تعداد آقایان تریدر حدوداً ۲۰ برابر خانم‌هاست هرچند این تعداد به سرعت به سمت برابری حرکت می‌کند.

خصوصیت ویژه‌ی خانم‌ها چیست؟زنان معامله گر بورس

نکته جالب توجه این‌است که درصد تریدرهای موفق میان زنان بیشتر از مردان است. خانم‌ها کمتر تکبر دارند، خصوصیتی که در ترید گناه بزرگی محسوب می‌شود. ضمیر مردانه، که مسئول بسیاری از مخاطرات و کشتارها و خونریزی هاست، در ترید درگیر است. آقایان نمودارها را تحلیل می‌کنند و پوزیشن می‌گیرند و پوزیشن‌شان باید درست باشد. اگر بازار به سمت دلخواهشان رفت، او منتظر می‌ماند که بیشتر و بیشتر خودش را ثابت کند و اگر بازار به جهت دیگر برود، نفس چقرش او را وادار می‌کند که ضرر را تحمل کند و منتظر می‌ماند که بازار برگردد و درستی نظرش را اثبات کند.
اما خانم‌ها بیشتر بدنبال جواب این سوالند: پول کجاست؟ هدف آنها سود کردن و ضرر نکردن است. آنها کمتر بدنبال اثبات کردن خودشان هستند. آنها مانند ترکه‌ای که با باد خم می‌شود، انعطاف پذیرند: سوار بر روند می‌شوند و کمی زودتر پیاده می‌شوند و سودشان را به حسابشان می‌ریزند. داشتن روزنگار و ثبت ترید از مهمترین ملزومات پیشرفت است. در اینکار هم، خانمها دقیق‌تر و منظم‌تر عمل می‌کنند.

مطالعات علمی نشان می‌‏دهند که بازده سرمایه‌گذاری زنان از مردان بیشتر است.

مطالعات علمی نشان می‏‌دهند که بازده سرمایه‌گذاری زنان از مردان بیشتر است هر چند که توجیه دقیقی برای این پدیده وجود ندارد. اگر در موتورهای جستجوگر اینترنتی به دنبال فهرستی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان بگردید، با فهرستی مواجه خواهید شد که قطعا نام‌هایی همچون وارن بافت و جورج سوروس در میان آنها وجود دارند و البته نام هیچ زنی نیز در آن فهرست به چشم نمی‏‌خورد.

بنابراین شاید طبیعی باشد که برخی نتیجه‌گیری کنند که مردان، در مقایسه با زنان، سرمایه‌گذاران بهتری هستند اما مطالعه دقیق‌تر بازارهای مالی نتیجه‌ای معکوس را به همراه دارد. نتایج یک تحقیق که توسط موسسه روثستاین کاس (Rothstein Kass) انجام شده نشان می‏‌دهد بازده سرمایه صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری که توسط زنان مدیریت می‏‌شوند در سال ۲۰۱۳ (تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۳) معادل ۹.۸ درصد بوده در حالی که میانگین بازده سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مدت زمان مشابه تنها ۶.۱۳ درصد بوده است.

اما چرا بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به چنین نتیجه‌ای منجر می‏‌شود؟ برخی اعتقاد دارند که زنان در مقایسه با مردان ریسک‌پذیری کمتری دارند و به اصطلاح ریسک‌گریز هستند و به همین خاطر بازده سرمایه‌گذاری آنها بیشتر است اما اگر چنین ادعایی صحت داشته باشد، باید عملکرد آن دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری که مدیریت آنها بر عهده مردان است در سال‌هایی که سهام پرریسک بازده مناسبی دارند، بیشتر باشد و در سال‌هایی که سهام پرریسک در مقایسه با سهام کم‌ریسک بازده ناامید کننده‌ای دارند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت زنان عملکرد خیره کننده‌ای داشته باشند اما هفته نامه اکونومیست می‌‏نویسد که بررسی عملکرد صندوق های سرمایه‌گذاری در دوره‌های مختلف چنین ادعایی را تایید نمی‏‌کند.

این مقاله را بخوانید: بزرگترین خطا‌هایی که معامله‌گران مرتکب می‌شوند

دلیل دیگری که برای عملکرد بهتر زنان در بازار سرمایه ذکر می‏‌شود این است:

که زنان معمولا مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری کوچک‌تر را در اختیار دارند و صندوق‌های کوچک‌تر به طور کلی بازده بیشتری دارند.
همچنین برخی ادعا می‏‌کنند از آنجا که زنان ریسک‌پذیری کمتری دارند، در طول سال تعداد معاملات کمتری را انجام می‏‌دهند و سود بیشتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت آنها در واقع از هزینه تراکنش کمتر ناشی می‏‌شود و نه از سود سهام بیشتر.
بدون در نظر گرفتن اینکه دلیل عملکرد بهتر زنان در بازار سرمایه چیست، می‏‌توان گفت که نتایج بررسی‌های اخیر به تغییر نگرش فعالان بازار نسبت به زنان منجر شده است.
زمانی بازارهای مالی از جمله بازار مالی لندن محیط‌هایی کاملا مردانه بودند اما اکنون تعداد زنان فعال در این بازار رو به افزایش است تا جایی که شاید طی دهه‌های آینده، فهرست موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان از انحصار مردان خارج شود.

The last comment and 36 other comment(s) need to be approved.
 • mah گفت:

  سلام خدمت دست اندرکاران به نظر من شما اول باید در مورد موسسه روثستاین کاس (Rothstein Kass) یه تحقیقی بکنید که اعتبار دارد یا نه چون انگار گزارش تهیه شده کاملا در جهت فمنیستی مغرضانه است. من تا به حال زنی که بداند چکار داره می کنه ندیدم . جه برسد به اینکه بتواند مدیریت کند چرا مثل ماشین دستورات را می تواند اجرا کند. با تمام احترامی که برای زنان قائل هستم اما انها را (بجز تعداد بسیار کم)در زمینه های علمی ناتوان می پندارم.

  • پونه گفت:

   آقای mah، من به پیشنهاد شما عمل کردم و درباره ی کمپانی اطلاعاتی rothstein kass, تحقیق کردم، خوشبختانه شرکت بسیار معتبری است، و این تحقیق می تونه در میون خانومهایی مثل من که از جانب برادران هموطنشون کمتر حمایت می شن، انگیزه ای ایجاد کنه تا در راههایی با ریسک بیشتر قدم بردارن، الهی زندگی هممون پر از خیر و برکت باشه ،

   • Ali گفت:

    سلام.بنظر من هیچ قانونی در مورد برتری مرد یا زن وجود نداره.خانومها اکثرا بدلیل مهربانی و فداکاری محیط کاری منزل رو انتخاب میکنن و بعضا بدلیل فقر فرهنگی موجود در بعضی خانواده ها محیط خونه بهشون تحمیل میشه.و الا معمولا خانومهایی که وارد جامعه میشن و کاری رو بعهده میگیرن به نحو احسن و با مسولیت پذیری بالا اون کار رو انجام میدن.

