۱۳۹۵-۰۱-۰۶

177 نظر

زنان معامله‌گران موفق‌تری هستند یا مردان؟

تعداد آقایان تریدر حدوداً ۲۰ برابر خانم‌هاست هرچند این تعداد به سرعت به سمت برابری حرکت می‌کند.

خصوصیت ویژه‌ی خانم‌ها چیست؟

نکته جالب توجه این‌است که درصد تریدرهای موفق میان زنان بیشتر از مردان است. خانم‌ها کمتر تکبر دارند، خصوصیتی که در ترید گناه بزرگی محسوب می‌شود. ضمیر مردانه، که مسئول بسیاری از مخاطرات و کشتارها و خونریزی هاست، در ترید درگیر است. آقایان نمودارها را تحلیل می‌کنند و پوزیشن می‌گیرند و پوزیشن‌شان باید درست باشد. اگر بازار به سمت دلخواهشان رفت، او منتظر می‌ماند که بیشتر و بیشتر خودش را ثابت کند و اگر بازار به جهت دیگر برود، نفس چقرش او را وادار می‌کند که ضرر را تحمل کند و منتظر می‌ماند که بازار برگردد و درستی نظرش را اثبات کند.
اما خانم‌ها بیشتر بدنبال جواب این سوالند: پول کجاست؟ هدف آنها سود کردن و ضرر نکردن است. آنها کمتر بدنبال اثبات کردن خودشان هستند. آنها مانند ترکه‌ای که با باد خم می‌شود، انعطاف پذیرند: سوار بر روند می‌شوند و کمی زودتر پیاده می‌شوند و سودشان را به حسابشان می‌ریزند. داشتن روزنگار و ثبت ترید از مهمترین ملزومات پیشرفت است. در اینکار هم، خانمها دقیق‌تر و منظم‌تر عمل می‌کنند.

مطالعات علمی نشان می‌‏دهند که بازده سرمایه‌گذاری زنان از مردان بیشتر است.

مطالعات علمی نشان می‏‌دهند که بازده سرمایه‌گذاری زنان از مردان بیشتر است هر چند که توجیه دقیقی برای این پدیده وجود ندارد. اگر در موتورهای جستجوگر اینترنتی به دنبال فهرستی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان بگردید، با فهرستی مواجه خواهید شد که قطعا نام‌هایی همچون وارن بافت و جورج سوروس در میان آنها وجود دارند و البته نام هیچ زنی نیز در آن فهرست به چشم نمی‏‌خورد.

بنابراین شاید طبیعی باشد که برخی نتیجه‌گیری کنند که مردان، در مقایسه با زنان، سرمایه‌گذاران بهتری هستند اما مطالعه دقیق‌تر بازارهای مالی نتیجه‌ای معکوس را به همراه دارد. نتایج یک تحقیق که توسط موسسه روثستاین کاس (Rothstein Kass) انجام شده نشان می‏‌دهد بازده سرمایه صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری که توسط زنان مدیریت می‏‌شوند در سال ۲۰۱۳ (تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۳) معادل ۹.۸ درصد بوده در حالی که میانگین بازده سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مدت زمان مشابه تنها ۶.۱۳ درصد بوده است.

اما چرا بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به چنین نتیجه‌ای منجر می‏‌شود؟ برخی اعتقاد دارند که زنان در مقایسه با مردان ریسک‌پذیری کمتری دارند و به اصطلاح ریسک‌گریز هستند و به همین خاطر بازده سرمایه‌گذاری آنها بیشتر است اما اگر چنین ادعایی صحت داشته باشد، باید عملکرد آن دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری که مدیریت آنها بر عهده مردان است در سال‌هایی که سهام پرریسک بازده مناسبی دارند، بیشتر باشد و در سال‌هایی که سهام پرریسک در مقایسه با سهام کم‌ریسک بازده ناامید کننده‌ای دارند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت زنان عملکرد خیره کننده‌ای داشته باشند اما هفته نامه اکونومیست می‌‏نویسد که بررسی عملکرد صندوق های سرمایه‌گذاری در دوره‌های مختلف چنین ادعایی را تایید نمی‏‌کند.

