تاریخ بروز رسانی: 1400/01/22

زنان معامله‌گران موفق‌تری هستند یا مردان؟


تعداد آقایان تریدر حدوداً ۲۰ برابر خانم‌هاست هرچند این تعداد به سرعت به سمت برابری حرکت می‌کند.

خصوصیت ویژه‌ی خانم‌ها چیست؟

نکته جالب توجه این‌است که درصد تریدرهای موفق میان زنان بیشتر از مردان است. خانم‌ها کمتر تکبر دارند، خصوصیتی که در ترید گناه بزرگی محسوب می‌شود. ضمیر مردانه، که مسئول بسیاری از مخاطرات و کشتارها و خونریزی هاست، در ترید درگیر است. آقایان نمودارها را تحلیل می‌کنند و پوزیشن می‌گیرند و پوزیشن‌شان باید درست باشد. اگر بازار به سمت دلخواهشان رفت، او منتظر می‌ماند که بیشتر و بیشتر خودش را ثابت کند و اگر بازار به جهت دیگر برود، نفس چقرش او را وادار می‌کند که ضرر را تحمل کند و منتظر می‌ماند که بازار برگردد و درستی نظرش را اثبات کند.
اما خانم‌ها بیشتر بدنبال جواب این سوالند: پول کجاست؟ هدف آنها سود کردن و ضرر نکردن است. آنها کمتر بدنبال اثبات کردن خودشان هستند. آنها مانند ترکه‌ای که با باد خم می‌شود، انعطاف پذیرند: سوار بر روند می‌شوند و کمی زودتر پیاده می‌شوند و سودشان را به حسابشان می‌ریزند. داشتن روزنگار و ثبت ترید از مهمترین ملزومات پیشرفت است. در اینکار هم، خانمها دقیق‌تر و منظم‌تر عمل می‌کنند.

مطالعات علمی نشان می‌‏دهند که بازده سرمایه‌گذاری زنان از مردان بیشتر است.

مطالعات علمی نشان می‏‌دهند که بازده سرمایه‌گذاری زنان از مردان بیشتر است هر چند که توجیه دقیقی برای این پدیده وجود ندارد. اگر در موتورهای جستجوگر اینترنتی به دنبال فهرستی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان بگردید، با فهرستی مواجه خواهید شد که قطعا نام‌هایی همچون وارن بافت و جورج سوروس در میان آنها وجود دارند و البته نام هیچ زنی نیز در آن فهرست به چشم نمی‏‌خورد.

بنابراین شاید طبیعی باشد که برخی نتیجه‌گیری کنند که مردان، در مقایسه با زنان، سرمایه‌گذاران بهتری هستند اما مطالعه دقیق‌تر بازارهای مالی نتیجه‌ای معکوس را به همراه دارد. نتایج یک تحقیق که توسط موسسه روثستاین کاس (Rothstein Kass) انجام شده نشان می‏‌دهد بازده سرمایه صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری که توسط زنان مدیریت می‏‌شوند در سال ۲۰۱۳ (تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۳) معادل ۹.۸ درصد بوده در حالی که میانگین بازده سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مدت زمان مشابه تنها ۶.۱۳ درصد بوده است.

اما چرا بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به چنین نتیجه‌ای منجر می‏‌شود؟ برخی اعتقاد دارند که زنان در مقایسه با مردان ریسک‌پذیری کمتری دارند و به اصطلاح ریسک‌گریز هستند و به همین خاطر بازده سرمایه‌گذاری آنها بیشتر است اما اگر چنین ادعایی صحت داشته باشد، باید عملکرد آن دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری که مدیریت آنها بر عهده مردان است در سال‌هایی که سهام پرریسک بازده مناسبی دارند، بیشتر باشد و در سال‌هایی که سهام پرریسک در مقایسه با سهام کم‌ریسک بازده ناامید کننده‌ای دارند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت زنان عملکرد خیره کننده‌ای داشته باشند اما هفته نامه اکونومیست می‌‏نویسد که بررسی عملکرد صندوق های سرمایه‌گذاری در دوره‌های مختلف چنین ادعایی را تایید نمی‏‌کند.

