• Home
 • حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟

حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟

حداقل سرمایه برای ورود به بورس

172 comments

حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟

با هر مقدار پول می‌توانید وارد بازار بورس شوید یک میلیون تومان، ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰۰ میلیون تومان. با هرمبلغی می‌توانید وارد بازار شوید. البته حداقل سرمایه برای ورود به بورس ۵۰۰ هزار تومان است. یعنی حتی با ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید سهام یک شرکت را بخرید.

حداقل پول مورد نیاز برای خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک را باید در امیدنامه آن شرکت بخوانید. این عدد می‌تواند چیزی مثل یک یا ده واحد باشد. در نتیجه صندوق، برای پول‌های کم‌تر از پانصد هزار تومان، صندوق گزینه بهتری است. 

حداقل ۵۰۰ هزار تومان، در مورد عرضه‌های اولیه وجود ندارد. در نتیجه عرضه اولیه موقعیت خوبی برای تمرین ثبت سفارش و شروع فعالیت در بورس است.  

سود و ضرر بورس درصدی است!

یعنی مثلا شما قرار است یا ۱۰ درصد سود کنید و یا ۱۰ درصد ضرر کنید.

اگر شما در یک مدت زمانی حداقل سرمایه مورد نیاز (۵۰۰ هزار تومان) سرمایه‌گذاری کنید ۱۰ درصد آن می‌شود معادل ۵۰ هزار تومان سود و ضرر آن هم اگر ۱۰٪ باشد می‌شود ۵۰ هزار تومان ضرر و اگر ۱ میلیون تومان بگذارید هم باز این معادله برقرار است. می‌شود ۱۰۰ هزار تومان سود و یا ۱۰۰ هزار تومان ضرر. پس این موضوع درصدی محاسبه می‌شود.

برای شروع با پول کم شروع کنید و باید سرمایه خود را مدیریت کنید تا ضرر و آسیب نبینید.

باید توجه کنید که پول قرضی و یا همه‌ی زندگی خود را در بورس نیاورید باید پولی را بیاورید که کنار گذاشته‌اید.

و برای مثال:

از آن سود بانکی می‌گیرید و برنامه خاصی برای آن ندارید، آن پول را باید در نظر بگیرید و به ۵ تا ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید و با آن ۵ تا ۱۰ سهم بخرید، می‌توانید پولتان را به ۵ قسمت تقسیم کنید و امروز یک قسمتی از آن را سهام بخرید و فردا یا هفته بعد با قسمت دیگر آن خرید کنید.

از آنجا که حداقل سرمایه برای ثبت سفارش ۵۰۰ هزار تومان است، برای خرید ده سهم، حداقل به ۵ میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. 

برای شروع، به این شکل می‌توانید کم‌کم وارد بورس بشوید البته این قانون برای زمانی است که شما به خودتان اطمینان پیدا کرده‌اید و مطمئن هستید که معاملاتتان سود دارد یا در چند معامله آخر خود سود کرده‌اید پس برای شروع این قانون را کنار بگذارید و با پول کم شروع کنید، این پول کم برای هر کسی متفاوت برای یک نفر ۲۰۰ هزار تومن هست و برای یک نفر دیگر ۱ میلیون تومان است،

ماهانه در بورس چقدر می‌توان سود کرد؟

برای مثال:

۲.۵ میلیون تومان را ۵ تا ۵۰۰ هزار تومان کنید و سهام خریدن را شروع کنید و این آزمایشی است برای شروع و برای اینکه ذهن ما راه بیفتد و بتوانیم خرید و فروش را درک بکنیم و بدانید که در بورس هم می‌شود سود کرد هم ضرر.

برای مثال:

شاید در بانک ۲۰ ٪ یا ۲۲ ٪ سود بانکی به ما بدهند، ما به این نیت در بورس می‌آییم که قطعا ۳۰ ٪ یا ۴۰ ٪ در سال سود ببریم. ما اگر یک قدم از بانک جلوتر بیفتیم این به این معنا است که سرمایه‌گذاری در بورس برای ما درست بوده و منفعت داشته.

اگر با این نیت در بورس بیاییم که مثلا من ۵ ٪ در سال سود کنم خوب این نمی‌شود، ممکن است ما در یک سال پولمان دوبرابر هم بشود و یا حتی بیشتر ولی ما در واقع این ریسک را می‌پذیریم که ممکن است پولمان کم هم بشود.

ما می‌دانیم که بورس می‌تواند منفی بشود، سهام ما می‌تواند مثبت بشود ولی باید راه کارهایی را یاد بگیریم که بفهمیم چطوری سهام‌های مثبت‌تر را پیدا کنیم و چطوری جلوگیری کنیم از آن زمانی که داریم ضرر می‌کنیم و کمترین ضرر را ببینیم بهترین و حرفه‌ای‌ ترین اساتید و کارشناسان بازار بورس هم نیستند که در بورس ضرر نکرده باشد.

اما قرار بر این است که خودمان آموزش ببینیم، تجربه کنیم، کار کنیم، تلاش کنیم تا بتوانیم زمانی که اکثر افراد دارند سود می‌کنند ما هم بتوانیم بیشتر سود کنیم و زمانی که شاید یک عده دارند ضرر بیشتری می‌بینند و اکثرا منفی هستند ما بتوانیم ضرر کمتری ببینیم.

همیشه یک سری سهام‌ها مثبت‌اند و یک سری سهام‌ها منفی‌اند.

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر

در بازارهای خوب و در بازار‌های بد همیشه می‌شود از بازار بورس سود گرفت اما ما باید دانش و تجربه‌ی خود را زیاد کنیم تا سودمان زیاد بشود و ضررمان کم و برآیند معاملاتمان در یک سال مثبت باشد من الان ۱۴ سال است که در بورس فعالیت می‌کنم ولی آن موقع هم سود و ضرر می‌کردم و الان هم سود و زیان می‌برم اما همیشه طوری بوده که سود من نسبت به زیان من بیشتر بوده

فقط از شما خواهش می‌کنم من یک مورد را می‌خواهم به شما بگویم در آموزشگاهی که ما هستیم دوره‌های تخصصی بورس در حال برگزاری می‌باشد و افراد می‌آیند و می‌روند،

یکسری از این افراد می‌گویند

ما هنوز شروع به خرید و فروش نکرده‌ایم،

من می‌گفتم

چرا هنوز شروع نکرده‌اید؟

آنها می‌گفتند که

می‌ترسیم

و من به آنها می گفتم

اصلا فکر کنید که مقداری از پولتان را می‌خواهید دور بریزید،

برای هرکدام از شما این مبلغ یک مقدار متفاوتی می‌تواند باشد فرض کنید من مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یا ۹۰۰ هزار تومان از پولم را می‌خواهم بریزم دور