بزرگترین خطا‌هایی که معامله‌گران مرتکب می‌شوند

دلیل دیگری که برای عملکرد بهتر زنان در بازار سرمایه ذکر می‏‌شود این است:

که زنان معمولا مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری کوچک‌تر را در اختیار دارند و صندوق‌های کوچک‌تر به طور کلی بازده بیشتری دارند.
همچنین برخی ادعا می‏‌کنند از آنجا که زنان ریسک‌پذیری کمتری دارند، در طول سال تعداد معاملات کمتری را انجام می‏‌دهند و سود بیشتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت آنها در واقع از هزینه تراکنش کمتر ناشی می‏‌شود و نه از سود سهام بیشتر.
بدون در نظر گرفتن اینکه دلیل عملکرد بهتر زنان در بازار سرمایه چیست، می‏‌توان گفت که نتایج بررسی‌های اخیر به تغییر نگرش فعالان بازار نسبت به زنان منجر شده است.
زمانی بازارهای مالی از جمله بازار مالی لندن محیط‌هایی کاملا مردانه بودند اما اکنون تعداد زنان فعال در این بازار رو به افزایش است تا جایی که شاید طی دهه‌های آینده، فهرست موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان از انحصار مردان خارج شود.

درباره نویسنده مقاله :


ممکن است این مقالات را هم بپسندید

بررسی کیف پول لجر (Ledger)

 • هرجا ی دعوایی بین زن و مرد هست خوشه!
  همه میخان قدرت به خرج بدن،

 • علی العامری گفت:

  سلام اقای ثقفی عالی بود

 • مهران ربیعی گفت:

  بنده ۴۷ سال سن دارم ویک مرد هستم و با پختگی کامل اعلام میدارم ۹۹٫۹% از اقایون بنده غرور وقدرت بدنی شون هستن که خانومها غرورشون رو برای حفظ ظاهر اقایون شون کاری به کارش ندارن که اون هم در نهایت کلاس خانوماست میمونه قدرت بدنی که اونهم نهایت استفاده اقتصادی و راهبردی روبرای پیشرفت زندگی ازش میبرن جالب اینجاست طوری عمل میکنن که اقایون فکر میکنن کل زندگی بدوش اونا داره میچرخه . تمام این حرکات اینقدر نرم و نامحسوس اتفاق میفته که پلیس نامحسوس هم که باشی اون رو احساس نمیکنی . پس اقایون مردانگیشون رو همینطوری که هستن قبول کنن و به زندگیشون بی سر و صدا ادامه بدن. بابا اصلا از یک روز روز مرد و یک ماه روز زن باید تا حالا متوجه شده باشی.مردباش

 • فرید خوئین گفت:

  ممنون از اطلاعاتی که در اختیار قرار میدین

 • مریم باستانی پور گفت:

  ممنون
  امیدوارم یه روزی برسه که همه ی ما (چه خانم و چه آقا) در کنار هم بتونیم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفیدمون به پیشرفت همدیگه کمک کنیم.

 • سجادبرزگر گفت:

  سلام خانم ها وآقایون بحث نکنید زن ومرد هرکدومشون باتوجه به خصوصیاتشون یه جایگاهی داره نباید سره این مسِله ای به این کوچکی بحث کنید . حالا خانم ها روحیاتشون حساس تر به مرداس این نقص محصوب نمیشه بلکه یه خاصیته بعد اینکه خانمابا تلاش بیشتر از مردا به اون جایگاهی که میخان میرسند هر کی تلاش کنه به اون جایگاه میرسه خانم وآقا نداره

 • مقالتون عالی بود
  منتها باید چیزهایی از قبیل مسولیت را در نظر گرفت که خانمها باتوجه به اینکه کمتر مسولیت اداره ی خانواده را برعهده دارند وهراسی از شکست ندارند موفق تر جلوگر می شوند چون با توجه به تحقیقات انجام شده هرچه روحیه آماده ترباشد مغز بهتر عمل می کند و این را هم درنظر داشته باشید که چون اهمیت موفقیت برای زنان کمتر ازمردان است مسلما به نتیجه ی غیر قابل پیشبینی با بازدهی مثبت می رسند چون عده ی زیادی ازخانمها با سرمایه ی شخصی دیگر وارد بازار می شوند وهیچ ترسی برای ازدست دادنش ندارند شاید همه ی ما تجربه کرده باشیم هروقت گفته میشود هرچه بادا باد ۸۰ در صد بروفق مراد نتیجه گرفته می شود و موفقیت خاممها هم دقیقن به همین منوال است

