چگونه از سندباکس درآمدزایی کنیم؟

تاریخ بروز رسانی: 1401/06/08

چگونه از سندباکس درآمدزایی کنیم؟


بازی سندباکس یکی از مهمترین پروژه‌های متاورسی است که در سال‌های اخیر توانسته به شدت رشد کند و سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جذب کرده است.

استودیو بازی پیکسول (Pixowl) با همکاری سباستین بورگت (Sebastien Borget) و آرتور مادرید (Arthur Madrid) از سال 2012 روی این پروژه کار کرده‌اند و اکنون توانسته‌اند به یکی از غول‌های بازی‌های کریپتویی تبدیل شوند.

سندباکس با ایجاد یک اکوسیستم کارآفرینی داخل بلاک چین اتریوم موجب شده تا مشاغل زیادی درون آن به وجود بیایند و افراد به کار و درآمدزایی بپردازند تا یکی از آینده‌های متاورس را رقم بزنند. توکن این بازی با نام SAND شناخته می‌شود و تاکنون 50 سرمایه گذار و شریک تجاری بزرگ به این پروژه وارد شده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با سندباکس می‌توانید مقاله همه چیز درباره ارز دیجیتال SANDBOX را مطالعه کنید.

در این مقاله به بررسی این پروژه و راه‌های درآمدزایی از آن می‌پردازیم. 


در این مقاله می خوانید

راه‌های درآمدزایی از سندباکس

راه‌های درآمدزایی از سندباکس

سندباکس به آدرس www.sandbox.game همچون یک جهان است که در آن هر کس با آواتار خود به تعامل با دیگر بازیکنان می‌پردازد. قرار نیست که حتماً بخواهید بازی کنید. بلکه می‌توانید به عنوان یک شهروند در آن زندگی کنید، به فروشگاه‌های مختلف بروید و از شهربازی‌ها و موزه‌ها دیدن کنید. 

بنابراین شما با یک شهر رو به رو هستید که برای جمعیت آن می‌توانید به خوبی برنامه ریزی کنید و در زمان‌های گوناگون با ایونت‌های مختلف به درآمدزایی برسید. به عبارتی مهمترین بخش در متاورس ساخت ایونت و شرکت در آنهاست.(ایونت ها در متاورس به رویدادهای خیلی ساده گفته می‌شود مثلا ایجاد یک کنسرت یا بازی قایم موشک یا مهمانی)

مقالات پیشنهادی : متاورس چیست؟

ایونت‌ها در پروژه‌های متاورسی مثل رگ حیاتی آن هستند و هر چه ایونت و هیجان یک پروژه متاورسی بیشتر باشد، در نتیجه استقبال از آن نیز بیشتر می‌شود.

ساخت بازی با game maker

برای ساخت بازی و ایونت نیاز به نرم افزارهای گوناگون با تخصص‌های فراوان است، اما سندباکس برای اینکه کار را راحت کند از همان ابتدا با معرفی یک نرم‌افزار شما را چند قدم به جلو می‌اندازد. سندباکس با ارائه این برنامه کاربردی فقط از شما می‌خواهد، خلاق باشید تا بتوانید بازی بسازید.

با استفاده از برنامه Game maker شما می‌توانید ایده‌هایی که در ذهنتان دارید را ایجاد کنید و از آن یک بازی بسازید. این بازی می‌تواند از ساخت یک هزارتو گرفته تا یک بازی شوتر باشد.

گیم میکر نیازی به برنامه‌نویسی ندارد و تنها کافی است با محیط آن آشنا شوید. سپس ایده‌ای که دارید به کار می‌گیرید و از ابزارهای آن استفاده می‌کنید تا یک چالش به وجود بیاید.

بازی‌هایی که در محیط Game maker طراحی می‌شوند، می‌توانند به عنوان یک بازی مستقل درون زمین شما به عنوان یک ایونت ایجاد شوند، اما اگر زمین ندارید، می‌توانید بازی خودتان را به نمایش بگذارید و افراد آن را تست کنند. اگر از آن خوششان آمد می‌توانند آن را از شما خریداری کنند و در زمین خودشان به کار ببرند.

