جولای 18

ماهانه در بورس چقدر می توان سود کرد؟

آموزش بورس از صفر, آموزشی

206  comments

درآمد بورس چقدر است؟

کسب درآمد ماهیانه در بورس چگونه است؟

ماهانه در بورس چقدر می توان سود کرد؟

به نظر شما در بورس ایران یک شبه می تواند پول ما صفر شود؟

آیا امکان صفر شدن یک شبه پول در بورس وجود دارد؟

 آیا امکان دارد تمام سرمایه ما نابود شود؟

درآمد بورس چقدر است؟

درآمد بورس چقدر است؟ بیایید اگر هم قرار باشد که تمام سرمایه ما نابود شود با تمام  وجود ترسمان را کنار بگذاریم و با یک مبلغ کمی وارد بورس شویم. حال سوال پیش می‌آید که با چه مقدار پول می‌توان خرید و فروش سهام را شروع کرد؟

باید در نظر داشت که بورس ایران یک بورس درصدی است یعنی اینکه محدودیت بالا و پایین شدن قیمت دارد یعنی اگر شما سهامی را بخرید امکان ندارد همین فردا قیمت اون سهام نصف شود یا فردا پول شما دوبرابر شود، یک دامنه نوسان و یک محدودیت وجود دارد که این دامنه نوسان ۵% می‌باشد در بورس‌های بین‌المللی این دامنه نوسان وجود ندارد اما در بورس ایران این دامنه نوسان وجود دارد و این اولین نقطه امنی است که یک سهامدار و یا یک سرمایه‌گذار می‌تواند خیالش راحت باشد که اگر سرمایه‌گذاری کند پولش نصف شود و یا یک خطر این چنینی وی را تهدید کند این دامنه نوسان ۵% است یعنی سرمایه شما نسبت به روز قبل نمی‌تواند بیش تر از ۵% رشد یا کاهش پیدا کند در واقع دامنه نوسان ما در یک روز ۱۰% است یعنی ۵ مثبت و ۵ منفی حال می‌پرسیم که: درامد بورس در یک ماه چقدر است؟

با چقدر پول می توان وارد بازار بورس شد؟

درآمد بورس در یک ماه چقدر است؟

 • میزان درآمد بورس چقدر است ؟
 • درامد ماهیانه از بورس چقدر است ؟
 • آیا بورس به عنوان شغل اول می‌شود ؟
 • سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

در بورس هم می توانیم خیلی درآمد داشته باشیم و هم می توانیم خیلی ضرر ببینیم. بورس مثل یک حقوق بگیری نیست و یا مانند سود بانکی نیست که سر برج و ماهانه مبلغی برای شما پرداخت شود بورس یک سرمایه گذاری است که دارای risk می‌باشد و ممکن است سرمایه شما زیاد و یا کم شود و بستگی به این دارد که شما چه انتخابی در شرکتی که خرید کرده‌اید داشته باشید فرض کنید ما یک سهام بخریم و سهام ما هر روز رشد ۵% داشته باشد و ۱۰ روز، هر روز این سهام با مثبت ۵% معامله شود.

حال اگر من ۱ میلیون تومان سرمایه گذاری کرده باشم پول من چقدر می شود؟

 • سود بورس چند درصد است ؟
 • میانگین درامد بورس چقدر است ؟


اگر بخواهیم سریع جواب دهیم می‌گوییم ۱۰ روز، روزی ۵% درصد می‌شود ۵۰% پس پول من ۵۰% رشد خواهد داشت بنابراین ۱میلیون تومان من می‌شود ۱میلیون‌و‌پانصد، ولی اینطور نیست و این پول تساعدی رشد می‌کند یعنی اینکه روز اول ۱میلیون تومان دارید و روز دوم ۱میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان دارید پس روز دوم آن ۵% باید روی ۱میلیون‌و‌پنجاه هزار تومان محاسبه شود اگر این مبلغ را برای ۱۰ روز حساب کنیم سود شما می‌شود حدود ۶۰۰ هزار تومان در واقع در این ۱۰ روز که ۵% هر روز سهام ما رشد پیدا کرده ما حدود ۶۰% سود می‌کنیم در منفی شدن هم همین طور است یعنی اینکه اگر سهام من ۱۰ روز هر روز ۵-% کاهش پیدا کند در بدترین شرایط سود ما ۵۰% کم نمی‌شود زیرا یک میلیون ما روز دوم می‌شود ۹۵۰ هزار تومان روز سوم ۵% از این ۹۵۰ هزار تومان کسر می‌شود و ما کمتر ضرر می‌بینیم بعد از ۱۰ روز یک میلیون تومان ما می‌شود ۶۰۰ هزار تومان یعنی ما ۴۰% ضرر کرده‌ایم ۱۰ روز هر روز منفی ۵% و ما ۴۰% آسیب می‌بینیم و ضرر کرده‌ایم اما این‌ها همه مثال هستند که متوجه بشویم روند حرکتی یک سهام در بهترین حالت و در بدترین حالت چطور می‌تواند باشد چقدر می‌توانیم آسیب ببینیم چقدر می‌توانیم سود کنیم چقدر می‌توانیم ضرر کنیم نه اینکه این اتفاقات هیچ وقت اتفاق نیافتاده باشند در موارد مثبت و منفی ممکن است این اتفاق بیافتد اما این که به طور ناگهانی یک سهام هر روز مثبت ۵ و یا هر روز منفی ۵ باشد به ندرت در بورس اتفاق می‌افتد و بیشتردر این بین نوسان می‌کند یعنی ما اکثرا شاهد این هستیم که قیمت سهام در این بین معامله می‌شود و لزوما هر روز ۵+ و یا ۵- نمی باشد. من این محاسبات را انجام دادم تا ذهنمان آماده شود و بدانیم که وضعیت بالا و پایین شدن قیمت به چه صورت است .راه‌هایی وجود دارد که ما بتوانیم هنگام رشد بیشترین استفاده را ببریم و هنگام ضرر کردن کمترین ضرر را ببینیم ویا اگر قرار باشد یه سهم مثلا ۶ ماه وضعیت خوبی نداشته باشد و هر روز چند درصد منفی باشد راه‌هایی وجود دارد که ما کمترین مقدار ممکن ضرر کنیم که در مباحث آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اما حالا ممکن است ما به بورس اعتماد نداشته باشیم و با خود بگوییم:

نکند که پول من یک شبه از بین برود؟

 • سود بورس چقدر است ؟
 • سوددهی بورس چگونه است ؟
 • میزان سود در بورس چقدر است ؟
 • روش کسب درآمد از بورس چگونه است ؟

مجموعه صوتی ۹ جلسه‌ای آموزش بورس از صفر را دانلود کنید

و یا سوالات دیگری مانند اینکه ما:

پولمان را کجا می‌ریزیم؟

و یا

پول ما چه می‌شود؟ درآمد بورس ما کجا می‌رود؟

یک سری شرکت‌هایی هستند به نام شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار که ما باید از آنها کد بورسی دریافت کنیم. (برای دریافت کد بورسی به صورت آنلاین اینجا را کلیک کنید) این شرکت‌ها که تعداد آنها حدود ۱۰۰ تا می‌باشد و تحت نظر سازمان بورس و با مجوز سازمان بورس فعالیت می‌کنند در هنگامی که ما می‌خواهیم سهام بخریم، پولمان را به حساب کارگزاری می‌ریزیم این کارگزاری‌ها به اندازه لازم تعهد پیش سازمان بورس دارند که هیچ خطایی در کارشان وجود نداشته باشد می‌توان گفت که امنیت این شرکتها مانند بانک‌ها می‌باشد یعنی وقتی شما پولتان را می‌گذارید در یک کارگزاری برای اینکه خرید سهام با آن انجام دهید آن پول اول باید به حساب کارگزاری برود بعد شما می‌توانید معامله سهام انجام دهید کارگزاری‌ها در واقع واسط بین ما و طرف مقابل هستند اگر ما خریدار هستیم یک کارگزاری با یک فروشنده‌ای هماهنگ می‌کند و این معامله انجام می‌شود اگر ما فروشنده باشیم یک کارگزاری در طرف دیگر می‌باشد و ما در این طرف با یک کارگزاری دیگر در حال کار کردن هستیم و این کارگزاری‌ها همه به یک هسته مرکزی وصل هستند و معاملات انجام می‌شود پس اگر می‌خواهیم شروع به خرید و فروش سهام کنیم نباید پولمان را به حساب یک شخص حقیقی بریزیم سرمایه‌ای که می‌خواهد در بورس برود و سهام با آن خرید و فروش شود باید مستقیما به حساب شرکت کارگزاری واریز گردد. حالا فرض کنید که یک سهام را خریده‌ایم و قیمت آن رشد یا نزول کرده است ما این سهام را می فروشیم،

پول این سهام و درآمد بورس ما چگونه به دست ما می‌رسد؟

طبق قوانین بورس مبلغ فروش سهام شما بنا به درخواستتان بعد از کسر کارمزد بعد از سه روز کاری به حساب شما واریز می‌شود و درآمد بورس شما از این طریق به دست شما خواهد رسید.


Tags


You may also like

اوراق خزانه اسلامی (اخزا) چیست؟

مدیریت ضرر در بورس

 • سلام قبلاً فایل صوتی را گوش کردم

  Reply

  • تا اخر فقط پیچندن مقالرو اخرشم نگفتن درامد بورس میانگین چقدره، استاد درامد بورس سالیانه میانگین چند درصده اینو بگین اینو

   Reply

  • سلام
   سهام کدوم شرکت ها رو بخریم؟

   Reply

 • نرگس جعفرزاده گفت:

  سلام اقای ثقفی اموزشها عالی و ارامش بخش لطفا یاد بدید چطوری صفحه خرید وفروش بورس رو میتونیم باز کنیم

  Reply

 • با سلام و سپاس فراوان از جناب آقای ثقفی بابت آموزشهای حرفه ای و دوست داشتنیشون!
  قبلا فایل رو گوش داده بودم ولی باز هم سپاس

  Reply

 • سلام اقای ثقفی خسته نباشین
  من میخواستم بپرسم که علاوه بر خرید و فروش سهام راه دیگه ای هم برای سود کردن از این سهام وجود داره یا نه ممنون

  Reply

  • اگر شرکت مناسبی رو انتخاب کرده باشید پایان هر سال مالی سود سالیانه واریز میکنن .

   Reply

 • با تشکر از مطلب خوبتون

  Reply

 • سلام من در یکی از کارگزاریا کد بورس گرفتم همه اطلاعاتمو درست ثبت کردن فقط ایمیلمو نادرست نوشتن به نظرتون برم از کار گزاری بگم اصلاح کنن یا مشکل خاصی پیش نمیاد؟

  Reply

   • سلام چرابه سئوالهای اصلی جواب درست نمیدیدمثلاوقتی میپرسن بابیست میلیون درماه چقدرسودگیرمیاد،یااینکه ازچه شرکتهایی سهام بخریم که سودبشتری گیرمیاد،یااینکه خریدوفروش سهام به صاحب سهامه یاخودشرکت یاکارگذار خریدوفروش راانجام میدهد،به نظرم اینهاسئولاتی هست که بی جواب وافرادسردگم هستندوجرات نمیکنن به بوربروند.

    Reply

    • سلام،مقدار درامد در ماه به عوامل متغیر زیادی بستگی داره که مقدارش ثابت نیست و امکان حتی ضرر هم وجود داره اما اینکه چه چیزی بخرید اینها دائم در حال تغییر هست خرید هرچیزی زمان خودش رو داره واگر اون چیزی که یه نفر بگه خوبه در زمان مناسب نخرید دیگه خوب نیست در کل برای کار کردن لازم هست که دوره های آموزشی رو ببینید مهمترین چیز تجربه فردی هست که داره به شما یاد میده و ایراد های فکری شما رو در زمینه تخصصی رفع می‌کنه برای موفقیت در کار اولین قدم یادگیری هست با یادگیری درکتون متفاوت میشه و سردر کمی از بین نمیره برای یادگیری از افراد متخصص کمک بگیرید سرعت یادگیری و احتمال موفقیت شما زیاد میشه و در راه یاد گیری از هیچ هزینه ای دریغ نکنید تجربه کارا رو به ارزان به شما کسی نمی‌ده اگر نیاز هم نداشته باشه به پول برای حفظ ارزش زمان خودش باز اون رو از شما میگیره حتما از فرد با تجربه کمک بگیرید تا احتمال موفقیت تون زیاد بشه .موفق باشید

     Reply

 • سلام چرا فایل صوتی ایمیل نشده واسه من. تو spam هم نبود. سایت هم پیغام میده فایل براتون ارسال شده!

  Reply

   • لطفا برای منم فایل صوتی رو بفرستید من خیلی به بورس علاقه دارم ولی هیچی بلد نیستم

    Reply

 • سلام جناب،عرض خسته نباشید بابت مطالب مفید.سوالی دارم از شما اگر لطف کنید و به پی وی تلگرام من منت بگذارید و مراحم شوید.بسیار بسیار ممنون میشوم آقای ثقفی آیدی من:Asqaryan0_0@

  Reply

 • سلام من ۱۷ سال دارم و دانشجو هستم
  آیا میتونم در بورس فعالیت کنم؟؟؟؟

  Reply

  • با سلام، بله ولی خرید و فروش شما تا قبل از ۱۸ سالگی توسط اولیا شما بایستی انجام شود

   Reply

  • سلام
   چرا که نه، همه می تونن تو بورس شرکت کنن و سود یا ضرر کنن

   Reply

 • سلام.نحوه خرید وفروش راچطور یاد بگیریم

  Reply

 • باسلام و احترام . از اینترنت با تالار بورس آشناشدم و به سایت فارابی رفتم .فرم کد بورسی رو تکمیل کردم ؛کد بورسی کی دریافت میکنم؟
  چطور صفحه ی خرید و فروش سهام رو باز کنم؟

  Reply

 • امیر حسین گفت:

  سلام میشه تو بورس های خارجی از ایران سرمایه گذاری کرد و میشه برای پیشبینی بورس از نرم افزار استفاده کرد اگه میشه چندتاشونو نام ببرید و اینکه تحلیل اونها تا چه حد درسته

  Reply

 • سلام
  آیا سرمایه گذاری از طریق نت در بورس نزدک در ایران با سود کلانی که معرفی میشود و هیچ گونه ضرری در آن وجود ندارد واقعیت دارد؟حتی در این بازار عنوان میشود که به ازای معرفی هر فرد با ساختار زنجیره ای و یا هرمی نیز سودی تعلق میگیرد