 • مطالب مفید و خوبی اطلاع رسانی می‌کنید تشکر

 • دوستان جدا از تفاوت های دو جنس زن و مرد، باید بدانیم که وظایفی که در تشکیل خانواده داشتن در طی دوران تغییر کرده ولی کلا توانایی ایشان پابرجاست و با شناخت این توانایی ها و احترام گذاشتن به هم میتونن یک تیم بسیار قدرتمندی تشکیل بدن.
  میدونیم که آقایان توانایی خاصی در رویا بافی دارن واین نشانه ای از دور نگری این جنس است و خانمها از رویاپردازی متنفر هستن واین نشان از منطقی بودن این جنس است. در گرفتن تصمیم های مهم جنس مرد منطقی فکر میکنه بعد احساسی تصمیم میگیره و جنس زن درست بلعکس اول احساسی فکر میکنه بعد منطقی تصمیم میگیره. از این رو میتونن در خرید و فروش سهام در محدوده زمان کوتاه تر بهتر از آقایون باشن، ولی اگه کار مدیریت تیمی از هر دو جنس باشه عالی میشه.

 • جناب ماه نمیدونم منظور شما از این نظرات کلی چیه و دوستان رو اینطور شاکی میکنید به هر حال چه شوخی و چه جدی باشه، باید بدونیم که یک کشور پیشرفتش تو بورس و بورس بازی مشخص نمیشه و تولید ناخالص ملی هست که توانایی رو نشون میده وباید بدونیم که در همه کشور ها مخصوصا ایران عزیز ۷۰ الی ۸۰ درصد تولید ناخالص توسط خانمها تولید میشه و این از کشاورزی که شاید تا ۹۰ درصد هم برسه، مدیریت رو بر گروه ها را نه شایستگی بلکه اعتقادات مذهبی تایین کرده و در بیشتر ادیان آینگونه بوده و مدیریت خانم ها را یک تقابل با دین می‌دانند و اراجیفی هم سران ادیان به مردانی مثل من و تو گفتن که اگر عقل آزاد از هر تعصبی داشتیم این هارا نباید قبول میکردیم که چه حیف که اینطور نکردیم و حال این مملکت رو به ناکجا آباد داریم می‌بریم، به امید دنیایی دور از هر تعصب 🙏

 • به نظرم دسته بندی زن و مرد اشتباهه هر دو انسانیم فقط شرایطی که داریم تاثیر داره بر عملکردمون باید دید ما هم در شرایط برابر عملکردمون چطوره

 • حاتم محمدپور گفت:

  هیچی دیگه آقایون باید برن تغییرجنسیت بدهند !!!!

 • اکرم حسنی گفت:

  ممنون از مقالتون . اول به نظرم یه مقدار تند بود ، که به شان آقایون خدایی نکرده برنخوره میدونید که به آقایون نمی شه گفت بالای چشمتون ابرو هست . کشورهای پیشرفته نزدیک به ۵۰درصد از مدیرانشون زن هستن و این مقدار رو به افزایش هست . دیگه دوران زور و قلدری و زورگویی تمام شده . اونها از نقش مهم احساسات و عواطف در تصمیم گیریهاشون استفاده می کنند . بیساری از زنان مشت آهنین هستند در دستکش مخملین که به موقع ، زیبا و بادرایت عقل و احساس رو با هم ترکیب می کنن و تو تصمیم گیری به کار می برن و اگر بخوان به نرمی شما رو از مسند ریاست پائین می کشن و تو یه سطح برابر با خودشون قرار میدن .درست فرمودید که تعداد خانمها کم هست این به دلیل مشکلات اجتماعی ، فقر فرهنگی و دیدگاه عقب افتاده نسب به زن هست .به امید روزی که از تمام تواناییهای زنان در جامعه استفاده بشه اونوقت آقایون باور خواهند کرد که چقدر زندگی در این دنیا برای اونها هم راحت تر خواهد بود .

 • مرضیه آدینه گفت:

  پشت سر هر مرد موفقی زن موفقی میباشد
  مردا رو باید تو زندگی هل داد
  هر مردی به حرف زنش رفته موفق شده
  حالا تو مالی که نگو زنان حافطه ریاضیشون قویتره

 • یه دوست عزیز میگفت هوش زن دوبرابر مرده و فکر مرد دوبرابر زن
  خانم ها به سرعت کوچکترین تغییرات و جزییات رو میبینند ولی آقایان برعکس کلیت رو میبینند
  بنظر ترکیب و همکاری هر دو باهم قطعا نتایج بهتری در بر خواهد داشت چه در اقتصاد و چه در خانواده

 • از قرار خانمها کمتر دستخوش احساسات اند و کمتر حرکات انتحاری انجام می دهند. ظاهرا سبدهای بهتری می چینند.

