای ساخت پورتفولیو در سایت کوین گکو ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید. از این جهت ابتدا در گوشه صفحه اصلی ابتدا بر Sign up کلیک کنید و سپس با ارائه یک ایمیل و تعیین یوزرنیم و پسورد می‌توانید در سایت عضو شوید.

با ساخت اکانت کوین گکو می‌توانید برای خودتان یک واچ‌لیست و پورتفولیو بسازید. بنابراین کافی است که هر کدام از ارزهایی که می‌خواهید را با کلیک بر روی آن و اضافه کردن به واچ‌لیست تحت رصد خودتان قرار دهید. همچنین در بخش پورتفولیو، سبد سرمایه‌گذاری خودتان را قرار می‌دهید و میزان سرمایه خودتان را مشخص می‌کنید، سپس می‌توانید به بررسی پورتفولیو خودتان روزانه بپردازید.

ساخت پورتفولیو در سایت کوین گکو

آموزش

از جمله وظایفی که سایت کوین گکو برای خودش در نظر گرفته آموزش مستمر به کاربرانش در زمینه‌های گوناگون است. برای همین کافی است که با کلیک بر نوار ابزار Learn به دنیای آموزشی سایت وارد شوید.

شما می‌توانید ویدئوهای گوناگون، پادکست‌های مربوط به کریپتو، مقالات، اخبار و دیکشنری کریپتویی که در سایت قرار گرفته را بخوانید و هر روز اطلاعات بیشتری نسبت به ارزهای دیجیتال داشته باشید.

از مزایای سایت ارائه تحلیل‌ها توسط نویسندگان آن است و شما با خواندن تحلیل آن‌ها بینش بهتری نسبت به بازار پیدا می‌کنید و از تجربیات دیگران استفاده می‌کنید. همچنین کوین گکو با ارسال مستمر ایمیل، شما را در جریان آخرین اتفاقات مهم کریپتوکارنسی قرار می‌دهد.

همچنین سایت کوین گکو با استفاده از جوایزی که در سایت قرار داده که به آن‌ها Candy می‌گوید به افرادی که در آموزش‌ها شرکت می‌کنند، جایزه می‌دهند. شما می‌توانید بعدا با استفاده از کندی‌ها به خرید امکانات سایت بپردازید.

آموزش در سایت کوین گکو

محصولات

سایت کوین گکو با ارائه محصولاتی که به صورت پرمیوم ارائه می‌دهد می‌خواهد تا در حوزه‌های درآمدزای دیگر نیز وارد شود. در صورت کلیک بر روی بخش Product می‌توانید به محصولات جانبی که سایت ارائه کرده است، دست یابید.

از جمله مواردی که کوین گکو عرضه کرده است، ارائه تحلیل‌های ویژه برای کاربران VIP، اپلیکیشن سایت که به دو بخش رایگان و پولی تقسیم می‌شود و ارائه API برای فیلتر کردن بازار کریپتوهاست.

در کنار همه این موارد، تیم کوین گکو هر ساله با برگزاری کنفرانس‌های گوناگون به گسترش مباحث مربوط به کریپتوکارنسی می‌پردازند که می‌توانید این رویداد را در سایت landing.coingecko.com دنبال کنید.

به تازگی نیز بخش فروشگاه به سایت اضافه شده است که در آن کتاب‌های مربوط به ارزهای دیجیتال به فروش می‌رسد و می‌توانید آن‌ها را از آنجا خریداری کنید.

جمع‌بندی

کوین گکو یکی از مشهورترین سایت‌های کریپتوکارنسی است. مسلماً اگر بخواهید وارد بازار کریپتوها شوید نیاز است تا هر روز به گروهی از سایت‌ها سر بزنید تا فضای بازار و نبض آن را به دست آورید. قطعاً یکی از این سایت‌ها کوین گکو است.

بخش‌های جذاب کوین گکو همچون طبقه‌بندی، کوین‌های جدید و NFT توانسته به خوبی مخاطبان خود را جذب کند و بنابراین اگر در بازار این بخش‌ها برایتان قابل اهمیت است حتماً به آن سر بزنید.

همچنین مقالات و تحلیل‌های این سایت می‌تواند مفید باشد و نگاه شما را نسبت به بازار و پروژه‌ها تغییر دهد.

امتیاز این مقاله

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!