    • زرزر گفت:

     افرین بر شما که با دید مثبتی به قضیه نگاه کردید مرد و زن از نظر خدا هم یکسان هستند به جز از نظر بعضی از مردان ایرانی

    • سلام کاملا درسته

   • Piper گفت:

    ???????????????????

  • سهیل گفت:

   اینطور نیست ،بیشتر زنان مهندس صنایع از تمام مردان مهندس بای دیفالت (غیر از صنایع) مدون تر هستند

  • بیگدلی گفت:

   شاید خانومهایی که در اطراف شما حضور دارن جز ایندسته ای هستن که خودتون توصیفشون کردین که به احتمال زیاد به دلیل نوع نگاه تکبرانه شما به آنهاست که اجازه تصمیم گیری نمیدهید و فقط انتظار اطاعت کردن رو دارین. زنان خیلی موفقی رو میشناسم که تو سخترین لحظات در کنار مسولیت های،سنگین مادری،و همسری شون موفق و سربلند بودن بدون هیچ گونه ادعایی.ولی متاسفانه اکثر آقایون فقط ادعا دارن و از اینکه زنان رو تو جامعه تحقیر کنن لذت میبرند.

   • افسانه گفت:

    دقیقا.من موافقم.متاسفانه توی ایران خیلی ها زنان رو تحقیر میکنندو اجازه پیشرفت بهشون نمیدن.

   • محمد گفت:

    زنان را همین یک هنر بس نشینند و زایند شیران نر

  • amazongirl گفت:

   یادت باشه خودتم از یک زن زاده شدی البته الان با توجه به پیشرفت تکنولوزی زنان تواناتر از قبل هستند

  • س.ز گفت:

   آقای mah واقعا برای تو و امثال تو متاسفم که تا این حد کوته فکر و نادانید اگر جامعه ما جوری بود که به زن ها میدان داده می شد آن وقت یک آدم بی سواد و کم سواد مثل تو جرات نمی کرد که به راحتی به جنس زن توهین کنه و بگه تا به حال زنی که بدونه چه کاری انجا م میده ندیم.لابد دور و بر تو چنین آدمی وجود نداره میدان دیدتو گسترده تر کن تا ببنی تو دنیا چه خبر..تو اگر سواد خوندن داری برو یه کم تحقیق کن تا ببینی تو دنیا حتی تو خود ایران چه خبره و چه زنان بزرگی با دانش زیاد وجود دارند که خیلی مردان حتی از نظر علمی به پاشونم نمیرسن

  • وحید گفت:

   کاملا موافقم با شما…. با اینکه متاسفانه خرد جمعی برابری زنان ومردان را با برابری تواناییهاشون یکی فرض میکنه

  • افسانه گفت:

   دوست عزیز با توجه به اینکه قدرت ریسک پذیری برخی از آقایان بسیار بالا میباشد و بیشترین سرمایه نیز در اختیار این قشر از جامعه می باشد،فرضیه ی شما منطقی میباشد .ولی بانوانی که فعالیتهای مدیریتی دارند چه بسا بسیار دقیق تر و ظریف تر فعالیت خود را ارائه داده و نسبت به خیلی از آقایان موفق تر می باشند.

  • Ati گفت:

   پیشنهاد می کنم بیشتر مطالعه کنید تا عقاید شما بیشتر بر اساس منطق باشه تا تعصب…

  • Amin گفت:

   من تعجب میکنم,تو قرن۲۱یک همچین تفکراتی هم هست

  • ma گفت:

   زنان هم مانند مردان هستند با این تفاوت که حس مسئولیت پذیری شان در مورد خانواده ممکن است باعث فعالیت کمتر آنها در این عرصه شود

  • الهام گفت:

   به نظر من بحث سر مرد یا زن بودن نیست به نظرم بهتر به جای مشاجره بر سر موضوعات فرعی ببینیم مشکل از کجاست بهتر این هست که هم افزایی کنیم و تجربیات خودمون رو در اختیار بقیه یا همان زن هایی که در موردشون بحث می کنید بگذاریم این کلید پیشرفت هست. به هر حال همه از اول همه چیز رو نمی دونن.

  • zahra گفت:

   سلام ممنون از نظرتون معمولا هر مردی هر طور که رفتارهای مادر و یا خانم خودش رو دیده باشه اونو به بقیه هم تعمیم میده مثلا من پدری بسیار تا بسیار سخت کوش و زحمتکش داشتم و مادری بسیار جسور و با اعتماد بنفس دقیقا خودم همین قضاوت رو در مورد آقایان و خانم ها دارم بستگی به این داره که شما در زندگی شخصی خود با چه رفتارهایی از سمت زنان و یا مردان اطرافتون ببینین

  • محمد گفت:

   با سلام
   برادر چرا مردونه زنونش میکنین این یه تحقیق هست و به نظر من هم درسته همسر من برای هزار تومن تخفیف کله فروشنده رو می کنه. من حاضر نیستم ازش درخواست تخفیف هم بکنم. اغلب موارد گفته شده درسته به نظر من این موضوع درسته

  • somita گفت:

   شمام بهتری تجدیدی درمورد عقاید مردسالاری دیکتاتوری خود داشته باشید

  • حمیرا . م گفت:

   این تلقی البته که به سبک تربیت خانوادگی شما باز میگردد. قطعا در خانواده ائی بزرگ شده ائید که نگاه مردان نسبت به زنان نگاه یک بالا دست به فرودست است. پیشنهاد میکنم سرتان را از پیله زندگی خانوادگی به در آورید. بیرون خبرهای دیگریست. شاید به بلوغ فکری شما کمک کند.

