آشنایی با سایت کریپتوکوانت

تاریخ بروز رسانی: 1401/06/22

آشنایی با سایت کریپتوکوانت


در دنیای کریپتوها، سایت‌های مختلفی به بررسی و آنالیز بازار می‌پردازند و دیتاهای مفیدی به تحلیل‌گران و معامله‌گران برای وضعیت بازار ارائه می‌دهند، کریپتوکوانت یکی از مهمترین سایت‌ها در این زمینه است.

در بازار مالی ارزهای دیجیتال علاوه بر تحلیل فاندامنتال و تکنیکال با یک مدل تحلیل دیگر نیز مواجه هستیم که به آن تحلیل آنچین می‌گویند. در تحلیل آن‌چین داده‌های درون شبکه مورد بررسی قرار می‌گیرد و فعالیت بزرگان بازار رصد می‌شود.

اگرچه کریپتوکارنسی هنوز بسیار جوان است، اما در همین مدت تاریخچه خوبی از تراکنش‌ها و داده‌های درون‌شبکه‌ای برجای گذاشته است. اتفاقاتی که در شبکه بیت کوین و سایر رمز ارزها رخ می‌دهد، ثبت می‌شوند و در نتیجه می‌توان آن‌ها را بررسی کرد.


در این مقاله می خوانید

تحلیل آنچین می‌تواند فضای حاکم بر بازار و بازیگران آن از جمله ماینرها، نهنگ‌ها و صرافی‌ها را به ما نشان دهد و مبنایی برای تصمیم‌گیری ما در میان‌مدت و بلندمدت شود.

تحلیل داده‌های درون شبکه توسط شرکت‌ها و سایت‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین سایت‌های این حوزه کریپتوکوانت است. کریپتوکوانت با ارائه نمودارها و اندیکاتورهای جامعی از تحلیل آنچین توانسته به خوبی در بین تحلیلگران محبوبیت پیدا کند و اطلاعات مفیدی در اختیار همه قرار دهد.

اگر به دنبال حرفه‌ای شدن در بازار مالی کریپتوها هستید، حتماً باید یادگیری تحلیل آنچین را نیز برنامه خود قرار دهید و کریپتوکوانت یکی از مهمترین سایت‌های این حوزه محسوب می‌شود. در این مقاله به بررسی نحوه کار با این سایت و بخش‌های مهم آن می‌پردازیم.

کار با سایت کریپتوکوانت

برای شروع کار با سایت کریپتوکوانت به آدرس cryptoquant.com بهتر است که ابتدا ثبت‌نام خود را در این سایت انجام دهید تا سریع‌تر بتوانید به امکانات سایت دست یابید. اولین کاری که باید انجام دهید ثبت نام در سایت است. کافی است که در گوشه راست سایت بر روی گزینه Sign up کلیک کنید.

کار با سایت کریپتوکوانت

سپس در صفحه جدیدی که برای شما باز می‌کند؛ باید ایمیل خود را وارد کنید، یوزرنیم برای خود انتخاب کنید و یک پسورد مناسب قرار دهید. همچنین کریپتوکوانت برای کاربرانش ایجاد یک فضای تشویقی با کدهای رفرال ایجاد کرده است. اگر شما با رفرال کد وارد شوید یا به دوستانتان کد خودتان را بدهید، می‌توانید اتریوم جایزه بگیرید یا در خرید اشتراک ماهانه و سالانه از تخفیف بهره‌مند شوید.

فرم ثبت نام در کریپتوکوانت

آشنایی با صفحه اول

در صفحه اول سایت کریپتوکوانت شما با یک نمای کلی از وضعیت بیت‌ کوین از نظر تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال رو به رو می‌شوید. با یک نگاه به صفحه اول متوجه اوضاع کلی بازار در حال حاضر می‌شوید و می‌توانید به مدیریت سبد و ریسک‌های موجود بپردازید.

صفحه اول سایت کریپتوکوانت

صفحه اول سایت را می‌توان صفحه چارت‌ها هم دانست، چون شما از این بخش می‌توانید نمودارهای مختلف را پیدا و بررسی کنید. کافی است که بر روی نوار سمت چپ سایت کلیک کنید و روی بخش Summary بزنید. قیمت overview همان چیزی است که شما در نگاه اول می‌بینید و نمای کلی بازار است. 

اگر روی Data analysis کلیک کنید، تمامی نتایج نمودارهای مهم به صورت دسته بندی شده و با ویژگی‌هایی که هر کدام دارند با شکل‌ها و نمودارهای ساده بیان شده‌اند.

سایت کریپتوکوانت

با کلیک بر روی گزینه Price & Statistics می‌توانید نمودار شمعی و اطلاعات مهم قیمتی بیت کوین را مشاهده کنید.