بورس در روز ۵ ٪ بیشتر نمی‌تواند بالا برود یا ۵ ٪ بیشتر نمی‌تواند پایین برود در یک ماه ممکن است ۱۰ ٪ یا ۲۰ ٪ یا گاهی اوقات یک نوسانی داشته باشد، پول من به طور ناگهانی غیب نمی‌شود و یا نابود نمی‌شود،

من به این خانم و خیلی موارد دیگر که اینجا بودند و با من صحبت می‌کردند گفتم شروع کنید، با یک پول کم شروع کنید، یک آقایی یک پیامی را برای من ارسال کرده بود و گفته بود من ۱۰ سال است که می‌خواهم وارد بورس بشوم ولی هیچ موقع فرصت نشد و قسمت نبود ولی ۱ سال است که شروع کرده‌ام به خرید

با یک حداقلی شروع کنید زمانی که شما یک ذره سهام بخرید یک حسی درون شما بوجود می‌آید که چه سود کنید و چه ضرر در آن موقع است که متوجه خواهید شد که آیا به بورس علاقه دارید یا خیر اگر من تمام آموزش‌های تخصصی را هم به شما یاد بدهم، تا زمانی که شما خرید و فروش نکنید چیزی در احساس و وجود شما بوجود نمی‌آید بیایید سریع و با پول کم شروع بکنید و این تجربه را بدست آورید قطعا بعد از خرید و فروش دیدگاه شما نسبت به بورس خیلی تغییر خواهد کرد.

برچسب: حداقل سرمایه برای ورود به بورس , حداقل مبلغ خرید سهام آنلاین , حداقل پول برای ورود به بورس , حداقل سرمایه برای خرید سهام در بورس , حداقل مبلغ خرید کارگزاری , حداقل مبلغ خرید در بورس , حداقل مبلغ خرید رعایت نشده است کارگزاری

About the Author

Follow me

برای زنده بودن باید تا آخرین روز زندگی یادگیری را دنبال کرد و از لحظات زندگی استفاده کرد.


 • س جناب برای مشهد همچنین کلاسهایی هست واگر می شناسین لطفا بهم معرفی کنیدپر

  Reply

  • سلام فکر کنم به کارگزاری های بانک ها مراجعه کنی جواب بگیری یه سرچ بزن توی گوگل برات میاد

   Reply

 • روزتون بخیر
  من میخواستم بدونم چطور وبا چه کارگزاری شروع به خرید وفروش در بورس کنم،وکارگزارچه تعهداتی را نسبت به موفق نمودن،سود بردن وکمتر زیان دیدن نسبت به سرمایه ام انجام میدهد.با تشکر

  Reply

  • سلام. وظیفه کارگزار، اتصال خریداران و فروشندگان به یکدیگر است.
   در حال حاضر تمامی ۱۰۰ شرکت کارگزاری بورس این کار را انجام می‌دهند. از لحاظ کیفیت، پیشنهاد ما پلت‌فرم کارگزاری فارابیکسو است. برای عضویت در این پلت-فرم می‌توانید به صورت آنلاین از طریق این لینک اقدام کنید.

   Reply

   • با سلام و درود

    در فرم دریافت کد
    نام شرکت رو چی وارد کنیم کدوم شرکت

    گزینه هایی داره برا شرکت ها؟

    Reply

    • با سلام.
     اگر کد حقیقی میگیرید و برای شخص خودتان است، نام شرکت نیاز نیست. اگر در مورد سامانه سجام می‌گویید، فارابی را انتخاب کنید.

     Reply

   • سلام .
    اگه خواستیم سهام خریداری شده را بفروشیم و به پول نقد تبدیل کنیم . آیا این سهام را میخرند و به ما پول میدهند .
    یعنی سهام خریداری شده را میشه به پول نقد تبدیل کرد زود یا نه

    Reply

   • سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون از مطالب مفیدتون

    میخواستم ازتون سوال کنم نظارت بر سرمایه نیاز به بازبینی و خرید و فروش روزانه داره ویا خیر

    Reply

    • سلام
     نه لزوما
     شاید ماه‌ها و حتی بیش از یکسال سبد خود را تغییری ندهید.

     Reply

  • میرعباس هادیان گفت:

   سلام وقت بخیر خسته نباشید واقعا مطالبتون ارزنده بودن من استفاده کردم ولی یه سوال دارم از خدمتتون بنده یه دبیر هستم از یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی بنده چطور میتونم در بورس شرکت کنم که نیازی به رفتن به تهران نباشه آخه مصاف دوره و خیلی سخت میشه رفت تهران برا انجام کارای ابتدایی بروس لطفا راهنماییم بکنید ممنون میشم

   Reply

 • سلام.
  میخواستم بدونم اگه ما بخوایم با سرمایه کم وارد بورس بشیم مسلما تعداد سهمی که ما میخایم خریداری کنیم تعداد کمی هست مثلا ۵۰۰ سهم یا ۱۰۰۰ سهم ایا عرضه کننده ای با این تعداد پیدا میکنیم یا بر عکس برای فروش ایا تقاضا کننده ای با این تعداد سهم پیدا میکنیم یا صاحب اول و اخرش خودمونیم

  Reply

  • سلام.
   قضیه اصلا به این صورت نیست. فرض کنید شما می‌خواهید ۱۰۰۰ سهم ۱۰۰ تومانی (مجموعه ۱۰۰هزار تومان) سهام بخرید. طرف‌(های) مقابل یعنی عرضه کنندگان هرکدام ۵۰هزار یا ۱۰۰هزار سهم می‌خواهند بفروشند، وقتی قیمت‌ها با هم یکسان شوند معامله شما همان لحظه انجام می‌شود. در واقع شما ۱۰۰۰ سهم خود را فروخته‌اید و طرف مقابل ۹۹٬۰۰۰ سهم دیگر دارد. و اون هم همان روز می‌تواند سهامش را بفروشد چون حجم معاملات در روز بسیار بالاست. پس قرار نیست طرف مقابل شما به تعداد شما سهام داشته باشد تا معامله انجام شود.

   Reply

   • سلام. شما گفتید ک مثلا امکانش هس ک کسی ۱۰ هزار سهم رو تو ۱۰ بار و هر بار ۱۰۰۰ تا بفروشه. در این صورت هر بار باید کارمزد پرداخت کنه؟؟؟
    با تشکر

    Reply

    • سلام.
     کارمزد به صورت درصدی محاسبه میشود. و برای هر معامله حساب می‌شود.