  • میترا گفت:

   سلام این ناشی از شیوه تربیتی اشتباه مردانه ایرانیه. حتی اگه زنها موفق هم بشن بارها باز شما میگی زن نمیتونه. ولی به زودی امارها رو میبینید

  • افسانه گفت:

   جناب mah شما با این دیدگاه محدود خود چطور ادعای ریسک پذیری دارید و وارد بورس شدید .به عنوان یک همکار برای شما و امثال شما تاسف خوردم

  • مرثا گفت:

   شما بهتر است طرز تفکرتان یا محیط اطرافتان را تغییر دهید… ممکن است که زنان اطراف شما از هوش پایین و مدیریت پایینی برخوردار باشند و این طرز تفکر شما کاملا بحث جنسیتی دارد نه منطقی…. درست است که خانم ها عاطفی تر هستند اما استراتژیست های بهتر و سازماندهی قوی تری نسبت به اقایون اند

  • سلام ، با احترام ظاهرا خود شما هم کاملا با غرض ورزی اظهار نظر می کنید .
   خانم ها هم مسئولیت پذیری بیشتری نسبت به آقایون دارند هم ریسک پذیری شون در بسیاری از موارد بیشتر است .
   اگر در اینترنت سرچ کنید متوجه خواهید شد که تعدادزنان موفق و مدیر نه تنها کمتر از آقایون نیست بلکه در بسیاری از موارد گوی سبقت را ربودند . درپیشرفت های علمی هم در دنیا انگیزه و قدرت تحلیل بیشتری دارند و آمار اعلام شده در دانشگاه ها و سازمان های بین المللی معتبر بر این ادعا صحه میگذارند .
   بهتره شما هم بدون اطلاعات کافی در رد یا قبول مطلبی اظهار نظر و یا پافشاری نکنید.

 • مریم گفت:

  آقای mah! آدم بسیار جالبی هستید! البته مثل اکثریت هم جنس¬هایتان!
  آیا این فکر که در ذهنتان نقش بسته که خانم ها مثل یک ماشین هستند که فقط دستورات را بهتر انجام می دهند آیا به خاطر آشفته بازار مملکتتان نیست که زنان را فقط در کارهایی مانند منشی گری و فروشندگی و… گماشته اید؟ البته اعتراف می کنم این گناه خود زنان جامعه مان هم هست که اجازه داده اند تا این اندازه کوچکشان کنید، اما اکثر اوقات شرایط آن ها را مجبور به قبول این کارها می کند.
  به هر ترتیب باید عرض کنم که در کار سرمایه گذاری چون زنان اهل ریسک کمتری هستند، اکثر اوقات در کارشان موفق می شوند. خود من چند سال پیش سرمایه اندکم را در عرض یک سال ۳ برابر کردم و می دانم که اگر کسی کمی به بازار آشنا باشد به راحتی می تواند از آن استفاده کند.
  یادتان باشد احترام به حرف نیست . شما حق توهین و تحقیر هیچ زنی در هیچ جایگاهی را ندارید. این را از طرف همه زنان این سرزمین گفتم.

  • ali گفت:

   pasandidam……..

  • بهرام گفت:

   دقیقا همینطوره زنان درامور مالی وتجارت موفق ترهستند فقط حیف یه تخته شون کمه واونم اینکه عقلشون به چشمشونه

 • اکثر آقایان! گفت:

  خانم مریم. برعکس اغلب آقایان که بقول شما جالب هستند شما اصلا رفتار جالبی نداشتید! مثل تمام هم نوعانتان. بازار سرمایه محل کار است نه مشاجره

  • مهرناز گفت:

   پاسخ خانم مریم بسیار بجا بود. برعکس، حرف شما بیشتر جنبه مشاجره دارد. زیرا سعی کرده اید از الفاظی مشابه خانم مریم علیه ایشان استفاده کنید که بیشتر نشان دهنده نوعی لجبازی است. خداوند توانایی آموختن و بکار بردن آموخته ها را به همه انسانها داده است و قطعا با تحقیر و عقب نگه داشتن بانوان نه بر بار علمی شما افزوده می شود و نه بر قابلیتتان در استفاده از آموخته هایتان.

  • amazongirl گفت:

   اگر بازار سرمایه محل کار هستند شما یکم از تکبر و غرورتان کم کنید با قدرت والاتر از خودتاان به مشاجره نپردازید بزارید کارمان را بکنیم

 • امیر گفت:

  هر ادمی قابلیت یاد گیری دارد……ربطی به جنس زن و مرد ندارد….در اینجا سمت مدیرت به زن نمی دهند.واکثر زنها ترس وجودی خواصی نسبت به مردها دارند.هر زنی با حفظ حرمت خودش و دیگران بتواند این ترس نسبی خود را بشکند جزو افراد موفق خواهد شد.

  • الهام گفت:

   دقیقا با شما موافقم

 • mehrdad.z گفت:

  آنچه مسلم است بین زن و مرد تفاوت وجود دارد ولی این تفاوت به معنی برتری نیست. من مردهای موفق زیادی در تجارت دیده ام ولی زن های بسیار کمتری . شاید به دلیل تعداد کمتر فعالان زن در عرصه تجارت است . اما این سوال درست است که بگوئیم اگر تعداد زن ها و مردهای مساوی در عرصه تجارت فعالیت کنند آنگاه تعداد زنان موفق بیشتر هستند؟ به نظر من خیر این تحقیق ناقص است و نمی توان نتیجه کاملی گرفت. مردان همگی مجبور به ورود در صحنه تجارت هستند ولی زنان خیر. در نتیجه مسلماً زنانی که وارد این عرصه می شوند نماینده کل جامعه زنان و متوسطی از این جامعه نیستند بلکه تاحدود زیادی برترین های زن ها وارد این عرصه می شوند و نهایتاً درصد موقیت آنها بیشتر از مردان است.

  • مهدی گفت:

   دوستان بسیار عزیزی که در این بحث مشارکت می فرمایید. بیایید این موضوع را تبدیل به مسابقه میان زنان و مردان نکنیم. واقعیت این است که در شرایط موجود به دلایل متعددی زنان از فرصتهای کمتری برای حضور در عرصه کسب و کار و سایر فرصتهای اجتماعی برای تأثیرگذاری برخوردارند. این واقعیت موجب بهره مندی کمتر جامعه از توانمندیهای نیمی از جامعه ما شده است. من شخصا تحلیل فوق در خصوص موفق بودن زنان در سرمایه گذاری را صرفا یک یادآوری و یک هشدار برای توجه و حرکت در جهت رفع این محرومیت تلقی می کنم. نه محرومیت زنان یا هر قسمت دیگر از جامعه بلکه محرومیت کل جامعه. کافی است به این فکر کنیم که خداوند رحمان جامعه بشری را شامل زنان و مردان آفریده و استعدادها و توانمندیهای لازم برای تکامل و پیشرفت را در هر دو قسمت به ودیعت نهاده است. وظیفه ما تلاش برای بازشناسی این جنبه ها است بدون اینکه بخواهیم مدان را شبیه زنان کنیم و یا زنان را شبیه مردان.

