حداقل سرمایه برای ورود به بورس

تاریخ بروز رسانی: 1400/01/22

حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟


با هر مقدار پول می‌توانید وارد بازار بورس شوید یک میلیون تومان، ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰۰ میلیون تومان. با هرمبلغی می‌توانید وارد بازار شوید. البته حداقل سرمایه برای ورود به بورس 500 هزار تومان است. یعنی حتی با 500 هزار تومان می‌توانید سهام یک شرکت را بخرید.


در این مقاله می خوانید

حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟

حداقل پول مورد نیاز برای خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک را باید در امیدنامه آن شرکت بخوانید. این عدد می‌تواند چیزی مثل یک یا ده واحد باشد. در نتیجه صندوق، برای پول‌های کم‌تر از پانصد هزار تومان، صندوق گزینه بهتری است. 

حداقل 500 هزار تومان، در مورد عرضه‌های اولیه وجود ندارد. در نتیجه عرضه اولیه موقعیت خوبی برای تمرین ثبت سفارش و شروع فعالیت در بورس است.  

سود و ضرر بورس درصدی است!

یعنی مثلا شما قرار است یا ۱۰ درصد سود کنید و یا ۱۰ درصد ضرر کنید.

اگر شما در یک مدت زمانی حداقل سرمایه مورد نیاز (500 هزار تومان) سرمایه‌گذاری کنید ۱۰ درصد آن می‌شود معادل 50 هزار تومان سود و ضرر آن هم اگر ۱۰٪ باشد می‌شود 50 هزار تومان ضرر و اگر ۱ میلیون تومان بگذارید هم باز این معادله برقرار است. می‌شود ۱۰۰ هزار تومان سود و یا ۱۰۰ هزار تومان ضرر. پس این موضوع درصدی محاسبه می‌شود.

برای شروع با پول کم شروع کنید و باید سرمایه خود را مدیریت کنید تا ضرر و آسیب نبینید.

باید توجه کنید که پول قرضی و یا همه‌ی زندگی خود را در بورس نیاورید باید پولی را بیاورید که کنار گذاشته‌اید.

و برای مثال:

از آن سود بانکی می‌گیرید و برنامه خاصی برای آن ندارید، آن پول را باید در نظر بگیرید و به ۵ تا ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید و با آن ۵ تا ۱۰ سهم بخرید، می‌توانید پولتان را به ۵ قسمت تقسیم کنید و امروز یک قسمتی از آن را سهام بخرید و فردا یا هفته بعد با قسمت دیگر آن خرید کنید.

از آنجا که حداقل سرمایه برای ثبت سفارش 500 هزار تومان است، برای خرید ده سهم، حداقل به 5 میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. 

برای شروع، به این شکل می‌توانید کم‌کم وارد بورس بشوید البته این قانون برای زمانی است که شما به خودتان اطمینان پیدا کرده‌اید و مطمئن هستید که معاملاتتان سود دارد یا در چند معامله آخر خود سود کرده‌اید پس برای شروع این قانون را کنار بگذارید و با پول کم شروع کنید، این پول کم برای هر کسی متفاوت برای یک نفر ۲۰۰ هزار تومن هست و برای یک نفر دیگر ۱ میلیون تومان است،

برای مثال:

2.5 میلیون تومان را ۵ تا 500 هزار تومان کنید و سهام خریدن را شروع کنید و این آزمایشی است برای شروع و برای اینکه ذهن ما راه بیفتد و بتوانیم خرید و فروش را درک بکنیم و بدانید که در بورس هم می‌شود سود کرد هم ضرر.

برای مثال:

شاید در بانک ۲۰ ٪ یا ۲۲ ٪ سود بانکی به ما بدهند، ما به این نیت در بورس می‌آییم که قطعا ۳۰ ٪ یا ۴۰ ٪ در سال سود ببریم. ما اگر یک قدم از بانک جلوتر بیفتیم این به این معنا است که سرمایه‌گذاری در بورس برای ما درست بوده و منفعت داشته.