     Reply

 • Mohammad hamedani گفت:

  ببخشید یه سوال داشتم خرید اوراق مشارکت بهتره یا خرید سهام شرکت های عضو بورس

  Reply

 • سلام
  میخواستم بدونم مثلا ،زمانی که سهام من در حال ضرره من بخوام سهممو بفروشم!آیا کسی میاد سهام منو که در حاله ضرره بخره؟چقد طول میکشه که یه سهام رو بفروشیم؟(حدودا)

  Reply

  • با سلام.
   بله می‌توانید بفروشید. البته اگر از ابتدا سهام‌هایی که نقدشوندگی مناسبی داشتند تهیه کرده باشید تقریبا ریسک نخریده شدن سهامتان را از بین میبرید.

   Reply

  • سلام من میخوام وارد بورس بشم.قدرت ریسکم خیلی بالاست ولی قبل از هر اموزش و سوالی میخوام ب طور مستقیم بدونم با فرض اینکه فقط سود کنم ماهی ۳ میلیون تومن بخوام سود کنم باید چقدر سرمایه بزارم.گفتم با فرض برینکه ضرر نکنم

   Reply

 • اسماعیل طاهری امین گفت:

  سلام
  اگه میشه فایل صوتی بیشتری بزارین یا کلا مقالاتتونو بصورت صوتی بزارین ممنون از لطفتون

  Reply

 • سلام من تازه میخوام در مورد بورس تحقیق کنم این ک اصلا چی هست و چطور باید شروع کرد
  اما همه جا درباره نرخ بازده و … نوشته ب نظرم مباحث سنگینیه و کمی گیج شدم میشه لینکی ب من معرفی کنید ک ب زبان ساده توضیح بده کارگزار چی هست اصلا برای خرید سهام چه اطلاعاتی لازمه

  Reply

 • سلام، حداقل مبلغ برای خرید صد هزار تومان هستش و کارگذاری اخطار میده، پس چطور در صف خرید مبالغ کم تری وجود دارند؟

  Reply

  • سلام. استیشن‌های بورس هم وجود دارد که فقط کارگزاری‌ها به آن دسترسی دارند و محدود ۱۰۰هزار تومان در آنجا وجود ندارد. محدودیت ۱۰۰هزار تومان برای معامله‌گران برخط(آنلاین) است.

   Reply

 • سلام خسته نباشید.
  ببخشید من میخوام سهام بخرم با حداقل شروع کنم ولی هیچی نمی دونم به نظرتون چیکارکنم؟
  بعدشم من چیز زیادی ازبورس سردر نمیارم نمی دونم چیکارکنم.

  Reply

 • ام البنین گفت:

  برگه حق تقدم خرید را چگونه باید استفاده کرد؟ یا نحوه خرید و فروش برگ حق تقدم خرید چگونه است؟ آیا سند دارد. یا میشود سند گرفت.

  Reply

 • ام البنین گفت:

  نرم افزار خرید آنلاین بورس را چطور میتوانم تهیه کنم . یا چطور دانلود کنم؟

  Reply

  • باید وارد این سایت شوید. و فرم را کامل پر کنید. تا انتها. رمز و سایت لازم برایتان بعد از چندروز پیامک می‌شود.

   Reply

 • ام البنین گفت:

  بهترین استاد کار و تجربه است آموزش وکمک است بی تآثیر نیست فقط یاید به خود و اراده وکار وتجربه متکی بود و اعتماد کرد.

  Reply

 • سلام خدمت شما بزرگوار
  من یک سوال داشتم : قدم اول اینه که ما به یک کارگزار مراجعه کنیم و از طریق این شخص سهام بخریم؟ ایا این کار حتما باید حضوری انجام بشه یا ثبت نام اینترنتی دارد؟ ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون می گذارید.

  Reply

  • سلام
   حتما باید بعد از ثبت نام اینترنتی یک مرتبه به آدرسی که خودتان در تکمیل فرم اینترنتی انتخاب می‌کنید مراجعه کنید. ضمنا می‌توانید از گزینه پیک استفاده کنید.

   Reply

 • ام البنین گفت:

  با سلام آیا میشود در بورس سهامی را خرید و آن را به فروش نرسانیم. نگهداریم ؟ ایا میشود سهام یک کارخانه را بطور کل خرید یا حد اکثر آن را خریداری کرد و سند مالکیت گرفت؟

  Reply

  • سلام و وقت بخیر.
   بله می‌توانید بخرید و نفروشید. و حتی می‌توانید تمام آنرا بخرید. البته اگر فروشنده تمام آن بخواهد بفروشد!

   Reply

 • ام البنین گفت:

  سند سهام که خرید و فروش میشود چندان قابل اعتماد نیست هرکس می تواند آنرا تغییر دهد. چیزی می خواهیم که قابل اعتماد تر باشد و کسی نتواند آنرا تغییر دهد یا انکار کند. سند محکم و مستدل و قابل اعتماد. بدانیم که مالک هستیم مدرکی که یک لحظه میخری بعد می فروشی چند ان قابل اعتماد نیست؟

  Reply

  • با مراجعه به کارگزاری خودتون می‌توانید پس از ۳ روز سند رسمی شرکت مربوطه را دریافت کنید.

   Reply

   • چطوری باید با کارگزاران ارتباط برقرار کنیم؟

    Reply

 • سلام من یک افغانستانی هستم ومیخواهم وارد بازتر بورس شوم آیا امکان ان هست یانه من دانشجو هستم ودارای اقامت یعنی گذر نامه دارم
  وفرزند شهید نیز هستم اینا رو گفتم فقط برای این که اگر راهی وجود داره برای من نشانش دهید ممنون از لطف شما

  Reply

 • سلام من یک افغانستانی هستم ومیخواهم وارد بازار بورس شوم آیا امکان ان هست یانه من دانشجو هستم ودارای اقامت یعنی گذر نامه دارم
  اینا رو گفتم فقط برای این که اگر راهی وجود داره برای من نشانش دهید ممنون از لطف شما

  Reply

  • سلام. طبق آخرین بررسی که ما انجام دادیم با داشتن پاسپورت می‌توانید کد معاملات بورسی دریافت کنید.

   Reply

 • سلام ببخشید یه سوال داشتم تو قسمت دریافت کد بورس نوشتین که برای احراز هویت باید به جایی مراجعه کنیم الان من تو مازندران هستم و شهرستان بهشهر واسه احراز هویت باید برم به تهران مثلا یا اینکه تو شهر خودمون هم میشه این کارو انجام داد ؟؟

  Reply

  • سلام و وقت بخیر
   فرم را تکمیل کنید و در مرحله آخر نزدیک‌ترین آدرس را به خودتان انتخاب کنید، اگر بهشهر نبود ساری و یا شهری نزدیک‌تر را انتخاب کنید.