 • ایران تندر گفت:

  با سلام
  مطلب جالبی بود
  سپاس

 • پروانه گفت:

  سلام اقایmah اگر بیشتر وبدون غرض ب اطرافتان نگاه کنید حتما خانمهای موفقی را خواهید دید

 • وحيد گفت:

  خدا لعنت کنه آقای mah رو که شما رو به جون هم انداخت.
  از مقاله زیباتون ممنونم. به نظر من مطالب کاملا صحیح و آموزنده بود.

 • مصطفی گفت:

  خخخخ
  خیلی جالب بود چون دقیقا حرکات خودم و همسرم که هر دو معامله گران بورسی هستیم را نوشته.
  من و همسرم تکنیکالیست هستیم ولی اون بهتر از من عمل کرده چون من بشدت مغرور هستم و تحلیلهایم را بهتر میدانم ولی همسرم برنامه قوی تری پشت تحلیل هاش هست.
  بهتره من بشینم یک کنار و از قدرت تحلیلگری خودم استفاده کنم و برنامه ریزی و مدیریت سرمایه را به همسرم بسپارم.
  ضمنا این مقاله اکیدا فمینیستی نیست و عین واقعیت را بیان کرده

  • سروش گفت:

   آخه عزیزم غرور یک چیز مربوط به تربیت خانوادگیه نه جنسیت در شرایط کاملا مساوی ژنتیکی آموزشی و حتی ورزشی مردان تنها از لحاظ قدرت بدنی نسبت به زنان در جایگاه بالاتری قرار میگیرن پس اگر در کارهایی که به تمرکز و فکر کردن مربوط میشن خط کشی جنسیتی بکنیم اشتباه کردیم پس نگویید که زنان در بورس بهتر از مردان هستند یا مردان بهتر از زنان هستند.
   درمورد غرور هم آیا شما هیچ زن مغروری ندیده اید یا هیچ مرد بی غروری این مسئله تنها وتنها یک چیز تربیتی است که متاسفانه در تمام دنیا خانوادهها شرایط را برای مغرور شدن پسرشان بیشتر از دخترشان فراهم میکنند آن هم به دلیل انتظارات سنتی است (((برای نمونه مرد که گریه نمیکنخ)))

 • محمد گفت:

  بیخیال بابا سه ماه پیش یکی یه چیزی گفت شما ببخشید چرا دنبالشو میگیرید بنده خدا فکرنکم برگرده و جوابهای شما رو بخونه

 • مهیار گفت:

  همین طور که همه مردان لزوما موفق نیستن در سرمایه گذاری و عده ای هم موفق ترند.در زنان هم عده ای موفق و عده ای نا موفق وجود داره.ولی اینو باید بپذیریم هر طیف برای کاری موفق ترند.و در بعضی زمینه ها گویا مردان موفق تر تر هستند و جای هیچ بحثی نیست.طبیعت اینجوره.منتهی بعضی خانوم ها به جای نشناختن جایگاه واقعی زن بودن می خوان پا در جا پای مردان بذارند و بگویند برابرند.در صورتی که در جایگاه زن به تنهایی عالیند نیاز به شبیه مردان بودن ندارند.

 • پدیده گفت:

  گناه از مردان ما نیست که اینگونه فکر میکنند .چراکه انان در دامان زنانی پرورده شده اند که بجز نقش مادری و اطاعت کور کورانه از همسرانشان و زیر پا گذاشتن تمام امیال و ارزوهای خود چیزی برای عرضه یه فرزندانشان نداشته اند و این سیکل معیوب سالها و شاید قرنها زمان میخواهذ تا اصلاح شود.

 • علی گفت:

  این واقعا قابل تردید هست که خانم های محترم از مرد ها بهتر عمل کنند .
  خانم ها الان جبهه گیری میکنند که من تعصب دارم و سنتی فکر میکنم و اینطوری نیست و هزار تا حرف دیگه ، ببینید من لیسانس حسابداری دارم .فوق مدیریت مالی ، زمانی که حسابرسی میکردم واقعا میدیدم دختر ها عملکرد دقیقتر و منظم تری دارند و بسیار هم قوانین و مقررات و استاندارد ها رو میخوندند و سریع به یک ایراد واکنش نشون میدادند …ولی برا من خیلی از مسائل بی اهمیت بود و جذابیت نداشت چون خوندن استاندارد و قوانین و مقررات و ثبت ها حسابداری برای کارفرما( اونم حسابرسی ایران که کارفرما برا مشتری داری و پول گزارش مقبول میدن یعنی زحمت های حسابرس کشک و فرمالیته ) کمترین ارتباط رو داره با دید اقتصادی و مالی ( همونطور که تو کتاب های مدیریت مالی حسابداری و حسابرسی رو میذاره کنار برا افزایش ثروت با اطلاعاتی که اونا ماشین وار ثبت کردند گام بر میداره ) ..خلاصه اینکه من از حسابرسی و حسابداری اومدم بیرون رفتم تو بورس و فارکس با مطالعه و تحلیل با توجه به اینکه کار با کامپیوتر و زبانم خوب بود معامله کردن رو یاد گرفتم و موفقیت نسبی دارم ولی دخترا خیلی خیلیی کم هستند که از اطلاعاتی که خوندن برا خودشون یک منبع درآمد درست کنند ..اون دختری که همکارم بود و ایراد های منو تو حسابرسی مو به مو پیدا میکرد و پز میداد و فک میکرد آپلو هوا کرده … همین الان ده سال دیگه به همین شیوه کار کنه به 20 % ثروت منم نمیرسه!!! حالا بیاد فلسفه ها درست کنه که ارزش کار اون بیشتره !!!

 • سید کاظم گفت:

  باسلام درصورتیکه این سایت ادرس تلگرام داشته باشد یا کانالهایی که مربوط به ایندکس دلارتلگرام باشند به من معرفی بفرمایید ممنون می شم باتشکر قبلی

  • سلام
   از تلگرام تالار بورس استفاده کنید.

   • رضاشمس گفت:

    سلام سپاسگذارم ازمقاله زیباتون ولی این نظرشخصی شماست درهرصنف ویابنگاه های تجاری بسته به امکانات وسرمایه درگردش اون شخص میتونه متعلق به خانم ویااقاباشه که اونجا رومیگردونه ومدیریت میکنه پس مهم نیست که خانم یااقاباشه مهم بستگی به مقداراموزشهای لازم درهرکارومقدارنقدینگی وامکاناتی که اون شخص داره.

