۱۳۹۹-۰۱-۲۱

104 نظر

Pi Network چیست؟

شاید شما هم جدیدا با این تبلیغات برخورد کرده باشید که با ملحق شدن به شبکه پای‌نتورک (Pi Network) شما هم می‌توانید در آینده با فروش آن پولدار شوید و این پروژه را بعضا با بیتکوین مقایسه می‌کنند. بعضا نیز دیده شده از آن به‌عنوان بیتکوین آینده نام برده شده است. از آن‌جایی که اخیراً این سوال‌ها را از ما می‌پرسند که آیا این موضوع حقیقت دارد؟ و یا آیا Pi Network یک نوع کلاهبرداری است یا خیر؟ لازم دانستیم یک سری مباحث و اصطلاحات حوزه این بازارهای مالی را برای شما بازگو، و در نهایت باهم پروژه پای‌نتورک را بررسی کنیم.

تعریف هایپ (HYIP)

در ابتدا باید بدانیم تعریف هایپ چیست. هایپ (HYIP) مخفف عبارت High-Yield Investment Program و به معنی برنامه سرمایه‌گذاری با بازدهی بالا است. هایپ پدیده‌ای نیست که مختص برنامه‌های اینترنتی باشد، بلکه در قوانین بازار مالی برای سود استاندارد مقدار مشخصی تعیین شده است. هر نوع برنامه‌ و یا پروژه‌ای که در قالب یک برنامه سرمایه‌گذاری سود بالاتر از چهار تا پنج درصد در سال را برای سرمایه‌گذار تعریف می‌کند، در قالب یک سیستم هایپ تعریف می‌شوند.

خوب همان‌طور که مشخص است پس بانک‌های داخل ایران نیز برای سپرده‌گذاری مشتریان خود، سودی بالاتر از مقدار استاندارد جهانی تعیین می‌کنند. اما باید این نکته را درنظر داشته باشید که این قوانین باید در هر کشوری به‌صورت جداگانه مورد بررسی قرارگیرد.

وقتی تمام بانک‌های یک کشور با هماهنگی بانک مرکزی آن کشور دارای یک رنج استاندارد نرخ بهره برای پرداخت سود به سپرده‌ها هستند، اگر حتی آن نرخ بهره از مقدار استاندارد جهانی نیز بیشتر باشد، نمی‌توان آن‌را در دسته پروژه‌های هایپ قرار داد.

به عبارت ساده‌تر میزان عرف نرخ سود استاندارد در هر کشور با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی و... ممکن است با کشوری دیگر متفاوت باشد.

به‌عنوان مثال، فرض کنید تمام بانک‌های کشور نرخ سود سپرده بیست درصد سالیانه را به مشتریان خود ارائه بدهند. حال اگر بانک X طی یک دوره اعلام کند که نرخ سود سپرده پنجاه درصد ارائه می‌دهد، این را می‌توانیم به‌عنوان یک هایپ درنظر بگیریم.

آیا همه پروژه‌های هایپ کلاهبرداری هستند؟

تا اینجا دانستیم که تعریف هایپ چیست. به‌طور کلی می‌توان گفت که هر نوع هایپی در نهایت می‌تواند به یک سیستم پانزی (کلاهبرداری) ختم شود. با کمی بررسی بیشتر می‌توانید متوجه شوید که اکثر پروژه‌های هایپ، در کشورهای جهان سوم، تحریم شده و یا فقیر که مردم آن تشنه پولدار شدن‌های یک شبه را دارند، به‌وجود می‌آیند. به همین دلیل پیگیری حقوقی کلاهبرداری‌هایی که از این طریق سرمایه‌های مردم را به جیب میزنند نیز تقریبا عملی نیست.

سرمایه‌گذاران پروژه‌های هایپ چه کسانی هستند؟

به‌طور کلی تمام کسانی که در پروژه‌های هایپ سرمایه‌گذاری می‌کنند، به دنبال سودهای یک شبه هستند. اما همه آن‌ها را از لحاظ تکنیکی می‌توانیم به دو دسته تقسیم کنیم:

افراد کارشناس و بی‌اطلاع

مشارکت کنندگان کارشناس:

این افراد به‌خوبی از نحوه کارکرد پروژه‌های هایپ آگاهی دارند و همچنین از خطرات سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها باخبرند. این افراد با برنامه‌هایی از پیش تعیین شده، ابتدا تمامی پروژه‌های هایپ را زیر نظر میگیرند و بعد از شناسایی، سرمایه‌های خود را در خطر قرار می‌دهند. چون می‌دانند که اکثر پروژه‌های هایپ در روزهای اول به‌خوبی کار می‌کنند. و تمام سعیشان را می‌کنند تا در کمترین زمان سود خود را از طریق تبلیغ و فروش به دیگران به‌دست آورند.

مشارکت کنندگان بی‌اطلاع:

این افراد بدون آن‌که روحشان از اصل موضوع باخبر باشد و با هدف پولدار شدن یک شبه به سمت این هایپ‌ها کشیده می‌شوند. این افراد صرفا بر اساس اطلاعات غلط ارائه شده در صفحات مجازی و سایت‌های مختلف با این پروژه‌ها آشنا می‌شوند و در نهایت بدون بررسی دقیق درباره سوابق پروژه و اهداف اصلی در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. معمولا این افراد در نهایت جز دسته مال باختگان قرار می‌گیرند.

آنچه که در پای نتورک شاهد آن هستیم، صرفا توزیع ارز دیجیتال Pi با ایجاد ترفندهای هایپ برای ایجاد انگیزه‌های سرمایه‌گذاری در بین مردم است و نه استخراج!

بررسی سیستم پروژه Pi Network

باتوجه به مقاله ICO‌ ها، قبلا توضیح دادیم که چگونه پروژه‌های به این شکل را در حوزه ارزهای دیجیتال بررسی کنیم:

نحوه بررسی پروژه‌های نظیر Pi Network را به صورت زیر پیش می‌بریم:

  • بررسی سایت و موضوع پروژه
  • بررسی Whitepaper
  • محبوبیت و مقبولیت عمومی
  • بررسی تیم پروژه Pi Network
  • بررسی میزان فعالیت در فضای مجازی

بررسی سایت و موضوع پروژه

همان‌طور که در عکس زیر مشاهدمی‌کنید، وقتی رتبه سایت Pi Network را در الکسا جستجو می‌کنیم، مبینیم که رتبه سایت بر اساس ترافیک کاربران از کشورهای مختلف جهان عدد ۳۲۳۰۵ را نان می‌دهد که بیشترین بازدید را در کشور ونزوئلا با رتبه ۱۱۸۱ بدست آورده است.

جالب اینجاست که اگر سایت‌هایی که کاربران بعد از دیدن سایت Pi Network به آن‌ها مراجعه کردند را هم بررسی کنیم، سایت‌هایی هستند که در ازای دیدن تبلیغ به کاربران خود پول می‌دهند. البته به‌غیر از گوگل که موتور جستجو است و همچنین یوتیوب که رسانه اشتراک گذاری ویدئو است.

