تیر ۲۸

ماهانه از بورس چقدر می توان سود کرد؟

آموزش بورس

215  نظر مخاطبان

درآمد بورس چقدر است؟

درآمد بورس چقدر است؟ آیا درآمد ماهیانه از بورس امکان پذیر است؟ آیا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟ بیایید اگر هم قرار باشد که تمام سرمایه ما نابود شود با تمام  وجود ترسمان را کنار بگذاریم و با یک مبلغ کمی وارد بورس شویم. حال سوال پیش می‌آید که با چه مقدار پول می‌توان خرید و فروش سهام را شروع کرد؟

باید در نظر داشت که بورس ایران یک بورس درصدی است یعنی اینکه محدودیت بالا و پایین شدن قیمت دارد یعنی اگر شما سهامی را بخرید امکان ندارد همین فردا قیمت اون سهام نصف شود یا فردا پول شما دوبرابر شود، یک دامنه نوسان و یک محدودیت وجود دارد که این دامنه نوسان ۵% می‌باشد در بورس‌های بین‌المللی این دامنه نوسان وجود ندارد اما در بورس ایران این دامنه نوسان وجود دارد و این اولین نقطه امنی است که یک سهامدار و یا یک سرمایه‌گذار می‌تواند خیالش راحت باشد که اگر سرمایه‌گذاری کند پولش نصف شود و یا یک خطر این چنینی وی را تهدید کند این دامنه نوسان ۵% است یعنی سرمایه شما نسبت به روز قبل نمی‌تواند بیش تر از ۵% رشد یا کاهش پیدا کند در واقع دامنه نوسان ما در یک روز ۱۰% است یعنی ۵ مثبت و ۵ منفی حال می‌پرسیم که: درامد بورس در یک ماه چقدر است؟

پادکست صوتی ماهانه از بورس چقدر می توان سود کرد؟

درآمد بورس در یک ماه چقدر است؟

  • میزان درآمد بورس چقدر است ؟
  • درامد ماهیانه از بورس چقدر است ؟
  • آیا بورس به عنوان شغل اول می‌شود ؟
  • سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

در بورس هم می توانیم خیلی درآمد داشته باشیم و هم می توانیم خیلی ضرر ببینیم.

بورس مثل یک حقوق بگیری نیست و یا مانند سود بانکی نیست که سر برج و ماهانه مبلغی برای شما پرداخت شود بورس یک سرمایه گذاری است که دارای risk می‌باشد و ممکن است سرمایه شما زیاد و یا کم شود و بستگی به این دارد که شما چه انتخابی در شرکتی که خرید کرده‌اید داشته باشید فرض کنید ما یک سهام بخریم و سهام ما هر روز رشد ۵% داشته باشد و ۱۰ روز، هر روز این سهام با مثبت ۵% معامله شود.

حال اگر من ۱ میلیون تومان سرمایه گذاری کرده باشم پول من چقدر می شود؟

  • سود بورس چند درصد است ؟
  • میانگین درآمد بورس چقدر است ؟

اگر بخواهیم سریع جواب دهیم می‌گوییم ۱۰ روز، روزی ۵% درصد می‌شود ۵۰% پس پول من ۵۰% رشد خواهد داشت. بنابراین ۱میلیون تومان من می‌شود یکمیلیون ‌و ‌پانصد، ولی اینطور نیست و این پول تساعدی رشد می‌کند. یعنی اینکه روز اول ۱میلیون تومان دارید و روز دوم یک میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان دارید پس روز دوم آن ۵% باید روی یک میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان محاسبه شود. اگر این مبلغ را برای ۱۰ روز حساب کنیم سود شما می‌شود حدود ۶۰۰ هزار تومان در واقع در این ۱۰ روز که ۵% هر روز سهام ما رشد پیدا کرده ما حدود ۶۰% سود می‌کنیم در منفی شدن هم همین طور است. یعنی اینکه اگر سهام من ۱۰ روز هر روز ۵-% کاهش پیدا کند در بدترین شرایط سود ما ۵۰% کم نمی‌شود زیرا یک میلیون ما روز دوم می‌شود ۹۵۰ هزار تومان روز سوم ۵% از این ۹۵۰ هزار تومان کسر می‌شود و ما کمتر ضرر می‌بینیم بعد از ۱۰ روز یک میلیون تومان ما می‌شود ۶۰۰ هزار تومان یعنی ما ۴۰% ضرر کرده‌ایم ۱۰ روز هر روز منفی ۵% و ما ۴۰% آسیب می‌بینیم و ضرر کرده‌ایم.