بزرگترین خطا‌هایی که معامله‌گران مرتکب می‌شوند

دلیل دیگری که برای عملکرد بهتر زنان در بازار سرمایه ذکر می‏‌شود این است:

که زنان معمولا مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری کوچک‌تر را در اختیار دارند و صندوق‌های کوچک‌تر به طور کلی بازده بیشتری دارند.
همچنین برخی ادعا می‏‌کنند از آنجا که زنان ریسک‌پذیری کمتری دارند، در طول سال تعداد معاملات کمتری را انجام می‏‌دهند و سود بیشتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت آنها در واقع از هزینه تراکنش کمتر ناشی می‏‌شود و نه از سود سهام بیشتر.
بدون در نظر گرفتن اینکه دلیل عملکرد بهتر زنان در بازار سرمایه چیست، می‏‌توان گفت که نتایج بررسی‌های اخیر به تغییر نگرش فعالان بازار نسبت به زنان منجر شده است.
زمانی بازارهای مالی از جمله بازار مالی لندن محیط‌هایی کاملا مردانه بودند اما اکنون تعداد زنان فعال در این بازار رو به افزایش است تا جایی که شاید طی دهه‌های آینده، فهرست موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان از انحصار مردان خارج شود.

می‌توانید ویدیوهای بیشتری از تالاربورس را در آپارات (شبکه اشتراک ویدیو) و همچنین کانال یوتیوب تالاربورس مشاهده کنید.

4.7/5 - (32 امتیاز)

درباره نویسنده

تالاربورس

اشتراک
اطلاع از
guest
179 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
آرش
آرش
4 سال پیش

اگر بخواهیم واقع بین باشیم می بینیم که مرد و زن یکسان نیستند و تفاوت های زیادی دارند و در اکثر این تفاوت ها برتری با مردان است برتری فیزیکی که نیازی به بحث کردن ندارد ولی چند نکته درباره برتری عقلانی بگویم که حداقل خود مردان جایگاه ها رو بهتر بشناسند اول اینکه اکثریت بزرگان در طول تاریخ به این موضوع اشاره کردند که به طور عمومی مردان از نظر عقلانی برتر هستند مثال: – امام علی (ع) : اى مردم! زنان از نظر ایمان و بهره اقتصادى و موهبتِ عقل، کاستى هایى دارند – مولوی: فضل مردان بر… ادامه مطلب »

میترا
میترا
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

خدا شفات بده عالی جناب

فریبرز
فریبرز
پاسخ دادن به  میترا
4 سال پیش

دنیای کنونی ما نتیجۂ مدیریت رنج آور و سخیف مردانه است دختری که بدنیا می آید عشق است و شیرینی وقتی نوجوان و نوباوه است عشق است و زیبایی وقتی همسر است و مادر میشود عشق است و زندگی بخش و حیات دهنده به اذن و امر پروردگار حیات بخش و آفریننده وقتی پیر میشود عشق است و مهر و محبت آنچه که چهرۂ یک زن در پیری خموش فریاد میزند نتیجۂ یک عمر عشق و محبت و فداکاری است قدر همسران ، مادران ، خواهران و دخترانمان را بدانیم و عاشقشان باشیم آنها به تمامی عشقند و زیبایی (بخصوص… ادامه مطلب »

رویا
رویا
پاسخ دادن به  فریبرز
3 سال پیش

چه تعبیر دل نشینی حال کردم ایول.البته اگه از دل برامده باشه ان شاالله

مهتاب
مهتاب
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

فکر کنم درصد زیادی از زندانیان و مفسدان و جنایتکاران که مردان هستند نشانگر عقل زیادشون هست.

افسانه
افسانه
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

از تعریف نهاییتون ممنون و بدا بحال مادرتون که اینگونه خودتون و ازش برتر میدونید در حالی که اگر عقلانی برخورد میکرد شما رو رها میکرد شاید نظریه پرداز امروز نبودین ،پس عقلانی عمل کردن و بی رحم بودن پیشکش به شما و دوستان هم عقیده ی شما.

افسانه
افسانه
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

از تعریف نهاییتون ممنون و بدا بحال مادرتون که اینگونه خودتون و ازش برتر میدونید در حالی که اگر عقلانی برخورد میکرد شما رو رها میکرد شاید نظریه پرداز امروز نبودین ،پس عقلانی عمل کردن و بی رحم بودن پیشکش به شما و دوستان هم عقیده ی شما.

بیسواد
بیسواد
پاسخ دادن به  افسانه
3 سال پیش

دوبار پیام فرستادی خخخخخ زیادهستن اقایونی که از خانمها طرفداری کردن ولی خانمی پیدا کردی از اقایون تعریف کرد باید بدی تاکسی درمی بکننش بزارن تو موزه

Negin
Negin
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

خیلی خندیدم به این کامنت… مرسی، خیلی وقت بود از ته دل نخندیده بودم.