پای‌نتورک (Pi Network)

حال وقتی وارد سایت اصلی می‌شویم، با کمی دقت می‌بینیم که به‌جای این‌که روی شفاف سازی و ارزش افزوده‌ای که قرار است سیستم Pi Network به کاربران خود بدهد، همواره روی عنوان‌های ایجاد یک هایپ سرمایه‌گذاری شده.

به‌عنوان مثال عنوان تیتر صفحه اصلی سایت "اولین ارز دیجیتال با قابلیت ماین از طریق موبایل" را می‌بینیم. و یا عبارت دیگر نظیر "ماینینگ در ارزهای دیجیتال سخت است. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پر ریسک است. و خیلی از ما از صنعت ارزهای دیجیتال جا مانده‌ایم." استفاده شده است.

پای‌نتورک (Pi Network)

دقت کنید همه این عبارت‌ها جملاتی هستند که برای ایجاد یک سیستم هایپ مورد استفاده قرار می‌گیرند که به هیچ عنوان نباید گول این جملات را بخوریم. مهم‌ترین بخش که مربوط به موضوع اصلی کار پروژه است، در داخل سایت پرداخته نشده و هیچگونه شفاف‌سازی دراین‌باره صورت نگرفته است.

در قسمت‌های دیگر سایت نیز وقتی دقت کنید، هیچگونه آدرس و یا شماره تماس و این‌که این پروژه مربوط به کدام کشور است را نمی‌توانید پیدا کنید.

نتیجه بخش بررسی سایت:

با توجه به بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد که کل سایت Pi Network در یک قالب ساده و صرفا برای این‌که صفحات را پر کنند، طراحی شده است. همچنین اطلاعات داخل صفحات سایت هیچ‌گونه شفاف‌سازی را برای مخاطب از کار اصلی پروژه ارائه نداده و تنها به جملات تبلیغاتی جهت ایجاد هایپ استفاده شده است. پس از این بخش امتیازی را نمی‌تواند دریافت کند.

بررسی Whitepaper

وقتی وایت‌پیپر سایت را باز میکنیم اولین نکته‌ای که بررسی کردیم میزان تعداد کلمات استفاده شده بود که ۲۲۰۷ کلمه بود. این تعداد کلمات در مقایسه با وایت‌پیپر بیتکوین که بیش از ۳۵۰۰ کلمه است، عدد کمی را نشان می‌دهد.

در متن اصلی و در پاراگراف اول تاکید شده که موضوع فعالیت کلی پروژه درحال آزمایش است، ممکن است در طول زمان دچار تغییرات زیادی گردد و در انتها یادآور می‌شود که این شبکه پای‌نتورک فعلا به‌صورت یک شبکه آزمایشی است.

همین نکته نشان می‌دهد که توسعه دهندگان پروژه علاوه بر این‌که هیچ‌گونه شفاف‌سازی در رابطه با موضوع فعالیت اصلی نکرده‌اند، بلکه عملا بر کار خود تسلط کافی را نیز ندارند.

گستردگی شبکه Pi Network

در بخش دیگری از متن وایت‌پیپر پروژه پای‌نتورک به توضیح چگونگی عملکرد بیتکوین و مزایا و معایب آن اشاره شده که اکثر بیتکوین‌های جهان دست عده‌ای خاص است. در نهایت هم توضیح داده شده که هدف پای‌نتورک ایجاد یک اکوسیستم اقتصادی تصحیح شده بیتکوین است و ما میخواهیم مطمئن شویم که کاربران ما Pi بیشتری را در ازای گشترش و همکاری شبکه بدست خواهند آورد. اما بازهم هیچ‌گونه شفاف‌سازی در این رابطه عنوان نشده است.

پای‌نتورک (Pi Network)

توزیع توکن پاداش به کاربران

در قسمتی دیگر به این‌صورت عنوان می‌کند که: " برخلاف بیتکوین که مقدار عرضه جهانی ثابت و مشخصی برای جهان تعیین کرده است (مقدار ۲۱ میلیون بیتکوین در جهان وجود خواهد داشت)، Pi برای هر شخصی که به ۱۰۰ میلیون مشارکت کننده اول در پروژه بپیوندد، مقدار مشخصی توکن پرداخت می‌کند. اما این مقدار پرداخت را در طول زمان مشارکت کاربر در شبکه و به‌طور تدریجی برای وی آزاد می‌کند.

در بررسی این موضوع باید بگوییم که در قسمت اول متن و این‌که به ۱۰۰ میلیون مشارکت‌کنندگان اول قرار است مقدار مشخصی توکن تعلق بگیرد، به‌عنوان یک ایجاد کننده هایپ عنوان می‌شود. اما در قسمت دوم اشاره می‌کند که این مقدار توکن به مرور زمان برای کاربر آزاد خواهد شد را می‌توان به‌عنوان یک نکته مثبت تلقی کرد. ضمن این‌که بازهم در مورد چگونگی این توزیع و همچنین مقدار آن هیچ‌گونه توضیحی داده نشده است.

پای‌نتورک (Pi Network)

بیتکوین نیز روزی مثل پای‌نتورک کم‌ارزش بوده ولی اکنون گران شده است

با بررسی همه موارد در وایت‌پیپر می‌توان گفت که پروژه پای‌نتورک درواقع هیچ‌گونه نوآوری نسبت به بیتکوین ندارد، که حال بخواهیم آن را با بیتکوین نیز مقایسه کنیم. باید این را نیز توضیح دهیم، بیتکوین در زمانی که به‌وجود آمد با خود تکنولوژی بلاکچین را نیز برای دنیا به ارمغان آورد. اما پروژه Pi درواقع هیچ‌گونه ارزش افزوده جدیدی را به دنیا اضافه نخواهد کرد. لذا مقایسه آن با بیتکوین و این‌که بگوییم بیتکوین نیز روزی ارزان بوده و بعدا گران شد، پس این نیز همان‌طور خواهد بود، اساساً اشتباه است.

محبوبیت و مقبولیت عمومی

برای این‌که پای‌نتورک را از لحاظ محبوبیت و مقبولیت بررسی کنیم باید یک سری مسائل دیگر را نیز درنظر بگیریم. این‌که صرفا به دلیل تبلیغات گسترده در ایران این روزها اسم این پروژه را زیاد می‌شنوید، دلیلی بر محبوبیت این پروژه نیست.

درواقع این اتفاق به جهت تبلیغات گسترده بخش اول سرمایه‌گذاران در این حوزه (افراد کارشناس)، شکل گرفته.چرا این افراد باید برای پروژه Pi Network هزینه تبلیغات بدهند؟

جواب اینجاست که معمولا پروژه‌های استارتاپی برای ایجاد انگیزه بیشتر از سیستم پاداش کاربران (ریفرال) استفاده می‌کنند. به‌این شکل که اگر من به‌عنوان یک کاربر فعال، کاربران بیشتری به پروژه Pi معرفی کنم، از سوی پروژه برای من پاداش درنظر گرفته می‌شود. پس همواره محبوبیت حاصل از مقبولیت با محبوبیت حاصل از تبلیغات، دوچیز متفاوت از هم‌دیگر هستند.

