بلاک شدن حساب بایننس

تاریخ بروز رسانی: 1401/01/15

بلاک اکانت در بایننس چیست؟ چگونه بلاک نشویم؟


تقریباً شخصی در دنیا وجود ندارد که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت نداشته باشد و اسم صرافی بایننس (Binance) را نشنیده باشد. ‌‌‌صرافی بایننس در حال حاضر بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات بازار است. طبق آمار اعلام شده از صرافی بایننس، این صرافی در هر ثانیه ۱.۴ میلیون معامله را انجام می‌دهد.
همواره در کشور ما یکی از بزرگ‌ترین نگرانی کاربرانی که از صرافی‌های غیر ایرانی برای معاملاتشان استفاده می‌کنند، مسئله مسدود شدن حساب کاربری‌شان و احراز هویت است. بلاک اکانت در بایننس شاید بزرگترین خطر برای کاربران ایرانی این صرافی باشد.

در این مقاله می خوانید

تمامی صرافی‌ها در دنیا موظف به رعایت قوانینی هستند که به‌صورت کلی، برای بازارهای مالی تعبیه‌ شده است. صرافی‌ها در کنار این قوانین، بسته به سیاست‌های داخلی خود قوانینی هم دارند که با استناد به آن، اقدام به سرویس‌دهی به مشتریان خود می‌کنند.

کاربران باید در چهارچوب دستورالعمل‌های مشخص‌شده صرافی، فعالیت خود را انجام دهند در غیر این‌صورت با اخطارها و محدودیت‌هایی از جانب صرافی رو‌به‌رو خواهند شد. ‌در این مقاله سعی می‌کنیم مواردی که صرافی بایننس اقدام به غیرفعال کردن یا به‌اصطلاح، بلاک کردن حساب کاربران خود می‌کند، بپردازیم.

در ادامه نکاتی به شما گفته می‌شود که با رعایت این موارد، می‌توانید تا حد زیادی از بلاک اکانت در بایننس جلوگیری کنید.

بلاک اکانت در بایننس

دلایل بلاک اکانت در بایننس

 • عدم سرویس‌دهی به برخی کشورها
 • واریز و برداشت مستقیم از صرافی‌های ایرانی به‌حساب بایننس
 • عدم دسترسی به رمز تایید دومرحله‌ای (2FA) و درخواست احراز هویت
 • استفاده از یک اکانت با چند دستگاه مختلف
 • برداشت سریع از حساب
 • استفاده از IP کشورهای ممنوعه مثل ایران، آمریکا، سوریه، عراق و...
 • تغییر مداوم IP (استفاده از VPN نامناسب)
 • قطع VPN در هنگام استفاده و لو رفتن IP لوکیشن اصلی
 • انتقال از کیف پول‌های ممنوعه (هک شده یا تحریم شده) برای شارژ حساب

عدم سرویس‌دهی به برخی کشورها

صرافی بایننس به دلایل مختلفی حساب کاربران خود را مسدود می‌کند که شایع‌ترین آن، عدم سرویس‌دهی به کشوری است که کاربر به آن تعلق دارد.

بایننس به‌صورت کامل در سایت خود در قسمت شرایط و ضوابط (terms and conditions) به کشورهایی که به آن‌ها سرویس‌دهی نمی‌کند اشاره‌کرده است. اگر مشخصات فردی شما، مربوط به کشور‌های تحریم شده توسط بایننس باشد، ممکن است سرمایه به خطر بیوفتد. پس بهتر است حتماً قبل از ثبت‌نام در صرافی‌ها از قوانین آن مطلع شوید.

صرافی‌ها با استفاده از سیستم‌های مختلف،موقعیت مکانی اکانت شما را شناسایی می‌کنند، که اصلی‌ترین آن شناسایی از طریق آی‌پی (IP) دستگاه شما است که با آن به بایننس متصل شده‌اید. زمانی‌که بایننس متوجه حضور شما با IP کشور‌های تحریم شده شود، حساب کاربری شما را غیرفعال می‌کند و برای اطمینان از شما می‌خواهد که فرایند احراز هویت را انجام دهید.

یک راهکار پراستفاده در بین کاربران وجود دارد که بتوانند قوانین صرافی‌های خارجی را دور بزنند؛ آن هم استفاده از سرویس‌های تغییر IP مثل انواع VPN و VPS است. برای استفاده از این سرویس‌ها باید به یک نکته مهم دقت داشته باشید که این سرویس‌ها حتماً دارای IP ثابت باشند.

این سرویس‌ها شما را به‌عنوان یک شخص از آن کشور به بایننس معرفی می‌کنند. برای استفاده از این سرویس‌ها می‌توانید از جدول زیر کمک بگیرید.

صرافی بایننس
 • واریز و برداشت مستقیم از صرافی‌های ایرانی به‌حساب بایننس

شناسایی از طریق واریز و برداشت از صرافی‌های دیگر به‌حساب بایننس، اخیراً به الگوریتم امنیتی بایننس اضافه‌شده است.

در آدرس کیف پول‌های تولیدشده در صرافی، چند کاراکتر وجود دارد که معرف آن صرافی است و این امکان را برای بایننس فراهم می‌کند تا با پیدا کردن صرافی ارسال‌کننده، کشور سرویس‌دهنده را شناسایی کند.

برای حل این مشکل، ارز دیجیتال مورد نظر خود را ابتدا از صرافی ایرانی به کیف پول شخصی خود انتقال داده و در ادامه از کیف شخصی خود به‌حساب بایننس منتقل کنید. استفاده از VPN برای تمام مراحل توصیه می‌شود).