روند حرکتی یک سهام در بهترین حالت و در بدترین حالت چطور می‌تواند باشد

 اما این‌ها همه مثال هستند که متوجه بشویم روند حرکتی یک سهام در بهترین حالت و در بدترین حالت چطور می‌تواند باشد. چقدر می‌توانیم آسیب ببینیم چقدر می‌توانیم سود کنیم چقدر می‌توانیم ضرر کنیم نه اینکه این اتفاقات هیچ وقت اتفاق نیافتاده باشند در موارد مثبت و منفی ممکن است این اتفاق بیافتد اما این که به طور ناگهانی یک سهام هر روز مثبت ۵ و یا هر روز منفی ۵ باشد به ندرت در بورس اتفاق می‌افتد و بیشتردر این بین نوسان می‌کند. یعنی ما اکثرا شاهد این هستیم که قیمت سهام در این بین معامله می‌شود و لزوما هر روز ۵+ و یا ۵- نمی باشد. من این محاسبات را انجام دادم تا ذهنمان آماده شود و بدانیم که وضعیت بالا و پایین شدن قیمت به چه صورت است. راه‌هایی وجود دارد که ما بتوانیم هنگام رشد بیشترین استفاده را ببریم و هنگام ضرر کردن کمترین ضرر را ببینیم ویا اگر قرار باشد یه سهم مثلا ۶ ماه وضعیت خوبی نداشته باشد و هر روز چند درصد منفی باشد راه‌هایی وجود دارد که ما کمترین مقدار ممکن ضرر کنیم که در مباحث آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اما حالا ممکن است ما به بورس اعتماد نداشته باشیم و با خود بگوییم:

نکند که پول من یک شبه از بین برود؟

  • سود بورس چقدر است ؟
  • سوددهی بورس چگونه است ؟
  • میزان سود در بورس چقدر است ؟
  • روش کسب درآمد از بورس چگونه است ؟

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر را دانلود کنید

و یا سوالات دیگری مانند اینکه ما:

پولمان را کجا می‌ریزیم؟ درآمد بورس ما کجا می‌رود؟

یک سری شرکت‌هایی هستند به نام شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار که ما باید از آنها کد بورسی دریافت کنیم. (برای دریافت کد بورسی به صورت آنلاین اینجا را کلیک کنید) این شرکت‌ها که تعداد آنها حدود ۱۰۰ تا می‌باشد و تحت نظر سازمان بورس و با مجوز سازمان بورس فعالیت می‌کنند در هنگامی که ما می‌خواهیم سهام بخریم، پولمان را به حساب کارگزاری می‌ریزیم این کارگزاری‌ها به اندازه لازم تعهد پیش سازمان بورس دارند که هیچ خطایی در کارشان وجود نداشته باشد می‌توان گفت که امنیت این شرکتها مانند بانک‌ها می‌باشد یعنی وقتی شما پولتان را می‌گذارید در یک کارگزاری برای اینکه خرید سهام با آن انجام دهید آن پول اول باید به حساب کارگزاری برود بعد شما می‌توانید معامله سهام انجام دهید کارگزاری‌ها در واقع واسط بین ما و طرف مقابل هستند اگر ما خریدار هستیم یک کارگزاری با یک فروشنده‌ای هماهنگ می‌کند و این معامله انجام می‌شود اگر ما فروشنده باشیم یک کارگزاری در طرف دیگر می‌باشد و ما در این طرف با یک کارگزاری دیگر در حال کار کردن هستیم و این کارگزاری‌ها همه به یک هسته مرکزی وصل هستند و معاملات انجام می‌شود پس اگر می‌خواهیم شروع به خرید و فروش سهام کنیم نباید پولمان را به حساب یک شخص حقیقی بریزیم سرمایه‌ای که می‌خواهد در بورس برود و سهام با آن خرید و فروش شود باید مستقیما به حساب شرکت کارگزاری واریز گردد. حالا فرض کنید که یک سهام را خریده‌ایم و قیمت آن رشد یا نزول کرده است ما این سهام را می فروشیم،

پول این سهام و درآمد بورس ما چگونه به دست ما می‌رسد؟

طبق قوانین بورس مبلغ فروش سهام شما بنا به درخواستتان بعد از کسر کارمزد بعد از سه روز کاری به حساب شما واریز می‌شود و درآمد بورس شما از این طریق به دست شما خواهد رسید.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده بفرمایید.