بررسی تیم پروژه Pi Network

وقتی به بخش اعضای تیم پروژه مراجعه می‌کنیم، نکته‌ای که جلب توجه می‌کند صفحه تقریبا خالی با تنها ۳ عضو در کل پروژه است. نوع تشکیل چارت سازمانی نیز نشان از ضعف پروژه را می‌دهد. چراکه حتی یک توسعه دهنده و یا مباشر و حتی عضو معروف که پروژه را تائید کرده باشد نیز وجود ندارد.

براساس اطلاعات فوق، بررسی اعضای تشکیل دهنده پروژه به شرح ذیل است:

نیکولاس کوکالیس، چنگدیائو فان و وینسنت مک‌فیلیپ. نفر اول که به‌عنوان مدیر پروژه است، واقعا دانشجوی دکتری دانشگاه استنفورد است و حتی حوزه تخصصی‌اش هم در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین است. در مورد نفر دوم نیز اطلاعات خاصی وجود ندارد و نفر سوم هم فارغ‌التحصیل MBA دانشگاه استنفورد است. نکته قابل تامل، عدم وجود هیچگونه فعالیتی از جانب این سه نفر در انجمن‌های بلاکچین و ارز دیجیتال تاکنون است. پس از این قسمت نیز پروژه پای‌نتوزک نمی‌تواند پوینت مثبتی دریافت کند.

پای‌نتورک (Pi Network)

اعضای تیم Pi Network

بررسی میزان فعالیت در فضای مجازی

براساس اطلاعات موجود در خود سایت، اعضای پروژه در لینکدین، توییتر، فیسبوک و اینستاگرام فعالیت دارند که در این قسمت هریک را به تنهایی مورد بررسی قرار می‌دهیم:

اکانت فیسبوک

در اولین نگاه میفهمیم که قدمت پست‌های درون فیسبوک به حدود یک‌سال قبل برمی‌گردد. این موضوع نشان می‌دهد که این پروژه جدیدا تعریف شده بر خلاف بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال، از قبل روی آن هیچ‌کاری صورت نگرفته است. لازم به ذکر است برخی از پروژه‌های بلاکچینی در ارزهای دیجیتال بعد از ۲ یا ۳ سال فعالیت مداوم تصمیم به ورود به حوزه مارکتینگ و فروش توکن می‌شوند.

آخرین پست داخل فیسبوک نیز مربوط به تاریخ ۱ آپریل ۲۰۲۰ است. یعنی هفته قبل. جالب‌تر این‌که پست ماقبل آخر نیز مربوط به تاریخ ۱۷ مارچ ۲۰۲۰ است. همچنین میزان مشارکت مردمی در بخش کامنت‌ پست‌ها نیز ضعیف است. این نشان می‌دهد که بین پست‌های فیسبوک Pi Network فواصل زیادی وجود دارد و نمی‌توان آن را فعال دانست.

پای‌نتورک (Pi Network)

اکانت توییتر

ما هرچه بررسی کردیم نتوانستیم به اکانت توییتر پای‌نتورک دسترسی پیدا کنیم. احتمال این‌که اکانت وجود نداشته باشد، نیز وجود دارد.

اکانت لینکدین

با ابررسی اکانت لینکدین نیز به نتایج مشابهی همانند فیسبوک می‌رسیم. از زمان آخرین پست بیش از ۶ ماه می‌گذرد و میزان مشارکت و فعالیت پروژه در این شبکه اجتماعی نیز بسیار ضعیف ارزشیابی می‌شود. شاید تنها نکته مثبتی که در اکانت لینکدین می‌توان مشاهده کرد، تعداد ۱۹۴۳ فالوور است. البته این را هم اضافه کنیم که تعداد کامنت‌های مشارکت‌کننده و ویو پست‌ها با تعداد فالوورهای صفحه لینکدین اصلا همخوانی ندارد.

پای‌نتورک (Pi Network)

اکانت اینستاگرام

در اکانت اینستاگرام نیز مطلب جدیدی نیست. تعداد پستهای کم و میزان مشارکت

پایین و... نشان از ضعف فعالیت اعضای پروژه در فضای مجازی را نشان می‌دهد.

نکته جالبتر این‌که در بخش تولید محتوا نیز ضعف عملکرد تیم کاملا مشخص بوده. به‌طوری که در تمامی شبکه‌های اجتماعی تقریبا محتواهای پست شده یکی بودند.

پای‌نتورک (Pi Network)

جمع بندی

اولا پای‌نتورک اولین سیستمی نیست که مدعی شده که استخراج آن از طریق تلفن همراه ممکن باشد. دوم اینکه استخراج یک فرآیند پیچیده است. استخراج در کنار تایید تراکنش و بر روی شبکه انجام می‌شود. اگر شما بخواهید از طریق آن توکن‌های Pi خود را به دیگران منتقل کنید، در پای‌نتورک در حال حاضر هیچ شبکه‌ای وجود ندارد که انتقال را انجام دهد. طبق مطالب منتشر شده توسط اعضا تیم، همه چیز در حد آزمایش است و ممکن است تغییرات زیادی در آن صورت بگیرد.

درواقع باید از خودمان بپرسیم که پای قرار است چه ارزش افزوده‌ای برای دنیا ایجاد کند که اکنون بعضی‌ها سعی دارند آن را با بیتکوین مقایسه کنند. بیتکوین به عنوان اولین محصول عملی از صنعت بلاکچین، خود را به دنیا معرفی کرد. اما پای‌نتورک چه ادعایی دارد؟ یا چه انقلابی قرار است ایجاد کند؟ نوآوری آن چیست؟

جواب کاملا مشخص است. لذا آنچه که در پای‌نتورک شاهد آن هستیم، صرفا توزیع ارز دیجیتال Pi با ایجاد ترفندهای هایپ برای ایجاد انگیزه‌های سرمایه‌گذاری در بین مردم است و نه استخراج. پای‌نتورک را نمی‌توان جز دسته ارز دیجیتال موفق و آینده‌دار به‌شمار آورد. پروژه‌ای که تنها یک اپلیکیشن است که هیچ کاربرد خاصی هم فعلا ندارد. پس مراقب سرمایه‌های خود باشید که بر روی چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنید.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده بفرمایید.

اگر مطالب فوق برایتان مفید بوده لطفا آن‌را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پویا بهایی‌پور

درباره نویسنده مقاله :

من در بازارهای مالی سود نمی‌کنم بلکه زندگی می‌کنم. نتیجه تمامی مطالعه و تحقیقات من در این حوزه به همین یک جمله خلاصه می‌شود. تا بدانجا رسید دانش من، که بدانم همی که نادانم.

