تیر ۲۸

ماهانه از بورس چقدر می توان سود کرد؟

آموزش بورس

215  نظر مخاطبان

درآمد بورس چقدر است؟

درآمد بورس چقدر است؟ آیا درآمد ماهیانه از بورس امکان پذیر است؟ آیا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟ بیایید اگر هم قرار باشد که تمام سرمایه ما نابود شود با تمام  وجود ترسمان را کنار بگذاریم و با یک مبلغ کمی وارد بورس شویم. حال سوال پیش می‌آید که با چه مقدار پول می‌توان خرید و فروش سهام را شروع کرد؟

باید در نظر داشت که بورس ایران یک بورس درصدی است یعنی اینکه محدودیت بالا و پایین شدن قیمت دارد یعنی اگر شما سهامی را بخرید امکان ندارد همین فردا قیمت اون سهام نصف شود یا فردا پول شما دوبرابر شود، یک دامنه نوسان و یک محدودیت وجود دارد که این دامنه نوسان ۵% می‌باشد در بورس‌های بین‌المللی این دامنه نوسان وجود ندارد اما در بورس ایران این دامنه نوسان وجود دارد و این اولین نقطه امنی است که یک سهامدار و یا یک سرمایه‌گذار می‌تواند خیالش راحت باشد که اگر سرمایه‌گذاری کند پولش نصف شود و یا یک خطر این چنینی وی را تهدید کند این دامنه نوسان ۵% است یعنی سرمایه شما نسبت به روز قبل نمی‌تواند بیش تر از ۵% رشد یا کاهش پیدا کند در واقع دامنه نوسان ما در یک روز ۱۰% است یعنی ۵ مثبت و ۵ منفی حال می‌پرسیم که: درامد بورس در یک ماه چقدر است؟

پادکست صوتی ماهانه از بورس چقدر می توان سود کرد؟

درآمد بورس در یک ماه چقدر است؟

  • میزان درآمد بورس چقدر است ؟
  • درامد ماهیانه از بورس چقدر است ؟
  • آیا بورس به عنوان شغل اول می‌شود ؟
  • سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

در بورس هم می توانیم خیلی درآمد داشته باشیم و هم می توانیم خیلی ضرر ببینیم.

بورس مثل یک حقوق بگیری نیست و یا مانند سود بانکی نیست که سر برج و ماهانه مبلغی برای شما پرداخت شود بورس یک سرمایه گذاری است که دارای risk می‌باشد و ممکن است سرمایه شما زیاد و یا کم شود و بستگی به این دارد که شما چه انتخابی در شرکتی که خرید کرده‌اید داشته باشید فرض کنید ما یک سهام بخریم و سهام ما هر روز رشد ۵% داشته باشد و ۱۰ روز، هر روز این سهام با مثبت ۵% معامله شود.

حال اگر من ۱ میلیون تومان سرمایه گذاری کرده باشم پول من چقدر می شود؟

  • سود بورس چند درصد است ؟
  • میانگین درآمد بورس چقدر است ؟

اگر بخواهیم سریع جواب دهیم می‌گوییم ۱۰ روز، روزی ۵% درصد می‌شود ۵۰% پس پول من ۵۰% رشد خواهد داشت. بنابراین ۱میلیون تومان من می‌شود یکمیلیون ‌و ‌پانصد، ولی اینطور نیست و این پول تساعدی رشد می‌کند. یعنی اینکه روز اول ۱میلیون تومان دارید و روز دوم یک میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان دارید پس روز دوم آن ۵% باید روی یک میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان محاسبه شود. اگر این مبلغ را برای ۱۰ روز حساب کنیم سود شما می‌شود حدود ۶۰۰ هزار تومان در واقع در این ۱۰ روز که ۵% هر روز سهام ما رشد پیدا کرده ما حدود ۶۰% سود می‌کنیم در منفی شدن هم همین طور است. یعنی اینکه اگر سهام من ۱۰ روز هر روز ۵-% کاهش پیدا کند در بدترین شرایط سود ما ۵۰% کم نمی‌شود زیرا یک میلیون ما روز دوم می‌شود ۹۵۰ هزار تومان روز سوم ۵% از این ۹۵۰ هزار تومان کسر می‌شود و ما کمتر ضرر می‌بینیم بعد از ۱۰ روز یک میلیون تومان ما می‌شود ۶۰۰ هزار تومان یعنی ما ۴۰% ضرر کرده‌ایم ۱۰ روز هر روز منفی ۵% و ما ۴۰% آسیب می‌بینیم و ضرر کرده‌ایم.