 • آقایی که دم از حضرت علی و سقراط و دیگران میزنی خدایی که بنده رو آفریده گفته دختر در ۹ سالگی و پسر در ۱۵ سالگی میتونه عبادت رو شروع کنه و این به این معناست که درک و شعور و جهانبینی یک خانم ۶ سال زودتر از آقایون تکامل پیدا کرده پس اینقدر به خودتون نبالید

 • سمیرا محمدی گفت:

  با نظر امید عزیز قطعا موافقم ..اگه رانندگی خانومها رو دیده باشید خیلی با احتیاط رانندگی میکنند و طبیعتا آرومتر .. و البته برای همینم کسی که بیشتر هنگام رانندگی سرزنش و حتی مورد استهزا قرار میگیره خانومها هستن متاسفانه ..بهرحال تشکر از اقای امید عزیز 👌👏👌

 • احسان فهندژسعدی گفت:

  مقاله بحث برانگیزی بود.

 • عزیزی حقیقت گفت:

  سلام تا حدود زیادی صحیح میباشد

 • سلام برای من که یه خانمم خیلی دلچسب بود

 • کاملا درسته،خانم بنده هم پابه پای من در بورس سرمایه گذاری میکند وجالب اینجاست که سودش به مراتب بیشتر از بنده است .

 • ارسلان دولتخواه گفت:

  با سلام: در ایران زنان فقط سود خودشان را پس انداز میکنند ولی هزینه زندگیشان را از مردان میگیرند و خرج میکنند . معتقدند خرج زندگی بعهده مردان است

 • مطالب شما برای بنده خیلی مفید بوده
  سپاس
  اگر کار با رابط های کاربری خرید سهام
  مثل معاملات بر خط اگاه رو با فیلم توضیح میدادین خیلی خوب میشد
  اینکه هر ایکون برای چه کاری استفاده میشه

 • مجمدحسین حکیم زاده گفت:

  خانمها بعلت رفتارهای وسواس گونه بیشتر مقررات را بهتر می پذیرند ودر اجرا نیز دقیقتر عمل میکنند بنابراین حس مسیولیت پذیری بهتری نیز دارند البته استثنا نیز وجود دارد

 • این بر می گرده به نوع خلقت زن… همونطور که می دونید خانم ها می تونن در یک لحظه چن کار رو با هم انجام بدن و حواس شون به همه چی هست… مدیریت هم یه شخصی می خواد که در آن واحد، حواسش به همه چی باشه… و این خصوصیات در مردان کمتر دیده شده…

 • mehdi khosravi nejad گفت:

  با سلام
  مقاله جالبی بود. در ایران هم خانم ها در بازار سرمایه فعال هستند و برخی از آنها دارای مشاغل مدیریتی می باشند ما امین آشنا و … اما به نظر من خطرپذیری مردان در بازار خیلی بیشتر از خانم ها است.

 • جلال فراهانی گفت:

  دوستان سلام
  من نمیدونم این همه آدم سر یک تحقیق ناقص چرا اینقدر بحث میکنند، یک نگاه به مقاله بندازید، ۱- میزان بازده صندوق سرمایه گذاری با مدیریت صرفاً بانوان با سایر صندوق ها مقایسه شده یعنی صندوق های سرمایه گذاری با مدیریت ترکیبی آقا و خانم نیز جزء آقایان محسوب شده ، ۲- نحوه و تعداد نمونه گیری اصلاً مشخص نشده و این خیلی طبیعی که همتراز نبودن صندوق های سرمایه گذاری از یک طرف و نا متوازن بوده تعداد نمونه گیری باعث انحراف در مقایسه میانگین ها باشه ( در این گونه موارد دو جامعه مورد مقایسه باید هم واریانس باشند) ۳- از همه مهمتر این تحقیق حتی علت رو هم نتونسته پیدا کنه و در واسط مقاله به قول معروف یکی به نعل زده یکی به میخ( عین متن مقاله:هر چند که توجیه دقیقی برای این پدیده وجود ندارد. اگر در موتورهای جستجوگر اینترنتی به دنبال فهرستی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان بگردید، با فهرستی مواجه خواهید شد که قطعا نام‌هایی همچون وارن بافت و جورج سوروس در میان آنها وجود دارند و البته نام هیچ زنی نیز در آن فهرست به چشم نمی‏‌خورد) الکی به جنسیت ربط داده ، چه بسا به خاطر ساختار یا سایز یا تعداد محدود این شرکتها این اتفاق افتاده باشد
  ۴ -در نهایت هم نمیدونم هدف این سایت از ارائه این مقاله منسوخ غیر قابل اتکاء چیه ، چون این مقاله برای بار اول در سال ۲۰۱۴ توسط خبر آنلاین در ایران منتشر شد
  پ ن : اول ممنون از اینکه کامنت طولانی من رو خواندید، دوم اینکه در خیلی از موارد در کامنت ها دیدم که اظهارنظر های دوستان صرفاً بر اساس چند نفر افراد محدود اطراف خودشان هست ، خواهشاً در همه موارد ، میزان دید خود رو باز کنید به تحقیقات علمی استناد کنید ، و (خیلی میبخشید) هر حرف مفتی رو باور نکنید و اعصابتون رو بخاطرش مکدر نکنید

