درآمد بورس

درآمد بورس چقدر است؟

کسب درآمد ماهیانه در بورس چگونه است؟

ماهانه در بورس چقدر می توان سود کرد؟

به نظر شما در بورس ایران یک شبه می تواند پول ما صفر شود؟

آیا امکان صفر شدن یک شبه پول در بورس وجود دارد؟

 آیا امکان دارد تمام سرمایه ما نابود شود؟

درآمد بورس چقدر است؟

درآمد بورس چقدر است؟ بیایید اگر هم قرار باشد که تمام سرمایه ما نابود شود با تمام  وجود ترسمان را کنار بگذاریم و با یک مبلغ کمی وارد بورس شویم. حال سوال پیش می‌آید که با چه مقدار پول می‌توان خرید و فروش سهام را شروع کرد؟

باید در نظر داشت که بورس ایران یک بورس درصدی است یعنی اینکه محدودیت بالا و پایین شدن قیمت دارد یعنی اگر شما سهامی را بخرید امکان ندارد همین فردا قیمت اون سهام نصف شود یا فردا پول شما دوبرابر شود، یک دامنه نوسان و یک محدودیت وجود دارد که این دامنه نوسان ۵% می‌باشد در بورس‌های بین‌المللی این دامنه نوسان وجود ندارد اما در بورس ایران این دامنه نوسان وجود دارد و این اولین نقطه امنی است که یک سهامدار و یا یک سرمایه‌گذار می‌تواند خیالش راحت باشد که اگر سرمایه‌گذاری کند پولش نصف شود و یا یک خطر این چنینی وی را تهدید کند این دامنه نوسان ۵% است یعنی سرمایه شما نسبت به روز قبل نمی‌تواند بیش تر از ۵% رشد یا کاهش پیدا کند در واقع دامنه نوسان ما در یک روز ۱۰% است یعنی 5 مثبت و 5 منفی حال می‌پرسیم که: درامد بورس در یک ماه چقدر است؟

درآمد بورس در یک ماه چقدر است؟

 • میزان درآمد بورس چقدر است ؟
 • درامد ماهیانه از بورس چقدر است ؟
 • آیا بورس به عنوان شغل اول می‌شود ؟
 • سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

در بورس هم می توانیم خیلی درآمد داشته باشیم و هم می توانیم خیلی ضرر ببینیم. بورس مثل یک حقوق بگیری نیست و یا مانند سود بانکی نیست که سر برج و ماهانه مبلغی برای شما پرداخت شود بورس یک سرمایه گذاری است که دارای risk می‌باشد و ممکن است سرمایه شما زیاد و یا کم شود و بستگی به این دارد که شما چه انتخابی در شرکتی که خرید کرده‌اید داشته باشید فرض کنید ما یک سهام بخریم و سهام ما هر روز رشد 5% داشته باشد و ۱۰ روز، هر روز این سهام با مثبت ۵% معامله شود.