 نمودار شمعی و اطلاعات مهم قیمتی بیت کوین

اگر گزینه چارت را انتخاب کنید، برای شما تعداد بسیار زیادی از معیارها و شاخص‌های آنچین نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای تحلیل خود استفاده کنید.

معیارها و شاخص‌های آنچین

در سال‌های اخیر با پیشرفت ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی تعداد بسیاری شاخص‌ها و نمودارها در حوزه آنچین طراحی شده است. البته برای یادگیری تحلیل آنچین قرار نیست که شما همه نمودارها و اندیکاتورها را یاد بگیرید، همانطور که یک تکنیکالیست همه اندیکاتورهای تریدینگ ویو را یاد نمی‌گیرد.

در تحلیل آنچین بهتر است شاخص‌های مهمی همچون Active addresses، MVRV، NVT، MPI و... را یاد بگیرید. برای این کار می‌توانید از بین اندیکاتورهای پیشنهادی با یک جستجوی ساده نمودار مورد نظرتان را پیدا کنید یا با جستجو در بین نمودارها بر اساس دسته‌بندی‌هایی که دارد، نمودار مد نظرتان را بیابید.

با کلیک بر روی هر کدام از دسته‌بندی‌ها می‌توانید، لیست نمودارها را ببینید. با کلیک بر روی هر کدام از اسامی می‌توانید نمودار را به صورت کامل ببینید.

جستجو در بین نمودارها بر اساس دسته‌بندی‌

بررسی نمودار

صفحه بررسی نمودار مهمترین بخش سایت کریپتوکوانت است. چرا که در این صفحه تحلیل ما انجام می‌شود و می‌توانیم پلن معاملاتی خودمان را بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم. به عنوان نمونه در این تصویر نمودار Exchange Reserve آمده است. شاخصی که به ما نشان می‌دهد چه مقدار بیت‌کوین در کیف پول صرافی‌ها نگهداری می‌شود و در صورت ناپایداری شرایط و ریسک بالا امکان دارد با عرضه آن‌ها فشار فروش ایجاد شود. ضمن اینکه نشانه‌ای از آمادگی بازار برای نوسانات دارد.

صفحه بررسی نمودار مهمترین بخش سایت کریپتوکوانت

شما می‌توانید بازه زمانی مورد نظر را در این صفحه انتخاب و بررسی‌های لازم را انجام دهید. پایین چارت نکات آموزشی و توضیحی در مورد نمودار داده شده است که با مطالعه آن‌ها می‌توانید نگاه تحلیلی خوبی به دست بیاورید.

مقالات پیشنهادی : معرفی سایت کوین گکو Coingecko

داشبورد

با کلیک بر روی نوار ابزار داشبورد در بالای صفحه می‌توانید نمودارهای مورد نیازتان را یک جا داشته باشید. کافی است با کلیک بر روی گزینه Add new chart نمودار مورد نظرتان را انتخاب کنید و آن را به صفحه اضافه کنید.

این گونه به سرعت می‌توانید به چارت‌های مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید و نیازی به جستجو و گم شدن بین بسیاری از نمودارها در صفحه اصلی نباشید.

افزودن نمودار در داشبورد کریپتوکوانت

کار با بخش Prochart

با وجود اینکه کریپتوکوانت بسیاری از امکانات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده است اما بعضی نمودارها و اندیکاتورها نیاز به تهیه اشتراک دارند. چارت‌های تخصصی با اندیکاتورهای مختلف سیگنال‌هایی برای خرید و فروش در کوتاه‌مدت و میان‌مدت ارائه می‌دهند که می‌توانند کاربردی باشند.

در صورتی که تحلیل آنچین را به صورت تخصصی دنبال می‌کنید و به تسلط کافی در این زمینه رسیده‌اید می‌توانید اشتراک سایت را تهیه کنید و از اندیکاتورهای تخصصی نیز استفاده کنید. در غیر این صورت نیازی به تهیه اشتراک نیست چراکه نمودارهای رایگان کریپتوکوانت به اندازه کافی اطلاعات آن‌چین را ارائه می‌دهند.

کار با بخش Prochart

کار با بخش هشدار

در سایت کریپتوکوانت می‌توانید با توجه به استراتژی که دارید، هشدار قرار دهید. به عنوان مثال، یک شاخص را انتخاب می‌کنید و عدد مورد نظر خودتان را مشخص می‌کنید. هنگامی که شاخص به عدد مشخص شده رسید برای شما هشدار ارسال می‌شود؛ اینچنین می‌توانید بر اساس استراتژی معاملاتی خود عمل کنید.