 • همایون آقائی گفت:

  بنده به زن یا مرد بودن معتقد نیستم،هرچقدر یک شخص هوش مالی زیاد داشته باشه و بدونه که در سرمایه گذاری چقدر هوشش رو باید استفاده کنه قطعا همین شخص بازده اش بیشتر خواهد بود،این فرد میتونه مرد،زن و حتی یک نوجوان که در بازار سرمایه فعالیت داره باشه.
  پس لطفا به جنسیت هم توهین نکنیم.
  در کتاب خدا همه یکسان هستند پس چرا در عقل های ناقص ما همه متفرق باشند؟

  • حسن گفت:

   سلام، دقیقا این ذهن آلوده امثال بنده حقیر است که سالهای سال بر اثر خودبرتربینی و غرور کاذب مثلا برتری مرد به زن موجب چنین قضاوت هایی می شود و الا هوش و سعی و تلاش در هر کسی باشد عامل برتری است و در خیلی از موارد حتی هوش بتنهایی موثر نیست بخاطر اینکه ما افراد زیادی را می شناسیم که با هوش متوسط پله های ترقی را در اثر تلاش شبانه روزی می پیمایند. عزت همه زیاد

 • مهنوش گفت:

  سلام اقای mah
  بنده هم با دیدگاه شما کاملا موافقم، چرا که انبوه زنان بی علم و ناتوانی هستند که پسرانی چون شما رو تربیت می کنند و…

 • حسین گفت:

  ممنون برای مطلب خوبتون

 • حسین گفت:

  مطلبون خیلی کمک کرد

 • حسین گفت:

  مطلبون خیلی کمک کرد

 • LiliAhmadi گفت:

  ❤️سلام خدمت همگی دوستان❤️
  نمیخوام این آقای mah را بزرگ کنم چون الان پیش خودش فکر میکنه که چقدر آدم مهمیه که همه داریم جواب ایشون رو میدیم و طرف صحبتمون با ایشونه،ولی من به عنوان یک خانم تاجر که فقط یک ساله کارمو شروع کردم و خوبم دارم پیش میرم باید خدمت آقای mah عرض کنم که من شما رو حتی به عنوان آبدارچی برای ویزیتورها و بازاریابام هم استخدام نمیکنم و شماهم لازم نیس عقده های شخصیتونو با تحقیر خانومها با این روشنی نشون بدین.خخخخخخ تابلوئه که خانومای دورواطرافت ازت سبقت گرفتن ??
  ??خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ.??

 • علیرضا گفت:

  مقاله فوق میتونه قابل تامل باشه و نقطه ای برای تعامل میان خانم ها و آقایون در جهت رشد بهتر در بازار سرمایه و سایر موارد …
  تا وقتی که خانم ها و آقایون دنبال حقوق جنس خود باشند و خودشون رو مساوی نبینند چیزی تغییر نمیکنه. اینکه جامعه و دولت و … به چه سمت میره مهم نیست اینکه انسانیت و پیشرفت به کدوم سمت بره مهمه.
  من با همسرم هر دو شاغل هستیم و در بازار ارز هم فعالیت داریم. گاهی من اشتباه میکنم و گاهی ایشون. ولی مهم اینه که مثل دوتا رفیق همدیگر رو تو موفقیت تشویق میکنیم و تجربه خودمون رو بالا می بریم.
  امیدوارم اصل قضیه که پیشرفت است رو فراموش نکنیم…

 • نگار گفت:

  من یک خانم هستم که زیادم درس نخوندم اما تحقیقات علمیه من فوق العاده زیاده ۰در ایران اکثر خانم ها افکار پوچی دارن معذرت میخوام اینو میگم اما این یه حقیقت تلخه که خانم های ایرانی خودشونو انقدر نابود کردن زنهایی که اعتقاد دارن از مردان پایین تر هستند و این رو نمیشه درشون تغییر داد چون ضمیر ناخود اگاهشون اینو پذیرفته ۰و ادمی مثله من که جویای حقیقت و علم هستش از طرف خود همجنسام مورد تمسخر قرار میگیرم ۰البته کم نیستن از احمق هایی که مذکر هستن اما حد اقل اونا ازحس برتریشون حمایت میکنن روز خوش

 • محسن گفت:

  دکتر حسابی یه حرف خیلی جالب زدن:
  حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان کمتر باشد، ادعای او بیشتر و هرچه توان انسان بیشتر شود ،ادعایش کمتر می شود.
  به نظر من مهارت انسان در هر زمینه ای به طور کلی به جنسیت ربطی نداره از نظر روانشناسان تنها تفاوت اینجاست که آقایان برای چند سال بعد هم برنامه ریزی می کنند ولی خانم ها برای مدت کوتاهی این کار رو انجام می دهند
  حالا شماها به جای سکوت فقط ادعا دارین و افتادین به جون هم
  و از نظر علم روانشناسی این نمایانگر کمبودها و مشکلات شماست

 • محسن گفت:

  دقیقا به خاطر برنامه ریزی بلند مدت آقایان و کوتاه مدت بانوان ،آقایان باید کسب درآمد کنند و نیازهای خانواده را تامین کنند و بانوان نیازهای خانه و کودکان را تامین کنند

  • ابراهیم گفت:

   سلا.خسته نباشید.
   موفقیت زنها برمی گردد به فرستی که دراختیار دارند میتوانند از زندگی وقت بگیرند.چون خدا برای انهافرست زیر مسئولیت در درفتن داده جایی بنفعشان نباشدمیتونند خود را کنار بکشند .مثلا خرج زنگی که بامن نیست ولی کمکت میکنم.یا برای نماز خواندن هم میتونه بهانه بیاره من پاک نیستم .ولی مرد فرصت اینکه سرمایه گزاری بکنه نداره .مثال تا اینکه میخواهی رو ی سرمایت فکر کنی بچه میاد که وقت شهریه دانشگاه شده.یا اون یکی گوشیش خراب شده.هزار درد بی علاج دیگر……..
   حامد جان استفاده کردیم خیلی مهربون دلسوزی.امیدوارم ماهم بتونیم جبران کنیم.متشکرم

 • parsa گفت:

  با سلام. هر فردی با تلاش و کوشش می تونه موفق باشه. خانم یا اقا . موفقیت مالی یا شغلی یا تحصیلی یا خانوادکی یا … مساله اینجاست که بعضی کارها رو خانمها و بعضی کارها رو اقایون بهتر انجام می دن. دلیلی نداره ما یکی رو بالاتر از اون یکی ببینیم

 • حسین مسلمی نائینی گفت:

  با سلام . مطلب قابل تاملی بود . ولی مثل اینکه اینجا بحث بورس و توانائی است ؛ نه یک بحث صرفا فمینیستی یا مردان و زنان . با تشکر .