   Reply

 • سلام من یه سوال داشتم/من اگر کد فروشنده رو به کارگزار اشتباه بگم ایا پولی که از حسابم برداشته شده رفته تو حساب یه سهام دیگه؟چون من نه رسید سهام گرفتم ونه پیام خرید برام ایمیل شده

  Reply

  • سلام. تقریبا چنین اشتباهی غیر ممکن است و سیستم از روی شماره ملی شما به حساب شما منظور میگردد.

   Reply

 • سلام. برای خرید سهام لزوما بایستی از طریق کارگزاری اقدام کرد یا راهی وجود دارد که مثلا خودمان مستقیما تعداد سهام شرکتی را انتخاب کنیم و با خرید اینترنتی -بدون اینکه کارمزدی به واسطه دیگری (مثل کارگزاری) بدهیم – مستقیما این کار رو انجام دهیم؟
  در صورتیکه راهی غیر از خرید توسط کارگزاری وجود ندارد لطفا بفرمایید لیست کارگزاری ها و درصد کارمزدشان رو چطور میشود پیدا کرد؟

  Reply

 • سلام
  ببخشید آیا کارمزد کارگزاریها با هم تفاوت داره؟

  Reply

 • سلام خسته نباشید!اولین کاری که باید انجام بدیم چیه یعنی چطور وارد باز بورس بشیم. بعد افزایش سرمایه گذاری به چه صورته ممنون میشم توضیح مفیدی بدین

  Reply

 • اصفهان نصف جهان. گفت:

  سلام.
  من اهل اصفهانم و مقداری پول دارم که البته زیاد نیست. حدود یک میلیون.
  کمی اطلاعات از طریق نت و البته سایت خوب شما سرچ کردم.
  ولی اولین قدم رو نمیدونم که دقیقا چی هست و باید چیکار کنم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
  آهان راستی حتما باید آنلاین ثبت نام کنیم یا حضوری هم میشه و چقدر آنلاین قابل اعتماد هست؟

  Reply

 • محسن افضلی گفت:

  با عرض سلام . چطور میتونم سهام کسی که سند سهام شرکتی رو داره بخرم . با توجه به اینکه من کد بورسی دارم ولی فروشنده کد معامله ندارد . با تشکر

  Reply

 • سلام وقت بخیر ، میخواستم بدونم قانونا چه مقدار سرمایه گذاری لازه هست ؟! آیا شرکت کارگزاری میتونه ما رو ملزم کنه که حداقل با یک کف سرمایه شروع کنیم ، مثلا بگه حتما باید با ۵ میلیون تومان شروع کنین ؟! سپاس از شما

  Reply

 • امیرحسین رضاییان گفت:

  بهترینی استاد .

  Reply

 • سلام میخوام سرمایه گذاری کنم ولی نمیدونم چطور و تو چه شرکتی

  Reply

 • سلام
  عزیزم … کدام بورس مناسب است ؟ بورس کالا یا خرید سهام شرکتها؟

  Reply

 • محمد حسین ترهنده گفت:

  سلام. اگر در تلگرام کانالی جهت آموزش سرمایه گذاری در بورس هست، میشه معرفیش کنید؟

  Reply

 • با سلام.و.خسته نباشی واقعا از برنامه های آموزشی و مطالب مفیدتون نهایت سپاسگزاری رو دارم. بنده در شهرستان زندگی.میکنم و.علاقه زیادی به.بازار بورس دارم و واقعا دستم تنگ هسته و میخواهم با اندک پس اندازی که دارم وارد بازار بورس شده و برای موفق و حرفه ای شدن چه توصیه ای برای بنده دارین.ممنون

  Reply

 • ابراهیم تراکمه گفت:

  سلام تراکمه هستم باید از گجا شروع کنم

  Reply

 • ابراهیم تراکمه گفت:

  سلام من دوست دارم داخل بورس باشم باید از کجا شروع کنم ممنونم اگر راه نمایی کنید تراکمه

  Reply

 • سلام من به یک نفر اشنا که توی بورس هستن خواستم حساب بورس باز کنه وفرما ثبت نام امضا کردم دادم به ایشان با شماره حساب بانک ملتم ولی الان ۲۰روز گزشته هنوز گفته پسورد نیومده میخواستم بپرسم امکان سواستفاده هست

  Reply

 • سلام
  من سهام دو شرکت رو خریدم و قصد دارم سهامدار اونا شم و از مزایایی چون افزایش سرمایه و سود پایان سال مالی بهره مند شم و قصد فروش ندارم و حتی قصد اضافه کردن دارم ، چطور میتونم گواهی مربوط به سهم خودمو از شرکت مربوطه بگیرم و خودم رو بعنوان سهامدار به اون شرکت معرفی کنم ، سپاس

  Reply

 • سلام وقت بخیر یک سوال ایا سهام پایه یا اولیه پروژه کارخانه سیمان با سهامهایی که در بورس دادو ستد می شود فرق دارد … تشکر

  Reply

 • سلام من چیزی از بورس نمیدونم ولی قراره ک وام ازدواج بگیرم . ایا میتونم با سرمایه گذاری در بورس هر ماه اقساط وام رو پرداخت کنم و علاوه بر ان سودی هم بکنم

  Reply

 • سلام روز به خیر
  من تو بورس میخواستم شروع به کار کنم کد بورسی رو هم گرفتم ولی طرز و مدل انجام کارو نمی دونم اگه بشه کمکم کنین

  Reply

 • سلام دوست عزیز
  من فایل های صوتی رو دانلود کردم، اجرا و تایمر فعال میشه اما صدایی نداره
  سپاس و آرزوی توفیق

  Reply

 • سلام، وقتتون بخیر، ایا واسه خرید و فروش سهام تو بورس اپلیکیشنی هم وجود داره که راحت تر بشه در جریان سود و ضرر قرار گرفت؟

  Reply

 • سجاد جعفری گفت:

  میخوام پول داربشم

  Reply

  • بخدا همه مون میخوایم که پولدار بشیم

   Reply

 • سلام الان وارد بورس بشم و سهام بخرم یا الان با توجه به وضع مملکت موقع زیان بورس هست ؟

  Reply

  • با سلام برای فعالیت در بورس همیشه زمان مناسبی است.
   گاهی اوقات فعالیت بیشتر گاهی بلند مدتی و گاهی کوتاه مدتی و گاهی فعالیت کمتر.

   Reply

 • سلام می خواستم ببینم چجوری تو بورس حساب باز کنم؟از طریق چه لینکی؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  Reply

  • با سلام از طریق لینک talarebourse/broker می‌توانید حساب کارگزاری باز کنید.

