آموزش بازی تاون استار Town star

تاریخ بروز رسانی: 1401/12/24

آموزش بازی تاون استار Town star


بازی تاون استار (Town star) از بازی‌های استراتژیک است که توسط پروژه گالا (Gala games) ارائه شده و توانسته جای خود را در میان بازی‌های کریپتویی به خوبی باز کند.

اگر به بازی‌های استراتژیک علاقه‌مندید و البته دوست دارید که صاحب یک مزرعه بزرگ با ویژگی‌های گوناگون باشید، می‌توانید سری به بازی تاون استار بزنید و از طریق آن هم به علاقه خود بپردازید و هم آرام آرام درآمدزایی کنید.


در این مقاله می خوانید

 بازی تاون استار Town star

بازی‌های کریپتویی که به آن‌ها بازی‌های P2E نیز گفته می‌شود، به دنبال این هستند که به شما هم لذت بازی را بدهند و هم بتوانید درآمدزایی کنید. البته در نظر داشته باشید که یکی از ارکان اصلی درآمدزایی از این بازی‌ها صبر و حوصله و دیگری علاقه به آن سبک بازی است که می‌تواند برای شما هیجان‌انگیز باشد.

بازی تاون استار دارای مکانیک‌ها و دینامیک‌های پیچیده‌ای است و در صوتی که می‌خواهید مغز استراتژیکتان را به محک بگذارید، می‌توانید وارد آن شوید و شانس خود را امتحان کنید. از یک سو می‌توانید با پرداخت هزینه وارد شوید و راه دوم این است که در رویدادهایی که کمپانی برگزار می‌کند، شرکت کنید و ارز دیجیتال گالا جایزه بگیرید.

آشنایی با شرکت گالاگیمز

آشنایی با شرکت گالاگیمز

شرکت گالا گیمز (GALA games) از بازیگران اصلی صنعت بازی‌های کریپتویی است که با ارائه بازی‌هایی همچون میراندوس Mirandus و تاون استار توانسته مخاطبان بسیاری با به خود جذب کند. این شرکت با ارز دیجیتال GALA شناخته می‌شود که یکی از پرچم‌داران پروژه‌های گیمینگ در کریپتوکارنسی است.

اریک شیرمیر (Eric Schiermeyer) بنیان‌گذار این شرکت است که در بستر اتریوم قرار گرفت و امکان تبادل توکن‌های غیرقابل‌معاوضه یا NFT را توانست ایجاد کند. به همین دلیل بازی‌های کریپتویی راه‌اندازی کرد که با مدل درآمدزایی (P2E (Play to earn ایجاد شدند. یکی از مهم‌ترین بازی‌هایی که تاکنون به خوبی توانسته نظر متخصصان و بازیکنان را به خود جلب کند، بازی تاون استار Town star است.

گالاگیمز این امکان را برای بسیاری از افراد ایجاد کرده که بتوانند به عنوان نود شبکه فعالیت کنند و به درآمدزایی از این پروژه بپردازند. برای اینکه تبدیل به نود گالا شوید باید لایسنس License آن را خریداری کنید که نزدیک به 20 هزار دلار است. نودهای شبکه گالا به تایید تراکنش‌ها و ایجاد بسترهای لازم برای سرورهای بازی‌ها اقدام می‌کنند و از این راه پاداش می‌گیرند.

آموزش باز کردن حساب در گالا گیمز

آموزش باز کردن حساب در گالا گیمز

اولین قدم برای آغاز بازی در گالا گیمز این است که بتوانید در سایت این شرکت یک حساب باز کنید. در نظر داشته باشید که درست است که بازی‌های کریپتویی بر بستر بلاکچین قرار دارند و آن‌ها را غیرمتمرکز می‌دانیم، اما به دلیل وجود شرکت و تبعیت از قوانین کشورهای جهان نمی‌توان هر پروژه‌ای را کاملاً غیرمتمرکز دانست.