اگر با این نیت در بورس بیاییم که مثلا من ۵ ٪ در سال سود کنم خوب این نمی‌شود، ممکن است ما در یک سال پولمان دوبرابر هم بشود و یا حتی بیشتر ولی ما در واقع این ریسک را می‌پذیریم که ممکن است پولمان کم هم بشود.

ما می‌دانیم که بورس می‌تواند منفی بشود، سهام ما می‌تواند مثبت بشود ولی باید راه کارهایی را یاد بگیریم که بفهمیم چطوری سهام‌های مثبت‌تر را پیدا کنیم و چطوری جلوگیری کنیم از آن زمانی که داریم ضرر می‌کنیم و کمترین ضرر را ببینیم بهترین و حرفه‌ای‌ ترین اساتید و کارشناسان بازار بورس هم نیستند که در بورس ضرر نکرده باشد.

اما قرار بر این است که خودمان آموزش ببینیم، تجربه کنیم، کار کنیم، تلاش کنیم تا بتوانیم زمانی که اکثر افراد دارند سود می‌کنند ما هم بتوانیم بیشتر سود کنیم و زمانی که شاید یک عده دارند ضرر بیشتری می‌بینند و اکثرا منفی هستند ما بتوانیم ضرر کمتری ببینیم.

همیشه یک سری سهام‌ها مثبت‌اند و یک سری سهام‌ها منفی‌اند.

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر

در بازارهای خوب و در بازار‌های بد همیشه می‌شود از بازار بورس سود گرفت اما ما باید دانش و تجربه‌ی خود را زیاد کنیم تا سودمان زیاد بشود و ضررمان کم و برآیند معاملاتمان در یک سال مثبت باشد من الان ۱۴ سال است که در بورس فعالیت می‌کنم ولی آن موقع هم سود و ضرر می‌کردم و الان هم سود و زیان می‌برم اما همیشه طوری بوده که سود من نسبت به زیان من بیشتر بوده

فقط از شما خواهش می‌کنم من یک مورد را می‌خواهم به شما بگویم در تالاربورس دوره‌های تخصصی بورس بصورت آنلاین در حال برگزاری می‌باشد و افراد می‌آیند و می‌روند،

یکسری از این افراد می‌گویند

ما هنوز شروع به خرید و فروش نکرده‌ایم،

من می‌گفتم

چرا هنوز شروع نکرده‌اید؟

آنها می‌گفتند که

می‌ترسیم

و من به آنها می گفتم

اصلا فکر کنید که مقداری از پولتان را می‌خواهید دور بریزید، برای هرکدام از شما این مبلغ یک مقدار متفاوتی می‌تواند باشد فرض کنید من مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یا 900 هزار تومان از پولم را می‌خواهم بریزم دور بورس در روز ۵ ٪ بیشتر نمی‌تواند بالا برود یا ۵ ٪ بیشتر نمی‌تواند پایین برود در یک ماه ممکن است ۱۰ ٪ یا ۲۰ ٪ یا گاهی اوقات یک نوسانی داشته باشد، پول من به طور ناگهانی غیب نمی‌شود و یا نابود نمی‌شود، من به این خانم و خیلی موارد دیگر که اینجا بودند و با من صحبت می‌کردند گفتم شروع کنید، با یک پول کم شروع کنید، یک آقایی یک پیامی را برای من ارسال کرده بود و گفته بود من ۱۰ سال است که می‌خواهم وارد بورس بشوم ولی هیچ موقع فرصت نشد و قسمت نبود ولی ۱ سال است که شروع کرده‌ام به خرید با یک حداقلی شروع کنید زمانی که شما یک ذره سهام بخرید یک حسی درون شما بوجود می‌آید که چه سود کنید و چه ضرر در آن موقع است که متوجه خواهید شد که آیا به بورس علاقه دارید یا خیر اگر من تمام آموزش‌های تخصصی را هم به شما یاد بدهم، تا زمانی که شما خرید و فروش نکنید چیزی در احساس و وجود شما بوجود نمی‌آید بیایید سریع و با پول کم شروع بکنید و این تجربه را بدست آورید قطعا بعد از خرید و فروش دیدگاه شما نسبت به بورس خیلی تغییر خواهد کرد.