مقالات پیشنهادی


صرافی بایننس (BINANCE) یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در دنیا است که

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"4ff41":{"name":"Main Accent","parent":-1},"ff2da":{"name":"Accent Tone","parent":"4ff41","lock":{"saturation":0,"lightness":0}}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgba(19, 112, 238, 0.88)"},"ff2da":{"val":"rgb(82, 183, 255)","hsl_parent_dependency":{"h":205,"l":0.66,"s":1.01}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}},"ff2da":{"val":"rgb(62, 183, 252)","hsl_parent_dependency":{"h":201,"s":0.96,"l":0.61}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
ادامه مطلب

پوشش ریسک یا همان هج (Hedge)، نوعی استراتژی معاملاتی برای کاهش ریسک است. به این

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"4ff41":{"name":"Main Accent","parent":-1},"ff2da":{"name":"Accent Tone","parent":"4ff41","lock":{"saturation":0,"lightness":0}}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgba(19, 112, 238, 0.88)"},"ff2da":{"val":"rgb(82, 183, 255)","hsl_parent_dependency":{"h":205,"l":0.66,"s":1.01}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}},"ff2da":{"val":"rgb(62, 183, 252)","hsl_parent_dependency":{"h":201,"s":0.96,"l":0.61}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
ادامه مطلب

نحوه خرید بیت کوین در ایران نحوه خرید بیت کوین در ایران و ارزهای دیجیتال

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"4ff41":{"name":"Main Accent","parent":-1},"ff2da":{"name":"Accent Tone","parent":"4ff41","lock":{"saturation":0,"lightness":0}}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgba(19, 112, 238, 0.88)"},"ff2da":{"val":"rgb(82, 183, 255)","hsl_parent_dependency":{"h":205,"l":0.66,"s":1.01}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}},"ff2da":{"val":"rgb(62, 183, 252)","hsl_parent_dependency":{"h":201,"s":0.96,"l":0.61}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
ادامه مطلب

بازارهای جهانی سهام (2021/01/16) بازارهای جهانی سهام در هفته گذشته کاملا محافظه‌کارانه عمل کردند. مجلس نمایندگان

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"4ff41":{"name":"Main Accent","parent":-1},"ff2da":{"name":"Accent Tone","parent":"4ff41","lock":{"saturation":0,"lightness":0}}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgba(19, 112, 238, 0.88)"},"ff2da":{"val":"rgb(82, 183, 255)","hsl_parent_dependency":{"h":205,"l":0.66,"s":1.01}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}},"ff2da":{"val":"rgb(62, 183, 252)","hsl_parent_dependency":{"h":201,"s":0.96,"l":0.61}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
ادامه مطلب

عرضه اولیه این هفته عرضه اولیه این هفته و امروز به‌همراه لیست کامل شرکت‌های جدید که

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"4ff41":{"name":"Main Accent","parent":-1},"ff2da":{"name":"Accent Tone","parent":"4ff41","lock":{"saturation":0,"lightness":0}}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgba(19, 112, 238, 0.88)"},"ff2da":{"val":"rgb(82, 183, 255)","hsl_parent_dependency":{"h":205,"l":0.66,"s":1.01}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}},"ff2da":{"val":"rgb(62, 183, 252)","hsl_parent_dependency":{"h":201,"s":0.96,"l":0.61}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
ادامه مطلب

کلمه دَپس (Dapps) مخفف عبارت Decentralized applications و به معنی نرم‌افزار‌هایی است که به‌صورت غیر

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"4ff41":{"name":"Main Accent","parent":-1},"ff2da":{"name":"Accent Tone","parent":"4ff41","lock":{"saturation":0,"lightness":0}}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgba(19, 112, 238, 0.88)"},"ff2da":{"val":"rgb(82, 183, 255)","hsl_parent_dependency":{"h":205,"l":0.66,"s":1.01}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"4ff41":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}},"ff2da":{"val":"rgb(62, 183, 252)","hsl_parent_dependency":{"h":201,"s":0.96,"l":0.61}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
ادامه مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
104 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
زینال
زینال
9 ماه پیش

همه مطالبی که کپی کردید ، پاسخ داده شده است.درضمن مگه قراره سرمایه گذاری خاصی کنیم و هزینه ای بدیم که هشدار میدید؟

مجتبی احمدی
مجتبی احمدی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
9 ماه پیش

سلام و خسته نباشید، ببخشید متوجه این بخش حرفاتون نشدم که میگین “در نهایت اون زمان توکن ها را به شخص قربانی میفروشند” یعنی افرادی که در این زمینه فعالیت داشتند را موظف به پرداخت مبلغی میکنند یا اینکه نه افراد ناآگاهانه و ندانسته به حساب شخص یا شرکتی جهت رسیدن به درآمد پول واریز میکنن؟(من الان اپ را تو گوشیم دارم و هر روز هم پیگیرشم و اگه اینجوری ادامه بدم چه اتفاقی ممکنه در پیش رو داشته باشم.)

مجتبی احمدی
مجتبی احمدی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
8 ماه پیش

دقیقا و کاملا حرفای شما رو قبول دارم و موافقم؛
پس با این حساب نتیجه میگیریم که فعالیت در این زمینه فعلا مشکلی ایجاد نمیکند، مگر اینکه “هزینه ای از این بابت پرداخت کنیم”.
درست متوجه شدم استاد:)

نقیب الله
نقیب الله
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
5 روز پیش

سلام گفتید پروژه های بهتر میشه معرفی کنید کدوم ها ما هم سرمایه گذاری کینم

نقیب الله
نقیب الله
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
5 روز پیش

ممنون میشم اگر معرفی کنید

آاتیلا
آاتیلا
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
9 ماه پیش

حتی اگه حرف شما درست باشه، خب من نخوام توکن بخرم که مشکلی پیش نمیاد و ضرری نکردم.

آیدین
آیدین
9 ماه پیش

سلام ، چطوری میتونم این مقاله رو به اشتراک بذارم؟

هادی
هادی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
9 ماه پیش

اشتباه میکنی…

Ali
Ali
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
9 ماه پیش

حرف های ضد ونقض زدی تا خود نمایی کنی ، وقت مردم رو هم نگیر الکی ،

رها
رها
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
9 ماه پیش

شما میگید این اپلیکیشن
pi network
دروغه

ساسان
ساسان
9 ماه پیش

اخه شاسکول ۱۰۰ هزار فالور در اینستا کمه حتما مثل عزیزان وطنی باید فالور فیک داشته باشن. در ضمن کسی که واقعا مهندس و مرد عمل باشه حرف نمیزنه شما تو حرفات تناقض هم میگی هایپ و دارن تبلیغات میکنن هم میگی چرا تبلیغات ضعیفه. در ضمن این مباحث فنی نیست غیر فنی شما میگیشما اگه بجای کپی رفته بودین تحقیق کرده بودین میدونستین سایت خود استنفورد از پای و سه نفر که دانشجو انجا هستن صحبت کرده. البته شما در حق کوکالیس خیلی کم لطفی کردین. ایشون الان تدریس میده و مدرس دانشگاه استنفورد است. در ضمن پروژه در… ادامه مطلب »

علی
علی
پاسخ دادن به  ساسان
8 ماه پیش

مودب باش. حتی اگه استاد شاسگول هم باشن نباید به زبون بیاری.