شرکت گالا نیز تابع قوانین کشورهای بزرگ دنیاست و قوانین تحریمی می‌تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. همان‌گونه که اکنون بازی‌هایی مثل آپلند Upland نیاز به احراز هویت دارند و کاربران ایرانی اجازه بازی در آن ندارند، محدودیت‌هایی نیز برای سایر بازی‌ها ایجاد شده است.

از این جهت بهتر است برای ورود به سایت گالا و ثبت‌نام با IP ثابت یک کشور دیگر استفاده کنید تا مشکلی از جهت محدودیت کاربری پیدا نکنید. از این به بعد هم بهتر است که از همان IP استفاده کنید. در قدم بعدی کافی است تا فقط یک ایمیل و یوزرنیم username و پسورد password برای خودتان انتخاب کنید.

پس از اینکه در بازی ثبت‌نام کردید، برای صرفه‌جویی در تراکنش‌ها و اتصال بهتر به بازی باید کیف پول گالا را نصب و یک حساب در آن باز کنید. نکات احتیاطی همچون حفاظت از عبارت دوازده کلمه‌ای را فراموش نکنید و آن را در اختیار هیچ کسی قرار ندهید.

نکته آخری که در این مرحله می‌توانید رعایت کنید فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای به حسابتان است که به شدت در افزایش امنیت حساب کاربری‌تان می‌تواند مؤثر باشد. توجه کنید که در صورت داشتن برنامه برای بازی و سرمایه‌گذاری در بازی‌های گالاگیمز از این به بعد سایت گالا مثل یک کارگزاری و بانک برای شما عمل می‌کند و اطلاعات حسابتان به شدت در این زمینه مهم است و باید از آن‌ها به خوبی نگهداری کنید.

ورود به بازی تاون استار

برای اینکه وارد بازی‌های شرکت گالا گیمز شوید، کافی است تا منوی بازی‌ها Games را انتخاب کنید و سپس بازی تاون استار را از میان بازی‌ها انتخاب کنید. سپس به شما چند سرور پیشنهاد داده می‌شود که بهتر است بر روی سروری بازی کنید که شلوغ نیست و سرعت بهتری دارد.

در قدم بعدی کافی است که یک نقطه جغرافیایی پیدا کنید که خالی باشد. نقشه جهان به زیبایی در بازی تاون استار به شما نشان داده می‌شود و شما می‌توانید هر نقطه‌ای که برایتان جذاب است را انتخاب کنید. این نقطه جغرافیایی می‌تواند زمینی در قلب چین باشد یا در گوشه کنار آفریقا یا شمال اروپا. همه چیز به شما بستگی دارد و استراتژی که می‌خواهید در بازی داشته باشید.

بعد از انتخاب لوکیشن، شما وارد صفحه بازی می‌شوید. زمینی که انتخاب کردید در اختیار شماست که با انتخاب آیتم‌های گوناگون می‌توانید آن را آباد کنید و به تدریج ارتقا دهید. می‌توانید در نقش یک مزرعه‌دار یا دامدار بزرگ در ادامه خودتان را نشان دهید یا یک صنعتگر پرمشغله باشید که صادرات خوبی دارد.

هدف در بازی تاون استار ارتقای مزرعه و درآمدزایی بالاست. هر چه بتوانید محصولات بیشتری و ارزشمندتری تولید کنید و بفروشید آینده مزرعه شما بهتر و بیشتر تضمین می‌شود و پایداری قوی‌تری خواهید داشت. مهم این است که با توجه به لوکیشن به خوبی بتوانید استراتژی تولید و فروش خود را در نظر بگیرید.

نکات مربوط به انتخاب لوکیشن

 انتخاب لوکیش در تاون استار

اولین نکته‌ای که باید در بازی تاون استار به آن توجه کنید این است که لوکیشن انتخابی شما در چه محلی باشد. اگر نگاهی به نقشه بیندازید متوجه می‌شوید که لوکیشن‌های بسیاری خالی است؟ اما چرا کسی آن‌ها را انتخاب نکرده است؟

دلیل اصلی انتخاب لوکیشن مربوط به بنزین و فروش محصولات است. در نقشه‌ای که تاون استار به شما نشان می‌دهد، شهرهای متعددی دیده می‌شود مثلاً در خاورمیانه شهر دوبی را می‌بینید. برای اینکه شما محصولاتی که پرورش می‌دهید را بتوانید بفروشید، باید آن‌ها را به شهرهای اطراف خود بفرستید.

