حداقل سرمایه برای ورود به بورس

تاریخ بروز رسانی: 1400/01/22

حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟


با هر مقدار پول می‌توانید وارد بازار بورس شوید یک میلیون تومان، ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰۰ میلیون تومان. با هرمبلغی می‌توانید وارد بازار شوید. البته حداقل سرمایه برای ورود به بورس 500 هزار تومان است. یعنی حتی با 500 هزار تومان می‌توانید سهام یک شرکت را بخرید.


در این مقاله می خوانید

حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است؟

حداقل پول مورد نیاز برای خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک را باید در امیدنامه آن شرکت بخوانید. این عدد می‌تواند چیزی مثل یک یا ده واحد باشد. در نتیجه صندوق، برای پول‌های کم‌تر از پانصد هزار تومان، صندوق گزینه بهتری است. 

حداقل 500 هزار تومان، در مورد عرضه‌های اولیه وجود ندارد. در نتیجه عرضه اولیه موقعیت خوبی برای تمرین ثبت سفارش و شروع فعالیت در بورس است.  

سود و ضرر بورس درصدی است!

یعنی مثلا شما قرار است یا ۱۰ درصد سود کنید و یا ۱۰ درصد ضرر کنید.

اگر شما در یک مدت زمانی حداقل سرمایه مورد نیاز (500 هزار تومان) سرمایه‌گذاری کنید ۱۰ درصد آن می‌شود معادل 50 هزار تومان سود و ضرر آن هم اگر ۱۰٪ باشد می‌شود 50 هزار تومان ضرر و اگر ۱ میلیون تومان بگذارید هم باز این معادله برقرار است. می‌شود ۱۰۰ هزار تومان سود و یا ۱۰۰ هزار تومان ضرر. پس این موضوع درصدی محاسبه می‌شود.

برای شروع با پول کم شروع کنید و باید سرمایه خود را مدیریت کنید تا ضرر و آسیب نبینید.

باید توجه کنید که پول قرضی و یا همه‌ی زندگی خود را در بورس نیاورید باید پولی را بیاورید که کنار گذاشته‌اید.

و برای مثال:

از آن سود بانکی می‌گیرید و برنامه خاصی برای آن ندارید، آن پول را باید در نظر بگیرید و به ۵ تا ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید و با آن ۵ تا ۱۰ سهم بخرید، می‌توانید پولتان را به ۵ قسمت تقسیم کنید و امروز یک قسمتی از آن را سهام بخرید و فردا یا هفته بعد با قسمت دیگر آن خرید کنید.

از آنجا که حداقل سرمایه برای ثبت سفارش 500 هزار تومان است، برای خرید ده سهم، حداقل به 5 میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. 

برای شروع، به این شکل می‌توانید کم‌کم وارد بورس بشوید البته این قانون برای زمانی است که شما به خودتان اطمینان پیدا کرده‌اید و مطمئن هستید که معاملاتتان سود دارد یا در چند معامله آخر خود سود کرده‌اید پس برای شروع این قانون را کنار بگذارید و با پول کم شروع کنید، این پول کم برای هر کسی متفاوت برای یک نفر ۲۰۰ هزار تومن هست و برای یک نفر دیگر ۱ میلیون تومان است،

برای مثال:

2.5 میلیون تومان را ۵ تا 500 هزار تومان کنید و سهام خریدن را شروع کنید و این آزمایشی است برای شروع و برای اینکه ذهن ما راه بیفتد و بتوانیم خرید و فروش را درک بکنیم و بدانید که در بورس هم می‌شود سود کرد هم ضرر.

برای مثال:

شاید در بانک ۲۰ ٪ یا ۲۲ ٪ سود بانکی به ما بدهند، ما به این نیت در بورس می‌آییم که قطعا ۳۰ ٪ یا ۴۰ ٪ در سال سود ببریم. ما اگر یک قدم از بانک جلوتر بیفتیم این به این معنا است که سرمایه‌گذاری در بورس برای ما درست بوده و منفعت داشته.

اگر با این نیت در بورس بیاییم که مثلا من ۵ ٪ در سال سود کنم خوب این نمی‌شود، ممکن است ما در یک سال پولمان دوبرابر هم بشود و یا حتی بیشتر ولی ما در واقع این ریسک را می‌پذیریم که ممکن است پولمان کم هم بشود.

ما می‌دانیم که بورس می‌تواند منفی بشود، سهام ما می‌تواند مثبت بشود ولی باید راه کارهایی را یاد بگیریم که بفهمیم چطوری سهام‌های مثبت‌تر را پیدا کنیم و چطوری جلوگیری کنیم از آن زمانی که داریم ضرر می‌کنیم و کمترین ضرر را ببینیم بهترین و حرفه‌ای‌ ترین اساتید و کارشناسان بازار بورس هم نیستند که در بورس ضرر نکرده باشد.