  Reply

 • سلام آقای ثقفی
  با تشکر از توضیحات کامل شما،من اصلا با بورس آشنایی ندارم فکر میکنید. گوش دادن به فایلهای صوتی برای شروع خوب باشه؟ آقای ثقفی امکانش هست چند تا از شرکتهای سهامی فعال رو معرفی کنید؟ چطور میشه با این شرکتها آشنا شد؟

  Reply

 • هوشنگ صیرفی دلیر گفت:

  با سلام اگر بعد از چند سال هم اکنون شماره حساب به شرکت سرمایه پذ یر ایمیل کنم و اگر سودی به سرمایه ام تعلق بگیرد به سرمایه اصلی اضافه خواهد شد؟

  Reply

  • با سلام
   دریافت سود از شرکت را باید از امور سهام هر شرکت جویا شوید. برخی اینطور هستند که باید به بانک مراجعه کنید و برخی شماره حساب می‌گیرند و خودشان واریز می‌کنند.
   شماره تلفن امور سهام شرکت مورد نظر را از ۱۱۸ بگیرید. و همچنین اطلاعیه نحوه پرداخت سود را از سایت codal.ir دریافت کنید.

   Reply

 • تورج مرادی گفت:

  سلام شما کلاس آموزشی دارید که در آن ثبت نام کرد

  Reply

 • علی کامران گفت:

  با عرض سلام . خسته نباشید. من میخوام تازه کار بورس رو شروع کنم با همون سرمایه ۱ میلیون تومن. میخوام از صفر تا صدشو یاد بگیرم و وارد بورس بشم. چجوری میتونم این کارو انجام بدم. آیا باید دوره ببینم و اگر قراره دوره ببینم دورش چه مدت طول میکشه. ممنون

  Reply

  • علی کامران گفت:

   سلام هم اسم ما شما رفتید خرید و فروش بورس

   Reply

 • چکونه سایت بورس اوراق بهادار وصل بشم

  Reply

 • سلام من تو شهرستان زندگی میکنم آیا امکان داره من تو بورس فعالیت کنم و در ضمن ۱۹ سالمه و میخوام به طور جدی و همیشگی وارد بورس بشم

  Reply

 • سلام دوستان من تازه وارد بورس شدم میخواستم بدونم سود بورس رو چ جوری حساب کنم ممنون میشم جواب بدین{از طریق ریاضی}

  Reply

 • باسلام و عرض ادب و احترام
  میخواستم بدونم کسی هست که حدودآ ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه جهت خرید و فروش سهام در اختیارش قرار بدهم و با کد بورسی بنده خرید و فروش نماید و درصدی از سود را طبق توافق و قرارداد منعقده تقسیم نمائیم؟ لطفآ در صورت امکان انجام تحقق این موضوع را با جزئیات کامل شرایط برای اینجانب ایمیل بفرمائید. باتشکر

  Reply

 • بهمن هاتف گفت:

  با سلام من یک کارگر ویک طراح در کارگاه خودم بودم بسیار شاداب بودم ازاینکه تعدادی از جوانها رو در کارگاهم مشغول کرده بودم تا اینکه از طرف اداره صنایع شهرستان بدیدن کارگاهم آمدن آنها به کارگاه ودادن اطلاعات ناقص وکشاندن من برای ایجاد کارخانه که از آرزوهای من بود مرا به ورطه نابودی کشاندتا به مسافر کشی افتادم والان با داشتن مختصر پولی که در بانک دارم وسودش رو برای امرار معاش میگیرم این سود به مزاج من سازگار نیست میخواهم این سود رامجددا در کاری بیاندازم که از کنار آن هم من نانی در بیارم هم اگر بتونه این کار بدرد زندگی حتی یک جوان در کارخانه ای بخوره ومشغولش کنه مرا بار دیگر بانشاط خواهد کرد چون من دیگر حتی قادر به زدن آن کارگاه قدیمی خودم هم نیستم لطف کنید مرا در این راه مرحله به مرحله کمک وراهنمایی بفرمایید با تشکر از شما

  Reply

 • سلام.
  خدا قوت.
  من جدیدا باسایت خوبتون آشنا شدم و دو مورد ایمیل هم دریافت کردم.
  میخواستم بدونم امکانش هست فایلهای آموزشیتون با پسوند امپی ۳ رو به ترتیبی که باید یاد بگیریم رو لطف کنید و به ایمیلم بفرستید؟
  همینجا هم قرار بدین دانلود میکنم.
  لازم به ذکره که من هنوز وارد بازار بورس نشدم و میخوام تازه شروع کنم.
  سپاس از وقتی که میذارین.

  Reply

  • با سلام و تشکر از پیام شما.
   از این لینک داخل تلگرام می‌تونید فایل‌ها رو گوش کنید و یا به صورت mp3 دانلود کنید.
   با تشکر

   Reply

 • سلام. یک سوال.
  چگونه میتونیم توی سایت گزارش بگیریم. من امار شرکت هایی رو میخوام که طی سال های ۹۰ تا۹۵ تحصیل شدن . شرکت های ترکیبی و ادغامی .

  Reply

 • سلام اقایی سقفی به نظر شما برای خرید سهام چه سهام هایی رو پیشنهاد می کنید که سود حداقل ۵درصد دارند

  Reply

 • سلام
  میبخشین آیا میشه مثلا از یک کارگزاری خوشمون نیومد به کارگزاری دیگه ثبت نام کرد؟ یا همزمان از ۲ تا کارگزاری سهام خرید؟
  تشکر

  Reply

 • سلام آقای ثقفی خدا قوت. من یک اتباع افاغنه هستم و کارت امایش ۱۲ رو دارم ایا با این مدرک میتوانم وارد بورس شوم؟

  Reply

 • سلام بر آقای ثقفی عزیز
  میخواسم بدونم من حیث المجموع ده میلیون بذارم تو بانک سودشو بگیرم به صرف تره یا بذارم تو بورس.کدومش بیشتر سود میده؟ مچکرم

  Reply

 • نصرالله حاجی گفت:

  سلام اقای ثقفی خسته نباشین
  میخواستم بپرسم که علاوه بر خرید و فروش سهام راه دیگه ای هم برای سود کردن از این سهام وجود داره یا نه ممنون

  Reply

 • سلام اگر سهام نزول پیدا کرد وما بخواهیم بفروشیم آنرا از ما میخرند یا نه راهنمایی در کل ممنونم از شما

  Reply

 • مینا مرادی گفت:

  سلام.چه کارگزاری ی رو انتخاب کنیم؟چطور می شه تشخیص داد که کار با کدوم کارگزاری سودده تره؟
  ممنون

  Reply

 • سلام جناب خسته نباشید عذر خواهی میکنم چطور میتونم وارد کانال تلگرامتون بشم هرکاری میکنم وارد نمیشه

  Reply

 • سلام چطور میتونم وارد کانال تلگرامتون بشم

  Reply

 • سلام آقای سقفی
  اگر تا ۱۰ روز ما با ۲ درصد سود کنیم .
  مبلغ خرید سهامو با قیمت خرید باید فروخت.
  یا با اضافه سود

  Reply

 • متن بالا خیلی جذابه اما حتما به سرمایه گذارها اعلام کنید که بالا رفتن قیمت یک سهام یک ریال به یک ریاله و درامد بانصد هزار تومنی با سرمایه یک میلیونی حداقل نیاز به دو سال خواب پول داره.