بنابراین هر چه لوکیشنی که انتخاب می‌کنید به شهر مقصد نزدیک‌تر باشد بهتر است، چراکه باید سوخت کمتر مصرف کنید. بهتر است قبل از شروع بازی چند لوکیشن انتخاب کنید و با کلیک بر روی وانتی که محصولات را می‌برد و انتخاب محصولات ببینید که چند گالن بنزین نیاز دارد.

دومین موضوع حیاتی در انتخاب لوکیشن مربوط به آب است. این عنصر حیاتی باعث می‌شود که چاه‌های شما سریع‌تر پر شود و شما راحت‌تر بتوانید کشاورزی کنید. پس دنبال جاهایی بگردید که آب به اندازه کافی دارد مثلاً در آن زمین یکی دوتا برکه وجود دارد که اگر چاهی کنار آن‌ها بزنید زودتر پر می‌شوند.

در نظر داشته باشید که هر کدام از لوکیشن‌ها نقاط ضعف و قوت خود را دارد و نمی‌توانیم همه چیز را با هم در یک لوکیشن بخواهیم. علاوه بر این ممکن است هر کدام از لوکیشن‌ها یک سری ویژگی داشته باشد که دیگری نداشته باشد به عنوان مثال بعضی لوکیشن‌ها خاک شور دارند و حوضچه‌های نمک در آن‌ها به راحتی جواب می‌دهند. بعضی از مناطق نیز ممکن است یک کالا را گران‌تر از شما بخرند.

به همین دلیل در ادامه بازی شما متوجه می‌شوید که چگونه باید استراتژی خود را بررسی و تغییر دهید تا به سود بیشتر برسید چون هدف این بازی بقای مزرعه و رسیدن به یک درآمد پایدار و توسعه‌پذیر است.

نکات مربوط به کارگر، کشاورزی و دامداری

نکات مربوط به کارگر، کشاورزی و دامداری

همان‌طور که گفتیم ممکن است که شما بخواهید به کشاورزی یا دامداری بپردازید. در نظر داشته باشید که باید از همان ابتدا ببینید که چه ویژگی منحصر به فردی می‌خواهید داشته باشید و روی چه چیزی می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید. شما نمی‌توانید هم تولید شیر داشته باشید و هم مزرعه چوب کاج و هم به پرورش فلفل مشغول شوید.

چون همه این‌ها نیاز به کارگر، آب و منابع مادی دارد. ضمن اینکه ممکن است برخی موارد در لوکیشن شما خیلی دیرتر به جواب برسد مثلاً اگر لوکیشن گرمسیری دارید، بسیار سخت می‌شود که گیاهان آب بر در آن‌ها پرورش دهید.

به همین دلیل وقتی لوکیشن را انتخاب می‌کنید، ببینید که تا چه اندازه هر کدام از محصولات نیاز به آب دارند. سپس بر اساس آن محصول خود را انتخاب کنید و در کنار آن به زدن چاه مشغول شوید. چاه‌ها باید به اندازه کافی باشند تا کارگران بیکار نمانند و بتوانند به خوبی آبیاری مزارع را انجام دهند.

در مرحله بعدی باید ببینید که چه مقدار چوب نیاز دارید تا مزرعه و ساخت و ساز انجام دهید، اگر منطقه‌ای که دارید جنگلی است یکی از مشکلات شما حل می‌شود و شما می‌توانید به راحتی دسترسی به چوب داشته باشید اما اگر منطقه کویری یا مناطقی بدون درخت دارید در ابتدا باید باغ‌های چوب بزنید و سپس نجار به سراغ آن‌ها برود و چوب خود را به دست بیاورد.