ضمن اینکه اگر استعداد خوب بازی‌سازی و ایونت از خودتان به جا گذاشته باشید، امکان این وجود دارد که به عنوان طراح ایونت و بازی در یک زمین تجاری به کار مشغول شوید.

ساخت بازی در سندباکس

ساخت NFT

برای ساخت NFTهای هنری برنامه‌های مختلفی وجود دارد که البته نیاز به دانش فنی و گرافیکی دارد. از آنجا که NFT هنری یک نوع طراحی گرافیکی و هنر دیجیتالی محسوب می‌شود، بنابراین هر کس بخواهد وارد این حوزه شود باید آشنایی کامل با طراحی دیجیتال داشته باشد.

با این حال سندباکس این مشکل را هم حل کرده است. اگر شما ذهن خلاقی داشته باشید با استفاده از نرم‌افزار VoxEdit می‌توانید به راحتی هر آنچه در ذهن دارید را بسازید و به صورت NFT آن را بفروشید.

نرم‌افزار VoxEdit به راحتی روی سیستم کامپیوتر یا لپ‌تاپ قابل نصب است و حتی مدل‌های اولیه بعضی شکل‌ها را به شما ارائه می‌دهد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید یک کوسه بکشید فقط کافی است تا مدل آن را از داخل نرم‌افزار بگیرید و سپس آن را رنگ‌آمیزی کنید یا تغییرات جزئی مد نظرتان را روی آن اعمال کنید.

خرید و فروش NFT از مهمترین بخش‌های سندباکس محسوب می‌شود، بنابراین اگر به دنبال درآمدزایی از NFT هستید حتماً به این بخش سری بزنید و شانس خودتان را امتحان کنید چون قیمت‌های خوبی نیز برای این گروه NFT در سندباکس پیشنهاد می‌شود.

شرکت در رویدادها

جالب‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخش سندباکس را شاید بتوان رویدادهای آن دانست. هنوز نسخه اصلی بازی ارائه نشده است و اکنون فقط کسانی می‌توانند به صورت همیشگی وارد سندباکس شوند که از زمین‌های آن خریداری کرده‌اند.

سندباکس برای اینکه بتواند هر بار مخاطب زیادی به خود جذب کند، یک ایونت عمومی برای همه کاربران جهان و گیمرها برگزار می‌کند. هدف این ایونت بازاریابی و معرفی سندباکس است که همراه با درآمدزایی خوبی برای شرکت‌کنندگان می‌شود.

اگر نگاهی به آماری که سندباکس ارائه کرده بیندازیم، متوجه می‌شویم که در این کار بسیار موفق عمل کرده است. در آلفا سیزن 2، نزدیک به 325 هزار نفر بازی کردند و 16 میلیون کوئست و ماموریت در آن اجرا شد.

شرکت‌کنندگان در این رویداد به دنبال دریافت تیکت آلفا پس Alpha pass ticket هستند. اگر کسی بتواند این تیکت را به دست بیاورد به طور همیشگی مجوز ورود به سندباکس را به دست می‌آورد و می‌تواند به ایونت‌های زیادی برود و از آن‌ها درآمدزایی کنند.

آلفا پس به شما این قدرت را می‌دهد که به زمین‌های گوناگون دعوت شوید تا ایونت‌ها را تست کنید و سپس بتوانید با همکاری زمین‌داران به درآمدزایی برسید. علاوه بر این به هر جایی که خواستید در سندباکس بروید.

شرکت در رویدادهای سندباکس

در ایونت‌های فصلی، زمین‌داران سعی می‌کنند با تزئین زمین‌ها، ایجاد ایونت و تعیین جایزه مخاطبان زیادی را به سمت خودشان جذب کنند. این کار باعث می‌شود که زمین آن‌ها مورد توجه قرار گیرد. ایونت‌ها می‌تواند رایگان یا پولی باشد و از یک قایم موشک ساده می‌تواند باشد تا یک کنسرت خواننده معروف.