می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده کنید.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده کنید.

4.8/5 - (20 امتیاز)

درباره نویسنده

حامد ثقفی

برای زنده بودن باید تا آخرین روز زندگی یادگیری را دنبال کرد و از لحظات زندگی استفاده کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
181 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

سلام به چه شماره یا ادرسی با شما در مورد بورس سوال کنم که از شما تجربه کافی دارید بیاموزیم

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  ناشناس
1 سال پیش

سلام و وقت بخیر.

شماره تماس آموزشگاه در پایین سایت نوشته شده (۹۰۰۰ ۴۳ ۴۲ – ۰۲۱)، همچنین از طریق چت آنلاین هم می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

سلام خسته نباشید،من سر کار بورس بلد نیستم گیچ شدم مثلا در بورس خمحرکه یا خساپا پول اولیه چقدر نیاز است بزارم،یک میلیون کافیست یا بیشتر باید بزارم،چه جوری باید شرکت کنم از کجا باید باید شرکت کنم

محمود دوسیده
محمود دوسیده
پاسخ دادن به  ناشناس
1 سال پیش

سلام و وقت بخیر.

برای آشنایی با بازار بورس ایران می‌توانید از طریق لینک زیر آموزش رایگان بورس از صفر را شروع کنید و اطلاعات اولیه لازم جهت ورود به بازار بورس را بدست آورید.
https://talarebourse.com/bourse0/

شما با هر مقدار سرمایه اولیه‌ای که در اختیار داشته باشید (حتی ۱۰هزار تومان) می‌توانید مقداری از سهام شرکت‌ها را خریداری نمایید. اما پیشنهاد ما این است که قبل شروع خرید فروش سهام در بورس حتما آموزش‌های لازم را کسب کنید تا دچار ضرر نشوید و با دانش و بینش کافی وارد این بازار شوید.

ناشناس
ناشناس
2 سال پیش

سلام یکی از آشناها به من پیشنهاد داد و من مبلغ ده تومان پول تزریق کردم
میخوام بدونم اون پول چی میشه یا شده

فائزه حیدری
فائزه حیدری
پاسخ دادن به  ناشناس
2 سال پیش

سلام، ببخشید متوجه منظورتون نشدم

Sina
Sina
3 سال پیش

بسیار مطالب عالی.من تازه وارد شدم و هنوز سفارش خرید نزدم.
بابت راهنماییتون تشکر???

سجاد
سجاد
3 سال پیش

خوبه فقط فرصت و دقت لازمه منم می‌خوام وارد بورس بشم ولی فرصت نیس

نیما
نیما
3 سال پیش

سیلم جناب سقفی وقتتون بخیر یه سوالی داشتم من درحال حاضر کد بورسی گرفتم اما نمیدانم چه طوری شرکتی را که میخوام روی آن سرمایه گذاری کنم ثبت کنم کارگزاری منم مفید هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

خسروی
خسروی
3 سال پیش

سلام وقت شما بخیر من چندساله می خوام وارد بورس بشم ولی بچه هام مخالفن درحالی که یه حسی بهم می گه حتما موفق می شی والبته نمی دونم چه جوری واز کجا والبته فعلنم پولی تدارم وصندوقای مالی معتبرم نمی شناسم تواین مدت پول کمی داشپم که توبانک سپرده کرده بودم باسودخیلی کم واشتباه کردم یا ضمانت وام قرار دادم که فعلا اونم ندارم ولی می خوام اولین پولی که بدستم بیادتوبورس بذارم به امید تغییر مفید چون هیچ درآمدی ندارم لطفا راهنمایی کنید

فاظمه
فاظمه
4 سال پیش

کلاسی هست بریم برای اموزش

1 11 12 13
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

181
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!