در مورد انتخاب بین دامداری و کشاورزی هم می‌توانید ببینید که چه منابعی می‌خواهید. اگر در منطقه شما علفزار و درخت چوب بود می‌توانید دامداری را انتخاب کنید چون راه‌اندازی طویله و مرغداری نیاز به چوب دارد و با چوب‌هایی که دارید می‌توانید به راحتی آن‌ها را راه‌اندازی کنید اما اگر دسترسی به چوب و آب کافی ندارید، ممکن است این فرایند برای شما سخت‌تر شود و بهتر است که روی کشاورزی سرمایه‌گذاری کنید.

نکات مربوط به صنعت

نکات مربوط به صنعت
در تاون استار

اگر تاون استار را بخواهید تا اینجای کار بشناسید، شاید آن را صرفاً یک بازی استراتژیک مزرعه‌داری مثل بازی‌های دیگر شناخته باشید اما اشتباه نکنید؛ یکی از مهم‌ترین بخش‌های این بازی که به شدت مهم است و خانمان‌برانداز هم هست، بخش صنعت در بازی است.

بخش صنعت از رگ‌های حیاتی مزرعه شما خواهد شد و بدون آن به هیچ عنوان شانس پیروزی ندارید. اولین چیزی که شما به آن نیاز دارید، بنزین است. از آنجایی که بنزین شما محدود است، نیاز دارید تا سریع‌تر از هر چیزی به بنزین دست یابید.

برای این کار باید چاه نفت بزنید و سپس پالایشگاه تأسیس کنید تا فرآورده‌های نفتی را بتوانید از آن تولید کنید. در نظر داشته باشید که برای اینکه بخش‌های صنعتی کار کنند باید کارگران صنعتی استخدام کنند که هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. همچنین نیاز به توربین‌های بادی و انرژی برق دارید تا بتوانید برق مورد نیاز برای صنایع را تأمین کنید.

در صورتی که بتوانید در بخش صنعت به بنزین دست یابید، می‌توانیم بگوییم که تا اینجا بقای مزرعه تضمین‌شده است. چون از یک سمت شما تولید خود را انجام می‌دهید و از سمت دیگر به دلیل داشتن بنزین می‌توانید آن را صادر کنید. به همین دلیل چرخه تولید و فروش شما پا برجاست و می‌توانیم مزرعه‌ای داشته باشیم که می‌تواند خود را حفظ کند.

تعادل و توسعه در بازی تاون استار

از مهم‌ترین مسائلی که باید در بازی به آن توجه کنید، مفهوم تعادل در بازی است و همین موضوع است که بسیاری را نا امید کرده و هر چه جلوتر بروید ممکن است شما را بیشتر دچار چالش کند. شما باید بتوانید میان هزینه‌ها و درآمد خود به یک تعادل مناسب برسید که بر اساس آن مقدار درآمد بیشتر از هزینه باشد تا بتوانید به ساخت و ساز و توسعه اقدام کنید.

در صورتی که با راه‌اندازی یک بخش جدید ممکن است تعادل در مزرعه بر هم بخورد. به عنوان مثال شما به اندازه کافی چاه و کارگر دارید اما اگر دو مزرعه و یک باغ دیگر اضافه کنید ممکن است این تعادل به هم بخورد. چاه‌ها در زمان مناسب پر نشوند و کارگران بیکار بمانند. محصولات به موقع برداشت نشوند و یا انبار بیش از اندازه پر شود.

به این ترتیب ممکن است بازی برای شما خیلی سخت شود و نتوانید به خوبی درآمدزایی کنید و حتی هزینه‌ها از درآمد جلو بزند. در صورتی که خزانه خالی شود کارگران اعتصاب می‌کنند و دیگر کار نمی‌کنند. آن وقت شما مجبورید که بخشی از ساخته‌های خود را نابود کنید تا پول کافی بتوانید به خزانه تزریق کنید و این یعنی عقب‌گرد در بازی.

بنابراین بهترین کار این است که در بازی تاون استار عجله نکنید. این بازی نیاز به زمان و برنامه‌ریزی دارد و اگر بتوانید از چالش‌های آن که همین توسعه مزرعه است بر بیایید مطمئن باشید که می‌توانید به یک مزرعه درآمدزا و سود ده برسید که با توسعه خود می‌تواند به خوبی خود را رشد دهد.