حبیب
حبیب
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

مگر در کتاب قرآن به این موضوع بوضوح اشاره نشده

امیر
امیر
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

کاملا صحیحه.هم سوابق عملکردی مردان و زنان و هم تحقیقات علمی این را ثابت کرده.زنان بطور موردی عملکردهای بهتری دارند

سومیا
سومیا
پاسخ دادن به  آرش
4 سال پیش

جناب آرش ما هم ضرب المثلهای زیادی در زبان های مختلف در مورد مردان داریم که حرفهای شما را در مورد مردان نقص میکند بنابراین با تعدادی نوشته های افراد قدیمی که زنهای زمان خودشان را ملاک گرفته آمد نمیتوان نظر کلی داد.البته به نظر بنده آقایون تو هر سمت و جایگاهی که هستند آزادند نظر خودشون را داشته باشند ما بهکار خودمون ادامه میدیم و نه با تشویق آقایون انرژی میگیریم و نه با سرکوبشون سرکوب میشیم

nasrin
nasrin
پاسخ دادن به  آرش
3 سال پیش

چند نفر از این اشخاص خانم هستند؟ اگر این حرفارو نمیزدن که به ضرر خودشون بود

رضا
رضا
پاسخ دادن به  آرش
3 سال پیش

بابا بی خیال!?
یعنی اینقدر میفهمی! که چیزی میبینی قبول نداری آنوقت رجوع میکنی به گفته های بزرگان که در بحثی خاص کلامی خاص گفته اند!
ای دو صد لعنت بر این تقلید باد!
اصلا درک نمیکنم که کجای فکرت به کجای تاریخ گذشته گره خورده!!!!!!

فراهانی
فراهانی
پاسخ دادن به  رضا
3 سال پیش

آقا رضا ، شما همین نوشتن و صحبت کردن رو هم از روش تقلید آموختی ، غیر از اینه؟ پس تقلید کردن به النفسه ایراد نداره ، در تحقیق کردن هم به تحقیقات قبلی رجوع میشه ، به عبارتی دیگه تو تولید دانش هم تقلید ایراد نداره ، پس کورکورانه به چیزی لعنت ندیم

الهه
الهه
پاسخ دادن به  آرش
3 سال پیش

شما واسه همه چیزش به حضرت علی و سخنانشون اتکا میکنی؟ یا هر جا به نفعت باشه؟ متاسم برای طرز فکر کوتاه و حقیرت که ارزش پاسخ دادن هم نداره ولی خوب حیفم اومد تو حماقت بزارم بمونی، ببین مغز فندقی دنیا خیلی تغیر کرده ،تو دنیای جدید کاری ندارن که بهتره کی بدتره.همه دارن کنار هم زندگی میکنن.معلوم نیست چند روز دیگه یا چند ساعت دیگه زنده باشی، به جای شهوت منمیت که سرتاپاتو پر کرده بهتره اینو هر روز به خودت بگی که معلوم نیست چند ساعت دیگه زنده ای.شاید به کار های مهم تری تو زندگیت بپردازی… ادامه مطلب »

مریم
مریم
پاسخ دادن به  آرش
3 سال پیش

خدا شفات بده که هر چی بدعت تو دین هست پذیرفتی و داری بهش عمل میکنی بدبخت. دینت و بزرگان دینت را درست بشناس و هر حرفی که امثال خودت درست کردن را قبول نکن

تارا
تارا
پاسخ دادن به  آرش
2 سال پیش

آقای آرش خان بایدخدمتتون عرض کنم که یه سر بروید و چک کنید که درکشورهای بسیار پیشرفته ای مثل نیوزلند یا آلمان و نروژ و تایوان وغیره چه کسانی ریاست حکومت هارو دردست دارند و بعدش بیایید و این جک ها رو تعریف کنید. همه اون کشورهای بسیار پیشرفته که التماس میکنید که بتوانید پاسپورتشون و بدست بیارید و باید کلی براش زحمت بکشید همشون توسط امثال همین خانم هایی اداره و هدایت میشن که جنابعالی احمق و ناقص العقل بهشون لقب دادید.البته رییس جهور سابق اوکراین هم یه خانم بودند. سوال من اینجاست: اگه جنس زن همونطورکه شما گفتین… ادامه مطلب »

علی
علی
4 سال پیش

اه چقدر حرف بیخودی زده شده

خب من برای اولین باز اومدم داخل سایت و فقط یه مقاله خوندم که هیچ مطلبی برای پیشرفت داخلش نبود البته شاید هدف انگیزشی برای خانم ها . در کل با کامنت ها هم حال نکردم بیخودی بحث میکنید که چی خب