   Reply

 • سلام خسته نباشید.من تازه نیخوام وارد بورس شم.مراحل اقداماتی واسم بفرستین.ممنون میشم از راهنماییتون

  Reply

 • با سلام میخواستم بدونم شما به عنوان واسط عمل میکنین تا کسایی مثل من که توان تحلیل بازار بورس رو ندارن بتونن در بازرار بورس فعالیت کنن؟

  Reply

 • با سلام میخواستم بدونم شما به عنوان واسط عمل میکنین تا کسایی مثل من که توان تحلیل بازار بورس رو ندارن بتونن در بازرار بورس فعالیت کنن؟

  Reply

 • حمید رضا گفت:

  بله‌‌‌…من درحال گوش دادن هستم

  Reply

 • ابوالفضل گفت:

  سلام من ١۶سالمه ۶٠٠تومن پول دارم میخام بورس بخرم میتونم؟؟

  Reply

   • سلام من با سهام عدالت میخوام ثبتنام کنم

    Reply

 • فاطمه جعفریان گفت:

  من می‌خواهم شما یک کارگزار به من معرفی کنید.. حداقل سرمایه ام یک ملیون تومان است.. من نه وقتش را دارم و نه میتوانم خودم اینکار را انجام دهم. آیا شما می‌توانید یک کار گزار به من معرفی کنید؟

  Reply

 • سلام
  ببخشید منظور از هرسهم یک شرکت چند درصد سهام هستش؟
  مثلا تو یه سایتی نوشته بود که هر سهم شرکت تویوتا در بازار بورس نیویورک ۹۲دلار خریده میشد.حالا این “هر سهم”که گفته میشه یعنی چی؟

  Reply

 • سلام
  در بورس اوراق مدت دار هم هست ؟
  میزان سودشان چقدره اگر هست؟
  ایران چیزی به عنوان صندوق سرمایه گذاری شاخصی داره؟

  Reply

 • با سلام ، و خسته نباشید خدمت شما آقای ثقفی
  من تازه واسه کد بورسی اقدام کردم و منتظرم تأیید بشه اطلاعاتم
  خواستم ازتون سوال کنم اگر سهام یه شرکتی را بخرم ، و ارزش سهام اون شرکت بیاد پایین ، من میتونم سهامی که خریدم را نگه دارم ، تا دوباره ارزش سهام اون شرکت بره بالا و من سهامم را بفروشم ؟؟ یعنی صبر بکنم تا ارزش که رفت بالا با سود بفروشم سهامم را
  و اینکه آیا شما این کار را پیشنهاد میکنید ، که صبر بکنم تا ارزش سهام دوباره بره بالا ، طبق تجربه شما امکان داره وقتی ارزش سهام یه شرکت میاد پایین دوباره بره بالا ؟؟ اگر ممکنه ، چقدر طول میکشه ؟ ( حدوداً )
  با تشکر

  Reply

 • جناب ثقفی تشکر از توضیحات روان و خوبتان
  یک سوالی با توجه به توضیحات شما برایم پیش آمده که ممنون میشوم راهنمایی کنید
  تاکید شما اینه برای شروع با مبلغ بسیار کم باید وارد شد که بسیار منطقیه اما از طرفی بنظر میاد کارگزاریها مبلغ کم رو تحویل نمیگیرن و کلا این مطلب باعث میشه ادم وقتی برای تست و یادگیری اندک سهمی میخواد بخره شرمنده باشه و حس کنه مزاحم و مسخره است…نمیدونم شاید من اینجور فکر میکنم…سوالم اینه در معاملات انلاین بیشتر از نرم افزار آن کارگزاری استفاده میشود یا مثل قبل یکنفر در گیر ان سفارش میشود؟ کلا روال معاملات آن لاین بعد مثلا ثبت درخواست خرید یا فروش در کارگزاری چگونه است.
  تشکر فراوان

  Reply

  • سلام. وقت بخیر. الآن کارگزاری‌ها آنلاین هستند و اصلا نیروی انسانی در این که شما صد میلیون توجان خرید کنید یا صد هزار تومان دخیل نیستند و ما به صورت آنلاین حساب خود را شارژ میکنیم و خرید و فروش آنلاین را انجام می‌دهیم. ولی موضوعاتی که گفتید حدود ۱۶ سال پیش زمانی که من روزهای اول فعالیتم در بورس بود را تجربه کردم. چون آن زمان نیروی انسانی کارها را میکرد و مرا زیاد تحویل نمی‌گرفتند، ولی آن زمان هم من دلسرد نشدم و ادامه دادم.

   Reply

   • هدایت الله نظری گفت:

    سلام اقای سقفی من خیلی مایلم که وارد بازار بورس بشم ولی هیچ هیچ تجربه ای در مورد بورس ندارم ممنون میشم راهنمایی کنین از کجا شروع کنم

    Reply

 • مهدی حامدی گفت:

  سلام اقای ثقفی
  من سن کمی دارم (۱۶سال) ولی کاملا با بورس اشنا هستم و اطلاعات کافی برای ورود به بازار بورس دارم بنظر شما من وارد این بازار بشم یا نه
  فقط لطفا کامل توضیح بدید و اگه بیشنهاد یا نظری هم دارید ممنون می شم بهم بگید

  Reply

 • محمدباقر گفت:

  باسلام شغلم طوریه که در زمان فعلیت بورس درگیرم آیا با این شرایط هم میتونم وارد بورس بشم؟

  Reply

 • سلام.چطور کارگزار خوب تو بابل پیدا کنم؟! فکر میکنم مسله مهمی هست.

  Reply

 • سلام
  من خانم خاندار هستم وتوان خرید زیاد سهام ندارم میخام با کمترین سرمایه نهایتا همون ۱۰۰/یا۲۰۰هزارتومان سهم بخرم چون نمیتونم بیرون از خانه کار کنم شاید اینکار مفید بودو من هم تونستم کسب درآمد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید برای شروع و ثبت نام چکار باید بکنم

  Reply

  • برای شروع حداقل به ۵۰۰ هزار سرمایه نیاز دارید و بد نیست چهار پنج سهم رو با این مبلغ بخرید. درستش اینه که اولین معاملات خودتون رو با مبلغ کم شروع کنید. من هم در روزهای اول به قدری پرتفوم کوچیک بود که سعی می‌کردم کسی نفهمه. اما با همون پول کم، مثل چند صد میلیون رفتار می‌کردم و دقیق صورت مالی می‌خوندم که برای روز بزرگ آماده بشم.