پیروزی در بازی تاون استار به مقدار درآمدی بستگی دارد که شما می‌توانید در مزرعه کسب کنید. اگر بخواهید به درآمد بالا برسید باید مرتب مزرعه خود را توسعه دهید و بخش‌های جدید به آن اضافه کنید و محصولات تخصصی‌تری بفروشید مثلاً در ابتدا می‌توانید گندم بفروشید و بعد از مدتی با راه‌اندازی آسیاب به فروش آرد اقدام کنید.

بعد از آن می‌توانید نانوانی تأسیس کنید و نان‌های خود را بفروشید که گران‌تر از شما می‌خرند و حتی بعد از آن می‌توانید شیرینی‌پزی راه بیندازید و انواع کیک و شیرینی را به فروش برسانید.

قطعاً هر چه محصولی که شما می‌فروشید تخصصی‌تر و با فرآوری بالاتر باشد، قیمت بالاتری نیز دارد و در نتیجه به خوبی می‌توانید درآمدزایی کنید و به رشد مزرعه خود کمک کنید.

چگونه از بازی تاون استار درآمد کسب کنیم؟

چگونه از بازی تاون استار درآمد کسب کنیم؟

راهه‌ای درآمدزایی از بازی تاون استار بستگی به خودتان دارد و ممکن است هر کسی راهی را برگزیند. با این همه سه راه کلی وجود دارد که شما می‌توانید با انتخاب آن‌ها به درآمدزایی برسید.

1.شرکت در رویدادهای هفتگی 

هنگام ورود به بازی، تعدادی سرور به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. در کنار بعضی از این سرورها کلمه competition آورده شده که یعنی مسابقاتی است که بازی تاون استار تدارک دیده تا شما بتوانید با شرکت و برنده شدن در آن‌ها توکن و NFT جایزه بگیرید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویدادها می‌توانید از طریق شبکه اجتماعی دیسکورد Discord در جریان قرار بگیرید ولی به طور کلی مشهورترین رویدادی که این بازی دارد، رویدادهای هفتگی است که بر اساس آن‌ها مقداری زمان به شما داده می‌شود و باید تلاش کنید تا در میان 400 نفر اول قرار بگیرید تا به شما توکن GALA تعلق بگیرد.

2.رویدادهای ماهیانه

در بازی‌های ماهانه نیز چالش‌هایی برای شما قرار داده می‌شود. البته برای این کار بهتر است که گالا پاور داشته باشید. گالا پاور مربوط به سطحی است که در آن قرار دارید. این سطح شامل تعداد توکن‌های گالا و تاون TOWN می‌شود که در کیف پول خود نگهداری می‌کنید و همچنین سابقه بازی‌هایی که دارید یا NFTهایی می‌شود که از فروشگاه گالا گیمز می‌خرید.

3.درآمدزایی با NFT

بازی تاون استار دارای NFTهای خاص خود نیز هست که شامل ربات‌ها و سازه‌های گوناگونی می‌شود که می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید و از آن‌ها در زمین خود استفاده کنید. این گروه از NFTها را می‌توانید از فروشگاه‌هایی همچون اوپن سی Opensea و از داخل بازی گالا خریداری کنید.

بعد از اینکه آن‌ها را در زمین خود قرار دادید می‌توانید وارد سرورهای ماهانه شوید و با کسب امتیازهایی که بازی معین می‌کند و همچنین کارهایی که باید انجام دهید می‌توانید به صورت روزانه درآمد کسب کنید. این درآمد به صورت توکن TOWN به شما تعلق می‌گیرد.

آشنایی با توکن GALA و TOWN

آشنایی با توکن GALA و TOWN

توکن GALA یک توکن حاکمیتی برای بازی‌های گالاگیمز محسوب می‌شود و مثل یک مرجع در این بازی‌ها عمل می‌کند. شما اگر بخواهید در هر کدام از بازی‌های گالا شرکت کنید، می‌توانید از توکن GALA استفاده کنید.