 • فاطمه امینی گفت:

  تمام ما انسان هستیم و انسانیت بر جنسیت اولویت دارد بهتر است به جای مشاوره و معاوده سرمان به معامله باشد .. و کمک به همنوع را و تجربه اندختن بعد از هر شکستو صداقت را سر لوحه کار و تفکر خود بسازیم …باشد که قبل از بورس باز بودنمان بیشتررررر انسان باشیم …به امید انسانیت و پایان جنگ در بورس و در جهان .
  ..ایده و نظرات و تفکرات هر شخصی را برای خودش بگذاریم و بهترینهارا نشر دههیم .

 • شاهینو گفت:

  خانوم ها مال این حرفا هستند
  ولی مرد ها مال اون حرفا هستند
  به هین خاطر هست موفق ترند

 • aza گفت:

  سلام ما ایرانیا چرا دوست داریم با هم بحث و کل کل کنیم از قدیم گفتن جواب نادان سکوته

 • کورش گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما . از آموزشها و نکات کلیدی که در سایت میذارید ممنونم

 • مریم گفت:

  سلام، راستش مطلب اقای ثقفی خیلی جالب بود، مخصوصا برای من که یک خانم هستم و رشته تحصیلیم ربطی به بورسو اقتصاد اصلا نداره،وقتی مقاله خوب ایشون رووخوندم رسیدم به پیام اقای mahکه مثل ماه پیامش درخشید و بقیه فیدبک دادند، راستش اولش ناراحت شدم از پیام ایشون و بعدباخوندن پیامهای بعدی انم از اقایون فهمیده و روشن بین،خیلی خوشحال شدم. بعدهم از دیدن ان همه بحث و مناطره و دعوا خندم گرفت.فکر کنم بهتر بیخیال بعضی بحثا بشیم و راحت تر زندگی کنیم، من ازین کارا قبلا زیاد کردم و حالا فهمیدم بزرگان تجارت از قول سقراط میگن فقط احمقا بحث میکنند. راحت نمیشه نظر کسی رو عوض کرد.از همه اقایون و خانمهایی که بهم کمک میکنند تا دنیا جای بهتری برای زندگی باشه متشکرم.
  من تازه میخوام شروع به یادگرفتن کنم و امیدوارم که منم بتونم خیلی موفق بشم.

 • رسول گفت:

  سلام من ۳۰سال زیر یک سقف با همسرم زندگی می کنم در دهه شصت درامد خوبی داشتم اما از بس مغرور بودم در رابطه با مدیریت مالی اصلا به حرف همسرم اهمیت نمی دادم و شدید هم از لحاظ مالی ضربه خوردم و به اشتباهم پی بردم از لحاظ اقتصادی زنان درک بهتری نسبت به مردان دارند اما متاسفانه اقایان که خودم هم یکی از انها هستم مجالی برای باروری و شکوفایی و مدیریت مالی به زنان نمی دهند . خدا ما مردان را ببخشد. به نظر من زنان اقصاد دان خوبی هستند.

 • محمد گفت:

  سلام با یکم تحقیق گفته های این موسسه اٺبات میشه حالا اینکه ما اقایون در جهان سوم بپزیریم وابسته به نگرش خودمون داره ولی توصیه میکنم این نکته رو کاملا تست کنید تا به نتایج شگفت انگیزش پی ببرید البته یکم سخته ولی برد که نتیجه دلخواه همه هست را در پی داره. موفق باشید

  • فریبرز گفت:

   آقایون با سواد توجه بفرمائید ، بپذیریم با دال ذال صحیح است نه با ر ز (بپزیریم اشتباه است ) حداقل خانم ها از نظر سواد املایی بهتر به نظر میرسند

 • وجیهه شعاعی گفت:

  باسلام
  بله درسته ،هرکارصحیح رو بایدآزمایش کرد،جدای از زن یا مرد بودن!
  خداوند،انسان رو آفرید وهنگام خلق کردن آدم؛به او فرمود،ازجنس خودت،حوارا،برای آرامشت آفریدم.
  وحال ….ای mahاگر ناتوانی،بی عقلی،ویاهرصفت دیگری در khorshid می بینی،از جنس خودت است،آنرا درخودت جستجوکن!
  باتشکرازمطالب آموزنده سایتتون درجهت ارتقا عمومی انسان

 • وجیهه شعاعی گفت:

  درجهت ارتقا عمومی انسان وانسانیت گام برداریم!!!!!!!

 • سعید گوهری گفت:

  سلام به دوستان به نظر من از هر لحاظ هیچ فرقی بین خانوم و اقا وجود نداره

 • پارهند گفت:

  ممنون مطلب خوبی بود

 • الهه گفت:

  سلام لطفا کلاسهای رایگان جلسه اول را بطریق اس ام اس اطلاع رسانی کنید ..ونیز بنده برای شروع ابتدایی ترین خریدم به مشکل خوردم و فارابیسکو در مشهد اغلب تلفن اشغال است …هنوز برای شرکت در کلاسهاتون مطمعن نیستم .ضروریست جلسه اول رو حضور پیدا کنم .در واقع کمک میخوام….با تشکر از مساعدت شما بزرگوار

 • علی گفت:

  اه چقدر حرف بیخودی زده شده

  خب من برای اولین باز اومدم داخل سایت و فقط یه مقاله خوندم که هیچ مطلبی برای پیشرفت داخلش نبود البته شاید هدف انگیزشی برای خانم ها . در کل با کامنت ها هم حال نکردم بیخودی بحث میکنید که چی خب

 • آرش گفت:

  اگر بخواهیم واقع بین باشیم می بینیم که مرد و زن یکسان نیستند و تفاوت های زیادی دارند و در اکثر این تفاوت ها برتری با مردان است برتری فیزیکی که نیازی به بحث کردن ندارد ولی چند نکته درباره برتری عقلانی بگویم که حداقل خود مردان جایگاه ها رو بهتر بشناسند اول اینکه اکثریت بزرگان در طول تاریخ به این موضوع اشاره کردند که به طور عمومی مردان از نظر عقلانی برتر هستند مثال:
  – امام علی (ع) : اى مردم! زنان از نظر ایمان و بهره اقتصادى و موهبتِ عقل، کاستى هایى دارند
  – مولوی: فضل مردان بر زن ای حالی پرست زان بود که مرد پایان بین تر است
  – محمود شبستری: زنان چون ناقصان عقل و دینند کجا مردان ره ایشان گزینند
  چند نمونه غربی:
  -ارسطو : مرد ذاتا برتر است و زن حقیر و ناچیز. یکی دستور می دهد و دیگری از آن پیروی می کند. این اصل ضروری برای نوع بشر است
  – نیچه : زن را با حقیقت چه کار! از ازل چیزی غریب تر و دل آزار تر و دشمن خو تر از حقیقت برای زن نبوده است- هنر بزرگ او دروغگویی و بالاترین مشغولیتش به ظاهر و زیبایی است
  – شوپنهاور :زنان کودک صفت، سبکسر و کوته نظر؛ در یک کلام، در سراسر زندگی، کودکانی بزرگ جثه اند- چیزی میان کودک و انسان بالغ، یعنی بین یک کودک و یک مرد تمام و کمال
  البته نمیتوان این نظرات را کاملا درست دانست ولی به طور کلی می توان برتری مردان را برداشت کرد
  اما از نظر علمی اگر بررسی شود باز هم برتری مردان مشهود است تحقیقات بسیاری بر عملکرد مغز انسان انجام شده و نتایج بسیار مختلفی به دست آمده ولی به طور کلی می توان برتری نسبی مردان را مشاهده کرد که به نظر می رسد یکی از دلایل آن بزرگتر بودن مغز مردان است در بررسی چندین تست هوش در مناطق مختلف و با افراد زیادی که صورت گرفته مردان نمرات بهتری کسب کردند که چند نمونه را در این تحقیقات می توانید ببینید :
  _Brother–sister differences in the g factor in intelligence: Analysis of full, opposite-sex siblings from the NLSY1979

  -Sex differences in the right tail of cognitive abilities: A 30 year examination

  _http://www.iqcomparisonsite.com/sexdifferences.aspx
  در پایان میتوان گفت که برتری مردان از نظر عقلانی و در حالت کلی کاملا مشهود است ولی این به این معنا نیست که زنان ناتوان هستند بلکه خیلی از آن ها به صورت موردی می توانند عملکرد های بهتری داشته باشند

  • میترا گفت:

   خدا شفات بده عالی جناب

   • فریبرز گفت:

    دنیای کنونی ما نتیجۂ مدیریت رنج آور و سخیف مردانه است
    دختری که بدنیا می آید عشق است و شیرینی
    وقتی نوجوان و نوباوه است عشق است و زیبایی
    وقتی همسر است و مادر میشود عشق است و زندگی بخش و حیات دهنده به اذن و امر پروردگار حیات بخش و آفریننده
    وقتی پیر میشود عشق است و مهر و محبت
    آنچه که چهرۂ یک زن در پیری خموش فریاد میزند نتیجۂ یک عمر عشق و محبت و فداکاری است
    قدر همسران ، مادران ، خواهران و دخترانمان را بدانیم و عاشقشان باشیم
    آنها به تمامی عشقند و زیبایی
    (بخصوص دختر همسایه)?

  • مهتاب گفت:

   فکر کنم درصد زیادی از زندانیان و مفسدان و جنایتکاران که مردان هستند نشانگر عقل زیادشون هست.

  • افسانه گفت:

   از تعریف نهاییتون ممنون و بدا بحال مادرتون که اینگونه خودتون و ازش برتر میدونید در حالی که اگر عقلانی برخورد میکرد شما رو رها میکرد شاید نظریه پرداز امروز نبودین ،پس عقلانی عمل کردن و بی رحم بودن پیشکش به شما و دوستان هم عقیده ی شما.

  • افسانه گفت:

   از تعریف نهاییتون ممنون و بدا بحال مادرتون که اینگونه خودتون و ازش برتر میدونید در حالی که اگر عقلانی برخورد میکرد شما رو رها میکرد شاید نظریه پرداز امروز نبودین ،پس عقلانی عمل کردن و بی رحم بودن پیشکش به شما و دوستان هم عقیده ی شما.

  • Negin گفت:

   خیلی خندیدم به این کامنت… مرسی، خیلی وقت بود از ته دل نخندیده بودم.

  • حبیب گفت:

   مگر در کتاب قرآن به این موضوع بوضوح اشاره نشده

  • رضا گفت:

   بابا بی خیال!😳
   یعنی اینقدر میفهمی! که چیزی میبینی قبول نداری آنوقت رجوع میکنی به گفته های بزرگان که در بحثی خاص کلامی خاص گفته اند!
   ای دو صد لعنت بر این تقلید باد!
   اصلا درک نمیکنم که کجای فکرت به کجای تاریخ گذشته گره خورده!!!!!!

  • مریم گفت:

   خدا شفات بده که هر چی بدعت تو دین هست پذیرفتی و داری بهش عمل میکنی بدبخت. دینت و بزرگان دینت را درست بشناس و هر حرفی که امثال خودت درست کردن را قبول نکن

 • محمد گفت:

  از قدیم هم گفتن یک مرد موفق پشتش یه زن کار بلد هست ، بعضی از کامنت ها رو خوندم ، جوری خانم های ایرانی رو به تصویر کشید که خجالت آوره ، بیشتر به اطرافتون نگاه کنید که خانم هایی رو میبینید که چنان مدیریت قوی در زندگی ، درآمد ، خرج کرد و … دارند که با یک مرد بازاری برابری میکنه ، خود بنده تجربه زنده دارم که با دو خانم در بازار بورس فعالیت داشتم ، عملکرد بهتری نسبت به من داشتند، نمیخوام مطلب فوق رو تایید یا رد بکنم اما چیزی که توی این چندین سال دیدم به نظرم مطلب کاملا درست هست ، سربلند باشید

 • احسان گفت:

  اولا، ۹۸ درصد مدیران موفق دنیا بر اساس تحقیق دانشگاه هاروارد مرد هستند و فقط ۲ درصد مدیران موفق دنیا زن هستند. دوما، متوسط درآمد و سود مدیران مرد بر اساس تحقیقات از متوسط درآمد مدیران زن بیشتر هست. سوما، این تحقیق، که در این سایت مطرح شد ممکنه به خیلی چیزها مربوط باشه. اینکه یک تعداد شرکت بازده بیشتری داشتند ممکنه به هر موضوعی ارتباط داشته باشه، و الزاما به توانایی خاص اون مدیران ربط نداشته باشه. باید خیلی تحقیقات بیشتری انجام بدین تا بتونیم بحثی رو به قطع بیان کنید. با تشکر