   Reply

 • امیر رضا گفت:

  سلام .یه سوال .ببینید اگر من ۱۰۰هزار تومن سهام بخرم . سرجمع ده درصد پنج درصد صود پنج درصد زرر .حالا ما صود زو حساب کنیم رو صد هزار تومن من فقط پنج درصد میاد؟؟؟و تومقالحاتون نوشتین که بیش از پنج درصد صود و پنج درصد زرر نداریم.خب اینجور که اون پولداری که فرضا صد ملیون سهام میخره صود میبره پنج درصد رو صد ملیون خیلیه ولی رو صد هزارتومن به چشم نمیاد و این فاییده ایی برایه قشر متوسط نداره.راهنمایی کنید لطفا

  Reply

 • سلام خسته نباشید
  من چون اطلاعات زیادی نسبت به بورس ندارم میخاستم یه سوال بپرسم ازتون
  اگه مثلا من ۱۵۰هزار تومان سهام بخرم طی یک ماه در بهترین حالت تقریبا پول من چقدر میشه؟

  Reply

 • سهام هر وقت بفروشیم میخرین یا مثل طلا بستگی به بازار داره.
  یعنی بعضی وقتی فقط میفروشن یا….
  ویا بستگی به سهام داره.

  Reply

  • چون بازار ایران دامنه نوسان داره و افراد نمی تونن قیمتی پایین تر از – پیشنهاد بدن، ممکنه که با صف فروش مواجه بشید و نتونید سهم رو بفروشید. به همین خاطر مهمه که بدونید میزان نقدشوندگی سهم شما به چه صورته و قیمت، چقدر با ارزش ذاتی اون سهم فاصله داره. خیلی بعیده که قیمت خیلی خیلی از ارزش ذاتی پایین تر بیاد. در صورت بسته شدن نماد هم امکان فروشش رو نخواهید داشت. البته خیلی وقته که اون بسته شدن های طولانی مدت پیش نیومدن.

   Reply

 • باسلام…سوال من اینه که اگرمثلا صدهزارتومان سرمایه گذاری کنم،درصورت ضرر کامل فقط سرمایه صدتومن ازبین میره یا بیش ازاون ازسرمایه گذارطلب خواهد شد؟امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

  Reply

  • از نظر ریاضی ممکن نیست پول شما صفر بشه، مگر این که شرکت منحل بشه و پس از کسر بدهی‌ها، چیزی در قالب حقوق صاحبان سهام برای شما باقی نمونه. اما بیشتر از اون سرمایه که گذاشتید چیزی بدهکار نخواهید شد تا جایی که من اطلاع دارم. پس بهتره که به نسبت بدهی/جقوق صاحبان سهام یا همون D/E توجه کنید.

   Reply

 • فاطیما پشت کوهی گفت:

  سلام میشه بگید برای شروع چه سهامی رو میتونم بخرم؟راهنمایی میفرمایید؟

  Reply

 • فرید طباطبایی گفت:

  آقا یه سوال دارم میخوام شفاف جواب بدید لطفا.
  دقیقا چه کسانی از بازار بروس سود می‌برند؟

  Reply

  • بیاید فرض کنیم رانت وجود داره و اون ها هم از این رانت خیلی سود می کنن. به هر حال ما که در اون طبقه نیستیم. با تجربه مختصری که در بورس دارم می تونم بگم که برای ماها، سود اصلی به کسی می رسه که به اندازه کافی سواد و صبر داره. و بورس از معدود جاهایی است که موفقیت تابع مستقیم صبر و سواد آدم ها است.

   Reply

 • سلام جناب ثقفی اگه نخواهیم سهام رو بفروشیم آیا سود سالانه سهام خودمون یا سود سالانه شرکت رو به ما میدن یا نه .
  تشکر

  Reply

 • مسعود صال مصلحیان گفت:

  عالی بود تشکر از شما

  Reply

 • هومن بصیرت گفت:

  عالی استفاده کردم با تشکر از شما

  Reply

 • درود
  از چه راهی میتونم به صورت انلاین شروع به فعالیت کنم

  Reply

 • سلام….الان بخاییم وارد این بازارشیم…باید اول فرم ثبت نام اینترنتی رو پرکنیم بعد کارگزارانتخاب کنیم و بعد کد بورس رو دریافت کنیم …. و بعد یک سهام با کمک کارکزار بخریم؟؟؟این مراحلشه؟ بعد همه اینا اینترنتی هست ونیاز به رابطه حضوری نداره؟؟واینکه ازکجا بفهمیم کدوم سهام رو باید خریداری کنیم که احتمال ضرر رو کاهش بدیم ؟؟ممنون میشم جواب بدین من هرچی زودتر دوس دارم وارد این بازارشم تا تجارب کافی رو کسب کنم

  Reply

  • با سلام
   به جز یک مرحله امضا کردن، بقیه اینترنتی انجام می‌شود. با یادگیری یک روش تحلیل‌گری می‌توانید خودتان انتخاب سهم انجام دهید.

   Reply

  • سلام نیازداره که مراجعه حضوری به کارگزاری انچام بدی تاثبت نام انچام بدی وبعد کامل اموزش ببینی

   Reply

  • فرزند ایران زمین گفت:

   سلام و درود البته تا جایی که بنده اطلاع دارم اول باید از برنامه ( آپ ) گزینه سجام رو انتخاب کنید و اطلاعات بانکی نظیر (شماره شبا _ شماره حساب _ نوع حساب _ کد و شعبه بانکی رو داشته باشید و البته نیاز به اطلاعات ۲ حساب بانکی میباشد ) + ( کد پستی _ آدرس منزل _ شماره تماس _ جیمیل یا ایمیل _میزان تحصیلات _ نوع شغل و … ) و همه اطلاعات شخصی که ثبت میکنید باید به نام خودتون یعنی شخص حقیقی باشه و بعد از انجام این مراحل باید برای گرفتن کد کارگذاری و احراز هویت به یکی از شعبی که اعلام شده مراجعه کنید که در هر مرحله مبلغ ۱۰/۰۰۰ تومان ازتون دریافت میکنن و اینکه کدوم سهام رو باید بخرین و در چه زمانی باید بفروشید حدودا ۹۵% یک عمل هوشیارانه از سمت سهامدار هست و تا جایی که میتونید با عمل و دانش خودتون شروع به فعالیت بکنید…

   انشاالله که موفق و موئید باشید

   Reply

 • هادی سراجه گفت:

  سلام خسته نباشید من برای اولین بار میخواهم وارد بورس شوم مقاله وتوصیه شماو سوال وجوابهای شمارا خوندم با مبلغی که شما نظر دادید چگونه سهمی را از ان همه سهام تشخیص بدم که کدوم سهمی را بخرم که فایده کنم

  Reply

 • سلام سوال من اینه که در صورت لغو سفارش ایا کارمزد کم میشه؟

  Reply

 • حامد اعظمی گفت:

  سلام در صورت نبود کارگزاری در نزدیکی محل زندگی باید چ کرد؟ فارابی نمایندگی در ساری قائم شهر و بابل ندارد

  Reply

  • سلام. باید یک مرتبه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌تونید به تلفن ۱۵۶۱ تماس بگیرید.