 • جلال فراهانی گفت:

  دوستان سلام
  من نمیدونم این همه آدم سر یک تحقیق ناقص چرا اینقدر بحث میکنند، یک نگاه به مقاله بندازید، ۱- میزان بازده صندوق سرمایه گذاری با مدیریت صرفاً بانوان با سایر صندوق ها مقایسه شده یعنی صندوق های سرمایه گذاری با مدیریت ترکیبی آقا و خانم نیز جزء آقایان محسوب شده ، ۲- نحوه و تعداد نمونه گیری اصلاً مشخص نشده و این خیلی طبیعی که همتراز نبودن صندوق های سرمایه گذاری از یک طرف و نا متوازن بوده تعداد نمونه گیری باعث انحراف در مقایسه میانگین ها باشه ( در این گونه موارد دو جامعه مورد مقایسه باید هم واریانس باشند) ۳- از همه مهمتر این تحقیق حتی علت رو هم نتونسته پیدا کنه و در واسط مقاله به قول معروف یکی به نعل زده یکی به میخ( عین متن مقاله:هر چند که توجیه دقیقی برای این پدیده وجود ندارد. اگر در موتورهای جستجوگر اینترنتی به دنبال فهرستی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان بگردید، با فهرستی مواجه خواهید شد که قطعا نام‌هایی همچون وارن بافت و جورج سوروس در میان آنها وجود دارند و البته نام هیچ زنی نیز در آن فهرست به چشم نمی‏‌خورد) الکی به جنسیت ربط داده ، چه بسا به خاطر ساختار یا سایز یا تعداد محدود این شرکتها این اتفاق افتاده باشد
  ۴ -در نهایت هم نمیدونم هدف این سایت از ارائه این مقاله منسوخ غیر قابل اتکاء چیه ، چون این مقاله برای بار اول در سال ۲۰۱۴ توسط خبر آنلاین در ایران منتشر شد
  پ ن : اول ممنون از اینکه کامنت طولانی من رو خواندید، دوم اینکه در خیلی از موارد در کامنت ها دیدم که اظهارنظر های دوستان صرفاً بر اساس چند نفر افراد محدود اطراف خودشان هست ، خواهشاً در همه موارد ، میزان دید خود رو باز کنید به تحقیقات علمی استناد کنید ، و (خیلی میبخشید) هر حرف مفتی رو باور نکنید و اعصابتون رو بخاطرش مکدر نکنید

 • بابت مقاله های عالیتون ممنونم

 • بله درست است خانم ها قدرت یادگیری و تحلیل بهتری از آقایان دارند و از طرفی ظرافت و حوصله ای و دقت عملی که در خانم ها هست در آقایان نیست برای نمونه بچه داری و یا آموزش شما دقت کردید وقتی بچه مون مدرسه ابتدایی شروع می کند دوست داریم معلم بچه مون خانم باشد چرا چون خانم معلم ها مهربانتر و با خوصله تر از آقا معلم ها هستند و بهتر می توانند در تعلیم و تربیت کودکان موثر باشند و همین موضوع در کار تجارت هم می تواند صدق کند البته منکر فعالیت آقایان هم نباید شد در دنیا افراد موفق چه د رکار تجارت و چه مدیریتی و سیاست و علم در هر دو جنس وجود دارد ولی سیاست دینی حاکم بر ایران به خانم ها زیاد فرصت و فرجه خودنمایی نمی دهد نمونه اش خانم مریم میرزاخانی که متاسفانه بر اثر سرطان در گذشت نمونه ای ازیک خانم موفق ایرانی در علم و آموزش بود که در دنیا مطرح بود

 • سودابه بگدلی گفت:

  بسیار هم عالی بله زنان واقعا دربرخی موارد بسیار خوب عمل می کنند .