Wizard
Wizard
9 ماه پیش

مگه برای دست یابی بیت کوین نباس هزینه کرد؟

سروش
سروش
9 ماه پیش

با سلام ممنون از نکات مهم و مطالب خوبتون سوال من این هست که این مطلب بررسی پای نتورک هست یا صرفا یاداوری نکات منفی؟ بله درسته باید این نکات مهم رو در نظر داشت ولی این ۳نفر که شبکه رو راه اندازی کردند دانشجویان دانشگاه استنفورد آمریکا هستن البته این موضوع ضمانت روند درست اونها نیست ولی امروزه انقدر ارز های دیجیتالی تو چشم هستن که اگر کلاهبرداری بخواد انجام بشه خیلی زودتر از چند میلیونی شدن کاربرهای یک سیستم جلوش رو میگیرن. و اینکه این سیستم تازه اوله‌راهه پس خیلی نباید سخت گرفت. اپلیکیشنش هم بتاست و هنوز… ادامه مطلب »

یه سوزن به خودت بزن ....
یه سوزن به خودت بزن ....
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
8 ماه پیش

سلام .شما خوبید.چندوقته تو بورس تمامی شرکت هایی که زیان ده مطلق بودن.سود ده نشون دادید.شاندیز چیزی جز چند تیکه آهن تو زمین وسیع با مغازه های خالی آوردیدتو بورس.شرکتی که فقط در حد یه کاغذ هست و هنوز وجود نداره وحتی کلنگ ساختش نخورده اومده تو بورس و سود ده نشون داده شده/شرکت های قدیمی و معتبری که تو بورس قدمت دارن و سود ده بودن.سودشون کم نشون می ده.اخه عزیزم به جای اینکه فکر تخریب بقیه باشی و واسه خودت کاسبی کنی و کلاسی راه بندازی .کارخودتو اصلاح کن.البته من این نتورک که گفتی شناختی ندارم. منظورم اینه… ادامه مطلب »

مصطفی
مصطفی
پاسخ دادن به  یه سوزن به خودت بزن ....
8 ماه پیش

سلام دوست عزیز بنده ۴۰ساله تو مشهد زندگی میکنم پیشنهاد میدم یکم خرج کنی یکسر بیای مشهد و ببینی که چند تیکه آهن تو زمین وسیع با مغازه های خالی رو بهت دروغ گفتن برادر وسعت ملک و املاک پدیده تو شاندیز – رامسر – کیش و سایر شهرها آنقدر زیاده و پروژه هاش آنقدر طرفدار داره که اهالی بازار سرمایه حالا حالاها به پاش پول بدن چون ارزش ذاتی هر سهمش خیلی بیشتر از این حرفاس وقتی املاکش باقیمت سال۹۳قیمت گذاری شده میخوای تو بورس سود ده نباشه؟؟؟ لطفا با اطلاعات صحبت کن نه بر پایه اخبار کذب برخی… ادامه مطلب »

پایونیری که با چشم باز شما را نگاه می کند
پایونیری که با چشم باز شما را نگاه می کند
9 ماه پیش

باز حرفهای تکراری! آقا سند و مدرک نشون مردم بدید. اگر پای مشکلی دارد با سند و مدرک بگویید. اینکه تعداد کلمات وایت پیپر پای از بیت کوین کمتره که نشد دلیل!! یا اینکه اگر شما اطلاعاتت در حد ۱ از ۱۰ است دلیل بر نداشتن بلاکچین نیست. پای در حال ساخت بلاکچین بر اساس پروتکل استلار کانسن سوس که دیوید مازیرس ارایه کرده است. سوپرند ها و ندها در حال تشکیل هستند. شما با مقاله های مازیرس در دانشگاه استنفورد آشنا هستید؟ آیا می دانید دکتر کوکالیس همکار دیوید مازیرس و در یک دپارتمان هستند؟ آیا می دانید همین… ادامه مطلب »

مینا
مینا

اگه ممکنه واسه من توضیح بدین ممنون میشم چون میخوام ثبت نام کنم

حسن خیری
حسن خیری
پاسخ دادن به  مینا
9 ماه پیش

سلام
به این آیدی تو تلگرام پیام بدین تا راهنمایی کنم
[……]

میثم
میثم
9 ماه پیش

شما داخل مطالب گفتین که اکانت توئیتر نداره و این مطلب رو ۹ آوریل ۲۰۲۰ منتشر کردین در صورتی که از ۲۴ اکتبر ۲۰۱۹ اکانتشون فعال شده و توئیت کردن این نشون میده مطالب شما صادق و صحیح نیست…اینطوری نمیشه به مطالب شما هم اعتماد کرد

Farzad
Farzad
9 ماه پیش

خودت به این نقدت خندت نمیگیره ، یه مشت جملات کلیشه ای…ضمنا درباره بررسی تیم پروژه ظاهرا شما ضعیف عمل کردین وامتیازی نمیگیرید…چون یا عمدا یاسهوا خیلی مطالب درباره تیم پروژه رو قیدنکردید…..کلام آخرتون مبنی براینکه حواستون باشه سرمایه گذاریتون رو کجا وروی چی میزارید نشون میده شما اصلا نفهمیدی پای چجور اپی هستش ،فقط یه چیزی گرفتی که بیای خرابش کنی ، چون این اپ هیچ سرمایه ای ازت نمیخاد وضمنا برای هک اطلاعات گوشیت هم باید بفرمایم خدمتتون که هیچگونه دسترسی در نصب اپ ازت نمیخاد دیگه فکرنکنم بیشترب توضیح نیازباشه

Bs
Bs
9 ماه پیش

پر سرعت ترین کد دعوت برای استخراج Behrad[..]84 هست

علی
علی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
8 ماه پیش

من به عنوان دانشجوی phd کامپیوتر از دانشگاه سراری ،از نقد عاری از دانش شما ناراحتم ، همینکه توهین میکنید به دیگران با چشمانی بسته خیلی ناراحت کننده است ، موضوع اول تا انجایی که متوجه شدم پولی رد و بدل نمیشه و زمانی هم گرفته نمیشه پس اساسا نمیتونه کلابرداری باشه و از همه مهمتر اینها وقتی دکتر هایی با مقلات بسیار معتبر علمی در هسته ی اصلی از دانشگاه معتبر دارن و این پروژه در اخبار چنین دانشگاهی زده میشه همین موضوع برای افرادی که کار علمی میکنند و سطح تحصیلات انها کارشناسی ارشد یا phd هست و… ادامه مطلب »

امیر
امیر
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
6 ماه پیش

سلام،
اینکه پروژه ای ( موفق یا ناموفق) در ابتدای کار خود تونسته این همه ذهن رو درگیر خودش کنه و همه رو به فکر وادار کنه فی نفسه برای مبدع اش یک موفقیت محسوب می شه و قابل تقدیرهست.