اگر بازیکنان بتوانند در ماموریت‌های زیادی در این بازی شرکت کنند، امتیاز زیادی کسب می‌کنند. سپس این امتیازات موجب می‌شود که جایزه بگیرند. هر چه ماموریت‌های بیشتری را شرکت کنید شانس شما افزایش می‌یابد. مهمترین جایزه همان تیکت آلفا پس است که به صورت قرعه‌کشی به بازیکنان برتر داده می‌شود.

اما اگر خوش‌شانس نباشید و نتوانید تیکت را هم بگیرید باز هم جوایزی هستند که به شما تعلق می‌گیرد. در آلفا سیزن دو، 10 هزار نفر موفق به دریافت آلفا پس تیکت شدند. همچنین 10 میلیون توکن سند SAND بین بازیکنان تقسیم شد و 10 هزار NFT هم جایزه داده شد.

اگر به بازی و شرکت در ایونت‌ها و رویدادها و بررسی آن‌ها علاقه دارید، حتماً در ایونت‌های فصلی شرکت کنید. چراکه هم به شدت هیجان‌انگیز است و هم می‌تواند آینده شما را تغییر دهد.

خرید و فروش زمین

اسم متاورس که می‌آید اولین موضوع خرید و فروش زمین است. زمین‌ها در فضای متاورسی سندباکس با توکن غیرقابل معاوضه LAND بر بستر ERC-20 شناخته می‌شوند. سندباکس نیز ابتدا با خرید و فروش زمین‌هایش مشهور شد، چراکه قیمت آن‌ها به شدت افزایش یافت و سرمایه‌گذاران توانستند سود بسیار خوبی از فروش زمین‌هایشان به دست آورند.

هنوز هم می‌توان به زمین‌های سندباکس به چشم یک سرمایه‌گذاری خوب نگاه کرد. اما برای این کار حتماً باید به بررسی لازم زمین بپردازید. موقعیت زمین و نزدیک بودن به بخش‌های هیجان‌انگیز سندباکس از جمله مهمترین معیارهای انتخاب زمین است.

خرید و فروش زمین در سندباکس

همچنین موضوع مهم‌تر خود زمین است که چقدر به خوبی توانسته تجهیز شود. اگر بخواهید یک زمین را از صفر شروع کنید باید در نظر داشته باشید که در طول زمان با ایونت‌ها و NFTهای گوناگون به تجهیز و تزئین آن زمین بپردازید.

این کارها موجب می‌شود تا قیمت زمین شما افزایش یابد و در نتیجه هنگام فروش بتوانید قیمت بالاتری برای زمینتان اعلام کنید.

جمع‌بندی

دنیای کریپتوکارنسی فضای رشد کسب‌وکارهای جدید را فراهم کرده است. در این فضا پروژه‌های گوناگونی به ارائه خود پرداخته‌اند که یکی از آن‌ها سندباکس است. در این فضای جدید نیز مشاغل نو به وجود آمده‌اند، که می‌توانند پاسخگوی بسیاری از جویندگان کار باشند.

ساخت و فروش NFT، ساخت بازی و ایونت، خرید و فروش زمین و شرکت در ایونت‌ها بخش‌های تازه‌ای در سندباکس است و در ادامه نیز مشاغل دیگری همچون سرپرست زمین و مدیر برنامه و تبلیغات نیز به زمین‌های بزرگ اضافه می‌شود، چنانکه بعضی شرکت‌ها در سندباکس این مشاغل را اضافه کرده‌اند.

فضای متاورس به شدت هیجان‌انگیز است و در آینده می‌توان به آن امید داشت، اما باید آگاهی در سرمایه‌گذاری و بررسی آن را نیز در نظر گرفت. بنابراین درصورتی‌که به دنبال سرمایه‌گذاری به ویژه بر زمین‌های سندباکس هستید، حتماً به مطالعه بیشتر بپردازید و موقعیت زمین را به خوبی بررسی کنید.

2.5/5 - (4 امتیاز)

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!