معرفی بازی گادز آنچیند

تاریخ بروز رسانی: 1401/12/02

معرفی بازی گادز آنچیند + نحوه درآمدزایی


بازی گادز آنچیند Gods Unchained یکی از مهمترین و پرطرفدارترین بازی‌های کریپتویی است که گفته می‌شود بیشتر از 500 هزار بازیکن در سراسر جهان دارد.

این بازی کریپتویی بر بستر اتریوم شکل گرفت و به دلیل تراکنش‌های بسیاری که در آن رخ می‌داد از لایه دوم ایموتبل ایکس Immutable X استفاده کرد تا بازیکنان آن بتوانند با کارمزدهای کمتر و سرعت بیشتر به مبادله NFT با هم بپردازند.

بازی‌های کرپتویی که به آنها P2E نیز گفته می‌شود؛ عموماً از مکانیزم‌های مرتبط با NFT استفاده می‌کنند و در این بازی نیز شما می‌توانید با ساخت و فروش NFT به درآمد خوبی برسید.


در این مقاله می خوانید

آغاز به کار و خالقان بازی

آغاز به کار و خالقان بازی

بازی گادز آنچیند توسط چهار نفر پایه‌ریزی شد که هر کدام حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند. اعضای تیم گادز آنچیند عبارتند از: کریس کلی (Chris Clay) مدیر پروژه، مت آلدریچ (Matt Aldrich) مدیر هنری، دریک پراود (Derek Proud) تهیه‌کننده و آرش محبوبی مدیر محصول کریپتو که هر کدام سوابق درخشانی در زمینه بازی‌های کامپیوتری و بلاک‌چین دارند.

بازی گادز آنچیند در سال 2018 راه‌اندازی شد و در سال 2021 توانست جذب سرمایه بسیار خوبی از شرکت‌های گوناگون و طرفداران خود داشته باشد. به تازگی این بازی سیستم درآمدزایی روزانه درون بازی را نیز راه‌اندازی کرده است.

توکن اصلی این بازی GODS نام دارد که به مرور آزاد می‌شود، بر این اساس میزان قابل توجهی از آن در بازی به عنوان جایزه در نظر گرفته شده، تعدادی به سازندگان بازی و سرمایه‌گذاران تعلق دارد و بقیه صرف توسعه و تبلیغات گادز آنچیند می‌شود.

در سال‌های اخیر مدیریت کامیونیتی بازی به شدت قوی ظاهر شده است و توانسته با تبلیغات گوناگونی باعث شود تا بازیکنان از اقصی نقاط جهان به آنها بپیوندند. رقیبان دیگری همچون اسپلینترلندز Splinterlands نیز در این زمینه به فعالیت می‌پردازند و بنابراین گادز آنچیند سعی دارد تا در این رقابت بهتر عمل کند.

رود مپ این بازی پر از رویدادهای گوناگون است، همچون ارائه پک‌های کارت‌ها و NFT و مهم‌تر از همه روانه کردن نسخه موبایلی بازی که می‌تواند به یک نقطه قوت قوی برای آن تبدیل شود.

مکانیزم بازی گادز آنچیند

بازی گادز آنچیند همان‌گونه که گفتیم بر اساس کارت‌ها و NFTها کسب درآمد می‌کند و هر چه بتواند این فرصت را برای مخاطبان فراهم کند که آنها به مینت (ضرب) NFT بپردازند؛ قطعاً درآمد بازی نیز افزایش می‌یابد.

داستان بازی از این قرار است که در دنیای جادویی گادز آنچیند، شش خدا برای بقا با یکدیگر به نبرد می‌پردازند در این میان داستان‌هایی رخ می‌دهد و بعضی با یکدیگر متحد می‌شوند و تعادل در جهان به هم می‌ریزد، نیروهای شیطانی وارد می‌شوند و جنگ بین خدایان آغاز می‌شود.

هر کدام از خدایان نیروهای ویژه و قدرت‌هایی خاص دارند و از طریق آنها به جنگ با یکدیگر می‌پردازند. مسابقاتی به جریان می‌افتند و هر خدا با توجه به نیروهای در اختیار خود وارد آن می‌شود و این نیروها از وایکینگ‌ها تا آمازون‌ها، از اژدهایان تا اثیری‌ها و از نیروهای مرگ تا خدایان روشنایی هستند و با هم به رقابت می‌پردازند.