  Reply

  • خیر سود بانکی اینگونه است.
   در بورس شما می‌توانید حتی طی یک ماه سرمایه‌ی خود را ۲ برابر کنید و همچنین می‌توان طی ۱ ماه سرمایه‌تان را نصف کنید! سهام ها در بورس به صورت درصدی رشد و نزول می‌کنند.

   Reply

  • دوست عزیز بنده با سرمایه ۳میلیون و پانصد هزار ظرف کمتر از یک هفته ۵۰۰ هزار تومن سود کردم .

   Reply

  • نمیدونم این دو سال خوابی که میگید رو از کجا اوردید!! من خودم به شخصه برای امتحان با ۵۰۰ هزار تومن شروع کردم و بعد ۵ ماه ۱میلیون تومن گرفتم و کل پروسه بدون دردسر انجام شد و کارگرازی دقیقا توی روزی که تعیین شده بود پول رو برام شبا کرد.فقط یه نکته هست اینکه بخاطر حضور عرضه اولیه ها و محدود بودن سقف خریدشون تا مثلا رقم های ۴۰۰ و ۵۰۰ هزار تومن حداکثر توی رقم های زیر ۱ میلیون تمون سود بیشتری بدست میاد از این بیشتر طبیعتا صرفا سود توی خرید و فروش سهام هست و عرضه اولیه سقف محدودی داره. ولی در کل به نظرم از اینکه پول رو ببره ادم سکه و دلار بخره و سودش بهکسی نرسه بهتره باز حداقل اینجوری ۴ تا کارخونه چرخشون بهتر میچرخه و تولید داخلی کمک میشه

   Reply

 • سلام آقای سقفی.آیا احسان گفته برای سود پانصدهزار تومان برای یک میلیون دو سال زمان نیاز هست.آیا واقعا همینطور است؟؟!!

  Reply

 • عالی بود آفرین
  متشکرم از آموزش

  Reply

 • سلام آقای ثقفی.من تازه میخوام شروع به خرید و فروش سهام بصورت آنلاین کنم.خواستم ببینم برای این کار نیاز به نرم افزار خاصی است یا با گوشی یا لپ تاب هم میشه خرید و فروش سهام کرد؟

  Reply

 • با سلام
  در شرکتی کار میکنم ازم اطلاعات بورس جهان رو میخان مثال فلان کالا به چه قیمتی خرید شد و کی به چه قیمتی فروخته شد ممکنه سورس معرفی کنید که این اطلاعات داشته باشه؟
  با تشکر از توجه شما

  Reply

 • رضاصفری۹ گفت:

  سلام بنده افغانستانی هستم برای ثبت نام کدملی میخواد لطفآراهنمایی کنید

  Reply

 • سلام. با تشکر از شما.
  فایل های صوتی که تا الان گوش کردم (بخش ۱و۲ ) خوب بودند.
  فقط یه سوال داشتم که آیا برای معامله و تجزیه و تحلیل در بورس دنبال کردن فایل های شما که ایمیل میشه، کافیه؟

  Reply

 • با سلام وتشکر از شما
  حداقل سود بدون ریسک در بورس چند درصده؟

  Reply

 • سلام جناب اقای ثقفی . به نظر شما تو این شرایط بد اقتصادی بورس جوابگویی حداقل درآمد افراد متعارف جامعه هست؟
  ممنون میشم جواب روشن و واضح بدید

  Reply

 • سلاام ممنون از مطالب مفیدتون من این سوال خیلی واسم پیش میاد که چجوری و رو چه حسابی در کدوم بورس سرمایه گذاری کنیم تا ضرر نکنیم

  Reply

 • سلام آقای ثقفی.
  من خیلی وقته علاقه دارم وارد بورس بشم ولی مشکلم اینه که ندرک دیپلم ندارم که ود بورسی بگیرم.
  تمام ویس ها و راهنمایی های شما رو خیلی با دقت گوش کردم‌.
  لطف کنید یک راه حل برای مدرک تحصیلیم بفرمایید.
  یا اینکه یک کارگزاری معرفی کنید که نیاز به دیپلم نباشه.‌…. ممنونم

  Reply

 • سلام آقای ثقفی سوال من این بود که مثلا هرچندوقت یبار میتونم سودمو بردارم یا سرمایمو

  Reply

 • نرم افزار خرید آنلاین سهام که شما تو فیلماتون کار میکنید چیه؟

  Reply

 • سحادجعتایی گفت:

  متشکرم از همکاریتون جناب آقای سقفی خسته نباشید

  Reply

 • محمد علي گفت:

  درود . جناب تقفی میخاستم بدونم صندوق های سرمایه گذاری تا چقدر سود ماهیانه میدهند و نحوه پرداخت سودماهیانه است یا نه و بهترین صندوق هارو اگه میشه معرفی کنید از نظرکارشناسی خودتان در مورد بیشترین سود . چون من بیشترین سودو ماهانه بودن پرداخت برام مهمه و ملاک های دیگه در رده های پاینتر قرار دارن .من تحقیقات کردم و سود های خوبی دیدم مثلا از ۱۵درصدتا ۴۰ درص ماهیانه نوشته بودن . میخاستم به شما اعتماد کنم و نظر کارشناسی شما رو جویا بشم و تمام سرمایه زندگیمو بدونم کجا میزارم و جای مطمعنی میخوام باشه از لحاظ اعتبار و سود بالا وممنون میشم اگه کمکم کنید . سپاس از لطفتون

  Reply

 • باتشکر
  آیا انتخاب محل سرمایه گذاری با ماست یا ما نقشی نداریم؟

  Reply

 • سلام باید کدبورس هم باید بخریم یا رایگان میدن بهمون اگه بخوایم بصورت انلاین معامله کنیم

  Reply

 • سلام خواستم بدونم واسه کد بورس که بخوایم بگیریم مبلغی هم باید بدیم یا نه

  Reply

 • سلام خواستم بدونم واسه کد بورس که به صورت انلاین که بخوایم بگیریم بخریم سهام یا بفروشیم مبلغی هم باید بدیم برای خرید کدبورس یا نه یافقط پولی که میزاریم واسه سرمایه گذاری تنهابسه

  Reply

 • علی محمدشکی گفت:

  سلام شما تلگرام هم دارید

  Reply

  • سلام.
   بله از طریق لینک زیر، به کانال‌های تلگرام ما دسترسی پیدا می‌کنید:
   https://talarebourse.com/telegram/

   Reply

   • محمدجواد علی زاده گفت:

    شما وات ساپ هم دارید

    Reply

 • اگه سهامی ضرر داد چیکار باید کرد؟ سهام رو باید به یکی دیگه باید قالب«فروش»کنیم ؟اگه کسی سهامی را که داره ضرر میکنه کسی نخره چی میشه؟

  Reply

 • جواد جلیل زاده گفت:

  سلام آقای ثقفی
  من میخوام برای اولین بار وارد بورس بشم به نظر شما خرید بورس کالا بهتر است یا بورس اوراق بهادار؟
  و اینکه من در اردبیل هستم آیا میتونم از یکی از شرکتهای کارگزاری تهران کد بورسی دریافت کنم؟