کار با بخش هشدار

بخش Research

در بخش research مهمترین اتفاقاتی که در آنچین رخ داده به صورت هفتگی نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با سرخط خبرها از آنچه در فضای آن‌چین اتفاق افتاده مطلع شوید. بنابراین یک دید کلی نسبت به فضای کریپتو از نگاه آن‌چین پیدا می‌کنید.

سایت کریپتوکوانت

بخش Quick take

در این بخش شما با تحلیل نویسندگان رسمی یا فعالان حوزه آن‌چین در سایت کریپتوکوانت رو به رو می‌شوید. با خواندن تحلیل آن‌ها علاوه بر اینکه می‌توانید از اوضاع بازار خبردار شوید، بلکه نکات آموزشی بسیاری نیز در میان تحلیل این نویسندگان وجود دارد.

مقالات پیشنهادی : الگوهای هارمونیک چیست؟

بنابراین یکی از بخش‌هایی که به شدت برای فعالان بازار کریپتو توصیه می‌شود، همین بخش Quick take است که فوق‌العاده می‌تواند مفید باشد.

بخش Quick take

بخش‌های جانبی

اگر از نوار ابزار بالا بخش Pricing را انتخاب کنید، می‌توانید تعرفه‌های سایت را ببینید که به دلیل تحریم‌هایی که در ارزهای دیجیتال متوجه ایرانیان است توصیه می‌شود که فرایند احراز هویت را با احتیاط انجام دهید.

گزینه آخر نوار ابزار هم Resources نام دارد که با کلیک بر روی آن چند گزینه نمایش داده می‌شود. گزینه اول API docs است که فرایند به دست آوردن اطلاعات آنچین با استفاده از کدهای ویژه هر نمودار را نشان می‌دهد.

FAQ نیز مثل همه سایت‌های مختلف به پاسخ به پرسش‌های متداول پرداخته است. گزینه changelog نیز به آخرین آپدیت‌های سایت می‌پردازد.

اما بخش به شدت مهم، Data guide است. در این بخش به آموزش نمودارها و شاخص‌ها پرداخته می‌شود و هر کدام به صورت جدا و با بررسی و مثال توضیحات لازم و کافی ارائه می‌گردد. از این جهت، اگر به دنبال یادگیری نمودارهای کریپتوکوانت هستید، مطالعه روزانه و یادگیری هر یک از این شاخص‌ها را در برنامه خودتان قرار دهید.

بخش‌های جانبی سایت کریپتوکوانت

جمع‌بندی

در سال‌های اخیر سایت‌های بسیاری در زمینه آن‌چین فعال شدند و تعدادی از آن‌ها نیز به عنوان مرجع در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان نمونه سایت تحلیلی گلسنود یکی از معتبرترین سایت‌های آن‌چین است که ممکن است بارها نام آن را شنیده باشید.

با این حال، کریپتوکوانت به دلیل سادگی و کاربردی بودن توانسته معامله‌گران زیادی را به خود جذب کند و می‌توان کریپتوکوانت را دریچه‌ای برای ورود به تحلیل آن‌چین دانست. در صورتی که به مهارت کافی در نمودارهای کریپتوکوانت رسیدید می‌توانید به سراغ نمودارها و چارت‌های سایر سایت‌ها نیز بروید.

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که شاخص‌ها، نمودارها و اندیکاتورهای آن‌چین روز به روز در حال اضافه شدن و بهبود پیدا کردن هستند، بنابراین برای تسلط بر روی آن‌ها نیاز به مطالعه مداوم وجود دارد.

3/5 - (2 امتیاز)

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

بسمه تعالی
کلیت بازار بر اساس اصل غافلگیری است. حال بایست دید غافلگیری سرمایه های خرد مردم که اکثرا اینچنین بوده یا سرمایه های سرمایه داران که وقتی قدرتها با هم اختلاف نظر پیدا میکنن بوجود میاد وقتی تو سی ثانیه بیت کوین کلیه فیوچرزهای بالا و پایین خودشو لیکویید میکنه جای تحلیل باقی نمیمونه…

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  ناشناس
1 سال پیش

سلام و وقت بخیر ممنون که نظر خودتان با ما به اشتراک گذاشتید. همانطور که شما هم اشاره کردید نوسانات در بازار ارز‌های دیجیتال در برخی اوقات بسیار زیاد هست و در صورت عدم آمادگی و برنامه ریزی برای این مواقع احتمال ضرر کردن در این بازار دور از ذهن نیست. استفاده از ابزارهایی مانند همین سایت کریپتوکوانت و تحلیل آن‌چین می‌تواند کمک زیادی در پیش‌بینی حرکت بازار در آینده به ما کند و آمادگی لازم جهت خروج و ورود به موقع برای ما ایجاد می‌کند. در مورد صعود و نزول اخیر در بازار ارزهای دیجیتال هم خیلی از کارشناسان… ادامه مطلب »

{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

2
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!