الهه
الهه
4 سال پیش

سلام لطفا کلاسهای رایگان جلسه اول را بطریق اس ام اس اطلاع رسانی کنید ..ونیز بنده برای شروع ابتدایی ترین خریدم به مشکل خوردم و فارابیسکو در مشهد اغلب تلفن اشغال است …هنوز برای شرکت در کلاسهاتون مطمعن نیستم .ضروریست جلسه اول رو حضور پیدا کنم .در واقع کمک میخوام….با تشکر از مساعدت شما بزرگوار

پارهند
پارهند
4 سال پیش

ممنون مطلب خوبی بود

سعید گوهری
سعید گوهری
5 سال پیش

سلام به دوستان به نظر من از هر لحاظ هیچ فرقی بین خانوم و اقا وجود نداره

محمدعلی میرمحمدی
محمدعلی میرمحمدی
پاسخ دادن به  سعید گوهری
4 سال پیش

سلام درسته اگر درست نتیجه گیری کنیم وبرسی می بینیم امتیاز های زن دارد همونا را مرد کم داره و برعکس و درآخر میشه گفت هر دو مکمل هم دیگرند ونه زن کامله ونه مرد

وجیهه شعاعی
وجیهه شعاعی
5 سال پیش

درجهت ارتقا عمومی انسان وانسانیت گام برداریم!!!!!!!

وجیهه شعاعی
وجیهه شعاعی
5 سال پیش

باسلام
بله درسته ،هرکارصحیح رو بایدآزمایش کرد،جدای از زن یا مرد بودن!
خداوند،انسان رو آفرید وهنگام خلق کردن آدم؛به او فرمود،ازجنس خودت،حوارا،برای آرامشت آفریدم.
وحال ….ای mahاگر ناتوانی،بی عقلی،ویاهرصفت دیگری در khorshid می بینی،از جنس خودت است،آنرا درخودت جستجوکن!
باتشکرازمطالب آموزنده سایتتون درجهت ارتقا عمومی انسان

محمد
محمد
5 سال پیش

سلام با یکم تحقیق گفته های این موسسه اٺبات میشه حالا اینکه ما اقایون در جهان سوم بپزیریم وابسته به نگرش خودمون داره ولی توصیه میکنم این نکته رو کاملا تست کنید تا به نتایج شگفت انگیزش پی ببرید البته یکم سخته ولی برد که نتیجه دلخواه همه هست را در پی داره. موفق باشید

فریبرز
فریبرز
پاسخ دادن به  محمد
4 سال پیش

آقایون با سواد توجه بفرمائید ، بپذیریم با دال ذال صحیح است نه با ر ز (بپزیریم اشتباه است ) حداقل خانم ها از نظر سواد املایی بهتر به نظر میرسند

رسول
رسول
5 سال پیش

سلام من ۳۰سال زیر یک سقف با همسرم زندگی می کنم در دهه شصت درامد خوبی داشتم اما از بس مغرور بودم در رابطه با مدیریت مالی اصلا به حرف همسرم اهمیت نمی دادم و شدید هم از لحاظ مالی ضربه خوردم و به اشتباهم پی بردم از لحاظ اقتصادی زنان درک بهتری نسبت به مردان دارند اما متاسفانه اقایان که خودم هم یکی از انها هستم مجالی برای باروری و شکوفایی و مدیریت مالی به زنان نمی دهند . خدا ما مردان را ببخشد. به نظر من زنان اقصاد دان خوبی هستند.

محمد
محمد
پاسخ دادن به  رسول
3 سال پیش

راست میگی حرف گوش نکردم منم کتکشو خوردم

مریم
مریم
5 سال پیش

سلام، راستش مطلب اقای ثقفی خیلی جالب بود، مخصوصا برای من که یک خانم هستم و رشته تحصیلیم ربطی به بورسو اقتصاد اصلا نداره،وقتی مقاله خوب ایشون رووخوندم رسیدم به پیام اقای mahکه مثل ماه پیامش درخشید و بقیه فیدبک دادند، راستش اولش ناراحت شدم از پیام ایشون و بعدباخوندن پیامهای بعدی انم از اقایون فهمیده و روشن بین،خیلی خوشحال شدم. بعدهم از دیدن ان همه بحث و مناطره و دعوا خندم گرفت.فکر کنم بهتر بیخیال بعضی بحثا بشیم و راحت تر زندگی کنیم، من ازین کارا قبلا زیاد کردم و حالا فهمیدم بزرگان تجارت از قول سقراط میگن فقط… ادامه مطلب »

{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

179
0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!