اما قرار بر این است که خودمان آموزش ببینیم، تجربه کنیم، کار کنیم، تلاش کنیم تا بتوانیم زمانی که اکثر افراد دارند سود می‌کنند ما هم بتوانیم بیشتر سود کنیم و زمانی که شاید یک عده دارند ضرر بیشتری می‌بینند و اکثرا منفی هستند ما بتوانیم ضرر کمتری ببینیم.

همیشه یک سری سهام‌ها مثبت‌اند و یک سری سهام‌ها منفی‌اند.

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر

در بازارهای خوب و در بازار‌های بد همیشه می‌شود از بازار بورس سود گرفت اما ما باید دانش و تجربه‌ی خود را زیاد کنیم تا سودمان زیاد بشود و ضررمان کم و برآیند معاملاتمان در یک سال مثبت باشد من الان ۱۴ سال است که در بورس فعالیت می‌کنم ولی آن موقع هم سود و ضرر می‌کردم و الان هم سود و زیان می‌برم اما همیشه طوری بوده که سود من نسبت به زیان من بیشتر بوده

فقط از شما خواهش می‌کنم من یک مورد را می‌خواهم به شما بگویم در تالاربورس دوره‌های تخصصی بورس بصورت آنلاین در حال برگزاری می‌باشد و افراد می‌آیند و می‌روند،

یکسری از این افراد می‌گویند

ما هنوز شروع به خرید و فروش نکرده‌ایم،

من می‌گفتم

چرا هنوز شروع نکرده‌اید؟

آنها می‌گفتند که

می‌ترسیم

و من به آنها می گفتم

اصلا فکر کنید که مقداری از پولتان را می‌خواهید دور بریزید، برای هرکدام از شما این مبلغ یک مقدار متفاوتی می‌تواند باشد فرض کنید من مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یا 900 هزار تومان از پولم را می‌خواهم بریزم دور بورس در روز ۵ ٪ بیشتر نمی‌تواند بالا برود یا ۵ ٪ بیشتر نمی‌تواند پایین برود در یک ماه ممکن است ۱۰ ٪ یا ۲۰ ٪ یا گاهی اوقات یک نوسانی داشته باشد، پول من به طور ناگهانی غیب نمی‌شود و یا نابود نمی‌شود، من به این خانم و خیلی موارد دیگر که اینجا بودند و با من صحبت می‌کردند گفتم شروع کنید، با یک پول کم شروع کنید، یک آقایی یک پیامی را برای من ارسال کرده بود و گفته بود من ۱۰ سال است که می‌خواهم وارد بورس بشوم ولی هیچ موقع فرصت نشد و قسمت نبود ولی ۱ سال است که شروع کرده‌ام به خرید با یک حداقلی شروع کنید زمانی که شما یک ذره سهام بخرید یک حسی درون شما بوجود می‌آید که چه سود کنید و چه ضرر در آن موقع است که متوجه خواهید شد که آیا به بورس علاقه دارید یا خیر اگر من تمام آموزش‌های تخصصی را هم به شما یاد بدهم، تا زمانی که شما خرید و فروش نکنید چیزی در احساس و وجود شما بوجود نمی‌آید بیایید سریع و با پول کم شروع بکنید و این تجربه را بدست آورید قطعا بعد از خرید و فروش دیدگاه شما نسبت به بورس خیلی تغییر خواهد کرد.


می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده کنید.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده کنید.

4.8/5 - (20 امتیاز)

درباره نویسنده

حامد ثقفی

برای زنده بودن باید تا آخرین روز زندگی یادگیری را دنبال کرد و از لحظات زندگی استفاده کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
181 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ام البنین
ام البنین
7 سال پیش

برگه حق تقدم خرید را چگونه باید استفاده کرد؟ یا نحوه خرید و فروش برگ حق تقدم خرید چگونه است؟ آیا سند دارد. یا میشود سند گرفت.

مهدی
مهدی
7 سال پیش

سلام خسته نباشید.
ببخشید من میخوام سهام بخرم با حداقل شروع کنم ولی هیچی نمی دونم به نظرتون چیکارکنم؟
بعدشم من چیز زیادی ازبورس سردر نمیارم نمی دونم چیکارکنم.