روند حرکتی یک سهام در بهترین حالت و در بدترین حالت چطور می‌تواند باشد

 اما این‌ها همه مثال هستند که متوجه بشویم روند حرکتی یک سهام در بهترین حالت و در بدترین حالت چطور می‌تواند باشد. چقدر می‌توانیم آسیب ببینیم چقدر می‌توانیم سود کنیم چقدر می‌توانیم ضرر کنیم نه اینکه این اتفاقات هیچ وقت اتفاق نیافتاده باشند در موارد مثبت و منفی ممکن است این اتفاق بیافتد اما این که به طور ناگهانی یک سهام هر روز مثبت ۵ و یا هر روز منفی ۵ باشد به ندرت در بورس اتفاق می‌افتد و بیشتردر این بین نوسان می‌کند. یعنی ما اکثرا شاهد این هستیم که قیمت سهام در این بین معامله می‌شود و لزوما هر روز ۵+ و یا ۵- نمی باشد. من این محاسبات را انجام دادم تا ذهنمان آماده شود و بدانیم که وضعیت بالا و پایین شدن قیمت به چه صورت است. راه‌هایی وجود دارد که ما بتوانیم هنگام رشد بیشترین استفاده را ببریم و هنگام ضرر کردن کمترین ضرر را ببینیم ویا اگر قرار باشد یه سهم مثلا ۶ ماه وضعیت خوبی نداشته باشد و هر روز چند درصد منفی باشد راه‌هایی وجود دارد که ما کمترین مقدار ممکن ضرر کنیم که در مباحث آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اما حالا ممکن است ما به بورس اعتماد نداشته باشیم و با خود بگوییم:

نکند که پول من یک شبه از بین برود؟

  • سود بورس چقدر است ؟
  • سوددهی بورس چگونه است ؟
  • میزان سود در بورس چقدر است ؟
  • روش کسب درآمد از بورس چگونه است ؟

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر را دانلود کنید

و یا سوالات دیگری مانند اینکه ما:

پولمان را کجا می‌ریزیم؟ درآمد بورس ما کجا می‌رود؟

یک سری شرکت‌هایی هستند به نام شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار که ما باید از آنها کد بورسی دریافت کنیم. (برای دریافت کد بورسی به صورت آنلاین اینجا را کلیک کنید) این شرکت‌ها که تعداد آنها حدود ۱۰۰ تا می‌باشد و تحت نظر سازمان بورس و با مجوز سازمان بورس فعالیت می‌کنند در هنگامی که ما می‌خواهیم سهام بخریم، پولمان را به حساب کارگزاری می‌ریزیم این کارگزاری‌ها به اندازه لازم تعهد پیش سازمان بورس دارند که هیچ خطایی در کارشان وجود نداشته باشد می‌توان گفت که امنیت این شرکتها مانند بانک‌ها می‌باشد یعنی وقتی شما پولتان را می‌گذارید در یک کارگزاری برای اینکه خرید سهام با آن انجام دهید آن پول اول باید به حساب کارگزاری برود بعد شما می‌توانید معامله سهام انجام دهید کارگزاری‌ها در واقع واسط بین ما و طرف مقابل هستند اگر ما خریدار هستیم یک کارگزاری با یک فروشنده‌ای هماهنگ می‌کند و این معامله انجام می‌شود اگر ما فروشنده باشیم یک کارگزاری در طرف دیگر می‌باشد و ما در این طرف با یک کارگزاری دیگر در حال کار کردن هستیم و این کارگزاری‌ها همه به یک هسته مرکزی وصل هستند و معاملات انجام می‌شود پس اگر می‌خواهیم شروع به خرید و فروش سهام کنیم نباید پولمان را به حساب یک شخص حقیقی بریزیم سرمایه‌ای که می‌خواهد در بورس برود و سهام با آن خرید و فروش شود باید مستقیما به حساب شرکت کارگزاری واریز گردد. حالا فرض کنید که یک سهام را خریده‌ایم و قیمت آن رشد یا نزول کرده است ما این سهام را می فروشیم،

پول این سهام و درآمد بورس ما چگونه به دست ما می‌رسد؟

طبق قوانین بورس مبلغ فروش سهام شما بنا به درخواستتان بعد از کسر کارمزد بعد از سه روز کاری به حساب شما واریز می‌شود و درآمد بورس شما از این طریق به دست شما خواهد رسید.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده بفرمایید.