  Reply

  • سلام
   بله می‌توانید از تهران اقدام کنید. از این لینک استفاده کنید: https://talarebourse.com/broker
   (ضمنا بورس کالا مربوط به خرید کالا برای شرکت‌ها است، بورس سهام همان بورس اوراق بهادار است که ما در آن فعالیت می‌کنیم)

   Reply

 • سلام ممنون از راهنمای های عالی
  یه سوال داشتم کسی مثل من که میخواد برای اولین بار در بورس سرمایه گذاری کنه .وقتی توی یه شرکت کارگذار ثبت نام میکنه و مبلغ رو واریز میکنه اون شرکت مشخص میکنه که سهام چه شرکتی رو بخریم یا نه خودمون باید بگیم چه سهامی بخره چه سهامی نخره؟؟؟؟اگه لطفا کنید جواب رو ایمیل یا تلگرام کنیدبسیار ممنون میشم sayadi@

  Reply

   • سلام من تازه میخوام سهام بخرم و هیچ اطلاعی ندارم ازش من اگه سهام بخرم وبزارم برای چندسال اینده ..یعنی یه پول سنگین بزارم وبعدچندسال برای فروشش اقدام کنم ایاامکانش هست..من واقعانمیتونم هرروز برای خریدوفروش وقت بزارم

    Reply

  • سهند موسوی گفت:

   سلام ودرود ..برادر بزرگوارم من ۵۰ میلیون از اول آبان ماه ۹۸به دوستی امانت دادم تا در بورس سرمایه گذاری کند ..میشه لطف بفرمائید بصورت تخمینی که الان شرایط پول اینجانب در این مدت در چه وضعیتی است..یعنی چه مقدار افزایش داشته است ..جهت راهنمایی فرستادم

   Reply

 • سید علی بلاغی گفت:

  سلام جناب ثقفی. روزتون بخیر. از سالها پیش دلم میخواست وارد بورس بشم.اما ۲تا مشکل داشتم. اول اینکه ساکن تهران نیستم و دوم اینکه از بورس هیچی نمی دونستم. حدود ۲ ماه پیش دوره آشنایی با بورس و تحلیل تکنیکال ۱ و ۲ رو از سایت شما خریداری کردم. روش بیان شما و جناب مشهوری نژاد واقعا خوب و روشن هست. به لطف شما از یک ماه پیش خرید و فروش سهام رو تونستم از داخل خونه ام شروع کنم. ابتدا با ۲۰۰هزارتومان برای تمرین و بعد افزایش سرمایه ام تا ۱۰ میلیون و بعد تا ۳۰ میلیون. همین حالا با وجود آماتور بودن و اینکه هنوز تحلیل تکنیکال پیشرفته رو تموم نکردم بر اساس تحلیل‌های خودم و طی ۲ هفته ۱۰ درصد سود کردم و همه هزینه ای که برای خرید ‌‌DVD ها پرداخت کرده بودم و بیشتر از اون بهم برگشت. ممنون از اینکه دانشی به این ارزشمندی رو اینقدر راحت در اختیارم گذاشتین و آرزوی سال‌های متمادی من رو به واقعیت تبدیل کردین. تنها کاری که از دستم برمیاد تشکر و آرزوی سلامتی و معرفی سایت شما به دوستانم هست. ممنون

  Reply

  • سلام.
   امیدوارم در این راه موفق باشید. قطعا پیگیری و تمرین‌های خودتان بیشترین تاثیر را در موفقیت شما گذاشته است.

   Reply

   • سلام آقای ثقفی عزیز آیا در صورت گرفتن سهام در بورس وضرر اصل سهام هم کم میشود

    Reply

    • تعداد سهم‌ شما همیشه ثابته (مگر به شما سهام جایزه بدن یا خودتون کم و زیاد کنید) اما قیمت سهم می‌تونه تغییر بکنه

     Reply

 • سلام وقت بخیر .من دانشجوم و تازه این مطالبو خوندم ولی هیچی ازبورس نمی دونم .پول کمی دارم میخوام سرمایه گذاری کنم چیکار کنم؟

  Reply

 • سلام من تازه میخوام وارد بورس بشم ولی هیچی نمیدونم لطفا راهنماییم کنید،یک سوال داشتم اینکه وقتی سهام میخریم با فروشش سود میکنیم یا همین که ارزش سهام بالا بره سود به حسابمون میاد ؟

  Reply

  • سلام.
   پس از فروش سود را دریافت می‌کنید.
   البته اگر سهام را دراز مدت نگهداری کنید. اگر شرکت سودده باشد هرسال سود به حساب بانکی شما منظور می‌شود.

   Reply

   • سلام.میشه بگین چه شرکت هایی سود ده هستن؟

    Reply

    • سلام. شرکت‌هایی که بتوانند سود بسازند، مثلا بعد از رشد قیمت دلار شرکت‌های وابسته به دلار به شدت سودآور شدند. مثل سهام کبافق

     Reply

 • سلام جناب ثقفی وقت بخیر در ابتدا لازم میدونم ازتون باابت فایل های پرمحتواتون تشکر کنم..
  من بنا ب شغلی که دارم ی سری اطلاعات در مورد نحوه فعالیت و نحوه خرید و فروش ها در بورس انرژی مخصوصا بورس برق میخوام اما متاسفانه علی رغم سرچ های زیادی ک داشتم نتونستم اطلاعات زیادی در این زمینه بگیرم…ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید. باتشکر

  Reply

 • سلام اگه کسی دیگه بخادبرامون خریدفروش کنه امکان چه سواستفاده ایی داره؟ منظورم اینه آیاکسی که دسترسی به اکانت ویارمز را داشته باشه میتونه سواستفاده کنه؟

  Reply

 • سلام آقای ثقفی شما بی نظیر هستین .واقعا خیلی چیزها یاد گرفتم ازتون
  دوس دارم تو کلاس حضوری شما شرکت کنم

  Reply

 • لطفا” چند کارگزاری معرفی نماید.ضمنا برای کسی که اولین بار میخواهد وارد بورس شود راهنمایی بفرماید.

  Reply

 • من ۱۵ سلمه آیا می تونم خرید و فروش بورس کنم

  Reply

  • می تونید برای گرفتن کد بورسی آفلاین اقدام کنید، اما برای خرید و فروش آنلاین شرط سنی ۱۸ سال وجود داره.

   Reply

 • منم تازه میخام تحقیق کنم و یاد بگیرم که به روش اینترنتی هم میشه اینکارو کرد؟

  Reply

 • مهسا فولادوند گفت:

  سلام ممنونم از آموزش خوبتون.چطور میتونم بقیه فایلهای اموزشیتونو داشته باشم

  Reply

 • سلام من کد بورس را توی شهر خودم گرفتم اما نمیدونم چطور خرید فروش کنم بعد کارگزار میگه باید با یک میلیون تومان شروع کنید من این پول ندارم میخام با دویست هزار تومان شروع کنم لطفا راهنمایی بکنید مرسی از سایت خوب شما

  Reply

  • با سلام.
   هیچ ایرادی ندارد و شما می‌توانید با ۲۰۰ هزار تومان شروع کنید. در واقع هر معامله نباید کمتر از ۱۰۰هزار تومان باشد. پس قانونی این کار انجام می‌پذیرد.