مقالات پیشنهادی مرتبط

اشتراک
اطلاع از
guest
215 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
4 سال پیش

سلام.نحوه خرید وفروش راچطور یاد بگیریم

ali110
ali110
4 سال پیش

سلام من ۱۷ سال دارم و دانشجو هستم
آیا میتونم در بورس فعالیت کنم؟؟؟؟

amirhosayn
amirhosayn
پاسخ دادن به  ali110
2 سال پیش

سلام
چرا که نه، همه می تونن تو بورس شرکت کنن و سود یا ضرر کنن

مهدی
مهدی
4 سال پیش

سلام جناب،عرض خسته نباشید بابت مطالب مفید.سوالی دارم از شما اگر لطف کنید و به پی وی تلگرام من منت بگذارید و مراحم شوید.بسیار بسیار ممنون میشوم آقای ثقفی آیدی من:Asqaryan0_0@علی محمدی

افسانه
افسانه
4 سال پیش

سلام چرا فایل صوتی ایمیل نشده واسه من. تو spam هم نبود. سایت هم پیغام میده فایل براتون ارسال شده!

محمدي
محمدي
پاسخ دادن به  حامد ثقفی
4 سال پیش

لطفا برای منم فایل صوتی رو بفرستید من خیلی به بورس علاقه دارم ولی هیچی بلد نیستم

علی
علی
4 سال پیش

سلام من در یکی از کارگزاریا کد بورس گرفتم همه اطلاعاتمو درست ثبت کردن فقط ایمیلمو نادرست نوشتن به نظرتون برم از کار گزاری بگم اصلاح کنن یا مشکل خاصی پیش نمیاد؟

زابلی
زابلی
پاسخ دادن به  حامد ثقفی
1 سال پیش

سلام چرابه سئوالهای اصلی جواب درست نمیدیدمثلاوقتی میپرسن بابیست میلیون درماه چقدرسودگیرمیاد،یااینکه ازچه شرکتهایی سهام بخریم که سودبشتری گیرمیاد،یااینکه خریدوفروش سهام به صاحب سهامه یاخودشرکت یاکارگذار خریدوفروش راانجام میدهد،به نظرم اینهاسئولاتی هست که بی جواب وافرادسردگم هستندوجرات نمیکنن به بوربروند.

افشین
افشین
پاسخ دادن به  زابلی
1 سال پیش

سلام،مقدار درامد در ماه به عوامل متغیر زیادی بستگی داره که مقدارش ثابت نیست و امکان حتی ضرر هم وجود داره اما اینکه چه چیزی بخرید اینها دائم در حال تغییر هست خرید هرچیزی زمان خودش رو داره واگر اون چیزی که یه نفر بگه خوبه در زمان مناسب نخرید دیگه خوب نیست در کل برای کار کردن لازم هست که دوره های آموزشی رو ببینید مهمترین چیز تجربه فردی هست که داره به شما یاد میده و ایراد های فکری شما رو در زمینه تخصصی رفع می‌کنه برای موفقیت در کار اولین قدم یادگیری هست با یادگیری درکتون متفاوت… ادامه مطلب »

حسین
حسین
4 سال پیش

با تشکر از مطلب خوبتون

محمدرضا
محمدرضا
4 سال پیش

سلام اقای ثقفی خسته نباشین
من میخواستم بپرسم که علاوه بر خرید و فروش سهام راه دیگه ای هم برای سود کردن از این سهام وجود داره یا نه ممنون

مهدی
مهدی
پاسخ دادن به  محمدرضا
2 سال پیش

اگر شرکت مناسبی رو انتخاب کرده باشید پایان هر سال مالی سود سالیانه واریز میکنن .

سلیمی
سلیمی
4 سال پیش

با سلام و سپاس فراوان از جناب آقای ثقفی بابت آموزشهای حرفه ای و دوست داشتنیشون!
قبلا فایل رو گوش داده بودم ولی باز هم سپاس

نرگس جعفرزاده
نرگس جعفرزاده
4 سال پیش

سلام اقای ثقفی اموزشها عالی و ارامش بخش لطفا یاد بدید چطوری صفحه خرید وفروش بورس رو میتونیم باز کنیم

ستار
ستار
4 سال پیش

سلام قبلاً فایل صوتی را گوش کردم

اتابک
اتابک
پاسخ دادن به  ستار
2 سال پیش

تا اخر فقط پیچندن مقالرو اخرشم نگفتن درامد بورس میانگین چقدره، استاد درامد بورس سالیانه میانگین چند درصده اینو بگین اینو

Abolfaz
Abolfaz
پاسخ دادن به  ستار
2 سال پیش

سلام
سهام کدوم شرکت ها رو بخریم؟

1 2 3 15
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

درخواست مشاوره ثبت نام دوره‌های آموزشی

اگر سوالی در خصوص دوره‌های آموزش آنلاین تالار بورس دارید، لطفاً ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید، کارشناسان آموزش تالاربورس با شما تماس خواهند گرفت.

215
0
شما هم نظر بدهیدx
()
x