Nmj
Nmj
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
4 ماه پیش

درود بر شما
زحمت بکشید در خصوص رمز ارزهای آینده دار که گفتین چند موردش رو برای خرید توصیه کنید
سپاس بیکران

ناشناس
ناشناس
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
23 روز پیش

آقای ثقفی عزیز وقتی پولی از کسی گرفته نمیشه پس کلاهبرداری نیست…بیت کوین هم وایت پیپرش همین بوده و روز اول کسی از آینده بیت کوین خبر نداشت…شما زیاد جوش نزن پای از جیب کسی دزدی نمیکنه…وقتی برنامه یوتی رو رایگان برای کی وای سی شدن افراد میفرسته پس کارش درسته چون تا جایی که میدونم یوتی خودش برای کی وای سی شدن پول میگیره اما این عزیزان برای عموم رایگان میفرستن..پس اونا دارن به مردوم دنیا پول میدن نه مردوم به اونا

زهرا
زهرا
9 ماه پیش

چرا ما هنوز بلد نیستیم به نقد هم احترام بزاری
خب هرکی موافقه دلایل موافقتشو بگه با اسناد روشن
و هر کی مخالفه اونم با دلایل و اسناد واضح و موثق بیاد توضیح بده
چرا همو داریم ……….. میدیم خب درست حرف بزنین یکی میاد میخونه بتونه قضاوت کنه اخه
تا کی باید این طور متن هارو ببینیم
نا سلامتی الان دیگه دهه هشتادی ها داردی اینارو مینویسید یا میخونید

وبلاگ ما
وبلاگ ما
9 ماه پیش

نمیدونم چرا یکسری از ما ها روی چیزی که حتی درصدی روش کار نکردیم و تجربش را نداریم “تعصب” داریم. خب دوستان عزیز که شاکی هستید برید توی بلاگهای خودتون از خوبیهای این بنویسید و تصمیم گیری را به خواننده بسپرید، خواست استفاده میکنه نخواست …
آزادی بیان تا جایی هست که توهین نکنید به شخص یا گروهی…
یکسری واقعا بی ادب هستند و نمیشه کاریش کرد ولی امان از وقتی که این بی ادبی با تعصب همراه بشه.
دوستان “جادی” هم یک پستی گذاشته توی بلاگش میتونید اونم ببینید، بنظرم کمی بهتر ماجرا رو شرح داده

محمد
محمد
پاسخ دادن به  وبلاگ ما
9 ماه پیش

واقعا تعصب ادم کور میکنه
جادی عزیز که هیچ خدا هم بیاد بگه سرکارید این ادمها بازم سرازیر اند تو دره نا اگاهی خودشون واقعا صد دلیل توی این مقاله اوردند اقا پویا بازم میان توهین میکنن

کوروش
کوروش
پاسخ دادن به  وبلاگ ما
9 ماه پیش

دوست عزیز مسئله جایی دیگه ست وگرنه هم حرف درست رو باید شنید هم نادرست رو اما وقتی یه نگاهی به وب سایت های ایرانی میندازید متاسفانه فقط کوبوندن پای رو میبینید در صورتی که اگر یک سرچ معمولی انگلیسی بزنید متوجه تفاوت نوشتاری وب سایت های انگلیسی با ایرانی میشین . متاسفانه تو ایران شدیدا یک عده سود میبرن که ساز مخالف با پروژه ها بزنن. در صورت موفقیت این پروژه در آینده هم خیلی راحت میان میگن ما که نوشتیم آزمایشیه و احتمال موفقیتش هست واقعا دیوار درویی تو ایران خیلی بلنده هیچ کشوری تو دنیا اینقدر دورو… ادامه مطلب »

روانشناس کلام
روانشناس کلام
9 ماه پیش

دادن اطلاعات و اگاهی بهتر از عامل بازدارنده شدنه
شما منو یاد یکی از دوستام تو زمانیکه بیت تازه اومده بود میندازید just منفی
هرچی بلد باشید بازم نمیتونید هدف بانیان شرکت رو متوجه بشوید هرچند خود بیت هم هنوز تازه وارده

حامد
حامد
9 ماه پیش

بهتره به عرضتون برسونم که پای یک پروژه تز دکتری دانشگاهی است و شکی در آن نیست، و اینکه گفتن احتمالا در آینده تغییرات زیادی در اون اتفاق می افته بحث اینه که پروژه به سمت مرحله کاربردی میره یا نه. و به نظر من دلیلی بر کلاهبرداری نیست. دوم اینکه پلی یک کوین است و نه توکن. پس در آینده اینکه بخوان در مرحله کابردی توکن به مردم بفروشن کمه. سوم اینکه خیلی از آپ های مطرح و پول ساز اول یک پروژه دانشجویی بوده، مثل فیسبوک

مهسا
مهسا
9 ماه پیش

اگه پروژه به مشکل بخوره دلیلش اون کله گنده هایی هستن که ماینر تولید میکنن پس هرکس به ضررش باشه صداش در میاد حالا این پروژه کلاهبرداریه؟خب پول که از من نگرفتن…سیستمم هک نکردن…وقتمم نگرفتن….حتی به گوشیمم آسیب نرسیده….فقط ۲۴ ساعتی یه بار بری یه رعد بزنی و خلاص‌…ن اینترنت میخاد ن میخاد پول بدی ماینر بخری نه لازه آنلاین باشی حتی اگه زیرمجموعه هم نداشته باشی باز ماین میکنه….حالا روزی ۱۰ ساعت داریم تو واتس اپ چت میکنیم یه ثانیه هم بریم یه رعد بزنیم اگه پروژه گرفت که چ بهتر اگرم شکست خورد ی برنامه از گوشیت پاک… ادامه مطلب »

علی زوارزاده
علی زوارزاده
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
8 ماه پیش

سلام دوست گرامی
مگر سایر ارزهای دیجیتالی در ابتدا رایگان نبودند ؟ در ثانی قطعا یک سقف عرضه رایگان خواهد بود و سپس بازار آن قفل شده و در نتیجه خریداران باید برای سهام آن هزینه کنند و آنجاست که این ارز به ارزش می رسه ، در مورد سایر ارزها هم پس از عرضه نقدی بواسطه متقاضی فروش بالا شاخص منفی شده و سپس به روال واقعی خود بازگشته .

احسان
احسان
9 ماه پیش

من نظری در مورد مثبت یا منفی بودن این ارز ندارم ولی با احترام می خوام جواب دوستانی که می گن “هیچ هزینه ای نداره، هیچ وقتی از ما نمی گیره و اصلا هیچ تاثیری بر روی ما نداره” بدم: قطعا داره…! آدمها اکثرا مسائل روانشناسی و ابعاد روانی یک مسئله را یا جدی نمی گیرن یا فکر می کنن که کاملا تحت کنترل دارند. در رابطه با اهمیت موضوع باید بگم همین مسائل روانی می توانند به راحتی یه سهم بورسی را سبز یا قرمز کنند، یه کاندید را رئیس جمهور بکنند، فروش یه برند را با یک تبلیغ… ادامه مطلب »

محمد
محمد
پاسخ دادن به  احسان
7 ماه پیش

سلام. درباره بعد روانی که گفتی من ۲ سال کلش بازی کردم بعدش گذاشتم کنار. خیلیا که در حد معتاد به بازی کلش بودن بازم گذاشتن کنار. بعضیا جم میخریدن و پول بابت خرید بازی میدادن و.. که به خودشون مربوطه ولی من شخصا چون قبلا کلش بازی کردم میدونم که وقتی بازی ای رو روزی ۱۲ ساعت بازی می‌کردم گذاشتم کنار اینم اگه موفق نشه راحت میذارم کنار و هیچ روانم هم بهم نمیریزه. با فرض موفق نشدنش هم روزی یبار میزنم روی دکمه اش خیلی وقتها هم یادم میره ۱ روز خاموش میمونه.