   Reply

 • با سلام خدمت آقای ثقفی. میخواستم بدونم ازسهام چند شرکت میشه خریداری کرد؟

  Reply

 • سلام و درود.وقت بخیر.۳۸سالمه و به لطف خدا دوتا پسر دارم الانه با این اوضاع اقتصادی به سختی میتونم از عهده ی مخارجا بربیام پول زیادی هم ندارم.لطفا عاجزانه ازتون میخام راهنماییم کنین سهام کدوم شرکتو بگیرم که ریسک نباشه.باتشکر.امید که برقراروپیروز باشین

  Reply

 • سلام استاد من مقاله ی شما را مطالعه کردم و بسیار برایم مفید بود در واقع من تمام فایل های صوتی و تصویری شما را هر روز مرور میکنم با تشکر

  Reply

 • سمیه منصوری گفت:

  سلام من میخواهم در بورس شرکت کنم ولی نمی دانم چطوری و از کجا کد کارگزاری بگیرم

  Reply

 • با سلام،در کامنت ها نوشته بودید که امضا به روش حضوری انجام داده میشه.به کجا باید مراجعه کنم برای امضا؟
  با تشکر

  Reply

 • فرهاد پیشرو گفت:

  توضیحات فوق العاده بود خیلی روان و همه فهم.ممنون
  من نزدیک به یک سالی هست که دام میخواد وارد بازتر بورس بشم.و این مقاله ها منو خیلی تحریک کرد که شروع کنم.ب

  Reply

 • ایمان مهرانی گفت:

  سلام وخسته نباشد
  من الان حدود ۱۷ سالم هست ایا می توانم در سایت سجا برای خودم ثبت ناکنم یا باید به ۱۸ سالگی برسم
  من متولد ۱۳۸۱ هستم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply

  • سلام. هر فردی می‌تواند کد بورسی داشته باشد و صاحب سهام شود.
   اما ولی او می‌تواند مراحل ثبت نام را برایش انجام دهد.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۱۵۶۱ بدون پیش شماره مستقیما تماس بگیرید.

   Reply

 • عباس کیانی گفت:

  سلام آقای ثقفی چطور میشود با چه تحلیل و بررسی برای فروش سهام اقدام کنیم؟

  Reply

 • ممنون از راهنماییتون

  Reply

 • برای ورود به بازار بورس باید سن خاصی داشته باشیم (۱۸)و داشتن مدرک دیپلم الزامی است

  Reply

 • علی طاهری لقا گفت:

  سلام این کلاسهای آموزشی در مشهد هم هست،اگر هست لطفا راهنمایی کنید،ممنون

  Reply

 • دنیا آقاجری گفت:

  سلام. یه سوال داشتم فرقی داره با چ مدرک تحصیلی در بورس ثبت نام کنیم؟

  Reply

 • مرتضی معمار گفت:

  سلام چگونه شروع به خریدکنم.۲تاخواستم بفروشم زودفروش میره

  Reply

 • سلام
  امکانش هست شماره ای برای من ارسال کنید تا اطلاعات بیشتری را از شما،جویا بشم
  تشکر

  Reply

 • مرجان علی بیگی گفت:

  وقت بخیر
  من هدفم افزایش دارایی هست و فقط یه فروشنده عادی هستم، میخوام با پس اندازم کار کنم و زیادش کنم ولی نه توسط روشهای قدیمی مث بانک و اینها. هیچ اطلاعی از ضرر و سود بورس ندارم بسیار آماتور هستم. شما چه روشی را برای من توصیه میکنید؟

  Reply

 • سلام آقای ثقفی اطلاعات شما بسیار مفید هستن و مسیر ورود به بورس را هموارتر کردن ضمن تشکر فراوان از شما، آیا احتمال تشکیل کلاسهای حضوری هم وجود دارد؟

  Reply

 • خوب بو دلیل بورس سود ماهیانه میده ومیشه ماهیانه برداشت کرد

  Reply

 • مهدی پیمانی گفت:

  بسیار آموزنده و مفید است توضیحاتتون، شما به آدم دل و جرات ورود به بورس و شروع کسب درامد میدهید

  Reply

 • سلام و خسته نباشید.با ۱۰میلیون تومان سود ماهانه آن چقدر میشود؟

  Reply

 • سلام
  برای شروع میشود با هر مبلغی شروع کرد؟
  من دیدم که میگن با مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار تومان باید به صورت آنلاین شروع کرد
  خب اگر کسی بخواد سهمی بخره یا دو تا سهم بخره
  مثلا یکی ۱۰۰ هزارتومان و دیگری ۵۰ هزار تومان
  آیا اینطوری اون معامله ۵۰ تومنی رو نمیتونه ثبت کنه؟
  مبالغ اندک و نسخرست ولی چون میخوام تازه شروع کنم برام مهمه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  Reply

 • سید علیرضا گفت:

  با سلام من الان ۱۵ سالمه کارت ملی و … رو ندارم میخوام خودم وارد بورس شوم(به دلیل مسائل خانوادگی) چه کنم

  Reply

 • مسعود منصوری فر گفت:

  سلام
  من دوتا سوال داشتم

  ایا میشه با تلفن همراه در بورس انلاین فعالیت کرد(خرید و فروش)

  ایا برای دریافت کد بورسی هزینه باید پرداخت کنیم؟؟

  ممنون

  Reply

 • موارد عالی بوده .
  در خصوص سبدگردان توضیح بفرمایید و آیا شما سبد گردان میپذیرید.تشکر

  Reply

 • من میخوام‌ سهام خرید کنم باید چکارکنم ؟

  Reply

 • ببخشید آقای ثقفی آیا در این مدت که شما سهام گذار هستید منفعدتش زیاد بوده یا ضررش .وچطور میتونم ثبت نام کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  Reply

 • ببخشید آقای ثقفی آیا در این مدت که شما سهام گذار هستید منفعدتش زیاد بوده یا ضررش .وچطور میتونم ثبت نام کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  Reply

 • محمد رضا گفت:

  سلام و احترام
  می خواستم بدونم ایا به سهامی که من اونو برای یه بازه مثلا سه ماهه نگهدارم سودی هم تعلق می گیره یا خیر و یا اصولا سود در صورتی است که قیمت سهام بالا بره ؟

  Reply

 • حبیب نهالی گفت:

  با سلام
  وبا سپاس فراوان از جنا استاد اقای ثقفی که مطالب را بسیار ساده وصریح در ارتباط با فرایند امزشی بورس انتقال میدند

  Reply

 • ابوالفضل گفت:

  باسلام و خسته نباشید.
  ما توضیحات شماراجب ثبت نام وخرید سهام خوندیم.فقط بعداز مراحل اینترنتی باید برای امضابه کجا مراجعه کنیم.باتشکر

  Reply

 • سلام
  من تازه وارد بحث بورس شده ام
  خوشحال میشوم از تجربیات شما استفاده نمایم

  Reply

 • عالی و امیدوارکنندا بود

  Reply

 • سلام من قبلاً کد اقتصادی گرفتم ولی الان اصلا یادم نیست آیا این همان کد بورسی است و از کجا پیداش کنم

  Reply

 • خیلی ممنون از توضیحات شما.

