قوانین ایران برای ارز دیجیتال

تاریخ بروز رسانی: 1401/07/06

قوانین ایران برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال چیست؟


معمولا در ایران قوانین بعد از ورود تکنولوژی ایجاد و اجرا می‌شوند. در حال حاضر خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای مردم عادی ممنوع نیست و تنها بانک‌ها، موسسات مالی و صرافی‌های ارز فیزیکی مجوز فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را ندارند.

نحوه فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در داخل ایران

در داخل ایران نیز چندین صرافی ارز دیجیتال در حال فعالیت هستند؛ اما به‌صورت علنی و شفاف دارای مجوز رسمی از نهادهای دولتی نیستند.

با توجه به این شرایط چگونه می‌توان به صرافی‌های ایرانی اعتماد کرد؟

با در نظر گرفتن چند مورد می‌توانید صرافی‌های معتبر را شناسایی کنید؛ برای مثال فیلتر نبودن صرافی، داشتن حجم معاملات معقول، داشتن درگاه بانکی آنلاین از نشانه‌های صرافی‌های داخلی معتبر است.

البته بدون وجود صرافی‌ها هم می‌توان ارزهای دیجیتال را معامله کرد؛ در واقع سیستم بلاک‌چین به شکلی طراحی شده که با اتصال به سیستم مرکزی می‌توان معاملات را بدون دخالت فرد یا سازمانی انجام داد.

البته باید یادآور شویم که سیستم بلاک‌چین به شکلی است که هیچ دولت و نهادی نمی‌تواند مانع فناوری بلاک‌چین شود. در صورت منع قانونی باید منتظر فعالیت‌های زیرزمینی باشیم که می‌تواند منجربه فعالیت‌های پول‌شویی شود.

4.7/5 - (4 امتیاز)

درباره نویسنده

حامد ثقفی

برای زنده بودن باید تا آخرین روز زندگی یادگیری را دنبال کرد و از لحظات زندگی استفاده کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
{"email":"آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است","url":"آدرس وب‌سایت وارد شده نامعتبر است","required":"لطفا فیلد‌های مشخص شده را تکمیل نمایید"}

مقالات پیشنهادی


بورس ایران بخش‌های گوناگونی دارد؛ از جمله بازار بورس و اوراق بهادار، بازار آتی و

0
شما هم نظر بدهیدx
Success message!
Warning message!
Error message!