نیروی‌های بازی گادز آنچیند

حالا در بازی، شما به عنوان یک خدا وارد می‌شوید که باید لشکریان خود را انتخاب کنید و با ترکیبی که از این نیروها دارید باید بتوانید در این رقابت شرکت کنید و به درآمدزایی برسید. نیروهایی که در بازی باید به کار ببرید، در کارت‌هایی قرار دارند که به شما هدیه داده می‌شود، خریداری می‌کنید یا می‌توانید آن‌ها را در رویدادهای گوناگون به دست بیاورید.

آموزش بازی گادز آنچیند

برای بازی گادز آنچیند ابتدا لازم است که در سایت آن وارد شوید و با یک ایمیل ثبت‌نام کنید. پس از ثبت نام باید کیف پول متامسک خود را به آن متصل کنید تا ثبت نام شما کامل شود. در مرحله بعدی باید لانچر بازی را نصب کنید و با وارد کردن نام‌کاربری و پسوردی که دارید وارد آن شوید.

اکنون بازی برای شما شروع شده است. در ابتدا به شما 130 کارت داده می‌شود که در ابتدا می‌توانید از آن استفاده کنید و لشکر خودتان را از بین آنها انتخاب کنید.

برای آغاز نخستین بازی نیاز است تا یکی از خدایان را انتخاب کنید سپس کارت‌هایی که می‌خواهید را بسنجید و بر اساس قدرتی که دارند آنها را بررسی کنید و در نهایت وارد بازی کردن شوید. داخل بازی یک بخش آموزش و راهنما وجود دارد که می‌توانید نحوه بازی کردن را آموزش ببینید، همچنین در سایت بازی می‌توانید اطلاعات کامل کارت‌ها و قدرت‌های آنها را ببینید.

اگر در بخش رنکینگ بازی کنید، می‌توانید سطح خود را افزایش دهید. با ارتقای هر سطح به شما 5 کارت هدیه داده می‌شود که در میان این کارت‌ها ممکن است کارت‌هایی با قدرت‌های فوق‌العاده وجود داشته باشد که به شدت به دردتان بخورد.

بازی به این صورت است که شما یکی یکی کارت‌های خود را بازی می‌کنید و طرف مقابل نیز همین کار را می‌کند، هر کسی بتواند کارت‌های قوی‌تری داشته باشد، برنده است. البته این مهم است که کارت‌ها در چه زمانی رو می‌شوند و همین‌طور در برابر هر کارت شما چه کارتی بازی می‌کنید.

بنابراین در گادز آنچیند شما با یک بازی کارتی استراتژیک رو به رو هستید که می‌توانید با داشتن یک نقشه راه پیشرفت کنید. البته این بازی نیز همچون سایر بازی‌های کریپتویی نیاز به زمان دارد تا کارت‌های قوی‌تری به دست بیاورید و تکنیک‌های بازی را یاد بگیرید.

با بازی‌های بیشتر علاوه بر اینکه سطح شما ارتقا می‌یابد، رنک و رتبه شما نیز بالاتر می‌رود و در نتیجه بیشتر باید به کارت‌های قوی دسترسی داشته باشید. از این رو نیاز است تا بتوانید از کارت‌هایی با قدرت‌های بالاتر استفاده کنید که در اینجا بحث خرید کارت‌ها مطرح می‌شود.

راه‌های درآمدزایی از بازی گادز آنچیند

مارکت پلیس بازی گادز آنچیند

مسلماً یکی از انگیزه‌های افراد برای بازی‌های کریپتویی، درآمدزایی از آن‌هاست و در تبلیغات این گروه بازی‌ها نیز بر این موضوع به شدت تأکید می‌شود. بنابراین لازم است تا بدانیم چگونه می‌توان از این بازی کسب درآمد کرد.

همانطور که گفتیم اگر شما به رتبه‌های بالاتر بروید، باید از کارت‌های قوی‌تر استفاده کنید. ممکن است این کارت‌ها را در طول بازی به دست بیاورید اما اگر رتبه شما از 5 به بالا برود ممکن است مدت‌ها نیاز باشد تا صبر کنید و در نتیجه بارها از رقیبانتان شکست می‌خورید و سرعت پیشرفت کندتری خواهید داشت.

برای همین نیاز است تا کارت خریداری کنید و با رقیبانی که آنها نیز کارت‌های قوی دارند، به رقابت بپردازید و در نتیجه با یک شرایط عادلانه به قدرت برسید. برای این موضوع باید راه‌های درآمدزایی در این بازی را بدانید و ببینید که چگونه می‌توان از آن به نقطه خوبی رسید.