  Reply

 • محمدرضا ابراهیمی گفت:

  سلام من تمام مراحل ثبت نام را انجام دادم در سامانه سجا ثبت نام کردم باهام تماس گرفتن برا احراز هویت ولی کد پیگیری دریافت نکردم از کی میتونم کارمو شروع کنم

  Reply

 • سلام تفاوت اوراق بهادار و سهام رو میشه توضیح بدید مثلا یک شرکت داره اوراق بهادار به قیمت هر سهم ۳۳ تومان میفروشه اگر اوراق پس سهمش چیه

  Reply

 • سلام خسته نباشید
  من افغانی هستم و الان هم در افغانستان زندگی میکنم
  بخاطراینکه کودکی ام را در کشور زیبای ایران سپری نمودم … دوس دارم بیشتر در ایران سرمایه گذاری کنم متونم از طریق بازار بورس در کشور زیبای ایران سهامی رو بطور قانونی بخرم؟

  Reply

  • با سلام به شما دوست عزیز
   طبق اطلاعاتی که من دارم، اگر پاسپورت داشته باشید می‌توانید کد بورسی دریافت کنید و در بازار بورس ایران خرید و فروش سهام انجام دهید.
   موفق باشید

   Reply

 • لطفا یه شماره بدین ثبت نام کنم برای سهام بخرم

  Reply

 • سلام من قبلا ثبت نام کردم ولی یادم نیست تا چه مرحله ای رفتم الان ایمیل تالاربوروس برام میاد ولی نمی دونم چه جوری بفهم که ثبت نام اوکی شده بود یا نه
  مریم توکلی

  Reply

 • باسلام خدمت استاد محترم آیا رأس ساعت ۸:۳۰می توان چند نماد رو بطور همزمان اردر زد یا باید هر نماد رو جداگانه سفارش وثبت کنیم.ممنون

  Reply

  • اگر از فارابیکسو استفاده می‌کنید:
   به منوی “پروفایل” بروید
   بخش “تنظیمات”
   تب “کلیدهای میانبر”
   تیک “فعال کردن کلیدهای میانبر” را بزنید
   حالا صفحه تنظیمات را ببندید
   صفحات خرید مورد نظر را به هر تعداد سهم که مایل بودید باز کنید
   اطلاعات داخل صفحات خرید را تکمیل کنید
   دکمه‌های “Ctrl+F10” را در زمان مورد نظر فشار دهید

   Reply

 • سلام
  من هم مثل سایرىن از مدتها پیش علاقه زیادی ب بورس داشتم اما ترس ورود ب بورس را بیشتر در وجودم احساس میکردم ولی الان با توضیحات شما احساس خوبی دارم .

  Reply

 • با سلام بنده که ابتداءا بخام شروع کنم آیا نیاز به حضور فیزیکی در سازمان بورس یا جای دیگر می باشم یا خیر؟

  Reply

 • محسن دانشور گفت:

  سلام خسته نباشید .من هیچ تجربه و دانشی در مورد خرید بورس ندارم و میخوام این کارو انجام بدم یه سوال در ذهنم هست من مثلا بورس خریدم وسود کردم چطوری اون سود به دستم میرسه یا چطوری زیانش ازم کم میشه.ممنون میشه پاسخ بدین

  Reply

 • سلام برای امضاء باید کجا رفت؟

  Reply

 • سلام من میخوام وارد بازار بورس بشم چجوری میتونم تو کلاساتون شرکت کنم واینکه اگر میشه هزینه کلاس هاتون بگین ممنون میشم

  Reply

 • کورش غفاری طاری گفت:

  سلام.لطفا کلاسهای حضوری هم بگذارید.افرادزیادی هستند که تمایل دارنددرکلاسهای حضوری شرکت کنند.وبصورت آنلاین یادگیری براشون خیلی سخته.متشکرم.

  Reply

 • باسلام در شهتانساوه باید به کجا مراجعه کنیم

  Reply

 • سلام
  من ازطریق کارگذینی مفید ثبت نام کردم تایید سجام برام پیامک شد از چه برنامه نرم افزاری ثبت نام کنم

  Reply

 • سلام
  برای من کد بورسی نیومده واینکه از بورس اطلاعات زیادی ندارم الان بخوام وارد بازار بورس بشم چه شرکت هایی رو انتخاب کنم چه نوع نرم افزاری رو نصب کنم

  Reply

 • سلام من یک هفته دربورس کارمیکنم وسهام میخرم ولی سهام خریداری نمی شود وروزبعدپول به حساب واریزمی شوداین یعنی چه

  Reply

  • وقتی برای یک سهم صف خرید تشکیل بشه، و متناسب باهاش عرضه صورت نگیره، معامله انجام نمیشه. در واقع خریدار هست و فروشنده به اندازه کافی نیست در اون نماد

   Reply

 • سلام من چندروزاست که سهام می خرم ولی به سرانجام نمی رسد وپول بهحساب برمی گردداین یعنی چه

  Reply

 • کلاسی هست بریم برای اموزش

  Reply

 • سلام وقت شما بخیر من چندساله می خوام وارد بورس بشم ولی بچه هام مخالفن درحالی که یه حسی بهم می گه حتما موفق می شی والبته نمی دونم چه جوری واز کجا والبته فعلنم پولی تدارم وصندوقای مالی معتبرم نمی شناسم تواین مدت پول کمی داشپم که توبانک سپرده کرده بودم باسودخیلی کم واشتباه کردم یا ضمانت وام قرار دادم که فعلا اونم ندارم ولی می خوام اولین پولی که بدستم بیادتوبورس بذارم به امید تغییر مفید چون هیچ درآمدی ندارم لطفا راهنمایی کنید

  Reply

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  >