حال اگر من ۱ میلیون تومان سرمایه گذاری کرده باشم پول من چقدر می شود؟

 • سود بورس چند درصد است ؟
 • میانگین درامد بورس چقدر است ؟


اگر بخواهیم سریع جواب دهیم می‌گوییم ۱۰ روز، روزی ۵% درصد می‌شود ۵۰% پس پول من ۵۰% رشد خواهد داشت بنابراین ۱میلیون تومان من می‌شود ۱میلیون‌و‌پانصد، ولی اینطور نیست و این پول تساعدی رشد می‌کند یعنی اینکه روز اول ۱میلیون تومان دارید و روز دوم ۱میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان دارید پس روز دوم آن ۵% باید روی ۱میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان محاسبه شود اگر این مبلغ را برای ۱۰ روز حساب کنیم سود شما می‌شود حدود ۶۰۰ هزار تومان در واقع در این ۱۰ روز که ۵% هر روز سهام ما رشد پیدا کرده ما حدود ۶۰% سود می‌کنیم در منفی شدن هم همین طور است یعنی اینکه اگر سهام من ۱۰ روز هر روز ۵-% کاهش پیدا کند در بدترین شرایط سود ما ۵۰% کم نمی‌شود زیرا یک میلیون ما روز دوم می‌شود ۹۵۰ هزار تومان روز سوم ۵% از این ۹۵۰ هزار تومان کسر می‌شود و ما کمتر ضرر می‌بینیم بعد از ۱۰ روز یک میلیون تومان ما می‌شود ۶۰۰ هزار تومان یعنی ما ۴۰% ضرر کرده‌ایم ۱۰ روز هر روز منفی ۵% و ما ۴۰% آسیب می‌بینیم و ضرر کرده‌ایم اما این‌ها همه مثال هستند که متوجه بشویم روند حرکتی یک سهام در بهترین حالت و در بدترین حالت چطور می‌تواند باشد چقدر می‌توانیم آسیب ببینیم چقدر می‌توانیم سود کنیم چقدر می‌توانیم ضرر کنیم نه اینکه این اتفاقات هیچ وقت اتفاق نیافتاده باشند در موارد مثبت و منفی ممکن است این اتفاق بیافتد اما این که به طور ناگهانی یک سهام هر روز مثبت ۵ و یا هر روز منفی ۵ باشد به ندرت در بورس اتفاق می‌افتد و بیشتردر این بین نوسان می‌کند یعنی ما اکثرا شاهد این هستیم که قیمت سهام در این بین معامله می‌شود و لزوما هر روز ۵+ و یا ۵- نمی باشد. من این محاسبات را انجام دادم تا ذهنمان آماده شود و بدانیم که وضعیت بالا و پایین شدن قیمت به چه صورت است .راه‌هایی وجود دارد که ما بتوانیم هنگام رشد بیشترین استفاده را ببریم و هنگام ضرر کردن کمترین ضرر را ببینیم ویا اگر قرار باشد یه سهم مثلا ۶ ماه وضعیت خوبی نداشته باشد و هر روز چند درصد منفی باشد راه‌هایی وجود دارد که ما کمترین مقدار ممکن ضرر کنیم که در مباحث آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اما حالا ممکن است ما به بورس اعتماد نداشته باشیم و با خود بگوییم:

نکند که پول من یک شبه از بین برود؟

 • سود بورس چقدر است ؟
 • سوددهی بورس چگونه است ؟
 • میزان سود در بورس چقدر است ؟
 • روش کسب درآمد از بورس چگونه است ؟

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر را دانلود کنید

و یا سوالات دیگری مانند اینکه ما:

پولمان را کجا می‌ریزیم؟

و یا

پول ما چه می‌شود؟ درآمد بورس ما کجا می‌رود؟

یک سری شرکت‌هایی هستند به نام شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار که ما باید از آنها کد بورسی دریافت کنیم. (برای دریافت کد بورسی به صورت آنلاین اینجا را کلیک کنید) این شرکت‌ها که تعداد آنها حدود ۱۰۰ تا می‌باشد و تحت نظر سازمان بورس و با مجوز سازمان بورس فعالیت می‌کنند در هنگامی که ما می‌خواهیم سهام بخریم، پولمان را به حساب کارگزاری می‌ریزیم این کارگزاری‌ها به اندازه لازم تعهد پیش سازمان بورس دارند که هیچ خطایی در کارشان وجود نداشته باشد می‌توان گفت که امنیت این شرکتها مانند بانک‌ها می‌باشد یعنی وقتی شما پولتان را می‌گذارید در یک کارگزاری برای اینکه خرید سهام با آن انجام دهید آن پول اول باید به حساب کارگزاری برود بعد شما می‌توانید معامله سهام انجام دهید کارگزاری‌ها در واقع واسط بین ما و طرف مقابل هستند اگر ما خریدار هستیم یک کارگزاری با یک فروشنده‌ای هماهنگ می‌کند و این معامله انجام می‌شود اگر ما فروشنده باشیم یک کارگزاری در طرف دیگر می‌باشد و ما در این طرف با یک کارگزاری دیگر در حال کار کردن هستیم و این کارگزاری‌ها همه به یک هسته مرکزی وصل هستند و معاملات انجام می‌شود پس اگر می‌خواهیم شروع به خرید و فروش سهام کنیم نباید پولمان را به حساب یک شخص حقیقی بریزیم سرمایه‌ای که می‌خواهد در بورس برود و سهام با آن خرید و فروش شود باید مستقیما به حساب شرکت کارگزاری واریز گردد. حالا فرض کنید که یک سهام را خریده‌ایم و قیمت آن رشد یا نزول کرده است ما این سهام را می فروشیم،

پول این سهام و درآمد بورس ما چگونه به دست ما می‌رسد؟

طبق قوانین بورس مبلغ فروش سهام شما بنا به درخواستتان بعد از کسر کارمزد بعد از سه روز کاری به حساب شما واریز می‌شود و درآمد بورس شما از این طریق به دست شما خواهد رسید.