توکن TOWN مخصوص بازی تاون استار است و جوایز و درآمدزایی این بازی از طریق توکن TOWN پرداخت می‌شود. توکن های گالا گیمز همگی بر بستر اتریوم و ERC20 هستند. علاوه بر این توکن‌ها، گالا گیمز تعداد زیادی NFT نیز دارد که به ویژه در بازی تاون استار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زمینه متاورس نیز بازی‌هایی همچون walking dead در بستر گالا گیمز لانچ Launch شده‌اند و زمین‌های متاورسی آن‌ها توسط این پروژه به فروش می‌رسد.

چگونه از بازی تاون استار NFT دریافت کنیم؟

دریافت و خرید و فروش NFT از دیگر راه‌های کسب درآمد در بازی تاون استار است. این NFTها به شدت در جریان بازی می‌توانند کاربردی باشند و در نتیجه نیاز آن‌ها برای بازیکنان حس می‌شوند. از این جهت در پلتفرم‌هایی همچون اوپن سی می‌توانید NFTهایی که در مورد بازی تاون استار هست را ببینید و آن‌ها را بخرید یا در صورت دریافت آن‌ها از بازی بتوانید آن‌ها را بفروشید.

با این حال چند راه وجود دارد که بتوانید NFT دریافت کنید. راه اول این است که در رویدادهای روزانه شرکت کنید و مأموریت‌هایی که بازی به شما پیشنهاد می‌دهد را انجام دهید. رویدادهای روزانه در سرور ماهیانه انجام می‌شود و شما می‌توانید با دریافت و انجام مأموریت‌ها، NFT کسب کنید.

دومین راه افزایش رتبه با افزایش گالا پاور و همچنین شرکت در ایونت‌های فصلی است که بعضی از آن‌ها نیاز به بلیط هم دارند. در این ایونت‌ها باید ستاره‌های بیشتری کسب کنید که این ستاره‌ها از تولید و فروش محصولات به دست می‌آیند. کسانی که ستاره‌های بیشتری داشته باشند می‌توانند NFT دریافت کنند.

سومین راه برای دریافت NFT مربوط می‌شود به اینکه شما هفته آخر هر ماه سری به دیسکورد این بازی بزنید تا در جریان آخرین اطلاعیه و رویدادی که بازی قرار است برگزار کند، قرار بگیرید. چالش‌های پایان هر ماه بسیاری از جوایز را به شما می‌دهند و هر چه زودتر وارد سرور شوید و کار را شروع کنید، احتمال برنده شدنتان در بازی بیشتر است.

جمع‌بندی

بازی تاون استار از بازی‌های مهم و مشهوری است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید تا به درآمدزایی برسید. توصیه‌ای که در مورد بازی‌های کریپتویی وجود دارد این است که با آی پی IP کشورهای دیگری وارد آن‌ها شوید چراکه بسیاری از آن‌ها به تحریم ایران اقدام می‌کنند و ممکن است دارایی شما در بازی قفل شود.

موضوع دیگری که باید در نظر بگیرید این است که بازی‌های کریپتویی به سادگی به درآمدزایی نمی‌رسند و علاوه بر این با سرمایه صفر نیز نمی‌توان به راحتی در آن‌ها وارد شد. به همین دلیل اگر یک پروژه را از جهت بنیادین بررسی کردید و فکر می‌کنید که آن بازی می‌تواند به شما درآمد برساند، می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنید.

به عبارت بهتر می‌توانیم بگوییم که بازی‌های کریپتویی قبل از اینکه بازی و سرگرمی باشند، بیشتر یک مدلی از سرمایه‌گذاری هستند که نیاز به دانش و مطالعه کافی دارند و به همین دلیل می‌توانید با استفاده از مطالعه وایت پیپر White paper و مشارکت فعال برای ارتقای پروژه به آن کمک کنید به همین دلیل نگاهی که باید به آن‌ها داشته باشیم نیز می‌تواند سرمایه‌گذارانه باشد.

امتیاز این مقاله

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!