 • somita گفت:

  هرچه جنگ وخونریزی نزاع هست درخیلی کشورای خاورمیانه را این مردان بدخرفت باعث شدند اونم ازرییس جمهور کرواسی و آلمان کلا باید برای ریاست این مردان گل گرف درش را که هرجا هستن جز فساد کاری بلد نیستن بی ظرفیت و بی جنبه ان مانند همان رییس بانکی که درگزینش فقط مردان را انتخاب میکرد و زنان را چون مختص خانه وآشپزیمیدانست بااینکه رتبه شان از مردها هم بیشتر بود رد میکرد این دیکتاتوریمردانه معلوم نیس تا کی ادامه دار خواهد بود

  • حبیب گفت:

   اگر تاریخ را مطالعه کنید اکثر قریب باتفاق جنگ و خونیزی ها و انقلاب ها ریشه اش بدست خانوم ها بوده

 • اعظم متقی گفت:

  سلام با این نظریه موافق هستم خانمها در تحلیل‌های اقتصادی می توانند موفق تر از مردان باشند . و تحولات چند گانه را بهتر رصد کنند.ولی بدلیل مسئولیت تربیت فرزندان و همسرداری و بدلیل فرهنگ اجتماعی از خود باوری کمتری بر خورداری.

 • rsash گفت:

  سلام با الهام موافقم

 • حسین گفت:

  در جهان سبک زندگی در حال تغییر و فکر کنم در اینده موقعیت زنان بهتر بشه زنان اگر در کاری وارد بشن معمولا دقیقتر از مردان عمل می کنند ولی به اندازه مردان شجاع نیستند

 • بهرام گفت:

  سلام من فکر میکنم آقایان بیشتر به کلیات یک موضوع تمرکز میکنند و خانم ها به جزئیات . در بازار سهام توجه به جزیات موضوع که خرید سهام است بسیار میتواند راهگشا باشد . این بدین معنا است که تئوری چشم انداز حسابداری در مورد خانم ها کمرنگ تر است و این کار بازده آنها را ازایش میدهد . این موضوع با پژوهش های انجام شده در غرب و کتاب ارزنده آقای دکتر احمد بدری نیز سازگاری دارد

 • فریبرز گفت:

  سلام ، خانم ها و آقایان عزیز توجه بفرمائید ، توی این مملکت و این جامعه معمولا کار دست بی سوادان است متأسفانه .
  اصلا” بازارهای مالی و بورس و ارز و طلا و فارکس و غیره را ول کنید همین نظرات کاربران محترم را مطالعه کنید ببینید چقدر و تا چه اندازه غلط املائی وجود دارد و همان هایی که
  دیکته شان پائین ترین نمره را میگیرد بالاترین نظرات تخصصی را ابراز می‌کنند و این یعنی سواد کم و ادعای زیاد
  و باز هم متأسفانه در این زمینه آقایان گوی سبقت را همچون موارد دیگر از خانم های محترم ربوده اند
  (به نوشته هایمان بیشتر توجه کنیم)
  با تشکر

  • رضا گفت:

   اسلا چرا ایراد علکی میگیری قلت املاعی هم هیشکی نداره الهمدالله همه فاظل و اندیشمندند🤪
   البته شوخی میکنم ولی باور کن کم سوادی مشکل نیست! هیچ کسی سر جای خود نیست و بی درکی یا به عبارتی بی شعوری مشکل ما هست

 • مرتضی گفت:

  سعی کنیم باهم باشیم تا کنارهم

 • امید گفت:

  یاد دادن به زنها هنر روش متفاوت داره شاید شماهم وقت زیادی گذاشته باشید رانندگی یاد یه خانومی بدید وفکر کردید یاد نمی گیره ولی همین خانوم توی یه دوره یه ماهه پیش یه خانم رانندگی رو یاد گرفته وشما تعجب کردین پس ایراد از خانمها نیست از روش اموزشه خانمها از روش مردانه اموزشی گریزانند
  ایکاش همه معلمان واستادان زن میشدند واستادی برا اقایون ممنوع میشد اونوقت ایران بهشت میشد البته مدیران هم زن بودند تا کسی جرات به اهانت نداشته باشه وفرهنگ مهربانی نهادینه میشد

  • حبیب گفت:

   سلام خانم ها چون احساساتی و لحظه ای فکر می کنند در نهایت تصمیم درستی نمی گیرند

 • مسعود گفت:

  هرجا ی دعوایی بین زن و مرد هست خوشه!
  همه میخان قدرت به خرج بدن،

 • علی العامری گفت:

  سلام اقای ثقفی عالی بود

 • مهران ربیعی گفت:

  بنده ۴۷ سال سن دارم ویک مرد هستم و با پختگی کامل اعلام میدارم ۹۹٫۹% از اقایون بنده غرور وقدرت بدنی شون هستن که خانومها غرورشون رو برای حفظ ظاهر اقایون شون کاری به کارش ندارن که اون هم در نهایت کلاس خانوماست میمونه قدرت بدنی که اونهم نهایت استفاده اقتصادی و راهبردی روبرای پیشرفت زندگی ازش میبرن جالب اینجاست طوری عمل میکنن که اقایون فکر میکنن کل زندگی بدوش اونا داره میچرخه . تمام این حرکات اینقدر نرم و نامحسوس اتفاق میفته که پلیس نامحسوس هم که باشی اون رو احساس نمیکنی . پس اقایون مردانگیشون رو همینطوری که هستن قبول کنن و به زندگیشون بی سر و صدا ادامه بدن. بابا اصلا از یک روز روز مرد و یک ماه روز زن باید تا حالا متوجه شده باشی.مردباش

 • جواد گفت:

  به نظرم دسته بندی زن و مرد اشتباهه هر دو انسانیم فقط شرایطی که داریم تاثیر داره بر عملکردمون باید دید ما هم در شرایط برابر عملکردمون چطوره

 • حاتم محمدپور گفت:

  هیچی دیگه آقایون باید برن تغییرجنسیت بدهند !!!!

 • سمیرا محمدی گفت:

  با نظر امید عزیز قطعا موافقم ..اگه رانندگی خانومها رو دیده باشید خیلی با احتیاط رانندگی میکنند و طبیعتا آرومتر .. و البته برای همینم کسی که بیشتر هنگام رانندگی سرزنش و حتی مورد استهزا قرار میگیره خانومها هستن متاسفانه ..بهرحال تشکر از اقای امید عزیز 👌👏👌

 • احسان فهندژسعدی گفت:

  مقاله بحث برانگیزی بود.