سیستم امنیتی صرافی بایننس


 • عدم دسترسی به رمز تایید دومرحله‌ای (2FA)

یکی از موارد امنیتی بکار گرفته‌شده در صرافی بایننس، فعال‌سازی شناسایی دو‌عاملی

two - factor authentication) 2FA) است. 2FA یک برنامه تولید رمز یک‌بار مصرف در تلفن همراه شما است که با حساب کاربری شما هماهنگ شده است. این قابلیت باعث افزایش سطح امنیت حساب شما می‌شود؛ اما مشکل زمانی به وجود می‌آید که شما بنا به هر دلیلی دسترسی خود به این قسمت را از دست بدهید.

آن‌گاه برای دسترسی به‌حساب خود، صرافی ممکن است شما را مجبور کند تا احراز هویت کنید و از همین روش هویت اصلی شما را شناسایی می‌کند.

در زمان فعال‌سازی شناسایی دو‌عاملی یک کد پشتیبان به شما داده می‌شود. با استفاده از این کد می‌توانید دوباره به کدهای 2FA خود دسترسی داشته باشید تا این مشکل برای شما پیش نیاید. پس در هنگام فعال کردن کد دوعاملی، حتما از کلیدی که به شما داده می‌شود، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 • استفاده از یک اکانت با چند دستگاه مختلف

بارها دیده‌شده است که کاربران محدودیت‌های امنیتی بایننس را جدی نمی‌گیرند. آن‌ها پس از ساخت یک حساب‌ کار‌بری اقدام به ورود با چندین دستگاه با مشخصات مختلف در زمان‌های متفاوت می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا بایننس نسبت به آن حساب کاربری حساس شده و خیلی سریع آن را مسدود کرده و درخواست احراز هویت ‌کند.

برای ورود به‌حساب کاربری‌تان با یک دستگاه جدید حتماً موارد گفته‌شده در مورد استفاده از VPN و VPS، رعایت شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورت تغییر در مدل دستگاه یا VPN، با یک بازه زمانی        چند‌ ساعته از آخرین ورود خود به‌حساب کاربری‌تان وارد شوید.

دلایل دیگری هم از مسدودسازی حساب‌ها مشاهده‌شده که گفته می‌شود الگوریتم امنیتی جدید بایننس باتوجه به این نکات، اقدام به غیرفعال کردن بخش برداشت از حساب کرده و از کاربر درخواست احراز هویت می‌کند.

 • برداشت سریع

سعی کنید بلافاصله پس از ورود به‌حساب کاربری تان، اقدام به برداشت از حساب خود نکنید. الگوریتم جدید سیستم امنیتی صرافی بایننس ممکن است این حرکت شما را این‌گونه برداشت کند که حساب کاربری هک شده است و کاربر قصد سرقت موجودی حساب را در زمان کم دارد.

شما می‌توانید پس از ورود به‌حساب کاربری‌تان پس از چند دقیقه فرآیند برداشت را انجام دهید یا چند قسمت دیگر از پنل کاربری خود را باز کرده و سپس برداشت خود را ثبت کنید.

احراز هویت

تمامی قسمت‌های گفته‌شده در بالا به یک نقطه ختم می‌شود و آن‌هم انجام احراز هویت در صرافی است. چون بلافاصله بعد از انجام این کار بایننس اقدامات لازم در برابر شما را با توجه به قوانین از پیش تعیین‌شده خود انجام می‌دهد.

شما در مرحله احراز هویت ۲ راه پیش رو دارید:

 1. احراز هویت توسط شخصی که مدارک آن مربوط به کشور‌های تحریم نشده توسط صرافی بایننس باشد.

 2. احراز هویت با مدارک خودتان (مدارک ایران) و اعلام عدم آگاهی از قوانین صرافی به پشتیبانی و گرفتن فرصتی برای خارج کردن دارایی‌تان از حساب کاربری.

بنابراین اگر حسابتان پس از احراز هویت مسدود شده می‌توانید متن زیر را برای پشتیبانی بایننس ارسال کنید:

«Unfortunately i have not read terms of use carefully before registration.

So i did not know my region was not in your supported countries list.

I would appreciate if you allow me to withdraw my assets.»

معنی متن فوق: «متاسفانه من قبل از ثبت‌نام، قسمت مقررات استفاده از سایت را با دقت مطالعه نکردم. بنابراین نمی‌دانستم که کشور من در لیست کشورهای پشتیبانی شده توسط شما نیست. خیلی ممنون هستم اگر شما این اجازه را بدهید تا من موجودی حسابم را برداشت کنم.»

کلام آخر

بهتر است بدانید که شناسایی حساب‌های کاربری برای صرافی بایننس کاری بسیار ساده است و می‌تواند به‌راحتی تمامی حساب‌ها را ملزم به انجام احراز هویت کند؛ اما به دلیل این‌که منافع این صرافی در وجود تعداد بالای کاربران و انجام معاملات بیشتر است؛ این کار را تا زمانی که مجبور نشود، انجام نمی‌دهد.

بهتر است از صرافی‌ها برای انجام معاملات استفاده کرده و تا حد امکان دارایی خود را در صرافی‌ها نگهداری نکنید تا با بسته شدن حساب کاربری‌تان متحمل ضرر‌های سنگین نشوید.

امتیاز این مقاله

درباره نویسنده

محمد مهدی خسرو زاده

فارغ التحصیل رشته کامپیوتر و علاقه‌مند به تکنولوژی، بازار‌های مالی جهانی و عاشق دنیای زیبای ارز‌های دیجیتال

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!