 • سلام آقای ثقفی
  این مطلب به نظر من یه نکته‌ی مفید داشت اما در مجموع جالب نبود. میخواید بگید غرور توی معامله خوب نیست و در ابتدای ضرر باید فروخت؟
  چرا بحث جنسیت رو توی کشوری مطرح می‌کنید که مردها (به صورت تقلیدی از اطرافیان) به زن توهین می‌کنن؟ الان اینجا شده مثل اینستاگرام 🙂

 • اگه زن ها بهترن پس چرا بزرگترین معامله گران و ثروتمندان بازار چه تو ایران چه بقیه کشورها مردن ؟ اینجا که برابر همه رو راه میدن ! به جای اینکه هی از مردها بد بگین و به زن ها امید الکی بدین با واقعیت ها روبرو بشین .

 • صدیقه جوان گفت:

  با سلام مطالب ارزنده ای بود سپاسگزارم

 • سلام خانم ها اقتصادی تر و هوشمندانه تر تصمیم میگیرند در مسائل اقتصادی ورفاهی

 • سیامک سلیمانی گفت:

  سلام و خسته نباشید تاریخ ثابت کرده که مردان موفق تر از خانمها هستند

 • خانم من الان حدود ۴۰ روزه مریضه و کارهای خونه رو من انجام میدم. الان که میبینم خونه ی قبل از مریضی و زمان مریضی اصلا قابل قیاس نیستن الان خونه در هم برهم شده! وضعیت غذا رو که نگو… من میخوردم و نق میزدم ولی اون میخوره و دعا میکنه! راسته که ما مردا مغروریم و خودپسند و به زن اهمیتی که باید بدیم نمیدیم ! باور کنیم این زنه که زندگی روی انگشتش میچرخه ما مردا فقط ادعا داریم در عمل هیچی نیستیم… از نظر اقتصادی هم تا زمان مجردی قرون نمیتونیم پس انداز کنیم اگرم پس انداز کردیم مدیون یه زن مثل مادرمونیم بعد از ازدواج هستش که تازه سروسامون میگریم. پس مواظب باشیم راجع به زن اینقدر ضعیف نظر ندیم…

 • با سلام مطالب بسیار مفیدی بود کاملا استفاده کردم و تشکر از استاد عزیز

 • Fereshteh Faraji گفت:

  من کاملا موافقم
  ویدا یوسفیان

 • دوستان گلم خانمهای عزیز و اقان عزیز در مورد هم قضاوت الکی نکنی-اولا مدیریت باید شخصی دادشود چه خانم و چه اقا فرقی نداره باید اهل عمل و کار بلد باشد صادق و امین و درستکار و با وجدان و با سواد و ظاهری اراسته و متین و خوش اخلاق و خوش برخورد و دقیق محساباتی قبل از اجرای طرحش به سود و زیان و مزایا و معایب فکر کند بعد اجرا کند ویکه نکته خانمها در تصمیم گیری بهتر عمل می کنند تا اقایون و نکته دیگر خانمها لطیف و زیبا و احساساتی هستند

 • اولا زن یا مرد بودن هیچکدوم افتخار نیست چون این انتخاب ما نبوده بلکه خداوند مارو زن یا مرد آفریده. دوما ما قبل از اینکه زن یا مرد باشیم یک انسان هستیم و ملاک برتری فقط انسانیت است. سوما با اینکه من خودم مرد هستم ولی خانم ها تو بیشتر آیتم ها موفق ترند چون ظرافت، پشتکار و صبر زیادی دارند و مثل مردها مغرور و خودخواه نیستند. همیشه بهتره اول تعصب و خودخواهی رو کنار بزاریم بعد تو یه چیزی نظر بدیم.

 • به نظر من خیلی از مسائلی که زنونه مردونش میکنید ناشی از تفاوت فرهنگ پرورش دختر و پسره، وگرنه به قول یکی از اساتید ما انسان خلق شدیم سپس وظایف خانم آقا ،معلم، پزشک و … برای ما تعریف میشه.

 • محسن شریف زاده گفت:

  همه چیتون عالیه

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  دوره‌های حرفه‌ای آموزش سرمایه‌گذاری در بورس را آغاز کنید...

  >