مقالات پیشنهادی مرتبط

اشتراک
اطلاع از
guest
215 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
EF
EF
1 سال پیش

من می خوام با ۷۰۰ هزار تومان شروع کنم به نظرتون با ضرر و زیان و سود و… در چند ماه تبدیل به ۱۰ میلیون میشه؟

زهرا
زهرا
1 سال پیش

سلام…میشه لطفا بگید در بهترین و بدترین حالت، در طول سه ماه ، مثلا یک میلیون تومان من، چقدر میشود؟من آشنایی و اطلاعاتی ندارم درباره بورس، برای شروع می پرسم.

فرزاد فخری‌زاده
فرزاد فخری‌زاده
ویرایشگر
پاسخ دادن به  زهرا
1 سال پیش

بستگی به سهم انتخابی شما داره. ممکنه هر روز مثبت ۵ بخوره و یا منفی باشه و ضرر کنید. عدد قطعی وجود نداره. اما از نظر ریاضی امکان ۱۸ برابر کردن پول در سه ماه وجود داره، هرچند کم‌تر کسی به این عدد می‌رسه.

رویا
رویا
1 سال پیش

مطالبتان برای افراد مبتدی عالی بود سپاس

ایمان
ایمان
1 سال پیش

باسلام من میخوام برای سهام عدالت واردبورس بشم ولی چیزی بلدنیستم فقط میخوام به پول سهام عدالت دست پیداکنم چیکارکنم

فرزاد فخری‌زاده
فرزاد فخری‌زاده
ویرایشگر
پاسخ دادن به  ایمان
1 سال پیش

سلام، فردا آموزش این کار رو روی سایت می گذاریم. حتما ببینید.

تی تی
تی تی
1 سال پیش

سلام آقای سقفی لینک دانلود فایل هاتون هر هفته به ایمیل من میاد اما برای اجرا ارور ۴۰۴ میده و اصلن لینک رو به جایی وصل نمیکنه برای دانلود

Aram
Aram
1 سال پیش

با تشکر از توضیح کامل و جامعی ک دادید ????

وحيد قوسي كندري
وحيد قوسي كندري
1 سال پیش

سلام خسته نباشید
من همه اطلاعت رو ثبت کردم و در دفتر پیشخوان هم احراز هویت کردم و امروز برای من کد بورسی ارسال شد ولی رمز عبوری چیزی ندارم که بتونم برم داخل سایت فارابی همون فارابیسکو شروع کنم !؟بهم گفتن ٣ روز دیگه منظورشون همون رمز عبور بوده یعنی ؟؟؟؟

فرزاد فخری‌زاده
فرزاد فخری‌زاده
ویرایشگر
پاسخ دادن به  وحيد قوسي كندري
1 سال پیش

فکر می کنم بله، با این وجود با کارگزاری تماس بگیرید

علی
علی
1 سال پیش

با سلام لطفا اگر میشه راجع به صندوق های سرمایه گذاری هم توضیح بدین صندوقهای ریسکی و غیر ریسکی و این که چه کاری میکنن و پروسش چطور هست ممنونم

فرزاد فخری‌زاده
فرزاد فخری‌زاده
ویرایشگر
پاسخ دادن به  علی
1 سال پیش

سلام، در وبلاگ مطالب کاملی در مورد صندوق ها هست که به رایگان می تونید استفاده کنید.

امانج
امانج
1 سال پیش

سلام آقای ثقفی .نظرتون درمورد بازارفارکس چیه؟

سارا
سارا
1 سال پیش

سلام. من یک سوال کلی دارم. ایا میشه مثلا بنده سهام ذوب رابخرم بعد از چند روز بدون اینکه سهمم زا بفروشم سهام با نماد دیگری بخرم؟ منظورم اینه که محدودیتی برای خرید چند سهم توسط،یک نفر وجود نداره؟؟

فرزاد فخری‌زاده
فرزاد فخری‌زاده
ویرایشگر
پاسخ دادن به  سارا
1 سال پیش

نه تنها محدودیتی وجود نداره، بلکه قطعا توصیه می‌شه که چند نماد رو بخرید و سبد خودتون رو متنوع کنید تا ریسک رو کم کنید

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

درخواست مشاوره ثبت نام دوره‌های آموزشی

اگر سوالی در خصوص دوره‌های آموزش آنلاین تالار بورس دارید، لطفاً ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید، کارشناسان آموزش تالاربورس با شما تماس خواهند گرفت.

215
0
شما هم نظر بدهیدx
()
x