دکمه Play را بزنید و اکنون فایل صوتی این مقاله را گوش کنید:

The last comment and 66 other comment(s) need to be approved.
 • ستار گفت:

  سلام قبلاً فایل صوتی را گوش کردم

  • Abolfaz گفت:

   سلام
   سهام کدوم شرکت ها رو بخریم؟

 • نرگس جعفرزاده گفت:

  سلام اقای ثقفی اموزشها عالی و ارامش بخش لطفا یاد بدید چطوری صفحه خرید وفروش بورس رو میتونیم باز کنیم

 • سلیمی گفت:

  با سلام و سپاس فراوان از جناب آقای ثقفی بابت آموزشهای حرفه ای و دوست داشتنیشون!
  قبلا فایل رو گوش داده بودم ولی باز هم سپاس

 • محمدرضا گفت:

  سلام اقای ثقفی خسته نباشین
  من میخواستم بپرسم که علاوه بر خرید و فروش سهام راه دیگه ای هم برای سود کردن از این سهام وجود داره یا نه ممنون

 • حسین گفت:

  با تشکر از مطلب خوبتون

 • علی گفت:

  سلام من در یکی از کارگزاریا کد بورس گرفتم همه اطلاعاتمو درست ثبت کردن فقط ایمیلمو نادرست نوشتن به نظرتون برم از کار گزاری بگم اصلاح کنن یا مشکل خاصی پیش نمیاد؟

 • افسانه گفت:

  سلام چرا فایل صوتی ایمیل نشده واسه من. تو spam هم نبود. سایت هم پیغام میده فایل براتون ارسال شده!

  • با سلام

   مجدد برای شما ارسال شد

   • محمدي گفت:

    لطفا برای منم فایل صوتی رو بفرستید من خیلی به بورس علاقه دارم ولی هیچی بلد نیستم

 • مهدی گفت:

  سلام جناب،عرض خسته نباشید بابت مطالب مفید.سوالی دارم از شما اگر لطف کنید و به پی وی تلگرام من منت بگذارید و مراحم شوید.بسیار بسیار ممنون میشوم آقای ثقفی آیدی من:Asqaryan0_0@

 • ali110 گفت:

  سلام من ۱۷ سال دارم و دانشجو هستم
  آیا میتونم در بورس فعالیت کنم؟؟؟؟

  • با سلام، بله ولی خرید و فروش شما تا قبل از ۱۸ سالگی توسط اولیا شما بایستی انجام شود

  • amirhosayn گفت:

   سلام
   چرا که نه، همه می تونن تو بورس شرکت کنن و سود یا ضرر کنن

 • علی گفت:

  سلام.نحوه خرید وفروش راچطور یاد بگیریم

 • Ali ghorbani گفت:

  باسلام و احترام . از اینترنت با تالار بورس آشناشدم و به سایت فارابی رفتم .فرم کد بورسی رو تکمیل کردم ؛کد بورسی کی دریافت میکنم؟
  چطور صفحه ی خرید و فروش سهام رو باز کنم؟

 • امیر حسین گفت:

  سلام میشه تو بورس های خارجی از ایران سرمایه گذاری کرد و میشه برای پیشبینی بورس از نرم افزار استفاده کرد اگه میشه چندتاشونو نام ببرید و اینکه تحلیل اونها تا چه حد درسته

 • شیوا گفت:

  سلام آقای ثقفی
  با تشکر از توضیحات کامل شما،من اصلا با بورس آشنایی ندارم فکر میکنید. گوش دادن به فایلهای صوتی برای شروع خوب باشه؟ آقای ثقفی امکانش هست چند تا از شرکتهای سهامی فعال رو معرفی کنید؟ چطور میشه با این شرکتها آشنا شد؟

 • هوشنگ صیرفی دلیر گفت:

  با سلام اگر بعد از چند سال هم اکنون شماره حساب به شرکت سرمایه پذ یر ایمیل کنم و اگر سودی به سرمایه ام تعلق بگیرد به سرمایه اصلی اضافه خواهد شد؟

  • با سلام
   دریافت سود از شرکت را باید از امور سهام هر شرکت جویا شوید. برخی اینطور هستند که باید به بانک مراجعه کنید و برخی شماره حساب می‌گیرند و خودشان واریز می‌کنند.
   شماره تلفن امور سهام شرکت مورد نظر را از ۱۱۸ بگیرید. و همچنین اطلاعیه نحوه پرداخت سود را از سایت codal.ir دریافت کنید.