Alireza
Alireza
7 سال پیش

سلام، حداقل مبلغ برای خرید صد هزار تومان هستش و کارگذاری اخطار میده، پس چطور در صف خرید مبالغ کم تری وجود دارند؟

فاطمه
فاطمه
7 سال پیش

سلام من تازه میخوام در مورد بورس تحقیق کنم این ک اصلا چی هست و چطور باید شروع کرد
اما همه جا درباره نرخ بازده و … نوشته ب نظرم مباحث سنگینیه و کمی گیج شدم میشه لینکی ب من معرفی کنید ک ب زبان ساده توضیح بده کارگزار چی هست اصلا برای خرید سهام چه اطلاعاتی لازمه

اسماعیل طاهری امین
اسماعیل طاهری امین
7 سال پیش

سلام
اگه میشه فایل صوتی بیشتری بزارین یا کلا مقالاتتونو بصورت صوتی بزارین ممنون از لطفتون

مصطفی
مصطفی
7 سال پیش

سلام
میخواستم بدونم مثلا ،زمانی که سهام من در حال ضرره من بخوام سهممو بفروشم!آیا کسی میاد سهام منو که در حاله ضرره بخره؟چقد طول میکشه که یه سهام رو بفروشیم؟(حدودا)

پگاه
پگاه
پاسخ دادن به  مصطفی
5 سال پیش

سلام من میخوام وارد بورس بشم.قدرت ریسکم خیلی بالاست ولی قبل از هر اموزش و سوالی میخوام ب طور مستقیم بدونم با فرض اینکه فقط سود کنم ماهی ۳ میلیون تومن بخوام سود کنم باید چقدر سرمایه بزارم.گفتم با فرض برینکه ضرر نکنم

Mohammad hamedani
Mohammad hamedani
7 سال پیش

ببخشید یه سوال داشتم خرید اوراق مشارکت بهتره یا خرید سهام شرکت های عضو بورس

Shahin
Shahin
7 سال پیش

سلام.
میخواستم بدونم اگه ما بخوایم با سرمایه کم وارد بورس بشیم مسلما تعداد سهمی که ما میخایم خریداری کنیم تعداد کمی هست مثلا ۵۰۰ سهم یا ۱۰۰۰ سهم ایا عرضه کننده ای با این تعداد پیدا میکنیم یا بر عکس برای فروش ایا تقاضا کننده ای با این تعداد سهم پیدا میکنیم یا صاحب اول و اخرش خودمونیم

مهمان
مهمان
پاسخ دادن به  حامد ثقفی
7 سال پیش

سلام. شما گفتید ک مثلا امکانش هس ک کسی ۱۰ هزار سهم رو تو ۱۰ بار و هر بار ۱۰۰۰ تا بفروشه. در این صورت هر بار باید کارمزد پرداخت کنه؟؟؟
با تشکر

زهرا
زهرا
7 سال پیش

روزتون بخیر
من میخواستم بدونم چطور وبا چه کارگزاری شروع به خرید وفروش در بورس کنم،وکارگزارچه تعهداتی را نسبت به موفق نمودن،سود بردن وکمتر زیان دیدن نسبت به سرمایه ام انجام میدهد.با تشکر

کوروش
کوروش
پاسخ دادن به  حامد ثقفی
5 سال پیش

با سلام و درود

در فرم دریافت کد
نام شرکت رو چی وارد کنیم کدوم شرکت

گزینه هایی داره برا شرکت ها؟

حسین
حسین
پاسخ دادن به  حامد ثقفی
4 سال پیش

سلام .
اگه خواستیم سهام خریداری شده را بفروشیم و به پول نقد تبدیل کنیم . آیا این سهام را میخرند و به ما پول میدهند .
یعنی سهام خریداری شده را میشه به پول نقد تبدیل کرد زود یا نه

نوید
نوید
پاسخ دادن به  حامد ثقفی
4 سال پیش

سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون از مطالب مفیدتون

میخواستم ازتون سوال کنم نظارت بر سرمایه نیاز به بازبینی و خرید و فروش روزانه داره ویا خیر

میرعباس هادیان
میرعباس هادیان
پاسخ دادن به  زهرا
6 سال پیش

سلام وقت بخیر خسته نباشید واقعا مطالبتون ارزنده بودن من استفاده کردم ولی یه سوال دارم از خدمتتون بنده یه دبیر هستم از یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی بنده چطور میتونم در بورس شرکت کنم که نیازی به رفتن به تهران نباشه آخه مصاف دوره و خیلی سخت میشه رفت تهران برا انجام کارای ابتدایی بروس لطفا راهنماییم بکنید ممنون میشم

پروانه
پروانه
7 سال پیش

س جناب برای مشهد همچنین کلاسهایی هست واگر می شناسین لطفا بهم معرفی کنیدپر

مصطفی
مصطفی
پاسخ دادن به  پروانه
4 سال پیش

سلام فکر کنم به کارگزاری های بانک ها مراجعه کنی جواب بگیری یه سرچ بزن توی گوگل برات میاد

1 2 3 13
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

181
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!