   Reply

 • با سلام خدمت همه
  بهم پیشنهاد کار تو بورسی شده که ربات ats همه کارشو انجام میده و سود روز شمار میده نظرتون در این خصوص چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید البته من یکی از دوستام توی این کاره و من پیشرفتشو دیدم واقعا
  اسم شرکتش unique finance هستش
  ممنون

  Reply

  • با سلام،
   اطلاعی ندارم. اما اگر سود زیادی به شما پیشنهاد شده احتمالا کلاهبرداری از پول یا زمان شما است.

   Reply

  • این شرکت هرمی بوده و با وعده سرمایه گذاری سهام های مشهور مثل اپل و فیسبوک اقدام به فریب دادن سرمایه گذاران میکند و در سایت سوئیسی finma که امنیت فعالیت های مالی را مشخص میکند در لیست هشدار قرار دارد. برای اطلاع بیشتر به سایت ایران هشدار مراجعه کنید

   Reply

   • من شش ماه تو یونیک فاینانس هستم دوستامم نزدیک دوسال کار میکنن هیچ کلاهبرداری هم تاحالا مشاهده نکردیم وهمیشه هم به تمام وعده هتی داده شده عمل کردند.

    Reply

    • در شرکت های پانزی مثل همین که اسمشو بردید سود شما از سرمایه های جدیدی که وارد سیستم میشن تامین میشه ولی روزی که تعداد زیادی سرمایه خودشون رو طلب کنن شرکت با همه سرمایه های جمع شده بساطشو جمع میکنه و میره

     Reply

  • درود بر شما…. شرکتی که اسم بردین مثل هزاران شرکت دیگه ای که تو ایران وجود دارند و متاسفانه از عدم دانش کافی مردم سو استفاده میکنند و شرکت های پانزی و هرمی هستند… تحت هیچ شرایطی در این شرکتها سرمایه گذاری نکنید

   Reply

 • سلام اگر دامنه بورس ۱۰%باشد خب دبانک ها سرمایه گذاری میکنیم نه در بورس که خیالمان برای سود راحت باشد پس چرا گفته میشود که بورس بهتر است

  Reply

  • سلام.
   دامنه نوسان در بورس روزانه ۱۰ درصد است. بانک سالانه حدود ۲۰ درصد. البته بانک بدون ریسک است. و بورس با ریسک که بسته به ریسک پذیری خودتان، سرمایه‌تان را تقسیم می‌کنید

   Reply

 • شهرام زورمند گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  خیلی خوب بود

  Reply

 • امید صفرپور گفت:

  با سلام و درود خدمت شما جناب ثقفی
  من هم مثل خیلیها در چند سال اخیر به تعداد دفعات دلم میخواسته وارد این کار بشم و ترس از دست دادن نزاشته.
  راستش الان حدود ۸ تا ۹ ماهه کاملا بیکارم و خیلی سخت با روزمزدهایی که شاید هفته‌ای یک روز باشه زندگیم رو میچرخونم. و تمام دارییم ۱۰ تومنه. میخواستم راهنماییم کنی که چجوری وارد شم و کجا سرمایه‌گذاری کنم که مطمئن باشه خیالم. با تشکر

  Reply

 • سلام میشه راهنمایی کنید .من میخوام ده میلیون تومن سرمایه بذارم شما چی فکر میکنید خوبه یا بده؟ بعد چطوره شروع کنم هیچی نمیدونم . و از کجا أوراق یا … تهیه کنم ؟ممنون میشم اگر بهترین شرکتها رو بهم معرفی کنید

  Reply

 • باسلام بفرمایید که بورس با فارکس چقدر فرق میکنه چون هر دوتاشون هم کار گداری دارن و در صد ریسک و درامد کدومشون بیشتره ممنون

  Reply

 • سلام مرسی برای شروع خیلی خوب بود لطفا همچنان توسعه دهید بحث رو، من تازه میخام شروع کنم کلاسش رو هم رفتم،،با تشکر

  Reply

 • سلام میخواستم بدونم میشه هر موقع که خواستیم سهام رو واگذار کنیم و پولمون رو بیرون بکشیم ؟

  Reply

 • سلام من از اتباع غیر ایرانی هستم.با داشتن پاسپورت میتونم کد بروسی دریافت کنم؟.میشه کار گذاری معرفی کنید که به اتباع هم کد بورس بده.؟ممنون میشم

  Reply

 • سلام
  رشته ختصی برای اموزش کار در بورس وجود داره؟

  Reply

  • سلام.
   مدیریت مالی یکی از محبوب‌ترین‌ها برای این حوزه است. البته رشته‌های تخصصی بورسی هم به تازگی در حال برگزاری در دانشگاه‌ها است که برای اطلاع بیشتر باید اطلاعات آنها را جستجو کنید.
   اطلل

   Reply

 • باسلام خدمات استاد
  بنده میخوام در بورس امریکا یکی از کارگزاریا ثبت نام کنم تو ایران میخواستم هم اموزش ببینم هم مراحل کاری و ثبتیش که چطور ببینیم که سرمایمون سرجاشه شرکت معتبری هست که ما سرمایه گذاری کنیم میشهدرخواست کنم که یکم راجع بورس امریکا و نحوه ثبت نام و غیر توضیح کوچکی بدین ممنون و سپاس گذار از لطف شما

  Reply

  • سلام
   متاسفانه کارگزاری معتبری برای سرمایه‌گذاری در بورس آمریکا در ایران وجود ندارد.

   Reply

 • فارکس هم میشود کار کرد با کدام کارگزار

  Reply

 • بدون کارگزراری نمیشه تو بورس فعالیت کرد؟

  Reply

 • درود بر شما
  ممنون از تمام سخنان زیبای شما
  من میخوام وارد بورس بشم و حرفهای شما فوق‌العاده عالی بود
  ممنون از تمام زحمات شما

  Reply

 • سلام
  استاد ثقفی، من هیچ تجربه ای از بورس ندارم… مقداری سرمایه دارم میخوام وارد بورس بشم. اما قبلش میخوام کامل یاد بگیرم شما چه کتاب یا دوره ای را پیشنهاد میکنید؟ از کجا باید شروع کنم؟ فقط میدونم که باید کد بورسی تهیه کنم از کارگزاری.

  Reply

 • سلام به نظر شما فارکس بهتر هست یا بورس ایران

  Reply

 • تشکر میکنم بابت مقاله اقای ثقفی. فقط کاش اختصارا یه اشاره میکردید به عواملی که باعث بالا و یا پایین رفتن ارزش هر سهامی میشه.