 • تورج مرادی گفت:

  سلام شما کلاس آموزشی دارید که در آن ثبت نام کرد

 • علی کامران گفت:

  با عرض سلام . خسته نباشید. من میخوام تازه کار بورس رو شروع کنم با همون سرمایه ۱ میلیون تومن. میخوام از صفر تا صدشو یاد بگیرم و وارد بورس بشم. چجوری میتونم این کارو انجام بدم. آیا باید دوره ببینم و اگر قراره دوره ببینم دورش چه مدت طول میکشه. ممنون

  • علی کامران گفت:

   سلام هم اسم ما شما رفتید خرید و فروش بورس

 • پرنده گفت:

  سلام.
  خدا قوت.
  من جدیدا باسایت خوبتون آشنا شدم و دو مورد ایمیل هم دریافت کردم.
  میخواستم بدونم امکانش هست فایلهای آموزشیتون با پسوند امپی ۳ رو به ترتیبی که باید یاد بگیریم رو لطف کنید و به ایمیلم بفرستید؟
  همینجا هم قرار بدین دانلود میکنم.
  لازم به ذکره که من هنوز وارد بازار بورس نشدم و میخوام تازه شروع کنم.
  سپاس از وقتی که میذارین.

  • با سلام و تشکر از پیام شما.
   از این لینک داخل تلگرام می‌تونید فایل‌ها رو گوش کنید و یا به صورت mp3 دانلود کنید.
   با تشکر

 • fgh گفت:

  سلام. یک سوال.
  چگونه میتونیم توی سایت گزارش بگیریم. من امار شرکت هایی رو میخوام که طی سال های ۹۰ تا۹۵ تحصیل شدن . شرکت های ترکیبی و ادغامی .

 • امیر گفت:

  سلام اقایی سقفی به نظر شما برای خرید سهام چه سهام هایی رو پیشنهاد می کنید که سود حداقل ۵درصد دارند

 • بهنام گفت:

  سلام آقای سقفی
  اگر تا ۱۰ روز ما با ۲ درصد سود کنیم .
  مبلغ خرید سهامو با قیمت خرید باید فروخت.
  یا با اضافه سود

 • احسان گفت:

  متن بالا خیلی جذابه اما حتما به سرمایه گذارها اعلام کنید که بالا رفتن قیمت یک سهام یک ریال به یک ریاله و درامد بانصد هزار تومنی با سرمایه یک میلیونی حداقل نیاز به دو سال خواب پول داره.

  • خیر سود بانکی اینگونه است.
   در بورس شما می‌توانید حتی طی یک ماه سرمایه‌ی خود را ۲ برابر کنید و همچنین می‌توان طی ۱ ماه سرمایه‌تان را نصف کنید! سهام ها در بورس به صورت درصدی رشد و نزول می‌کنند.

 • حامد گفت:

  سلام آقای سقفی.آیا احسان گفته برای سود پانصدهزار تومان برای یک میلیون دو سال زمان نیاز هست.آیا واقعا همینطور است؟؟!!

 • رضا گفت:

  عالی بود آفرین
  متشکرم از آموزش

 • سحادجعتایی گفت:

  متشکرم از همکاریتون جناب آقای سقفی خسته نباشید

 • مهدی گفت:

  باتشکر
  آیا انتخاب محل سرمایه گذاری با ماست یا ما نقشی نداریم؟

 • هادی گفت:

  سلام باید کدبورس هم باید بخریم یا رایگان میدن بهمون اگه بخوایم بصورت انلاین معامله کنیم

 • علی محمدشکی گفت:

  سلام شما تلگرام هم دارید

  • سلام.
   بله از طریق لینک زیر، به کانال‌های تلگرام ما دسترسی پیدا می‌کنید:
   https://talarebourse.com/telegram/