در گذشته امکان ورود به بازی بدون سرمایه‌گذاری وجود نداشت، اما از زمانی که بازی گادز آنچیند بحث درآمد روزانه را مطرح کرده شما می‌توانید بدون هیچ سرمایه‌ای وارد شوید و آرام آرام راه خود را پیدا کنید. اگر بخواهید سریع‌تر پیشرفت کنید بهتر است در ابتدا از پک‌های کارتی که بازی به فروش می‌رساند خریداری کنید.

البته شما می‌توانید از کارت‌های معمولی نیز که در ابتدا به شما داده می‌شود استفاده کنید و جلو بروید اما اگر از بازی خوشتان آمد و خواستید به سرعت پیشرفت کنید می‌توانید به قسمت Buy packs بروید و با خرید پک‌های کارت به پیشرفت بهتری در کارتان برسید. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری هستید، این را می‌توان یک سرمایه‌گذاری خوب در بازی دانست.

برای درآمدزایی شما نیاز است تا روزانه حداقل 10 بار بازی کنید. در این بازی‌ها مهم نیست که پیروز شوید یا شکست بخورید، در نهایت بازی برای شما آنها را محاسبه می‌کند و به شما توکن گادز می‌دهد. هر چه رتبه بالاتری داشته باشید، قطعاً به درآمد بالاتری می‌رسید. بنابراین مهم است که بتوانید رنک خودتان را افزایش دهید.

اما مهمترین بخش درآمدزایی، بخش مارکت گادز آنچیند است که از ایموتبل ایکس پشتیبانی می‌شود. در این بخش شما با ساخت NFT به درآمدزایی می‌پردازید. برای اینکه بتوانید یک NFT بسازید باید از میان کارت‌های خودتان حداقل دوتا از یک کارت داشته باشید. به این صورت شما می‌توانید کارت‌ها را با هم ترکیب کنید.

به فرایند ترکیب کردن کارت‌ها در بازی گادز آنچیند، فیوز کردن FUSE می‌گویند. در اصل در فرایند فیوز کردن شما در حال ضرب توکن NFT هستید. برای این کار شما نیاز به توکن گادز و مقداری توکن فلوکس Flux دارید که در طول بازی به شما جایزه داده می‌شود.

هنگامی که شما دو کارت را با هم ترکیب کنید، یک کارت از دل آن به دست می‌آید. این کارت هیچ تفاوتی با آن دو کارت ندارد و تنها تفاوت آن این است که از یک کارت ساده به یک NFT تبدیل شده است. به عبارتی شما قبل از فرایند فیوز نمی‌توانستید این کارت را بفروشید اما اکنون می‌توانید آن را بفروشید.

برای فروش کارت کافی است به مارکت بازی بروید و با اتصال کیف پول و اکانت خود از طریق بخش My asset کارتی که فیوز کردید را در بازار بگذارید. از آنجایی که اکثراً در این بازی از توکن گادز استفاده می‌کنند بهتر است NFT خود را بر اساس توکن گادز قیمت‌گذاری کنید اما اگر دیدید کارتی را توانستید فیوز کنید که به همین سادگی به دست نمی‌آید می‌توانید آن را بر اساس اتریوم قیمت گذاری کنید تا اتریوم به دست بیاورید.

نکات طلایی بازی گادز آنچیند

نکات طلایی بازی گادز آنچیند

همواره یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران در بازی‌های کریپتویی این است که چگونه ممکن است یک بازی درآمدزایی و محبوبیت خود را حفظ کند یا در سیستم بازی با تورم‌های عجیب قیمت توکن آن از بین نرود. در اینجا به تعدادی از نکات بازی گادز آنچیند و همچنین مباحث درآمدزای آن بیشتر می‌پردازیم:

۱.پک‌های جدید Packs: 

بازی گادز آنچیند در هر دوره زمانی به ارائه پک‌های جدید کارت در بازی اقدام می‌کند و آنهایی که به خرید و فروش کارت‌ها می‌پردازند سریعاً با خرید آنها به تثبیت جایگاه خود در بازی اقدام می‌کنند. برای همین این بازی انتهایی ندارد و هر بار اکسپنشن Expansion های گوناگونی در این بازی ارائه می‌شود. در نتیجه هر بار نیز خریدهای بسیاری از بازی می‌شود و سرمایه مناسبی به تیم تزریق می‌گردد.