  Reply

 • سلام خیلی عالیه لطفا لینک دانلود تحلال تکنیکال ۱و۲٫ اگه میشهبرام بفرستید. اگه نمیشه راهنمایی کنید که از کجا میتونم تهییه کنم

  Reply

 • سلام آقای ثقفی
  من میخواستم تو بورس کشورهای دیگه هم کار کنم اما نمیدونم کارگزاریش و چجوری پیدا کنم و کلا چجوری شروع کنم.اگه اطلاعی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply

 • سلام آقای ثقفی
  روزتون بخیر
  من میخواستم در بورس کشورهای دیگه هم سرمایه گزاری کنم اما نتونستن راهش و پیدا کنم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  Reply

 • سلام
  ۵۰ میلیارد تومان دارم میخواهم در بورس سرمایه گذاری کنم البته نمیخواهم به صورت مستقیم سهام خرید و فروش کنم منظورم این است که امکانش هست که یک کارگزار مطمئن و خوبی معرفی کنید تا با آنها قرارداد ببندیم وآن کارگزار با توجه به تخصصی که دارد خودش خرید و فروش سهام را انجام دهد حق الزحمه اش رو بردارد و باقیمانده را همراه با سود مناسب ماهانه به ما برگرداند؟

  Reply

 • سلام چجوری میشه فایل صوتی رو دانلود کرد؟

  Reply

 • سلام آقای ثقفی
  اگر برای سرمایه گزاری در بورس صنایع مادر مثل نفت گاز پتروشیمی انتخاب کنیم یا اینکه قصد سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشیم باز هم به تحلیل تکنیکال نیاز داریم

  Reply

 • امین محمدی گفت:

  سلام افراد زیر ۱۸ هم میتونن در بورس فعالیت کنن

  Reply

 • با سلام بنده ایمیل ارسال کردم ولی هنوز بسته ای برام نیومده. اسپم رو هم نگاه کردم

  Reply

 • سلام. میخاستم بپرسم بعدازاینکه اوراق رو خریداری کردیم و پول رو به کارگزاری واریز کردیم، اگر بنابه هردلیلی پشیمون بشیم امکان بازپس گرفتن اصل پول چطوره؟

  Reply

 • سلام
  آقای ثقفی من به تازگی جذب مطالب بورسی شدم و نمی دونم آیا این راهی که می خوام انتخاب کنم راه خوبی هست یانه ؟
  برای همین دوست دارم کمی مطالعه و تجربمو در این زمینه بالا ببرم .
  میخوام تجربیات و اطلاعاتی از کسانی که در این بازار پیشرفت کردن و مراحلی که طی کردن داشته باشم آیا امکانش هست کمکم کنید ممنون می شم .

  Reply

 • باتشکر از اطلاعات مفیدتون
  اگر هیچگونه معامله‌ای انجام نشه آیا سودی به حساب تعلق میگیره؟اگر آره چند درصدماهانه یا سالانه

  Reply

 • به نظرم برای تازه وارد ها عالی بود..من مدتی است در بورس وارد شدم
  به امید خدا

  Reply

 • هادی غفاری گفت:

  سلام جناب ثقفی ، من مشهد هستم آیا افتتاح و دریافت کد بورسی از کارگزاری شما برای بنده که ساکن مشهدم مشکلی ایجاد نمیکنه ، بعدا برای انتقال دچار مشکل نخواهم شد، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Reply

 • با سلام خدمت شما آقای ثقفی
  میخواستم بدونم با ۲۰ تومن سرمایه برای یه مبتدی حدودا ماهی چقدر درامد داره… ممنون میشم اگه پاسخ بدبن

  Reply

 • فرزاد زاهدی گفت:

  عالی خیلی استفاده کردم

  Reply

 • سلام
  میخاسم بپرسم اگر من چهل تومن به یه سرمایه گذاری که خودش با مبالغ بیشتر داره فعالیت میکنه بدم و از طریق اون نفر داخل بورس سرمایه گذاری کنم در حالت نرمال ماهیانه چقدر سود یا ضرر عاید من میشه؟؟؟
  با تشکر

  Reply

  • با سلام.
   شاید سود کنید شاید زیان. این بستگی به سهامی دارد که انتخاب کرده‌اید و میزان دقیقی نمی‌توان برایش گفت.

   Reply

 • سلام برای احراز هویت حتما باید خودمان حضور داشته باشیم

  Reply

   • حسین بهرامی گفت:

    سلام خسته نباشی از سهم نزدک چه میدونید لطفا راهنمایی کنید یکی از دوستان معرفی کرده گفته سود دهیش عالیه ممنون از راهنماییتون

    Reply

 • حمید علاق گفت:

  با سلام گاها دیده میشود سهام شرکتهای ورشکسته هم سود میکند چگونه توجیح می کنید

  Reply

 • با سلام و خسته نباشید.
  حقیقتش اگه اشتباه نکنم بخاطر سرازیر شدن نقدینگی پیش مردم توی بورس، کمی پیشبینی و تحلیل سخت شده. که عمده دلیلش رکود بازارای دلار و سکه و مسکن هست و تقریبا دو مسیر میشن یا میره توی بانک یا میاد توی بورس که به نظرم استقبال از بورس بی سابقه بوده. برای همین رفتارای هیجانیه زیادی دیده میشه و خیلی از تحلیل های تکنیکال سخت تر پیش میره. و مدتی طول میکشه تا بازار به روند نرمال خودش برسه و احتمالا با یه افت شاخص همراه باشه چون کسی که به صورت هیجانی پولشو اورده کمی صبر میکنه و وقتی میبینیه اونجور که شنیده سود نکرده شروع به فروش و بیرون کشیدن پولش میکنه و صف های فروش شروع میشن البته فکر کنم طبیعی باشه و بعد مدتی به روند همیشگیش برمیگرده ولی خب گفتم که مراقب باشید و چشم بسته خرید نکنید برید تا یک ماه بعدش!. من خودم به شخصه نواسان گیری رو بیشتر دوست دارم البته وقت بیشتری از ادم میگیره نسبت به بلند مدت ولی خب شیرینیه دنبال کردن سهام ها جاشو پر میکنه. همه دوستان موفق باشن

  Reply

 • سلام من ۲۰۰۰۰ هزار تا سهام بانک خاورمیانه خریدم الان بعد ۶ سال شده ۵۰۰۰۰هزار سهام ایا بفروشم یانگه دارم

  Reply

  • خسته نباشی بعد شش سال اینقدر سود کردی ، (…) هم خریده بودی الان خیلی بیشتر سود کرده بودی حتی تو بانک هم میزاشتی بیشتر کاسب بودی

   Reply

 • سلام اون سهام که میره بالا را بخریم یا اون سهام که میاد پایین

  Reply

 • سلام. من که در ایران نیستم، آیا میتونم در زمینه ی بورس در داخل ایران سرمایه گذاری انجام بدم؟ یا فقط باید از طریق حساب در داخل ایران اقدام کرد؟

  Reply

 • سلام
  مردم عزیز فیلم گرگ وال استریت ببینید ۵ درصد روش بورس متوجه می شوید.
  بعد می فهمید بورسی که در ایران کار میشه اصلا بورس نیست خالی کردن جیب مردمه و در کشورهای جهان اول کار بشه سریع جمع میشه.

  Reply

 • سلام
  مطالب جالبی ارایه نمودید ممنون

  Reply

 • سلام
  واریز سود به صورت ماهیانه هست یا سالیانه؟

  Reply

 • علی کاظمی پور گفت:

  سلام…. آقای ثقفی طبق تجربه خودتون در این ده بیست سال سرمایه گذاری تان سالانه به طور میانگین چند درصد سود کردید؟

  Reply

 • سلام ایا شرکت هشت که بشه در ان سود ثابت بدون ریسک داشت کلا صد میلیون رو میخوام وارد بورس کنم فقط سود ثابت چون پول خودم نیس ایا امکان داره سود بانکی به صرفه نیس براشون

  Reply

 • سلام آقای ثقفی می خواستم ببینم شرکت های موفق بورس که سهام اونها رشد میکنه کدام شرکت ها هستند؟

  Reply

 • محمد خانلو گفت:

  سلام
  کارمزد کارگزار چند درصد هست؟

  Reply

 • وحید جلیلی انزانی گفت:

  دوست عزیز اینکه میفرماید درصد بعدی سود به سود قبلی اضافه می شود اشتباه هست ۵ درصد فقط به اصل سرمایه گذاری اضافه می شود.