 • محمد گفت:

  اگه سهامی ضرر داد چیکار باید کرد؟ سهام رو باید به یکی دیگه باید قالب«فروش»کنیم ؟اگه کسی سهامی را که داره ضرر میکنه کسی نخره چی میشه؟

 • جواد جلیل زاده گفت:

  سلام آقای ثقفی
  من میخوام برای اولین بار وارد بورس بشم به نظر شما خرید بورس کالا بهتر است یا بورس اوراق بهادار؟
  و اینکه من در اردبیل هستم آیا میتونم از یکی از شرکتهای کارگزاری تهران کد بورسی دریافت کنم؟

  • سلام
   بله می‌توانید از تهران اقدام کنید. از این لینک استفاده کنید: https://talarebourse.com/broker
   (ضمنا بورس کالا مربوط به خرید کالا برای شرکت‌ها است، بورس سهام همان بورس اوراق بهادار است که ما در آن فعالیت می‌کنیم)

 • صیاد گفت:

  سلام ممنون از راهنمای های عالی
  یه سوال داشتم کسی مثل من که میخواد برای اولین بار در بورس سرمایه گذاری کنه .وقتی توی یه شرکت کارگذار ثبت نام میکنه و مبلغ رو واریز میکنه اون شرکت مشخص میکنه که سهام چه شرکتی رو بخریم یا نه خودمون باید بگیم چه سهامی بخره چه سهامی نخره؟؟؟؟اگه لطفا کنید جواب رو ایمیل یا تلگرام کنیدبسیار ممنون میشم sayadi@

 • سید علی بلاغی گفت:

  سلام جناب ثقفی. روزتون بخیر. از سالها پیش دلم میخواست وارد بورس بشم.اما ۲تا مشکل داشتم. اول اینکه ساکن تهران نیستم و دوم اینکه از بورس هیچی نمی دونستم. حدود ۲ ماه پیش دوره آشنایی با بورس و تحلیل تکنیکال ۱ و ۲ رو از سایت شما خریداری کردم. روش بیان شما و جناب مشهوری نژاد واقعا خوب و روشن هست. به لطف شما از یک ماه پیش خرید و فروش سهام رو تونستم از داخل خونه ام شروع کنم. ابتدا با ۲۰۰هزارتومان برای تمرین و بعد افزایش سرمایه ام تا ۱۰ میلیون و بعد تا ۳۰ میلیون. همین حالا با وجود آماتور بودن و اینکه هنوز تحلیل تکنیکال پیشرفته رو تموم نکردم بر اساس تحلیل‌های خودم و طی ۲ هفته ۱۰ درصد سود کردم و همه هزینه ای که برای خرید ‌‌DVD ها پرداخت کرده بودم و بیشتر از اون بهم برگشت. ممنون از اینکه دانشی به این ارزشمندی رو اینقدر راحت در اختیارم گذاشتین و آرزوی سال‌های متمادی من رو به واقعیت تبدیل کردین. تنها کاری که از دستم برمیاد تشکر و آرزوی سلامتی و معرفی سایت شما به دوستانم هست. ممنون

  • سلام.
   امیدوارم در این راه موفق باشید. قطعا پیگیری و تمرین‌های خودتان بیشترین تاثیر را در موفقیت شما گذاشته است.

 • سمیرا گفت:

  سلام وقت بخیر .من دانشجوم و تازه این مطالبو خوندم ولی هیچی ازبورس نمی دونم .پول کمی دارم میخوام سرمایه گذاری کنم چیکار کنم؟

 • نرگس گفت:

  سلام من تازه میخوام وارد بورس بشم ولی هیچی نمیدونم لطفا راهنماییم کنید،یک سوال داشتم اینکه وقتی سهام میخریم با فروشش سود میکنیم یا همین که ارزش سهام بالا بره سود به حسابمون میاد ؟

  • سلام.
   پس از فروش سود را دریافت می‌کنید.
   البته اگر سهام را دراز مدت نگهداری کنید. اگر شرکت سودده باشد هرسال سود به حساب بانکی شما منظور می‌شود.