۲.رویدادها Events:

 برای اینکه انگیزه لازم به بازیکنان داده شود تا بتوانند پک‌های بهتری بگیرند، بازی گادز آنچیند هر هفته اقدام به برگزاری رویداد می‌کند. بسیاری از بازیکنان نیز صرفاً در این رویدادها شرکت می‌کنند و سایر روزها بازی نمی‌کنند. در رویدادها شما می‌توانید بازی کنید و تا 18 بار پیروز شوید. سپس به دلیل پیروزی‌هایی که کسب کرده‌اید بر اساس رتبه‌ای که دارید، پک‌های پنج‌تایی کارت هدیه می‌گیرید. در بین این کارت‌ها امکان دارد کارت‌های خیلی قوی باشد که برای تبدیل آنها به NFT بسیار ارزشمند است.

۳.کلاسه‌بندی کارت‌ها: 

بازی گادز آنچیند به تقسیم‌بندی کارت‌ها پرداخته است. بعضی از کارت‌ها عمومی هستند و ارزش کمی دارند اما در درجات بعدی کارت‌های Epic، Mystic و Legendary قرار دارند که کارت‌های به شدت قوی و ارزشمندی هستند. اگر شما بتوانید دو کارت لجندری را با همدیگر ترکیب کنید می‌توانید به یک NFT ارزشمند برسید. این گروه کارت‌ها در رویدادها به بازیکنان داده می‌شود.

۴.قابلیت‌ها و قدرت کارت‌ها:

شاید مهمترین پیشرفت در بازی گادز آنچیند شناسایی درست قابلیت‌ها و قدرت‌های کارت‌هاست. وبلاگ‌ها و انجمن‌هایی که وابسته به بازی گادز آنچیند هستند می‌توانند به شما کمک کنند تا به خوبی کارت‌ها را بشناسید و بتوانید از آنها استفاده کنید تا در نبرد با رقیبانتان پیروز شوید.

هر چه رنک شما بالاتر برود می‌توانید کارت‌های بیشتری به دست بیاورید و در نتیجه درآمد بالاتری کسب کنید. رصد رقیبان و دک‌های آنها و همچنین ویژگی‌های دک خودتان را نیز می‌توانید از طریق سایت GUdecks دنبال کنید.

۵.شبکه‌های اجتماعی و اخبار:

بازی‌های کریپتویی همچون صنایعی هستند که ماهانه از دل آن‌ها اخبار گوناگونی بیرون می‌آید. مهمترین شبکه اجتماعی برای بازی‌ها، دیسکورد Discord است و برای همین لازم است تا در دیسکورد بازی‌ها عضو شوید و اخبار آن را دنبال کنید. همچنین اطلاعیه‌های مربوط به تغییرات کارت‌ها و به‌روزرسانی هر کدام را پیگیری کنید.

جمع‌بندی

بازی گادز آنچیند یکی از بازی‌های مهم کریپتویی است و اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در بازی‌ها هستید می‌توانید این بازی را نیز در نظر داشته باشید؛ به ویژه اگر به بازی‌های کارتی علاقه دارید. تاکنون گادز آنچیند توانسته به آنچه که گفته عمل کند و برای همین طرفداران خود را ناامید نکرده است.

نکته دیگر اینکه با توجه به تحریم‌هایی که نسبت به ایرانیان در حوزه کریپتو و بازی‌های P2E وجود دارد، بهتر است از IP ثابت کشور دیگری وارد این بازی شوید تا با مشکلاتی همچون بسته شدن اکانت یا عدم دسترسی به بخش‌های مختلف مواجه نشوید.

برای درآمدزایی، لازم است که همواره حواستان به رود مپ بازی و اتفاقاتی که در بازی می‌افتد باشد، قیمت توکن GODS را رصد کنید چراکه یک معیار مهم است. همچنین به تحلیل‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی از رقبای بازی می‌شود توجه کنید تا مبادا ریسک بازی کردن را ناآگاهی از وضعیت بازی بالا ببرید.

درآمدزایی از بازی‌های کریپتویی نیاز به وقت و تلاش زیاد دارد و بنابراین اگر به دنبال درآمدزایی هستید، خیلی عجله نکنید. شاید نیاز باشد که حداقل چند ماه در این بازی وقت بگذارید یا سرمایه‌ای را وارد آن کنید که با خرید NFTهای مختلف و پیشرفت در بازی به دست می‌آید. برای فروش NFT نیز مارکت بازی را تحت نظر داشته باشید و قیمت بازار را متوجه شوید تا بتوانید کارت‌های خود را به قیمت خوبی بفروشید.

امتیاز این مقاله

درباره نویسنده

میلاد مرتجی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!