دوستدار پای نتورک
دوستدار پای نتورک
9 ماه پیش

سلام / خیلی خلاصه میگم؛ بقول فردی که متخصص ای تی هم هست؛ هر ۲۴ ساعت یک دکمه را زدن اینقدر ترسناک جلوه ندید که مردم همون را هم انجام ندن.// وقتی خودتون مدیر این پروژه را شخص متخصص . معتبری می نامید به درستی خوب این خودش خیلی مسایل و حل میکنه// /مگه میشه یه فرد معتبری که تخصصض همینه اونم در دانشگاه استنفورد بعنوان دومین دانشگاه برتر دنیا در طی سالیان متمادی بیاد اعتبارشو تو یه پروژه الکی و اسکم به باد بده؟؟ اندکی تفکر لطفا//// در آخر اینکه خود مدیران برنامه ۳ فاز تعریف کردن فعلا در… ادامه مطلب »

mahi
mahi
9 ماه پیش

سلام. ایا بیتکوین برایه سرمایه گزاری واقعا خوب است؟ میشود به ان اطمینان کرد؟ ازلحاظ قانونی فعالیت دران صحیح می باشد؟

حسن خیری
حسن خیری
9 ماه پیش

سیستم pi network دارای سیستم kyc یا همان احراز هویت هست که کاربران فیک را شناسایی و حذف میکند و مانع ایجاد farm (مزرعه) میشود..
ضمناً سیستم بلاکچین اختصاصی ایجاد شده و در حال تست می‌باشد که بعد از سپری کردن دوران تست ارائه می‌گردد.
و همچنین نسخه نود آن هم در دسترس قرار گرفته و قابل دانلود می‌باشد.
تمام دلایل فوق نشان دهنده واقعی بودن سیستم pi network می‌باشد.

PNM
PNM
9 ماه پیش

پایونر عزیز توجه فرمائید که هدف از تشکیل گروه پای نتورک مارکت صرفا آموزش کار با اپلیکیشن پای نتورک بوده است که متاسفانه در ادامه کار با موارد واقعا تاسف باری از تخریب بدون مدرک و سند و استناد به موارد بسیار خنده دار که اصلا هیچ جایگاهی در دنیای کریپتو کارنسی ندارند روبه رو شد.معذالک گروه پای نتورک مارکت بر آن شد تا با ارائه مطالب درست و حقیقی از پای نتورک شما را با واقعیت موجود آشنا کند.لذا شما هستید که با تفکر و درایت خود موارد درست را تشخیص میدهید و لذا هیچ وقت به کسی اجازه… ادامه مطلب »

علیرضا
علیرضا
پاسخ دادن به  PNM
4 ماه پیش

واقعا استفاده بردم و بسیار منطقی و کارشناسی شده بود . بسیار سپاسگزارم از آگاهی دادن علمی شما لطفا اگر مطالب دیگری دارید برای بنده ایمیل کنید

یک پایونیر
یک پایونیر
پاسخ دادن به  PNM
2 ماه پیش

بسیار بسیار کامل و جامع پاسخ دادید

Mehran
Mehran
8 ماه پیش

با سلام باید بگم که احساس میکنم سایت شما امثال سایت هایی هستش که اومدن کمپانی یونیک فاینانس رو تخریب کنن و بگن کلاهبرداره و مردم رو بکشونن سمت کاری که خودشون انجام میدن ولی در صورتی که بنده ۶ ماه داخل یونیک در حال کارکردن هستم و هر چیزی که قولش بهم داده شده بوده بهم تعلق گرفته
حال که اونجا سرمایه ملیونی گذاشتم در صورتی که این برنامه pi کاملا مجانیه پس من نظرم اینه که مردم ادامه بدن چون اگر سودی باشه که خوش به حالشون میشه و اگرم سودی نباشه ضرر هم نمیکنن

علیرضا
علیرضا
8 ماه پیش

من به عنوان کسی که کارشناسی حسابداری و کارشناسی ارشد کامپیوتر و تحیلیل گر بازار سهام عرض میکنم فقط همین موضوع که سایت دانشگاه استنفورد خبر این موضوع را زده موضوع معتبر است و در ضمن مقاله شما دارای ایراد های اساسی در نقد هست در مقایسات و ضعف شما از درک مباحث دیجیتال

رضا
رضا
8 ماه پیش

ما که هزینه ای نمیکنیم وقت خاصی هم برای این برنامه صرف نمی کنیم که بگی اتلاف وقته ما فقط یکبار در روز روی علامت صاعقه می زنیم و ماینینگ انجام میشه حالا اگه نتیجه داشت که خیلی خوبه اگه نداشت هم هیچ چیز رو از دست ندادیم.

علی
علی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
5 ماه پیش

شاید طبیعی نباشه ولی ترسناک هم نیست قرار نیست اتفاق خاصی بیوفته😏

سلام
سلام
8 ماه پیش

اقای پویا خود شما چند تا پای دارید 😂😂

علیرضا
علیرضا
8 ماه پیش

اصلا مطالبی که گفتین هیچ کدوم دلیل قانع کننده ای نداشت،ماکه piرو نصب میکنیم حالا اگه راست راست باشه ما سود میکنیم،اگر هم دروغ بود بازم ضرر نمیکنیم،شما سایت تالار بورس چون روی بیتکوین سرمایه گذاری کردین و دلتون نمیخاد که piرقیب بیتکوین بشه ،چون اگه رقیبش شد ،ییتکوین افت میکنه ،اومدین یه چنتا دلیل بی معنی کپی پیست کردین زدین توی سایتتون

هاني
هاني
8 ماه پیش

سلام و خسته نباشید
صحبت از این میشه که نرم افزار رایگانه و هزینه ای بابتش پرداخت نمیشه و چنانچه به مرحله پرداخت هزینه رسید ما عقب میکشیم
اما درجواب چندبار دیدم که گفتید وقتتون رو برای این نزارید
حقیقتش اینه که وقتی هم داریم هزینه نمی کنیم ! هر ٢۴ ساعت یه بار نرم افزار رو باز میکنیم رو یه شکل سفید کلیک میکنیم و سبز میشه و میبندیم نرم افزارو تا ٢۴ساعت بعد
این کار فقط ١٠ثانیه یا کمتر زمان میبره
پس نگران زمان هم نباشید
پای کنید 😁😉

مهدی
مهدی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
7 ماه پیش

بازم میگم coin نیست شما لطفا توضیح بالا من رو بخونید

فرهاد
فرهاد
8 ماه پیش

متاسفانه تو فضای مجازی همه دارن پروژه پای رو میکوبن همه مطالبی هم که تو این سایتا هست دقیقا مشابه همه و توسط افراد بی سواد کپی پیست شده افرادی که بدون تحقیق و دانش کافی فقط کپی کردن پروژه تو سه فاز اجرا میشه پیشنهاد میکنم بجای کپی کردن این مطالب تکراری و اشتباه خودتون یه تحقیقی در این مورد هم انجام بدید

Mah
Mah
8 ماه پیش

دوستان امتحان کنید جیزی رو از دست نمیدید
کد معرف هم اگه خواست این کد رو اگه دو سداشتید بزنید
m…y

مهدی
مهدی
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
7 ماه پیش

اصلا coin نیست و pi coin دقیقا اشتباه ترین چیزیه که میتونین خطابش کنیم، خودشم چنین چیزی نگفته!