   • محمد گفت:

    سلام.میشه بگین چه شرکت هایی سود ده هستن؟

    • سلام. شرکت‌هایی که بتوانند سود بسازند، مثلا بعد از رشد قیمت دلار شرکت‌های وابسته به دلار به شدت سودآور شدند. مثل سهام کبافق

 • محمد گفت:

  سلام من کد بورس را توی شهر خودم گرفتم اما نمیدونم چطور خرید فروش کنم بعد کارگزار میگه باید با یک میلیون تومان شروع کنید من این پول ندارم میخام با دویست هزار تومان شروع کنم لطفا راهنمایی بکنید مرسی از سایت خوب شما

  • با سلام.
   هیچ ایرادی ندارد و شما می‌توانید با ۲۰۰ هزار تومان شروع کنید. در واقع هر معامله نباید کمتر از ۱۰۰هزار تومان باشد. پس قانونی این کار انجام می‌پذیرد.

 • arash گفت:

  با سلام خدمت همه
  بهم پیشنهاد کار تو بورسی شده که ربات ats همه کارشو انجام میده و سود روز شمار میده نظرتون در این خصوص چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید البته من یکی از دوستام توی این کاره و من پیشرفتشو دیدم واقعا
  اسم شرکتش unique finance هستش
  ممنون

  • با سلام،
   اطلاعی ندارم. اما اگر سود زیادی به شما پیشنهاد شده احتمالا کلاهبرداری از پول یا زمان شما است.

  • Amirali گفت:

   این شرکت هرمی بوده و با وعده سرمایه گذاری سهام های مشهور مثل اپل و فیسبوک اقدام به فریب دادن سرمایه گذاران میکند و در سایت سوئیسی finma که امنیت فعالیت های مالی را مشخص میکند در لیست هشدار قرار دارد. برای اطلاع بیشتر به سایت ایران هشدار مراجعه کنید

 • محمد گفت:

  سلام اگر دامنه بورس ۱۰%باشد خب دبانک ها سرمایه گذاری میکنیم نه در بورس که خیالمان برای سود راحت باشد پس چرا گفته میشود که بورس بهتر است

  • سلام.
   دامنه نوسان در بورس روزانه ۱۰ درصد است. بانک سالانه حدود ۲۰ درصد. البته بانک بدون ریسک است. و بورس با ریسک که بسته به ریسک پذیری خودتان، سرمایه‌تان را تقسیم می‌کنید

 • علی sa گفت:

  سلام میخواستم بدونم میشه هر موقع که خواستیم سهام رو واگذار کنیم و پولمون رو بیرون بکشیم ؟

 • هادی گفت:

  سلام من از اتباع غیر ایرانی هستم.با داشتن پاسپورت میتونم کد بروسی دریافت کنم؟.میشه کار گذاری معرفی کنید که به اتباع هم کد بورس بده.؟ممنون میشم

 • علی گفت:

  سلام
  رشته ختصی برای اموزش کار در بورس وجود داره؟

  • سلام.
   مدیریت مالی یکی از محبوب‌ترین‌ها برای این حوزه است. البته رشته‌های تخصصی بورسی هم به تازگی در حال برگزاری در دانشگاه‌ها است که برای اطلاع بیشتر باید اطلاعات آنها را جستجو کنید.
   اطلل

 • محسن گفت:

  باسلام خدمات استاد
  بنده میخوام در بورس امریکا یکی از کارگزاریا ثبت نام کنم تو ایران میخواستم هم اموزش ببینم هم مراحل کاری و ثبتیش که چطور ببینیم که سرمایمون سرجاشه شرکت معتبری هست که ما سرمایه گذاری کنیم میشهدرخواست کنم که یکم راجع بورس امریکا و نحوه ثبت نام و غیر توضیح کوچکی بدین ممنون و سپاس گذار از لطف شما

  • سلام
   متاسفانه کارگزاری معتبری برای سرمایه‌گذاری در بورس آمریکا در ایران وجود ندارد.

 • عباس گفت:

  فارکس هم میشود کار کرد با کدام کارگزار

 • بهزاد گفت:

  بدون کارگزراری نمیشه تو بورس فعالیت کرد؟

 • Milad گفت:

  درود بر شما
  ممنون از تمام سخنان زیبای شما
  من میخوام وارد بورس بشم و حرفهای شما فوق‌العاده عالی بود
  ممنون از تمام زحمات شما