  Reply

 • داریوش نقشینه گفت:

  سلام، بهترین کار دارهای بورس کدامند و آنها را لطفا معرفی نمایید. مرسی🙏

  Reply

 • توی شهر ما دونفر هستند پول مردم رو میگیرن و ۵۰ تا ۷۰ درصد سود میدن مثلا برا ۱۰۰ میلیون ماهانه ۵ میلیون نقدا به حسابشان میزنن و ادعا دارن پول مردم رو در بورس به کار میگیرن، همیشه هم فقط سود میدن، یکی از این روحانی ها فامیله، یه سال پیش یکیشون کلی بدهی داشت الان سه تا ساختمون خریده اینا واقعا از بورس همیشه این قد سود دارن؟

  Reply

  • حواست باشه این یک نوع بازی هستش از این بگیر به اون بده و همینجوری میچرخونن تا اینکه پا به فرار بزارن. این بازی رو تو خوزستان انجام دادن

   Reply

   • اگر سهم‌های ارزنده، با ارزش ذاتی بالا، مدیریت خوب، بدهی کم، دارایی مدیریت شده و نسبت‌های مالی خوب پیدا کنید، می‌تونید از این چرخه معیوب خارج بشید و برای مدتی طولانی، سهامدار یک شرکت بمونید با خیال راحت

    Reply

 • سلام
  بنده بارها توی سابقه شرکت ها دیدم که اتفاق میفته نوسان سهام بیشتر از +۵ و کمتر از -۵ هم رفته پس این حرف شما را نقض میکنه

  Reply

  • سلام شرایط مختلفی داریم. و استثنا هم وجود دارد. مانند بازگشایی سهم پس از افزایش سرمایه که محدودیت نوسان وجود ندارد.

   Reply

 • ایوب نظری گفت:

  عالی بود ممنون

  Reply

 • سلام مدت زمان دریافت کد بورسی بعداز تبت نام در کارگزاری چند روز می باشد

  Reply

 • دریانورد گفت:

  سلام خوبید من اولین باره میخوام وارد بورس شم میخواستن راهنمایی کنید که باید چه جوری و از کجا شروع کنم با تشکر از شما.

  Reply

 • سلام جناب.من تقریبا۲سال که سهام نفت بهران روخریداری کردم امامیگن هرسال برج۷سودمیدن.حالامن میخوام بیام توکاربورس اوراق بهادار.میشه راهنماییم کنین تادرخانه انحام بدم.ممنون میشم

  Reply

 • سلام. رفتم دفتر خدمات ثبت نام کردم ، گفتن دوهفته طول میکشه تا ایمیل بیاد که حاوی یه کد هستش، ایا این مقدار زمان طبیعه؟

  Reply

 • سلام اقای ثقفی .من میخوام برای اولین بار وارد بورس بشم میشه بیای تلکرامم راهنمایی کنی باید برای اولین بار چیکار کنم اینم ایدیم Farhad137700 ممنون میشم

  Reply

 • سلام من میخوام وارد بورس شم ایا فرقی داره از کدوم کارگزاری اقدام کنم برای کد معاملاتی اگه فرق داره کدوم کارگزاری بهتره یا بدتر

  Reply

 • سلام خسته نباشید من یک ماهه شمارو اموزشهای شما رو دنبال میکنم وخیلی دوست دارم وارد بورس بشم توانایی تهیه فیلم های اموزشی پولیش ندارم میتونم درخواست داشته باشم اونایی رو که رایگان هست داشته باشم و از کجا تهیه کنم ممنون میشم برای شما و خانواده شما اروزی سلامتی دارم

  Reply

 • مقالتون در عین سادگی بسیار جامع و کامل بود و به خیلی از ابهامات من پاسخ داد.ممنون از لطفتون

  Reply

 • حسین رضایی گفت:

  سلام من نو جوان ۱۶ ساله ی دبیرستانی هستم آیا با مبلغ ۱ میلیون تومان میتونم سرمایه گزاری کنم؟

  Reply

 • سلام خارجی های مقیم هم می تونن شرکت کنن در بورس؟؟

  Reply

 • سلام من خونه موفروختم صدمیلیون پول دارم وهیچی ازبورس نمیدونم لطفاراهنمای کنیدک چجوری دربورس شرکت کنم ممنونم

  Reply

 • سلام. من یک سوال کلی دارم. ایا میشه مثلا بنده سهام ذوب رابخرم بعد از چند روز بدون اینکه سهمم زا بفروشم سهام با نماد دیگری بخرم؟ منظورم اینه که محدودیتی برای خرید چند سهم توسط،یک نفر وجود نداره؟؟

  Reply

  • نه تنها محدودیتی وجود نداره، بلکه قطعا توصیه می‌شه که چند نماد رو بخرید و سبد خودتون رو متنوع کنید تا ریسک رو کم کنید

   Reply

 • سلام آقای ثقفی .نظرتون درمورد بازارفارکس چیه؟

  Reply

 • با سلام لطفا اگر میشه راجع به صندوق های سرمایه گذاری هم توضیح بدین صندوقهای ریسکی و غیر ریسکی و این که چه کاری میکنن و پروسش چطور هست ممنونم

  Reply

 • سلام خسته نباشید
  من همه اطلاعت رو ثبت کردم و در دفتر پیشخوان هم احراز هویت کردم و امروز برای من کد بورسی ارسال شد ولی رمز عبوری چیزی ندارم که بتونم برم داخل سایت فارابی همون فارابیسکو شروع کنم !؟بهم گفتن ٣ روز دیگه منظورشون همون رمز عبور بوده یعنی ؟؟؟؟

  Reply

 • با تشکر از توضیح کامل و جامعی ک دادید 🙏🏻🙏🏻

  Reply

 • سلام آقای سقفی لینک دانلود فایل هاتون هر هفته به ایمیل من میاد اما برای اجرا ارور ۴۰۴ میده و اصلن لینک رو به جایی وصل نمیکنه برای دانلود

  Reply

 • باسلام من میخوام برای سهام عدالت واردبورس بشم ولی چیزی بلدنیستم فقط میخوام به پول سهام عدالت دست پیداکنم چیکارکنم

  Reply

 • مطالبتان برای افراد مبتدی عالی بود سپاس

  Reply

 • سلام…میشه لطفا بگید در بهترین و بدترین حالت، در طول سه ماه ، مثلا یک میلیون تومان من، چقدر میشود؟من آشنایی و اطلاعاتی ندارم درباره بورس، برای شروع می پرسم.

  Reply

  • بستگی به سهم انتخابی شما داره. ممکنه هر روز مثبت ۵ بخوره و یا منفی باشه و ضرر کنید. عدد قطعی وجود نداره. اما از نظر ریاضی امکان ۱۸ برابر کردن پول در سه ماه وجود داره، هرچند کم‌تر کسی به این عدد می‌رسه.

   Reply

 • من می خوام با ۷۰۰ هزار تومان شروع کنم به نظرتون با ضرر و زیان و سود و… در چند ماه تبدیل به ۱۰ میلیون میشه؟

  Reply

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Get in touch

  >