میلاد
میلاد
8 ماه پیش

ب جز کپی کردن از سایت هایه هم دیگه کاره دیگه ای هم بلدین؟ خودتون نمیتونید ه تحقیق و بررسی کنید با مثلا کارشناساتون؟!

مهدی
مهدی
7 ماه پیش

هیچ تعصبی نیست حداقل تا الان چون مه پولی گذاشتیم نه انرژی و زمان خیلی تحلیل من درآوردی زیاد داره مثلا یه جا میگی بلاکچین و بیت کوین اورده! ولی اشتباه محض بیت کوین اولین اپلیکیشن داخل بلاک چین هست که از قبل وجود داشت تیم pi بدنبال رفع عیب بیت کوین هست چه عیبی توضیح بدین! الگوریتم نمیخواهد بهبود بده بلکه توزیع مالکیت (حالا حداقل ادعا میکنه) یک درصد مالکین دارای ۸۷ درصد بیت کوین های موجود هستند، که این داستان با decentralized بودن کاملا در تضاد هست توسعه دهندگان pi با استفاده از پروتکل SCP فقط با فرق… ادامه مطلب »

محمد
محمد
6 ماه پیش

چه سرمایه ای قرار است از دست بدهیم .هر ۲۴ ساعت یک کلیک بزرگترین سرمایه ای است که ما گذاشته ایم. وقت ما اینقدر تو اینترنت به هدرمیرود که هر ۲۴ ساعت گذاشتن یک وقت دو دقیقه ای اهمیتی برایمان ندارد. سنگ مفت گنجشک هم مفت ! اگر واقعی باشد که سود کرده ایم اگر هم نباشد چیزی ازدست نداده ایم .من فکر میکنم کسانی که مخالفت میکنند کسانی هستند که ارزهای دیجیتال دیگر را دارند و از اضافه شدن رقیبی دیگر ضرر میکنند.

کامی
کامی
6 ماه پیش

این سیستم که هیچ سرمایه گذاری اولیه ای نداره و بصورت آزمایشی راه اندازی شده استارت زدنش چه ضرری ممکنه داشته باشه؟ خب شاید این هم مثل بیت کوین یه آس رو کنه و جلو بزنه. امتحان کردنش منطقی نیست ؟ وقت زیادی هم نمیگیره ظاهرا

یک پایونیر
یک پایونیر
پاسخ دادن به  پویا بهایی‌پور
2 ماه پیش

در وایت پیپر، پروژه پای برخلاف آنچه عنوان می گردد خود را شبیه بیت کوین اعلام نکرده است، بلکه بالعکس نواقص و معایب بیت کوین (از جمله مصرف بسیار زیاد برق و مضررات زیست محیطی و …) و پروتکل “پروف آف ورک” آورده شده است و همچنین مقایسه بین بیت کوین و بلاکچین پای که بر اساس پروتکل “اس سی پی” است صورت پذیرفته است. بنظر من پای تلاش دارد این معایب را برطرف کند و رمز ارز پیشرفته تر و با راندمان بالاتری ارائه کند. پس به هیچ عنوان شبیه بیت کوین نخواهد بود. کاربران نیز نباید برای جذب… ادامه مطلب »

علی
علی
5 ماه پیش

سلام
به فرض که تمام حرف های شما درست و اینها کلاه بردار ولی من چیزی از دست نمیدم به جز یه اکانت گوگل اگه یه چیزی از توش دراومد که چه بهتر اگه هم چیزی نشد نه خانی اومده نه خانی رفته
والا

اواره ایرانم
اواره ایرانم
3 ماه پیش

اولا به ما توضیح بدید کدوم ارز اول راه ی دولت پشتیبانی کرده و یا شرکت فیسبوک مال کیه مال سه دانشجو یا ی دانشجو؟؟؟ دوما به من توضیح بدید که اگه طرح کلاهبرداری یا جاسوسی باشه چی میشه مگه چین و آمریکا و روسیه با گوشی ها شون و شرکت های بزرگشون دارن چکار میکنن؟؟؟؟ سوم اینکه چرا نمی‌گیرد خیلی از ارز ها تاریخچه شون از کجا شروع شده؟ بعد میشه بگید اولین باری که گالیله گفت زمین گرد ه چه برخوردی باهاش شد😅😅 هر نوآوری اولش وحشتناکه نه؟؟؟؟ و نکته مهم تر این که هر چییزی برای ملت… ادامه مطلب »

farzaneh Ramezani
farzaneh Ramezani
3 ماه پیش

بسیار عالی

یک پایونیر
یک پایونیر
2 ماه پیش

درود بر شما دوست عزیز که خود را کارشناس معرفی کردید. واقعا باعث تاسف است اینگونه غیر کارشناسانه با ارز شگفت انگیزی مثل پای نتورک که بیش از ۱۸۰ کشور در دنیا در حال نصب این اپ هستند و طبق آخرین اطلاعیه ۸ میلیون کاربر حقیقی فعال درحال دریافت ایر دراپ . قطعا منافع شما در خطر است چرا در این مقاله توهین آمیز به شعور جمعی ما احانت شده؟ یک نکته مثبت قابل تامل نمیبینیم…… یعنی فقط شمای کارشناس تحقیق کردید و ۸میلیون نفر دیگر چشم بسته انتخاب کردند.؟؟؟؟ یک سوال میپرسم؟؟؟؟؟ من کاربر قدیمی این اپ هستم تا… ادامه مطلب »

amir
amir
2 ماه پیش

بنظرم پروژه پای زمانی ارزش پیدا میکنه که وارد مارکت بشه و روش معاملات انجام بشه که طبق قانون حراج قیمت این ارز یا سهام یا هر چیزی که دلتون میخواد روش بذارید بیشتر میشه همانطور که میدونید از الان در چین و ژاپن دارن خرید و فروش میکنن ولی وقتی که بیاد توی مارکت ارزش پیدا میکنه.حالا یه عده ای میگن به یه دکمه در ۲۴ ساعت و بدون تلاش و… نباید سود کرد ما به حرفشون احترام میزاریم و میگیم ما را قدرت ریسک و اینده نگری وصبر سود میکنیم و نه با یک دکمه صاعقه فقط.هر چیزی… ادامه مطلب »

saeed
saeed
26 روز پیش

سلام
میشه یه توضیح هم واسه این سایت بزارید:

https://cryptotabbrowser.com/17233641

من خودم کلی گشتم به نظرم پی دروغه ولی این برنامه مرورگر ارزشش رو داره به نظر من که وقت بزارید پاش
ممنون از همه دوستان

علی بیگلر
علی بیگلر
14 روز پیش

سلام
من پای استخراج می کنم ولی اگر ممکنه پروژه های مشابه اگر وجود دارند که با موبایل بشه وقت گذاشت و رایگان استخراج کرد لطفاً معرفی کنید.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

دوره‌های حرفه‌ای آموزش سرمایه‌گذاری در بورس را آغاز کنید...

>
104
0
شما هم نظر بدهیدx
()
x